Що подивитись в Празі за 3 дні

Прага … У цьому казково дивовижному місті, овіяному таємничими міфами та легендами, мріє побувати кожен. Поступово відпочинок на пляжах під палючим сонцем поступається місцем романтичним поїздкам у чудову Європу. Найвідвідуванішою європейською столицею є саме Прага. По праву столицю Чехії називають серцем Європи. Тут неймовірно затишно і приємно провести вихідні або весільну подорож, і цінова політика цьому сприяє.

Часто місто Прага викликає асоціації з романтикою та казкою, і це недарма, адже саме в цьому унікальному місті зосереджена величезна кількість романтичних куточків, де мріють побувати пари з усього світу.

Унікальна ця світова столиця тим, що поєднує у собі вузькі звивисті вулички з величезними вимощеними бруківкою площами; тут неймовірна кількість готичних замків, фортечних споруд, пам’яток архітектури різних епох.

Стародавні замки

Найбільш привабливими туристичними місцями є давні замки. Невимовною популярністю користується чудовий замок Карлштейн, розташований за двадцять п’ять кілометрів від Праги. Спочатку цей розкішний старовинний замок служив скарбницею та резиденцією короля Карла IV. Замок і нині таїть у собі легенди, його архітектурне виконання дихає силою та величчю імператорської влади.

Карлов міст

Неможливо уявити прогулянку Прагою без відвідування одного із знаменитих мостів світу. Це Карлів міст – шедевр архітектури Середньовіччя. Карлів міст заслужено вважається найпривабливішим і найкрасивішим мостом чеської столиці, на якому ви рано чи пізно неодмінно опинитеся, гуляючи празькими вуличками. Це один із вісімнадцяти мостів, які з’єднують два береги річки Влтави. Карлів міст, наче ніжні перли, прекрасний будь-якої пори року, будь-якої доби. Він дарує бажану прохолоду в спекотний літній день і огортає легким річковим туманом похмурими днями.

Карлов міст
Карлов міст.

Староміська вежа

Першою з численних визначних пам’яток Карлового мосту є Староміська вежа, виконана в готичному стилі. Ця вежа розташована перед Кржижовницькою площею, а з висоти її оглядового майданчика відкриваються чудові краєвиди на Малу Країну, Празький Град, Градчани та привабливу Влтаву.

Староміська ратуша
Староміська ратуша.

Королівська дорога

Звична для місцевих жителів траса має гучну назву Королівська дорога. Найчастіше Королівську дорогу ототожнюють із самою Прагою. У легенді розповідається, що цією гарною дорогою їхав на урочисту коронацію майбутній правитель Чехії. Своїм проїздом вулицями та площами міста король чеського народу давав городянам зрозуміти, наскільки важливі для нього Прага та її мешканці. У відповідь на такий шляхетний вчинок пражці прикрашали храми, палаци та власні житла, висловлюючи у такий спосіб відданість і вірність своєму правителю.

Музеї

У Празі чимало музеїв: Національний Музей Праги, музей Франца Кафки, празький музей мініатюр та воскових фігур. Обов’язково варто відвідати музей Лапідаріум, який знаходиться на території Національного Музею та представляє найцінніші чеські кам’яні скульптури XI-XX століть.

Стародавня фортеця Вишеград

Багате місто своїми талановитими мешканцями: поетами, композиторами, художниками, будівельниками, архітекторами. Стародавня фортеця Вишеград – дивовижне, романтичне місце у Празі. Овіяна сотнями легенд, фортеця захищала чеську столицю з півдня протягом багатьох століть. На Вишеградському цвинтарі спочивають відомі політики, музиканти, письменники, художники та вчені.

Вид на фортецю Вишеград
Вид на фортецю Вишеград. | Фото: Wikimedia.

Річка Влтва

Спокійна річкова гладь Влтвви люб’язно запрошує мешканців та гостей міста на романтичну водну прогулянку. При шепоті хвиль у закоханих є чудова можливість побути наодинці, віддавшись своїм почуттям і поклику душ.

Петршинська оглядова вежа

Чи відомо Вам, що Прага таїть у собі частинку Парижа? Це Петршинська оглядова вежа, точна копія Ейфелевої вежі. Вона рівно в шість разів менша за сестру-близнюка у Франції. Сади та парки навколо цієї вежі наповнені ароматом ніжності та кохання.

Романтичні сади Праги

Прага славиться численними доглянутими садами. Дуже часто у них проводять урочисті події, весілля, сімейні прогулянки. Наприклад, Вртбовський та Вальдштейнський сади воістину вважаються романтичними місцями міста. Перебуваючи на Летенській плані, можна побачити всю красу празької панорами. Тут зосереджена величезна кількість ексклюзивних ресторанів та кафе, які пропонують насолодитися чашкою ароматної кави та поринути у романтичну атмосферу стародавнього міста.

Вальдштейнський сад
Вальдштейнський сад.

Безперечно, відвідати Прагу варто обов’язково і неодмінно. Незабутня подорож подарує нескінченне задоволення, а враження розбурхуватимуть пам’ять все життя. Це дивовижне місто, яке чарує розкішною архітектурою, романтичним настроєм та унікальністю.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук