Що подивитися у Відні насамперед

Блискучий Відень може запропонувати туристам не лише розкішні палаци, імператорські сади та величні храми. Це сучасне місто, де обов’язково варто відвідати один із найкращих парків атракціонів, музейний квартал та ще багато такого, що може здивувати мандрівників. Відень настільки різноманітний і захоплюючий, що вмістити огляд усіх визначних пам’яток в одну поїздку навряд чи вдасться. Ми підготували список 30 найцікавіших місць, які точно варті уваги.

Зміст

Палацовий комплекс Хофбург (Hofburg)

Чудовий Хофбург уособлює історію Австрії. Датою його заснування вважають 1279 рік. Знайомство з однією з головних пам’яток Відня варто розпочати з напівкруглого фасаду Михайлівського крила – Michaeiertrakt. Він багато прикрашений статуями, барельєфами та ліпниною. Всього в комплекс входить 19 палаців і 18 будівель, в яких міститься близько 2600 залів та кімнат, що вражають розкішним оздобленням. На території Хофбурга є два чудові парки – Бурггартен і Фольксгартен, а також музеї. Найбільш популярні та рекомендовані до відвідування — «Скарбниця Габсбургів», «Сісі», «Срібна палата».

Палац Хофбург із освітленим парадним проходом

Палац перед площею Міхелерплац © cge2010 / Shutterstock

Віденська опера (Wiener Staatsoper)

Віденська державна опера — один із найвідоміших і найзначніших у світі оперних театрів, збудований у 1869 році. Під захоплені овації тут ще грають класичні твори. Ціна квитків на вистави висока, але за півтори години до початку їх можна придбати лише по 3 євро, щоправда, доведеться стояти. Варто відвідати екскурсію до закулісся Віденської опери. Туристи зможуть розглянути розкішні інтер’єри та дізнатися захоплюючу історію знаменитої споруди. А ще — побачити чайну кімнату імператора Франца Йозефа Габсбурга I, де оздоблення виконане із золота та карарського мармуру, а стіни прикрашають золоті гобелени. Тепер її закрито, але її можна орендувати на час антракту, наприклад, для романтичного побачення.

Вид на фасад опери освітлений вночі

Віденська державна опера © rmanzanosgarcia / Shutterstock

Віденська державна опера у вечірній час

Wiener Staatsoper – австрійський оперний театр та оперна трупа © Anibal Trejo / Shutterstock

Палац австрійських імператорів Шенбрунн (Schloß Schönbrunn)

Шенбрунн – чудовий палац, пам’ятник історії та шедевр архітектури, який служив літньою резиденцією для імператорів династії Габсбургів. 1996 року він був внесений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Для туристів тут відкрито 45 залів. Найвідоміші – Дзеркальний, Велика та Мала галереї, Великий зал Троянди, кімната Наполеона, Мільйонна кімната, Круглий кабінет, спальня Марії Терезії, салон імператриці Єлизавети. Прогулюючись розкішними приміщеннями, можна скласти повне уявлення про життя найясніших осіб. У палаці відбуваються концерти класичної музики, на яких виконавців викрито в історичні костюми.

Палац Шенбрунн та фонтан з мармуровими скульптурами

Літня імператорська резиденція у Відні © And-One/Shutterstock

Прекрасний вид на палац з великим партерним садом

Знаменитий Шенбрунн © canadastock/Shutterstock

Парк Шенбрунн (Schlosspark Schönbrunn)

Палацовий парк Шенбрунн – чудовий витвір ландшафтного мистецтва. Його обов’язково варто відвідати у Відні, тим більше, що сюди вхід — безкоштовний. Величезна площа парку (160 га) розбита на алеї, прикрашена скульптурами, зеленими газонами та клумбами, що яскраво квітнуть. Серед головних визначних пам’яток — фонтан Нептуна, Римські руїни, лабіринт, Глорієтта, фонтан Обеліск. Також у ньому розташовані Пальменхаус, зоопарк та два музеї — імператорських карет та дитячий. Навіть цілого дня буде мало, щоб оглянути все, тож деякі туристи користуються спеціальними екскурсійними поїздами. Приблизно за годину вам покажуть найцікавіші місця. Ненадовго варто затриматися біля Глорієти, де споруджено оглядову терасу — з неї відкривається захоплюючий вид на Відень.

Палацовий парк Шенбрунн

© badahos / Shutterstock

Пальменхаус (Palmenhaus)

Пальмовий будинок був побудований в 1881-1882 роках, завдяки особливій любові імператорської сім’ї до екзотичних рослин. Пальменхаус — найбільша подібна споруда на континенті, його площа — 2050 м². Він складається з трьох павільйонів із різними кліматичними зонами. Звичний для цієї місцевості помірний клімат тут переходить у тропіки, а потім відвідувачі потрапляють у справжні джунглі з температурою повітря +40°С та високою вологістю. Прогулюючись оранжереєю, можна побачити густі зарості рослин і квітів з усього світу. На особливу увагу заслуговують 350-річне оливкове дерево, сейшельська пальма і багата колекція азалій.

Пальмовий будиночок для різних кліматичних зон

Пальмовий будинок у палаці Шенбрунн © Dafinka / Shutterstock

Зелені оранжереї серед фігурно вистрижених кущів

Пальмовий будинок (Palmenhaus) у віденських садах © Nadiia_foto / Shutterstock

Віденський зоопарк (Tiergarten Schönbrunn)

За відмінні умови утримання тварин, наближені до природного довкілля, Віденський зоопарк вважають одним з найкращих у Європі. Крім того, це один із небагатьох зоопарків світу, де утримуються панди. Гостям буде цікаво побачити годування тварин, яке відбувається щогодини. Розклад можна уточнити у інформаційній карті, яку видають відвідувачам на вході. Територією зоопарку курсують екскурсійні паровозики, а про завершення його роботи сповіщає справжній імператорський дзвін. Ця традиція зберігається упродовж 240 років.

Дві гігантські панди грають разом

Найстаріший зоопарк у світі, Тіргартен © PavelJiranek / Shutterstock

Собор Святого Стефана (Stephansdom)

Собор Святого Стефана — не лише головна визначна пам’ятка столиці, а й символ Австрії. Тому його обов’язково варто побачити, а ще краще побувати всередині. Ця фундаментальна споруда, де розташовуються найкращі оглядові майданчики міста, височіє на 136 метрів над землею. Воно захоплює красою готичної архітектури та цінується за численні реліквії. Тут зберігаються унікальні старовинні ікони та церковне начиння, а також витвори мистецтва. У крипті знаходиться усипальниця Габсбургів. “Штеффі” (так собор називають вінці) – атмосферне місце, де відчувається дух середньовічної Європи. Туристи можуть здійснити екскурсію собором, оглянути катакомби, піднятися на Південну та Північну вежі.

Церква з вікнами з травленого скла у готичному стилі

Римсько-католицька церква © Mitzo / Shutterstock

Іспанська школа верхової їзди (Spanische Hofreitschule)

Іспанська школа верхової їзди розташовується у триповерховому манежі-палаці. На його арені можна побачити знаменитий «Балет білих жеребців», у якому беруть участь коні лише ліпіціанської породи. Понад чотири століття у цьому закладі практикують традиції «високої школи» мистецтва верхової їзди. Його діяльність належить до нематеріальної культурної спадщини людства та охороняється ЮНЕСКО. Варто уточнити, що уявлення, які відбуваються тут, не мають відношення до циркового мистецтва. Вони спрямовані на виконання складних елементів та злагоджену роботу вершника та коня. Крім гала-виступів, туристи можуть придбати квитки на щоденні тренування та екскурсії.

Іспанська школа верхової їзди вночі

Spanische Hofreitschule у Хофбурзі © Tomasz Mazon / Shutterstock

Вершники у парадній формі на білих конях

Урочисте подання © i2.wp.com

Музейний квартал (MuseumsQuartier)

Музейний квартал – серце сучасного Відня. Цей арт-простір розташований на площі 60 тис. м2. Найбільший у світі комплекс включає безліч музеїв, установ культури і мистецтва. На його території розміщуються бари, кафе та ресторани, тут проводять різні фестивалі, грають вуличні музиканти та проходить міська модна тусовка.

Найбільш значущі та відомі об’єкти Музейного кварталу:

 • Кунстгале. Сучасне мистецтво тут представлене роботами молодих художників та скульпторів з усього світу у різних стилях.
 • Музей сучасного мистецтва Людвіга фонду (MUMOK). В основу його експозиції увійшла колекція Ірени та Петера Людвіг, а тут представлено близько 9 тис. творів. Особлива увага приділяється мистецтву Енді Уорхола, Ольденбурзького класу, Пабло Пікассо, Йоко Оно.
 • Музей Леопольда – найвідвідуваніший. У ньому можна побачити найбільшу у світі колекцію експресіоніста Егона Шіле та його вчителя Густава Клімта.
 • Архітектурний центр Відня включає виставковий зал і музей. Ще тут розміщується творча майстерня, де щороку проходять близько 500 семінарів, диспутів та лекцій.

Оригінальні різнокольорові лавки-лежаки

Музейний квартал © i.pinimg.com

Різнокольорові лавки-лежаки оригінальної форми

Архітектурний центр Відня © mqw.at

Ратуша (Wiener Rathaus)

Ратуша у Відні — ошатна будова зі стрілчастими вікнами у неоготичному стилі. Тут засідає Ландтаг – місцевий парламент. Вражає красою та багатством оздоблення двоповерховий зал Общинної ради із позолоченою стелею та тритонною люстрою. Протягом року у ратуші проводять близько 800 заходів – бали, фестивалі, концерти. У літню пору, на площі перед нею, споруджують безкоштовний кінотеатр, а взимку — гігантська ковзанка. Відразу проходить різдвяний базар — найстаріший у Європі. Віденська ратуша – одна з небагатьох визначних пам’яток, куди можна потрапити на безкоштовну екскурсію. Перед будинком розбитий парк в англійському стилі, прикрашений фонтанами та статуями відомих громадян. Гостям міста неодмінно варто подивитися на ратушу ввечері – з настанням темряви будівля гарно підсвічується.

Гарне світлове оформлення Віденської ратуші

Віденська ратуша вночі © Arcady / Shutterstock

Бельведер (Belvedere)

Одна з найкращих визначних пам’яток Австрії, яку обов’язково потрібно відвідати у Відні – комплекс Бельведер. Він складається з двох палаців – нижнього та верхнього. Нижній Бельведер був побудований в 1716 принцом Савойським. Будинок у стилі бароко прикрашений фресками та мармуровими галереями. Тут збереглася ситуація тих часів — розкішні золочені інтер’єри, колекції скульптур та живопису. Перед ним — ставок, що віддзеркалює палац. Верхній Бельведер перевершив красою свого попередника і став гордістю власника – в ньому влаштовувалися офіційні прийоми. Нині тут розміщується художня галерея. Її експозиція включає цінні твори Егона Шиле, Оскара Кокошки та найбільшу у світі колекцію робіт Густава Клімта.

Верхній палац в історичному комплексі на світанку

Бельведер на світанку © Uhryn Larysa / Shutterstock

Територія з фігурними кущами та мармуровими статуями

Територія парково-садового комплексу © V_E/Shutterstock

Парк розваг Пратер (Prater)

Пратер — не лише найстаріший парк розваг, а й популярна пам’ятка Відня, куди їдуть відпочити з дітьми. Обов’язково включайте його до свого списку, куди сходити у Відні. На площі близько 6 км² облаштовано зелені зони, бігові доріжки, місця відпочинку. Але туристів найбільше приваблюють атракціони — їх тут понад 250. Найпопулярніший — Wiener Riesenrad — один із символів міста та предмет гордості його мешканців. Це найстаріше колесо огляду у світі встановлено у 1897 році. У парку також є його сучасний аналог — Blumen Rad — квитки сюди коштують вдвічі дешевше. Пратер також відомий екстремальними атракціонами – тут є чим здивувати навіть досвідчених туристів. Для дітей тут створено багато ігрових зон і розважальних комплексів.

Оглядове колесо в парку розваг

Блюменрад © BABAROGA / Shutterstock

Дивовижний вид на парк розваг

Парк розваг © Zoran Matic/Shutterstock

Каруселі

Пратер парку © xbrchx / Shutterstock

Парк розваг на заході сонця

Парк розваг Пратер © BABAROGA / Shutterstock

Дім Моцарта (Mozarthaus Vienna)

На тихій вулиці Старого міста знаходиться Будинок-музей Моцарта. Саме в цих стінах була написана опера «Весілля Фігаро», яка набула світової слави, а також інших музичних творів великого композитора. У цій квартирі Моцарт та його дружина Констанція провели три щасливі роки. Під час екскурсії відвідувачі дізнаються про цікаві подробиці життя та творчості Вольфганга Амадея Моцарта, а також відчують атмосферу Відня того часу, звичаї та звичаї городян. У Фігарохаусі (так називався музей до 2006 року) проводять концерти класичної музики та церемонії одруження, організовують романтичні вечері та дитячі дні народження. У підвальному приміщенні будівлі знаходиться сувенірний магазин.

Відреставрований будинок-музей 18 століття

Будинок Моцарта © Maykova Galina / Shutterstock

Церква Святого Петра (Peterskirche)

Церква Святого Петра – одна із найстаріших у Відні. Її внутрішнє оздоблення, виконане в стилі бароко, вражає своєю пишністю. Вона багато прикрашена статуями та ліпниною, скульптурними композиціями та фресками відомих майстрів. Кожне богослужіння супроводжується величними звуками органу – одного з найкращих в Австрії. Послухати його збираються не лише парафіяни, а й поціновувачі класичної музики. А у вихідні в глибокому склепі відбуваються концерти «Опера в крипті», на яких виступають провідні музиканти віденських театрів. Їхній розклад можна дізнатися на офіційному сайті церкви.

Собор у стилі бароко

Петерскірха у Відні © AlexAnton / Shutterstock

Дунайська вежа (Donauturm)

Дунайська вежа — найкращий оглядовий майданчик та найвища споруда у Відні (252 метри). У ній є два швидкісні ліфти – всього за 35 секунд гості опиняються на висоті 155 метрів, де знаходиться оглядова тераса. Сюди також можна піднятися, подолавши 779 сходинок. Інтерактивні панорамні екрани дають інформацію восьми мовами про всі навколишні пам’ятки. На висоті 152 метри є майданчик для банджі-джампінгу — відчайдушні сміливці можуть зробити стрибок із Дунайської вежі. А на висоті 170 метрів розташовуються ресторан і кафе на платформі, що обертається. Досвідчені туристи радять бронювати столик заздалегідь.

Фонтан в озері та вид на вежу Донаутурм

Фонтан на озері Донаупарк © xbrchx/Shutterstock

Музей історії мистецтв (Kunsthistorisches Museum)

Справжня скарбниця Відня – Музей історії мистецтв, заснований 1891 року. Як і його близнюк – Музей природознавства, він був збудований у стилі італійського Ренесансу для розміщення імператорських колекцій. Предмети мистецтва Габсбурги почали збирати з XV ст. Експозиція музею включає шедеври західного мистецтва – твори Рафаеля, Рубенса, Рембрандта, Дюрера, Тіціана, Тінторетто, найбільші збори картин Брейгеля. Є в ньому і колекції, присвячені античному світу, мистецтву Стародавнього Єгипту та Сходу, нумізматичні рідкості та стародавні скульптури.

Гарний вид на Музей природознавства з парком та скульптурою

Natural History Museum © jbutcher / Shutterstock

Інтер'єр музею історії мистецтв

Палац у бароковому стилі © Mitzo / Shutterstock

Мармурова статуя у музеї

Художньо-історичний музей © marcobrivio.photo / Shutterstock

Парламент (Parlament)

Архітектура будівлі парламенту у Відні нагадує Стародавню Грецію – родоначальницю демократичної системи правління. Його збудували в стилі неогрік у 1883 році, щоб законодавці пам’ятали про уроки історії та демократії. Біля входу в споруду, на сходах гостей зустрічають скульптури античних істориків і філософів. Перед пандусами встановлені кінні статуї – вони символізують депутатів, які несуть тягар влади та відповідальності перед своїм народом. Усередині парламенту – близько 1600 приміщень. Особливо красиві колонні та історичні зали засідань — другий нагадує античний театр і використовується лише в особливих випадках. Перед будинком – скульптурна композиція Афіни Палади з фонтаном. Вона також має символічне значення — жіночі постаті уособлюють законодавчу та виконавчу владу.

Парламент у центрі Відня увечері з підсвічуванням

Парламент Австрії © V_E/Shutterstock

Cafe Central

Це знакове місце, яке обов’язково варто завітати до кожного туриста у Відні. Кафе Central відкрилося у 1876 році і швидко стало популярним у творчої інтелігенції столиці. Тут панує вишукана і тепла атмосфера, грає приємна фортепіанна музика, а десерти відомого у всій Європі шеф-кухаря Ніколаса Вельша приносять величезне задоволення. У кафе Central завжди є невелика черга, але стояти в ній доведеться не більше п’яти хвилин. З того, що обов’язково треба тут скуштувати — фірмову каву «Централь» (з додаванням абрикосового лікеру) та яблучний штрудель зі свіжозбитими вершками.

Фасад кафе

Cafe Central © img.itinari.com

Музей імператорських карет (Kaiserliche Wagenburg)

Музей має багату колекцію транспортних засобів королівської родини. Розкішні екіпажі прикрашені різьбленням по дереву та вкриті золотом. Вражає уяву карета, в якій принцеса Єлизавета Баварська виїжджала першого дня весілля з імператором Францом Йосипом I. Цей святковий екіпаж був розписаний Рубенсом, а запрягався вісімкою білих коней. У музеї представлені зимові сани, карети для повсякденних та урочистих виїздів, полювання, спортивних змагань, а також для маленьких принців та принцес, у які запрягали поні чи овець. Після відвідування музею загляньте в сувенірний магазин — тут можна купити копію карети, що сподобалася.

Позолочена карета в експозиції музею

Музей імператорських карет © wien.info

Імператорська палата зброї (Imperial Armoury Hofjagd-und Rustkammer)

Палата придворного мисливського та захисного озброєння – найбільші збори з подібних у світі. Вона складається з трьох великих колекцій, що включають особисті зброю імператорів, придворну зброю, спорядження для полювання і унікальне озброєння героїв ерцгерцога Фердинанда Тірольського. У 12 великих залах зберігається близько тисячі цінних предметів. Захоплюють обладунки династії Габсбургів, інкрустовані золотом, спорядження Фердинанда Арагонського, золота шпага та синьо-золота броня Максиміліана II, колекція лицарського приладдя, вогнепальна зброя, прикрашена сріблом та слоновою кісткою. А ще тут можна побачити незвичайні обладунки — костюм зі спідницею у складку та лат з пелюстками троянд. Експозиція демонструє, як протягом століть змінювалася мода на амуніцію лицарів.

Обладунки воїнів та коней в Експозиції музею

Імператорська палата зброї © wien.info

Віденський ліс (Wienerwald)

Віденський ліс – природна пам’ятка, яку обов’язково слід відвідати. З 2005 року ліси на території Відня та Нижньої Австрії входять до Світової мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. На його величезній території ростуть понад 2000 видів рослин і мешкають близько 150 видів представників фауни, зокрема й досить рідкісні. Сюди приїжджають, щоб з оглядових майданчиків насолодитися захоплюючими краєвидами, прогулятися туристичними стежками пішки та велосипедами, зайнятися скелелазінням, покататися на лижах та смачно перекусити в одному з ресторанчиків.

Гарне поле у ​​Віннервальді неподалік Відня

Віденський ліс © May_Lana / Shutterstock

Будинок Хундертвассера (Hundertwasserhaus)

Це найекстравагантніший житловий будинок у Відні. Його проектував художник Фріденсрайх Хундертвассер у співавторстві з архітектором Йозефом Кравіною. Тут завжди повно цікавих роззяв і це легко пояснити. Будова має дуже незвичайний вигляд — нерівні стіни, розписані різнокольоровою фарбою, хаотичний мозаїчний малюнок, відсутність рівних ліній, 13 типів вікон різних форм та ганок із кривими сходами. На його стінах плетуть яскравий плющ і дикий виноград, а на даху ростуть дерева та чагарники. Тут же, на подвір’ї, є симпатичний фонтан — такий самий «неправильний». Усередину будинку туристам вхід заборонено, але навпаки є кафе і великий сувенірний магазин з інтер’єром у стилі Хундертвассера. Там можна придбати сувеніри, листівки та книги з репродукціями художника-авангардиста.

Барвиста архітектура будинку Хундертвассера

Знаменитий будинок Фріденсрайху Хундертвассера © xbrchx / Shutterstock

Штучний канал для рафтингу (Vienna Watersports Arena)

Відень — це не лише палаци, парки та музеї. Тут є й екстремальні пам’ятки. Наприклад, штучний канал для рафтингу. Віденська арена водних видів спорту — єдина подібна споруда в Австрії. Її протяжність – 255 метрів, а перепад висот – 3,75 метрів. Тут можна приборкати стрімкі води командою, самостійно чи з інструктором. Здійснювати рафтинг штучним каналом — все одно, що справжньою гірською річкою — тут такі ж круті пороги, бурхлива течія і крижана вода. Відчути адреналінове задоволення може кожен бажаючий старше 12 років і вміє плавати.

Штучний канал для рафтингу

Vienna Watersports Arena © safarin.net

Віденський університет (Universität Wien)

Університет посідає почесне місце серед архітектурних та історичних пам’яток столиці Австрії. Головний корпус знаходиться у самому центрі Відня. На його території розміщується ботанічний сад (80 тис. м²), де зростає понад 11 тис. рослин. Тут можна побачити рідкісні орхідеї Мадагаскару, 200-річне дерево гінкго, бамбуковий гай. Під час екскурсії головним корпусом (англійською та німецькою мовами) можна розглянути найкрасивішу архітектуру споруди та її внутрішнє оздоблення. Туристам також показують великий зал бібліотеки (заснований у 1365 році і налічує 1,5 млн книг), великий бальний зал та аркадний двір.

Будівля університету вночі з підсвічуванням

Віденський університет © Longfin Media / Shutterstock

Ресторан Rollercoaster

У ресторан Rollercoaster приходять більше не по їжу, а за яскравими емоціями. Тільки тут можна побачити оригінальну подачу страв та світлове шоу. Гості не мають контакту з офіціантами, а роблять замовлення на планшеті, після чого страви «прилітають», здійснюючи карколомні віражі, на американських гірках. Найкращий час для відвідування цього ресторану – з настанням темряви, коли природне денне світло не зменшує яскравості підсвічування. Потрапити сюди непросто столик потрібно бронювати заздалегідь. Запізнюватися не варто — на гостей у Rollercoaster чекають не більше 10 хвилин, після чого їхнє місце віддають іншим охочим.

Вигнуті трубки та скляна труба в інтер'єрі ресторану

Ресторан Rollercoaster © i0.wp.com

Придворна кондитерська Demel

Щоб спробувати у Відні улюблені ласощі принцеси Сіссі – пелюстки фіалки в цукрі, вирушайте до придворної кондитерської Demel. Вона займає два поверхи. На першому розташований магазин солодощів, а на другому — кафе. Через скляну стіну можна побачити, як створюються найсмачніші шедеври, гідні імператорського двору: торти, тістечка, круасани та цукерки ручної роботи. Фірмовий напій – кава з тертим шоколадом. А взагалі тут пропонують більше десятка різновидів напою, що бадьорить. У цокольному приміщенні знаходиться музей марципана Демель. Тут можна побачити фігурки людей, тварин і навіть картини, зроблені з марципану, а ще дізнатися про захоплюючу історію придворної кондитерської.

Презентаційна композиція у кондитерській

Знаменита кондитерська “Демель” © Michael Ciarciello / Shutterstock

Стелажі з тортами

Кондитерська Demel © 2.bp.blogspot.com

Віденський ринок Naschmarkt

Найбільший, старий та популярний ринок у Відні – Naschmarkt. Його люблять відвідувати як місцеві, так і туристи. Тут розмістилося близько 120 торгових наметів, де можна купити свіжі продукти місцевих фермерів та заморські делікатеси. По суботах тут організовується так званий блошиний ринок, де продаються старі речі та антикваріат. На території Нашмаркту знаходяться найкращий у Відні рибний ресторан Umar, чудовий заклад Neni, де можна скуштувати страви ізраїльської кухні, а також Orient & Occident – ​​тут подають турецьку кухню. Обов’язково варто зайти до магазину делікатесів та сирів Urbanek, скуштувати піцу у Trattoria Pulcinella, а класичні страви віденської кухні – у Zur Eisernen Zeit.

Знаменитий продуктовий, сувенірний та блошиний ринок

Нашмаркт у Відні © FooTToo / Shutterstock

Овочеві прилавки з овочами на відкритому ринку

Naschmarkt © Jeffery Edwards

Замок Кройценштайн (Burg Kreuzenstein)

Одна з найкрасивіших визначних пам’яток в окрузі Відня – замок Кройценштайн. Цитадель було підірвано під час Тридцятирічної війни, а через двісті років — відновлено за старовинними кресленнями. Вона оточена широким ровом, а до її воріт веде підйомний міст. У внутрішньому дворі ростуть вікові липи і розташовуються кілька будівель — вежа з годинником, стайні, будинки для прислуги. Усередині замку особливий інтерес представляють кімната зброї з найбільшою колекцією зброї, мисливський зал, графська спальня і кухня.

Красивий середньовічний замок Кройценштайн

Замок Кройценштайн © leoks/Shutterstock

Parndorf Designer Outlet

Великий торговий центр Parndorf Designer Outlet розташувався за 60 км від міста. Його називають «Віденою в мініатюрі», а проведений тут час принесе масу задоволення. Архітектура центру нагадує європейське місто минулих століть. Тут розташовано понад 170 бутиків, де представлено не менше 300 найвідоміших світових брендів. Це одне з найулюбленіших місць для шопінгу – знижки у сезон розпродажів досягають 90%. Приємний бонус – можливість отримати документи для оформлення Tax Refund (повернення податку). Для цього потрібно попросити касира виписати спеціальний чек. На території аутлета багато відпочинкових зон, дитячих майданчиків, ресторанів, кафе, фастфудів. Також тут є супермаркет, велике паркування, велодоріжки та безкоштовний Wi-Fi.

Зовнішній вигляд аутлета з модними магазинами

Дизайнерський аутлет Parndorf © ELEPHOTOS / Shutterstock

Карлскірхе (Karlskirche)

Ще один об’єкт, який обов’язково варто подивитися у Відні – католицька церква Карлськірха. Це один із символів міста, архітектура якого гармонійно поєднує кілька стилів — італійський бароко, давньогрецький, римський, візантійський і навіть ісламський. Його фасад прикрашений статуями архангелів, а фронтон — алегоричними зображеннями чотирьох людських чеснот — Милосердя, Покаяння. Стіни та стеля всередині Карлськірхи розписані фресками. Під купол, на висоту 72 метри, відвідувачів піднімає ліфт. Таким чином можна розглянути його чудовий розпис, а з оглядового майданчика відкриваються захоплюючі краєвиди на місто. У Карлськірсі проводять лише екскурсії – церковні служби тут не ведуться.

Католицький собор з підсвічуванням увечері

Карлскірхе © TTstudios / Shutterstock

Віденський сецесій (Wiener Secession)

Віденський сецесій — галерея, де відбуваються виставки сучасного мистецтва. Споруда складається з кількох масивних кубічних форм, над якими височить купол із золотого лаврового листя — символ сецесіону. Один із найвідоміших творів, який тут можна побачити — 34-метрове полотно Густава Клімта «Бетховенський фриз», яке інтерпретує 9 симфонію Бетховена. Він був створений художником для виставки 1902 року, присвяченої творчості композитора. У Віденському сецесіоні, що на площі близько 1000 м², щорічно демонструються понад 20 змінних експозицій сучасних художників.

Будівля сецесіону

Wiener Secessionsgebaude – виставковий зал © Romas_Photo / Shutterstock

Міський парк Відня (Wiener Stadtpark)

Міський парк – один з найбільш відвідуваних та красивих у Відні. Прогулюючись центром столиці та оглядаючи її пам’ятки, обов’язково відвідайте Штадтпарк. В оточенні його ошатних клумб та екзотичних дерев дуже приємно відпочивати — тут є шість фонтанів та джерел, квітковий годинник та великий ставок. Крім того, у міському парку можна зробити знімок з однією з найбільш фотографованих пам’ятників у світі — позолоченою статуєю Йоганна Штрауса у мармуровому обрамленні.

Парк та канал Штадтпарк

Wiener Stadtpark © Muellek Josef / Shutterstock

Будинок музики (Haus der Musik)

Будинок музики – незвичайний музей звуку. На його першому поверсі розміщено експозицію, присвячену віденському філармонічному оркестру. На другому — «Соносфера», де можна поекспериментувати зі звуком, відвідати акустичні простори, побувати в залі гігантських музичних інструментів та познайомитися з неймовірними можливостями людського голосу. Третій поверх присвячений композиторам, чиї імена пов’язані з Віднем. У ньому можна спробувати себе у ролі диригента. Четвертий — прочиняє двері в майбутнє, допомагає людям проявити себе в звуках, наприклад, через інструменти, від яких починає звучати людське тіло. Тут можна почути, як стіни співають від легкого руху рукою.

Сходи та ноти на стіні

Будинок музики © herole.de

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

 1. Вікторія

  Ух ти!
  Дуже цікава інформація. Дякую👍

  Відповіcти