«Омікрон»: як новий штам коронавірусу позначиться на подорожах

26 листопада 2021 року Всесвітня організація охорони здоров’я заявила про нову мутацію Covid-19. Штам коронавірусу, який отримав назву Omicron, знову поставив поїздки світом під велике питання. Мандрівники стурбовані тим, як новий штам вплине на їхні плани.

Де виявили Omicron і чи варто скасовувати поїздки

Першими нову варіацію коронавірусу виявили вчені з Південної Африки 24 листопада 2021 року. Після цього захворювання новим штамом зареєстрували ще в низці країн: Австралії, Данії, Канаді, Нідерландах, США та Великій Британії. Після заяви ВООЗ, багато держав світу прийняли рішення обмежити поїздки до Південної Африки та сусідніх країн.
Прем’єр-міністр ПАР Сиріл Рамафоса засудив такі дії у своєму Twitter: «Введені обмеження не виправдані та дискримінують нашу країну, а також сусідні держави. Заборона на поїздки не є науково обґрунтованою і не вплине на запобігання розповсюдженню вірусу».
Приймати рішення про те, чи скасовувати поїздку залежить від того, на коли заплановано вашу подорож. Все змінюється дуже швидко, а це означає, що залишається лише відстежувати ситуацію та підлаштовуватись під нові обставини.

Країни, які запровадили обмеження

Не чекаючи висновків Всесвітньої організації здоров’я, деякі країни вирішили скасувати рейси з ПАР, Лесото, Ботсвану, Танзанію, Есватині, Мозамбік, Малаві, Намібію та Зімбабве.
Обмеження для мандрівників з перерахованих вище країн, ввели США, Канада, Таїланд, Саудівська Аравія, Бразилія, ОАЕ, Шрі-Ланка, Маврикій, Гватемала, Туреччина, Оман, Аргентина, Великобританія, Єгипет, Індонезія, Індія, Нова Зеландія Філіппіни, Україна та деякі країни ЄС.
Ситуація швидко змінюється, тому дізнаватися про актуальну інформацію варто в міру наближення вашої запланованої поїздки.

Країни, що закрили кордони через мутацію «Омікрон»

Японія, Марокко та Ізраїль практично відразу відреагували на інформацію про новий штам та закрили свої кордони.
30 листопада 2021 року Японія призупинила в’їзд для всіх, хто не є резидентом країни. Міністерство транспорту Японії запросило авіалінії не брати бронювання на всі рейси до кінця грудня. Ця заборона скасувала всі послаблення на в’їзд до Японії для деяких іноземців, які були введені 8 листопада.
Марокко заявили про зупинення всіх пасажирських рейсів на 14 днів, починаючи з 29 листопада.
Ізраїль також обмежив поїздки для іноземців на два тижні. В’їзд дозволено лише тим, хто одержав дозвіл від спеціального комітету за винятками.
Австралія, яка мала відкритися з 1 грудня, також вирішила відкласти свої плани. В уряді заявили, що всім, хто побував у дев’яти країнах на півдні Африки, де виявили Omicron, в’їзд до Австралії заборонено. Це стосується всіх нерезидентів країни. Тим, хто встиг побувати в цих країнах протягом останніх двох тижнів, чекає карантин.

США, Великобританія та Ірландія висувають суворіші вимоги до ПЛР-тестів

  • За новими правилами при в’їзді на територію Сполучених Штатів Америки всі мандрівники, включаючи повністю вакцинованих, повинні надати негативний ПЛР-тест, який має бути зроблений не пізніше ніж за 24 години до вильоту до США.
  • Після прибуття до Великобританії всі пасажири, які прилетіли з іншої країни (крім Ірландії), зобов’язані скласти ПЛР тест протягом 48 годин. Це стосується дітей віком від 5 років. До отримання негативного результату людина має самоізолюватись.
  • Ірландія також заявила про попереднє тестування для кожного, хто прибуває до країни. Для вакцинованих мандрівників є вибір ПЛР або аналіз на антиген. Ті, хто не вакцинований, мають здати ПЛР-тест.

Як підготуватися до запланованої подорожі

Так як про Omicron ще мало, що відомо, слід дуже обережно планувати свої майбутні подорожі. Ось що можна зробити, щоб підготуватися до зміни планів.

Дізнайтесь, де зробити тест на Covid-19

Багато країн світу вимагають складання ПЛР-тесту після прильоту. Дізнайтеся заздалегідь, де його можна пройти, якою є вартість, а також як швидко будуть отримані результати.

Слідкуйте за ситуацією в країні, куди ви вирушаєте

Перегляньте обмеження, знайдіть інформацію про те, чи відкриті визначні пам’ятки, які ви хочете відвідати.

Уважно прочитайте страховий поліс

Мало оформити страховку для подорожей — вивчити кожен пункт. Подивіться, чи є у вашому полісі пункти про затримку або скасування рейсу, а також покриття на випадок, якщо ви занедужаєте коронавірусом під час поїздки.

Ознайомтеся з умовами скасування броні

Авіакомпанії та готелі мають свої правила щодо скасування бронювання. Зверніть увагу на дати, коли скасування не потягне за собою значних фінансових втрат у разі зміни ваших планів.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук