Що можна побачити в Празі

Прага – напрочуд романтичне і красиве місто, яке зачаровує буквально з першого кроку. Місто, якому понад 1300 років, називають світовою столицею готичної архітектури. Його візитна картка — чудові храми та замки. Щорічно до Праги відвідують понад 7 млн. туристів. Це у 5 разів більше, ніж чисельність населення цього міста.

Разом із Лондоном, Парижем та Барселоною столиця Чехії міцно закріпилася у рейтингу найкрасивіших міст Європи. Місцева влада робить усе для того, щоб так було завжди. Зокрема, у Старому місті заборонено будівництво висотних будівель, встановлення пластикових вікон у будинках та супутникових тарілок на дахах. Ось чому часом здається, що тут так само, як і було років 300 тому.

Тут кожен куточок — музей просто неба, кожна будівля — історична пам’ятка. А чого варті мости, парки та оглядові майданчики? Щоб не заблукати в цьому різноманітті неймовірної краси, пропонуємо вам список цікавих пам’яток, які варто відвідати в Празі.

Празький Град та Собор Св. Віта

Прогулянку чеською столицею варто розпочати з Празького Граду . Це найбільший замковий комплекс у світі, що знаходиться на лівому березі Влтави . Його домінантою є собор Святого Віта (висота головної вежі – 96,5 м). У своєму зовнішньому вигляді град поєднує елементи романської та готичної архітектури. Також можна розглянути ознаки стилів бароко та епохи Відродження. У давнину тут була резиденція чеських королів та імператорів.

Старе-Місце (Старе місто)

Старе-Місце – історичний район Праги, який розташувався на правому березі річки Влтави і займає 1,3 км. Перші поселення цьому місці з’явилися ще VIII столітті. Старе місто, в якому зосереджена значна частина визначних пам’яток Праги, є обов’язковим пунктом відвідування для туристів. Тут знаходяться Староміська площа, Ратуша, пам’ятник Яну Гусу, Карлів міст, Йозефів (Єврейський) квартал, музей Кафки та багато іншого.

Вид на барвисті старе місто з Карлового мосту

Старе місце © cge2010 / Shutterstock

Старомістська площа

У XII столітті ця територія була величезним ринком. Він перебував на перетині європейських торгових шляхів. Зараз Староміська площа — місце, звідки починаються багато екскурсій містом. Тут розмістилися такі пам’ятки, як Міська ратуша, Празькі куранти (астрономічний годинник), Тинський храм, Храм Святого Микулаша (усередині знаходиться багатоярусна кришталева люстра — подарунок імператора Олександра II), середньовічна аптека «Будинок у хвилини» (тут у XIX столітті жив Кафка із сім’єю), пам’ятник Яну Гусу. Площа є пішохідною із середини XX століття.

Різдвяний ярмарок на Староміській площі в Празі

Староміська площа © emperorcosar / Shutterstock

Астрономічний годинник

Звірте свій годинник з найточнішим середньовічним механічним годинником у світі. Таким є годинник, який прикрашає Староміську ратушу. Вони були створені у 1410 році і з того часу неодноразово ремонтувалися. У центрі годинника розташований астрономічний циферблат, який, крім сучасного, показує старочеський, вавілонський, зоряний час та фази Місяця. З боків циферблата розташовані фігури, що рухаються, з яких особливо вражає фігура Смерті. Під астрономічним є календарний циферблат.

Астрономічний годинник у Празі

Астрономічний годинник © adike / Shutterstock

Карлов міст

Ця велична споруда, збудована у 1402 році, стала декорацією для багатьох фільмів. Міст поєднує історичні райони міста – Мала Країна та Старе місце. Його довжина становить 520 м, ширина — близько 10 м. Кількість арок, що несуть, — 16. З 1683 по 1714 роки міст був прикрашений 30 скульптурами, авторами яких є чеські майстри — Матіаш Браун і Ян Брокоф. З мосту, неоготичними сходами, можна пройти на острів Кампа.

Карлів міст з підсвічуванням вночі

Карлів міст © MarekKijevsky / Shutterstock

Вацлавська площа «Вацлавак»

Одна з найзнаменитіших площ у світі. Тут знаходиться безліч великих магазинів, готелів, кафе та ресторанів. Площу названо на честь князя Чеського (святого Вацлава) — покровителя Чехії. Пам’ятник йому тут же. Протяжність ” Вацлавака ” (так називають це місце городяни) – 750 м, а максимальна ширина – 60 м. Всі значні історичні події в Празі традиційно проходять на цій площі – ще з часу її заснування королем та імператором Карлом IV (1348).

Вацлавська площа у Празі ввечері

Вацлавська площа у Старому місті © Catarina Belova / Shutterstock

Національна галерея

Безумовно, це одне з тих місць, куди слід сходити до Праги. Галерея розміщується в кількох будинках, кожна з яких гідна уваги сама по собі. Виставка середньовічного мистецтва XII-XVI ст. знаходиться в Анежському монастирі (будівля 1233). Чеський бароковий живопис XVII-XVIII століть – у Шварценберзькому палаці. Мистецтво XIX століття – у Салмівському палаці. Колекція мистецтва Азії – у палаці Кінських (будівля 1755).

Фасад Національної галереї у Празі

Національна галерея © Oscity / Shutterstock

Празька Лорета

Празька лорета – це комплекс історичних будівель у стилі бароко, в одному з районів Праги – Градчанах. Він включає 6 капелл, два розкішні фонтани зі скульптурними групами, костел і Святу хатину. Зверніть увагу на групу дзвонів та дзвіночків (всього 30), які є частиною костелу. Вони були відлиті в Амстердамі в 1694 і щогодини виконують гімн Богородиці. Не менш цікава Лоретська скарбниця, де зберігається цінне церковне начиння, подароване засновниками комплексу ще у XVIII столітті. Один із експонатів — Празьке сонце — 12-кілограмова золота посудина для зберігання дарів, декорована 622 діамантами.

Комплекс історичних споруд Празька лорета

Празька лорета © Ihor Pasternak / Shutterstock

Вальдштейнський палац та парк

Вальдштейнський палац і парк, що примикає до нього, – найбільший комплекс Праги, який вражає своєю пишністю і приваблює туристів. Він будувався з 1623 по 1630 р.р. Чеський генералісимус Альбрехт Вальдштейн особисто керував реалізацією цього проекту. Шикарні будівлі у стилі бароко, тінистий сад, що вражає строгою геометрією форм та розкішні паркові скульптури створюють величний ансамбль. Вальдштейнський комплекс справедливо вважають одним із символів Праги. Інтер’єр палацу також дуже привабливий. Особливий інтерес у гостей викликає Лицарська зала, яка займає два поверхи.

Внутрішній сад з невеликим ставком та магноліями

Валдштейнський сад © Michal Petlach / Shutterstock

Єврейські синагоги

У Празі їх 6, вони знаходяться в Єврейському кварталі, який називається Йозефом. Він відомий ще з XIII століття, коли євреям було заборонено жити на інших вулицях, окрім тих, що знаходяться у Єврейському кварталі. З часів єврейського гетто збереглися унікальні споруди, які, безумовно, варті вашої уваги.

Єрусалимська (Ювілейна) синагога у Празі

Єрусалимська синагога у Празі © DeepGreen / Shutterstock

ботанічний сад

Прекрасне місце для тих, хто думає, що подивитися в Празі, і притомившись від монументальної принади соборів і площ. Тут, на 70 гектарах, розташувалися понад 15 тис. дерев та рослин, у тому числі рідкісних та зникаючих. Експозицію розбито на зони: японський, турецький, середземноморський, виноградний сади. Крім того, у ботсаду обладнано шезлонги та майданчики для пікніків.

Квітучі клумби у Ботанічному саду у Празі

Ботанічний сад © BLESKY / Shutterstock

Страгівський монастир та його бібліотека

Страговський монастир – пам’ятка архітектури Чехії першої половини XII століття, знаходиться у Градчанах. У 1258 році в монастирі сталася пожежа, і вона повністю згоріла. Причиною трагедії стало те, що один із ченців заснув біля свічки. З того часу будинок неодноразово перебудовувався. Після першої реконструкції воно змінило свій споконвічний, романський стиль на ранньоготичний. Наприкінці XVII століття Страговський пам’ятник зазнав ще одного перетворення і набув барокових ноток. У XVIII столітті монастир хотіли закрити — імператор Йосип II вирішив, що яскрава ефектна «зовнішність» будівлі не приносить користь суспільству і потребує її практичного наповнення. Так тут було відкрито бібліотеку, яка працює вже 800 років. Найстаріші книги датуються серединою XII ст. Старовинне сховище розміщується у двох залах, на стінах яких можна побачити фрески чарівної краси. Сьогодні у Страгівській бібліотеці перебуває понад 130 тис. книг та рукописів.

Стелажі з книгами у старовинній бібліотеці

Страгівська бібліотека © ckknirsch.sk

Астрономічний годинник і старовинні глобуси в бібліотеці

Два яруси в бібліотеці © blog.athensweekly.gr

«Самовбивця» Зигмунд Фрейд

Прогулюючись Гусовою вулицею, дивіться не тільки по сторонах і під ноги, але і вгору. Будьте готові побачити висить людину на металевій балці, що виступає з-під даху будинку за адресою Betlémské náměstí 350/7. Лише придивившись, можна побачити, що це скульптура. Її автор – Давид Чорний, відомий майстер епатажу. За його задумом, «самовбивця» має нагадувати глядачеві відомого психоаналітика Зигмунда Фрейда, який завис над прірвою несвідомого. Розмір пам’ятника становить 2 м 20 см і тут він висить з 1997 року.

Петрін пагорб

Піднятися на Петрин пагорб варто обов’язково, хоча для цього і потрібно подолати цілих 299 ступенів. Він знаходиться на лівому березі Влтави (можна під’їхати до місця на трамваї з боку Малостранської площі). Чи не хочете підніматися на пагорб пішки? Скористайтеся фунікулером. На вершині на вас чекає Петршинська вежа, з якої відкриваються чудові краєвиди на місто, і цілих 8 зелених парків. Тут можна відпочити і зробити чудові знімки.

Перегляд Петршин пагорб і вулиці міста.

Петршин пагорб © V_E / Shutterstock

Нічний джаз

Нічне життя Праги – особлива сторінка у планах будь-якого мандрівника. Щоб відпочити як слід і послухати справді гарну музику, вирушайте в один із найкращих джаз-клубів міста — JazzDock. Тут найкращі музиканти зіграють для вас справжній джаз, який стане чудовим тлом для вашої романтичної прогулянки.

Нічний джаз у Празі

JAZZ DOCK © nightprague.com

Ринок на набережній

Щосуботи неподалік фортеці Вишеград, на набережній, розвертається фермерський ринок. Тут можна купити найсвіжіші продукти, включаючи овочі, хліб, ковбаси, консерви, соління та багато іншого. Тут все найсвіжіше та ароматне. Відчуйте Прагу на смак – у буквальному значенні цих слів!

Ринок на набережній Праги

Ринок на набережній © prague.eu

Ринок у Празі на набережній

Ринок на набережній Праги © prague.eu

Стіна Джона Леннона

Знаменита споруда знаходиться за 30 метрів від мосту Закоханих. Це величезне графіті, яке неодноразово зафарбовували, але з’являлося знову. На стіні зображені портрети музиканта та рядки з безсмертних пісень Бітлз. Цікаво, що написи на цій стіні з’являлися ще задовго до заснування «Ліверпульської четвірки» — 1948 року. З їхньою допомогою активісти висловлювали протест проти комуністичного режиму в Чехословаччині. Перший портрет Леннона з’явився тут у 1980 році після вбивства легендарного співака.

Стіна з графіті Джона Леннона у Празі

Стіна Джона Леннона © emka74 / Shutterstock

Музей КДБ

Унікальна експозиція виросла з приватної колекції російського аматора, який мав доступ до певних кіл. Ви побачите предмети, що перебували у володінні перших осіб СРСР та багато іншого. Наприклад, радіоприймач Лаврентія Берії, телефонні апарати агентів КДБ та склянки, з яких вони пили чай; невинні пачки сигарет, у яких замасковано секретну зброю, і блискучі коробочки з отруйним газом іприт. У музеї зберігається посмертна маска Володимира Леніна. Тут можна побачити атрибути робочих буднів спецслужб Чехословацької Народної Республіки.

Танцюючий дім, або «П’яний дім»

Цей офісний центр, збудований архітекторами Владо Мілуничем і Френком Гері, є своєрідною архітектурною метафорою, що зображає пару танцює. Одна з двох веж будівлі ніби закручена у спіраль. Тим самим створюється незвичайний візуальний ефект. Крім назви ” Танцювальний дім “, у будівлі є й інші прізвиська: “п’яний дім”, “Джинджер і Фред”, “стакан”.

Визначна пам’ятка знаходиться на розі Ресслової вулиці та набережної. На її даху розмістився престижний ресторан, з якого відкриваються чудові краєвиди на місто.

Офісна будівля у Празі «п'яний дім»

Танцюючий будинок © Pajor Pawel / Shutterstock.com

Музей LEGO

Музей LEGO (Muzeum lega) у Празі знаходиться в центрі міста. Він займає 3 поверхи (близько 350 м²) та налічує понад 1 млн кубиків. Колекція містить 20 тематичних експозицій із 2 тис. експонатів. Найбільш популярні у дітей – світ Гаррі Поттера, Зоряні війни, світ Індіани Джонса, місто LEGO. Крім нових моделей, тут можна побачити і рідкісні екземпляри. При музеї є ігрова кімната та магазин, де деталі конструктора LEGO можна купити на вагу.

Колекція фігурок Lego Stars Wars

Виставка у празькому музеї Lego © Sauleshechka/Shutterstock

Острів Кампа «Празька Венеція»

Острів омивається річками Влтава та Чортівка. Звідси можна взяти оглядову екскурсію дерев’яним корабликом. Ви побачите краси острова та Карлового мосту. Якщо замислитеся, що робити в Празі ввечері, а свіжих ідей у ​​вас немає, то тут (у парку на березі) можна відпочити, влаштувавши пікнік.

На острові Кампа знаходиться найвужча празька вулиця. Її ширина всього 70 см, і люди, які йдуть по ній назустріч один одному, не можуть розминутися. Щоб уникнути «дорожніх пригод», тут встановлено ручні світлофори. Раніше це місце було пожежним проходом між будинками, а не вулицею. Тож довгий час назви не мало. Нині вулиця називається Вінарна Чортівка — від найменування виноробні, що влаштувалася неподалік.

Празька Венеція на острові Кампа

Острів Кампа © Ihor Pasternak / Shutterstock

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук