Подорож Баком: вулицями «Діамантової руки»

Ще за існування Радянського Союзу Баку був найпопулярнішим курортом, на якому мріяли провести літо прості радянські трудівники, і не тільки. Головним його козирем було дуже тепле і чисте Каспійське море. Не дарма ж медики радять відпочивати саме там.

І хоча Баку завжди залишався у тіні свого конкурента – Криму – він ніколи не міг поскаржитися на нестачу гостей з інших міст. Примітно, що в межах міста море ніколи не відрізнялося чистотою, але цій біді можна допомогти – достатньо від’їхати від міста всього на 20 км і потрапити на чудові пляжі.

Поїздка до Баку

Жодне місто Азербайджану не може і не могло затьмарити Баку. Туристів наче магнітом до нього притягують місця, де знімалася всенародно улюблена радянська комедія «Діамантова рука». Не дивно, що багато гостей міста згоряють від нетерпіння відвідати цікаві місця Баку та уподібнитися до Юрія Нікуліна та Андрія Миронова. Окрім цього, ще однією знаменитою пам’яткою є Дівоча вежа.

Як краще дістатися до міста

Літак – ось оптимальний спосіб дістатися до азербайджанської столиці. Не варто побоюватися польоту авіалініями цієї країни. Незважаючи на багато упереджень, статистика свідчить, що безпека в цьому випадку на високому рівні. Цьому сприяє новий авіаційний парк, а також добре підготовлений, кваліфікований та дисциплінований персонал.

Де зупинитися

А от із готелями в Баку ситуація особлива. Ні, їх досить багато, ось тільки жити в них можуть лише заможні туристи. Вся річ у цінах – навіть Європа тут не конкурент. Подібна ситуація складається через своєрідний внутрішній курс валют, де дуже цінується азербайджанський манат. Наприклад, 100 € дорівнює 90 манатам, а 100 $ = 80 манатам і лише за 100 фунтів стерлінгів можна отримати 100 манатів. У той же час двомісний номер на одну ніч коштує близько 150 манатів. Недешевий виходить нічліг.

Що подивитися в Баку: знайомство з містом

Тим же, хто не побоявся таких цін, знайомство потрібно розпочати зі Старого міста Баку. Чудова архітектура, вузькі провулки – дух історії відчувається буквально у кожній будівлі. Жоден турист не піде розчарованим.

Дівоча вежа та її легенди

Наступним пунктом у Баку має стати Дівоча вежа. Її споруда припала на IX або X століття. Виконана вона у формі циліндра, а місцем побудови стала берегова скеля. Висота цієї вежі становить 28 метрів, а діаметр – понад 16 метрів.
Насправді існує 2 легенди про Дівочу вежу:

  • Перша з них розповідає про молоду принцесу. Цю дівчину полюбив її власний батько (багатий та впливовий шах). Його рішення про одруження з нею було непохитним, тому царівна попросила збудувати їй вежу. Вона сподівалася, що на будівництво піде багато часу, за який батько відступиться від свого задуму, але цього не сталося. Не бачачи іншого виходу, вона піднялася на вершину і кинулась униз.
  • А ось згідно з другим міфом, цю дівчину в вежу ув’язнив її ж батько, який не бажав, щоб вона вийшла заміж за свого обранця. Після самогубства царівни шах був убитий її коханим, а сама дівчина врятувалася за допомогою русалок і через якийсь час вийшла заміж за коханого.

Піднявшись на вершину можна побачити все місто – звідти відкривається чудовий краєвид. А всередині будівлі рекомендується піти до музею або купити сувеніри на згадку у невеликому магазині.

Туристичні маршрути місцями «Діамантової руки»

Кожен турист хоче завітати до тих пам’ятних місць, де персонаж Миронова бігав у пошуках виходу, щоб встигнути на корабель. Не дивно, що від охочих провести екскурсію відбою немає. Ціна такої прогулянки невисока, тим більше, що в ролі справжніх екскурсоводів часто виступають місцеві таксисти. Вони не лише докладно про все розкажуть, а й розвеселять цікавими історіями.

Бакинські таксисти та дорожній рух Баку

Жодних лічильників у їхніх автомобілях і близько немає. Про ціну поїздки найкраще домовитися одразу – на місці. Торг також ніхто не скасовував, тим більше що реальна вартість часто завищується у 2, а то й у 3 рази.

Що ж до безпеки руху, то її начебто немає взагалі. Навіть порівняно з Росією там повний хаос. Пішохідні переходи можна порахувати на пальцях, а рух настільки щільний, що перейти дорогу в будь-якому іншому місці практично неможливо. Ніхто з водіїв пішоходів не пропускає, у будь-якій ситуації лунають сигнали клаксонів, потік автомобілів безперервний. Як не дивно, але масштабні ДТП у Баку не такі вже й часті.

Блошиний ринок Баку

Він розташувався неподалік Старого міста. Саме тут можна придбати старовинні речі (як сувенірів родичам), та й просто так – на згадку. Продавцями виступають місцеві мешканці. Порівняно з російською столицею ціни на деякі монети можуть різнитися у 5-7 разів! Оплата провадиться виключно в манатах.

Крім цього, на цьому ринку потрібно вміти та любити торгуватися. Справа в тому, що при перших ознаках втрати клієнта, продавець може знизити початкову ціну, причому дуже суттєво – іноді навіть у кілька разів. Тож у будь-якій ситуації рекомендується торгуватися чи йти.

Новий Баку – ідеальне місце для вечірніх прогулянок

Ця частина міста якнайкраще підходить для вечірніх прогулянок. Цьому сприяє дивовижний спокій (можна гуляти і нікого не боятися), що панує тут, а також чудові будинки, безліч фонтанів та інших архітектурних шедеврів.

Традиційна кухня Баку

Ну а насамкінець, для успішного та продуктивного огляду міста, вам напевно знадобиться підкріпиться в одному з численних кафе та ресторанів Баку. Що стосується кухні, то фірмовою стравою є плов – це рис, заправлений м’ясом, овочами та рибою, а також щедро присмачений приправами. Щодо м’ясних страв, то до них традиційно подають курагу, каштани, зелень та кишміш. У ресторанах часто можна помітити в меню популярне блюдо – долма.

Загалом Баку не залишить байдужим нікого, хто приїхав. Це місто з найбагатшою історією, прекрасною архітектурою, традиціями, своєрідною кухнею,  шикарними готелями  та східним колоритом. Поїздка сюди гарантує безліч вражень.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук