Що подивитися в Будапешті – 25 найцікавіших місць

Будапешт – столиця Угорщини та одне з найкрасивіших міст Східної Європи. Його історичний центр, включаючи обидва береги Дунаю , внесений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. А це означає, що в Будапешті є куди сходити і що подивитися — чудові архітектурні пам’ятки, історична спадщина Австро-Угорської імперії, чудові мости через Дунай, цілющі термальні джерела та затишні зелені парки. До того ж багато визначних пам’яток знаходяться поруч один з одним, тому за одну прогулянку можна відвідати кілька цікавих локацій.

Зміст

Будівля парламенту Угорщини (Hungarian Parliament Building)

Велична резиденція угорського парламенту розташована на березі Дунаю. Ця чудова будівля побудована в неоготичному стилі і зовні дуже схожа на Вестмінстерський палац у Лондоні . Усередині знаходиться Зал парламенту, прикрашений статуями правителів Угорщини, а в Мисливській залі та Залі депутатів можна помилуватися фресками та картинами. Тут, у невеликому музеї, зберігаються символи влади святого Стефана — корона, скіпетр, держава та меч.
По будівлі угорського парламенту проводяться екскурсії різними мовами. Неподалік від нього розташований меморіал Кошута та кілька пам’ятників діячам країни — Ференцу Ракоці II, Атіллі Йожефу, Імре Надю.

Як дістатися:

До резиденції парламенту можна доїхати на метро (лінія M2), на тролейбусах № 70 та 78, на автобусах № 15 та 115 та на трамваї № 2. Зупинка Kossuth Lajos tér.

Будівля угорського парламенту у дощовий день

Угорський парламент © In Green / Shutterstock

Міст Сечені (Széchenyi Chain Bridge)

Підвісний міст Сечені з’єднує три старовинні частини міста Буду, Пешт і Обуду. Це місце, куди обов’язково треба сходити, адже воно входить до списку найважливіших пам’яток Будапешта і вважається одним із символів міста. З обох боків споруда прикрашена кам’яними постатями левів. Вони дуже подібні до скульптур, встановлених на Трафальгарській площі в Лондоні. Серед усіх мостів Будапешта Széchenyi lánchíd не лише найкрасивіший, а й найстаріший — його збудували 1849 року.

Як дістатися:

Найкращий варіант – дійти пішки від станцій метро Batthyány tér або Kossuth Lajos Tér. Крім того, сюди можна доїхати наземним транспортом – до зупинки Széchenyi István tér автобусами № 16 і 105, до зупинки Clark Ádám tér автобусом № 86 і трамваями № 19 і 41, а також до зупинки Eötvös tér трамваєм № 2.

Будапешт - пам'ятки - підвісний міст Сечені

Підвісний міст Сечені © LostintheCity / Shutterstock

Ланцюговий міст вночі з підсвічуванням

Ланцюговий міст © Zsolt Biczo / Shutterstock

Музей шоколаду Szamos

Szamos Chocolate Museum – дивовижне місце, де представлена ​​повна історія угорського шоколаду. Під час екскурсії музеєм-кондитерською можна навчитися робити цукерки, скуштувати найсмачніші марципани та помилуватися незвичайними експозиціями. Наприклад, детальним шоколадним макетом знаменитої будівлі парламенту. Крім того, в музеї є непогана колекція старовинних стрічок, написаних угорськими художниками. Квитки сюди краще забронювати заздалегідь.

Як дістатися:

До музею можна дійти пішки від площі Лайоша Кошута, доїхати автобусом №15, тролейбусами №70 та 78, трамваєм №2 – зупинка називається Kossuth Lajos tér.

Базиліка Святого Стефана (St. Stephen’s Basilica)

Найбільший Будапештський собор і приголомшливий архітектурний шедевр в стилі неоренесансу. Він був збудований наприкінці XIX століття і носить ім’я першого короля Угорщини. Стіни та колони храму оздоблені мармуром, а інтер’єри прикрашені майстерно виконаною мозаїкою, химерними барельєфами та чудовими картинами.
Майже щовечора у базиліці відбуваються органні концерти. Квитки вільно продаються у касі собору. Також можна піднятися на оглядовий майданчик під куполом храму – звідси відкривається чудовий краєвид на Пешт.

Як дістатися:

Базиліка Святого Стефана знаходиться у центрі міста, за адресою Szent Istvan ter 1.

Будапешт: куди піти - Базиліка Святого Стефана

Базиліка Святого Стефана вночі © Mistervlad / Shutterstock

Набережна Дунаю

Чудова набережна Дунаю – одне з головних місць, куди варто сходити у Будапешті. Найкращий спосіб відчути чарівність столиці — вирушити на вечірню прогулянку річкою плаваючим автобусом River Ride. У сутінках все місто залите яскравими вогнями — серед них яскраво виділяється палаюча будівля парламенту, а на горі Геллерт виблискує у променях прожекторів статуя Свободи. Вдень все виглядає зовсім інакше, але анітрохи не гірше. До того ж можна розглянути окремі деталі численних мостів, які видно лише з води – статуї, зображення гербів.

Звичайно, варто прогулятися і набережною. Тут дуже багато красивих будівель, ресторанів і кафе, а біля самої води знаходиться пам’ятник жертвам Голокосту — Cipők a Duna-parton («Туфлі на набережній Дунаю»). Він є меморіалом, що складається з 60 пар чавунного взуття — жіночого, чоловічого, дитячого. Інсталяція тягнеться на 40 метрів берегом. Мешканці та гості Будапешта залишають тут квіти, а в дитячих туфельках – цукерки та іграшки.

Як дістатися:

До центральної частини набережної можна дістатися пішки від станції метро Kossuth Lajos Tér, орієнтуючись на будівлю парламенту. З наземного транспорту сюди ходять автобуси № 15, 115 та тролейбус CITY – зупинка Széchenyi utca.

Куди сходити в Будапешті – набережна

Вечірня набережна Будапешта © Andrew Chisholm/Shutterstock

Старе мідне взуття на парапеті набережної Дунаю

Пам’ятник жертвам нацистських репресій © Konoplytska / Shutterstock

Термальні ванни Геллерт (Gellért Thermal Bath)

Купальні Gellért – найкрасивіша водолікарня Будапешта. Вона розміщується в будівлі готелю Геллерт – в розкішному спа-центрі в стилі арт-нуво. Цілюща вода басейну має температуру +38-43 °С.
Будівля була збудована на початку XX століття у стилі модерн. Зовні та всередині воно більше нагадує палац, а не водолікарню. Фасад будинку покритий ліпниною та барельєфами, а приміщення прикрашають помпезні різьблені колони, бронзові статуї, вітражні вікна та скляні стелі.

Як дістатися:

Купальні Геллерт знаходяться у центрі Будапешта, неподалік мосту Свободи. З боку Буди сюди ходять автобуси № 7, 907 та 973, трамваї № 19, 41, 47, 48, 49, 56, 56А – зупинка Fővám tér. З боку Пешта можна доїхати автобусами №15, 115, 979, 979А, трамваєм №2, тролейбусами №83 та CITY – зупинка називається Fővám tér.

Що відвідати в Будапешті – термальні ванни

Термальні ванни © Tatiana Popova / Shutterstock

Інтер'єр термальної купальні у стилі модерн

Інтер’єр купальні Геллерт © posztos / Shutterstock

Замок Вайдахуняд (Vajdahunyad Castle)

Замок Vajdahunyad був збудований у парку Варошлігет у 1896 році – на честь святкування тисячоліття Угорщини. Це була тимчасова споруда з дерева та картону – макет родового замку Хуньяді у Трансільванії. Будівля настільки сподобалася городянам, що її переробили — цього разу з каменю. На території замку Вайдахуняд є на що подивитися: копії романського монастиря та Якської каплиці, що по праву вважається перлиною Будапешта, вежі Апостолів та чудового італійського палацу. Сама фортеця є архітектурним шедевром у стилі бароко — з витонченими барельєфами та скульптурами на фасаді. Також на території замку розташовані ботанічний сад, купальні Сечені та кілька виставкових центрів.

Як дістатися:

Замок розташований біля станції метро Széchenyi fürdő (лінія М1). Також сюди ходить автобус № 105 (зупинка Hősök tere M), тролейбуси № 72 (зупинки Széchenyi fürdő M або Állatkert) та 74 (зупинка Bethesda utca), трамвай № 1 (зупинки Kacsóh Pongrácné út.

Що робити в Будапешті - подивитися Вайдахуняд

Вайдахуняд, Будапештський міський парк © David Ionut / Shutterstock

Центральний ринок (Central Market Hall)

Цей найстаріший і найбільший ринок Будапешта не лише цікаве місце для любителів шопінгу, а й важлива історична пам’ятка. Розміщується він у красивій готичній будівлі ХІХ століття. Тут можна купити продукти та сувеніри ручної роботи, познайомитися з традиційною угорською кухнею та місцевими винами.

Як дістатися:

До ринку можна доїхати на метро лінії M4 (зупинка Fővám tér), трамваями № 2, 46 і 47, або автобусами № 15, 83 і 115 — зупинка називається так само. Крім того, сюди йде річковий трамвайчик – маршрути В11 та В12 (зупинка Szent Gellért tér M).

Інтер'єр Центрального ринку з Різдвяними гірляндами

Інтер’єри Центрального ринку © Finn stock / Shutterstock

Пішохідний перехід та жовтий трамвай

Центральний ринок у місті Будапешт © Konstantin Yolshin / Shutterstock

Лотки з овочами на ринку

Великий критий ринок © GTS Productions / Shutterstock

Дизайнерський виставковий центр Палома (Paloma Budapest)

Палома – це творчий центр, який об’єднав близько 50 дизайнерів. У ремісничих майстернях та виставкових залах представлений великий вибір одягу, взуття, сумок, прикрас та безлічі інших речей ручної роботи. У більшості випадків у ролі продавців виступають самі автори робіт — можна не просто купити річ, що сподобалася, а й дізнатися історію її створення. Це один із небагатьох магазинів Будапешта, куди варто сходити просто подивитися, яку красу здатні створювати угорські майстри.

Як дістатися:

Магазин розташований у центрі, за адресою Kossuth Lajos utca 14-16, у дворі. Як орієнтир можна використовувати готель Eurostars Budapest Centre – він знаходиться навпроти, через дорогу.

Будапешт: цікаві місця – дизайнерський виставковий центр

Дизайнерський виставковий центр Палома © storage.googleapis.com

Рибальський бастіон (Fisherman’s Bastion)

Білий Рибальський бастіон — чудовий замок, ніби вийшов з казки. Він розташований на Фортечному пагорбі – найвищій точці столиці. 1987 року Рибальський бастіон було внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Архітектурний ансамбль складається із семи веж, що символізують 7 мадярських племен, що заснували Угорщину. Вони з’єднані між собою терасами, переходами та сходами. З одного з майданчиків, розташованого біля невеликого кафе, відкривається велична панорама Дунаю та чудовий краєвид на будівлю парламенту Угорщини. За вхід на територію Рибацького бастіону доведеться заплатити невелику суму, але лише у туристичний сезон — з 15 березня по 15 жовтня визначна пам’ятка відкрита для вільного відвідування.

Як дістатися:

До Рибальського бастіону можна доїхати автобусами № 16 і 116. Зупинка називається Szentháromság tér. Ще один варіант — піднятися найстарішим у світі фунікулером до Будайського замку, а після його огляду пройтися пішки кілька сотень метрів до бастіону.

Бастіон під час сходу сонця

Рибальський бастіон © Rudy Balasko / Shutterstock

Бастіон у сутінках

Рибальський бастіон © Botond Horvath / Shutterstock

Винний льох Фауста (Faust wine Vault)

Погріб розташований у печері гори Várhegy , у підвалах колишнього монастиря. Тут можна скуштувати знамениті угорські вина — від звичайних червоних, білих до рідкісних колекційних марок. Крім того, гостям пропонують продегустувати кілька видів палинки. Перед візитом не зайве перекусити, бо тут подають до вин тільки сирні булочки та мінеральну воду. Місця у льоху Фауста потрібно бронювати заздалегідь — бажаючих побувати тут майже завжди багато, а дегустаційних столів лише п’ять.

Як дістатися:

Погріб розташований у кроковій доступності від Рибальського бастіону, під готелем Hilton. Щоб потрапити сюди, потрібно обігнути будівлю готелю, пройти провулком до кінця і спуститися на ліфті. Від станції метро Batthyány tér теж можна дійти пішки — повз церкву з масонським оком, потім уздовж ринку до невеликої вулиці-драбини. Потім потрібно піднятися нею майже до кінця — вхід у льох буде з лівого боку.

Секретні місця Будапешта - Винний льох Фауста

Винний льох Фауста © uniquevibes.co

«Столітній ресторан» (Százéves restaurant)

Цей ресторан вважається найстарішим закладом Будапешта — сюди обов’язково варто сходити, щоб не лише смачно поїсти, а й помилуватися старовинними меблями та каміном, величезними вітражними вікнами та химерними інтер’єрами із фольклорними елементами. Заклад був відкритий у 1831 році і досі зберіг чарівну атмосферу ХІХ століття. Вечорами у ресторані запалюють свічки та грає жива музика — угорська та циганська. Крім основної зали, тут є «Мисливська кімната» на 25-35 осіб, бар та літня тераса. Заклад радує своїх відвідувачів не лише класичними стравами угорської кухні, а й чудовим обслуговуванням.

Як дістатися:

Ресторан розташований у центрі міста за адресою Pesti Barnabás útca, 2 — неподалік від мосту Ержебет.

Парадний вхід до ресторану

«Столітній ресторан» © szazevesetterem.hu

Страва з качки

Страва в ресторані «Столітній ресторан» © szazevesetterem.hu

Страва з качиного філе

Страва в ресторані «Столітній ресторан» © szazevesetterem.hu

Печера Мольнара Яноша (Molnár János cave)

Суха частина активної печери термальної води Мольнара Яроша розташована над поверхнею штучного озера Малом. Більшість її загальною протяжністю близько 6 км затоплено. Зараз тут дуже популярний дайвінг — температура кристально чистої води цілий рік коливається від +20 до +28°С. Занурення доступні лише для досвідчених дайверів, які мають сертифікат. Решта можуть відвідати печеру Мольнара Яроша з екскурсоводом, який розповість про багате минуле цього місця.

Як дістатися:

Печера розташована у центрі міста, біля підніжжя гори Геллерт. Доїхати сюди можна на метро (станції Szent Gellért tér та Ferenciek tér, автобусами № 8E, 27, 112? 78 та трамваєм № H5 — до зупинки Búsuló Juhász (Citadella).

Печерне озеро

Печера Мольнара Яноша

Музей «Угорщина у мініатюрі» (Miniversum)

Цей дивовижний інтерактивний музей-атракціон познайомить відвідувачів зі визначними пам’ятками не лише Будапешта, а й усієї Угорщини. Розглядаючи ретельно виконані мініатюрні макети, можна за допомогою пульта включати підсвічування пам’ятників, замків та фонтанів, змусити рухатися транспорт та фігурки людей, і все це – з відповідним звуковим супроводом. Але найцікавіша кнопка – своєрідний тест на уважність. Адже одразу навіть незрозуміло, що саме вона включає при кожному натисканні. Можливо, запрацює один із фонтанів неподалік, а може крихітний чоловічок запустить іграшковий вертоліт або кури в невеликому дворику почнуть клювати зерно. Не обійшлося і без Великодня — найуважніші зможуть виявити серед макетів героїв фільмів «Зоряні війни», інопланетян, персонажа з «Назад у майбутнє»,
Музей Miniversum — це масштабна і, що найголовніше, модель реального світу, що діє, найкраще місце в Будапешті, куди можна сходити з дітьми. А ще тут є магазин сувенірів, дитяча ігрова зона та спеціальний майданчик для селфі.

Як дістатися:

Музей знаходиться за адресою Andrassy út, 12 — неподалік собору Святого Стефана. Найближчі станції метро – Deák Ferenc tér та Opera.

Одна з найбільших виставок мініатюр у світі

Музей «Угорщина у мініатюрі» © Kateryna_Moroz / Shutterstock

Аквапарк Aquaworld

Цей аквапарк ідеально підходить для сімейного відпочинку із дітьми. Тут є відкриті та закриті басейни, безліч гірок, джакузі з цілющою термальною водою та різноманітні лазні. Перекусити можна прямо на території аквапарку – у ресторані. Єдиний недолік Aquaworld – його віддаленість від центру, аквапарк знаходиться у районі Káposztásmegyer.

Як дістатися:

В аквапарк можна приїхати автобусом №30 та трамваєм №14, але потім доведеться трохи пройтися пішки. Автобус № 230 довезе до входу, але ходить він нечасто.

Інтер'єр оздоровчого та спа-центру

Інтер’єр Aquaworld © posztos / Shutterstock

Інтер'єр Aquaworld

Aquaworld © posztos / Shutterstock

Площа Героїв (Heroes’ Square)

На одній із найвідоміших площ столиці увічнено пам’ять про національних героїв Угорщини. У центрі розташований Монумент Тисячоліття на честь переходу мадяр через Карпати. За ним знаходяться дві напівкруглі колонади, а між ними – бронзові статуї представників династії Арпадів, відомих трансільванських князів, та Лайоша Кошута – борця за національну незалежність. Площа Героїв є національним надбанням Угорщини та внесена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Як дістатися:

Прямо під площею розташована станція метро Hösök tere. Так само називається зупинка тролейбусів № 75, 79 і автобусів № 20E, 30, 30A, 105, 230 і 979.

Барвисті площі в синій годині

Майдан Героїв © ZGPhotography / Shutterstock

Острів Маргіт (Margaret Island)

Зелений острів Маргіт знаходиться в центрі міста – на Дунаї, між Будою та Пештом. Влітку це улюблене місце відпочинку городян та туристів. Тут є кілька історичних пам’яток — руїни домініканського монастиря та рештки водонапірної вежі. Більшість території острова упорядкована для прогулянок — у японському саду, на алеях невеликого, але дуже гарного парку чи біля музичного фонтану. Також можна відвідати міні-зоопарк, термальне джерело, басейн та кілька спорткомплексів.

Як дістатися:

Територією острова ходить автобус № 26. Трамвайна зупинка маршрутів № 4 та 6 розташована на мосту Маргіт. Також сюди можна дістатися річковими трамвайчиками — № 11 і 12.

Острів на Дунаї з висоти

Острів Маргіт © Geza Kurka Photos / Shutterstock

Трамвай №2

Цей маршрут настільки популярний серед туристів, що для нього виділено спеціальні трамваї. Вони пофарбовані у жовтий колір та стилізовані під старовину. Інтервал їхнього руху становить близько 10 хвилин, а загальна довжина поїздки – 20-25 хвилин. Прокатившись трамваєм № 2, можна побачити практично всі значні пам’ятки Будапешта. Він робить зупинку біля будівлі парламенту, проходить по набережній Дунаю повз мальовничий Ланцюговий мост і доїжджає до Ваці — головної торгової вулиці столиці (зупинка Fővám tér). Найкраще покататися на трамваї №2 перед від’їздом — щоб ще раз отримати задоволення від краси цього чудового міста.

Як дістатися:

Кінцеві трамваї розташовані поряд із Західним вокзалом (зупинка Jászai Mari tér) та біля Національного театру (зупинка Közvágóhíd).

Історичний жовтий трамвай у вечірній час

Трамвай № 2 © Pabkov / Shutterstock

Зоопарк Будапешта

Budapest Zoo був створений у 1866 році і вважається одним із найстаріших зоопарків Європи. У вольєри з безпечними тваринами можна зайти, а деяких і погодувати – їжа для них продається тут же. Якщо пощастить, вийде близько познайомитися з мадагаскарськими лемурами – вони часто підбігають до людей у ​​пошуках смачненького. Особливий інтерес має тропічний пальмовий павільйон. Він складається з різних кліматичних тематичних зон — пустелі, тропіків, джунглів тощо. У підземній частині зоопарку розташований шикарний акваріум — у ньому є фрагмент коралового рифу. А у відкритому басейні діти можуть доторкнутися до скатів і деяких інших мешканців.
Крім великої колекції тварин, а їх тут понад тисячу видів, зоопарк також цікавий своєю архітектурою. Багато павільйонів було збудовано на початку XX століття і є історичними пам’ятками.

Як дістатися:

Зоопарк знаходиться на території парку Варошлігет (Városliget). Сюди можна приїхати на метро (станція Széchenyi Fürdő), автобусами 20E, 30, 30A, 105 і 230 (зупинка Hősök Tere, йти пішки близько 7 хвилин) і на тролейбусі № 72 (зупинка Gundel Károly út .

Жираф висунув мову

Жираф у зоопарку Будапешта © Nataliia Budianska / Shutterstock

Термальні ванни Палатінус (Palatinus Bath)

Купальня Палатінус — чудове місце, куди можна сходити, якщо в Будапешті видався надто спекотний для прогулянок день. Розташована вона на острові Маргіт і є чимось середнім між звичайною купальною і аквапарком з власним пляжем. Тут є водні гірки, басейн зі штучною хвилею, спортивні майданчики, сауна, геотермальна парна та турецький хамам. Єдиний недолік цього місця — дуже багато людей, особливо у літні вихідні.

Як дістатися:

Прямо до входу під’їжджає автобус №26 (зупинка Palatinus). Також можна доїхати трамваями № 4 та 6 (зупинка Margit-sziget), але звідси доведеться пройтися пішки близько 10 хвилин.

Басейн просто неба

Купальня Палатінус © guideme.hu

Театр Дунайського палацу (Danube Palace)

Дунайський палац – приголомшливий архітектурний шедевр у стилі необароко. Він був побудований в 1885 році за розпорядженням імператора Франца-Йосифа в рамках плану розширення Будапешта до відзначення тисячоліття Угорщини. З красою фасаду будівлі можуть суперничати розкішні інтер’єри театрального залу з куполоподібною стелею. Він прикрашений золотими орнаментами у стилі барокових церков та картинами Лайоша Марка.
Ще одна важлива пам’ятка Дунайського палацу – кімната Січені. Це приміщення з мармуровими колонами, кесонною золотою стелею та величезним старовинним дзеркалом.

Як дістатися:

Дунайський палац розташований у центрі міста, між базилікою Святого Іштвана та палацом Грешема.

Будайський замок (Buda Castle)

Замок Буда , як його іноді називають, є колишньою резиденцією угорських королів. Замково-палацовий комплекс знаходиться на вершині Фортечного пагорба у центрі міста. Ця пам’ятка є гордістю країни та внесена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. До його складу входять церква Святого Матьяша , побудована в XIII столітті, Рибальський бастіон, палац Шандора, площа Святої Трійці та безліч інших архітектурних пам’яток. Наразі приміщення замку займають Музей історії Будапешта , Національна галерея та Національна бібліотека імені Сечені. Оглядати комплекс Будайського замку краще ввечері, коли всі його будівлі та пам’ятники ефектно підсвічуються.

Як дістатися:

Якщо починати огляд комплексу з Королівського палацу, то доїхати сюди можна трамваями № 19 і 41 або автобусом № 105 — до зупинки Clark Ádám tér, а потім піднятися на фунікулері Шикло або прогулятися пішки. Без пересадок, прямо до воріт замку йде автобус № 16. Другий варіант — почати маршрут з протилежного боку — від Рибацького бастіону.

Висвітлений головний фасад історичного Королівського палацу

Будайська фортеця зі статуєю Савойя Євгена © Dorottya Mathe / Shutterstock

Гора Геллерт (Gellért Hill)

Гора дістала своє ім’я на честь Святого Геллерта, просвітителя Угорщини, убитого тут язичниками. Її висота становить 235 метрів щодо Дунаю. Тут є на що подивитися – це одне з найпопулярніших туристичних місць Будапешта. Біля підніжжя розташований найвідоміший готель Будапешта і знамениті купальні – обидва ці об’єкти носять ім’я гори. У її надрах сховався давній чоловічий монастир ордена паулінів, а на вершині встановлено статую Свободи — пам’ятник на честь визволення Угорщини від фашистської Німеччини. Відразу за ним знаходиться ще одна визначна пам’ятка – Будапештська цитадель (Citadella), оточена потужними стінами. Її звели 1851 року за наказом Габсбургів – після придушення повстання проти тиранії Австро-Угорщини. Внутрішні приміщення фортеці зараз займає Військовий музей.

Крім цього, на горі Геллерт можна погуляти у Філософському саду, відвідати печеру Іштвана та помилуватися знаменитою скульптурною композицією «Буда зустрічає Пешт». Але найголовніше, навіщо варто піднятися сюди — оглядовий майданчик. З них відкривається дивовижна панорама столиці та чудовий краєвид на Дунай.

Як дістатися:

Від станції метро Szent Gellért tér на гору можна піднятися пішки – тут є кілька маршрутів різної складності. Відстань становить близько 1,3 км. Від станції метро Móricz Zsigmond körtér сюди ходить автобус №27 (зупинка Búsuló Juhász). Дорога займе близько п’яти хвилин. Це найзручніший спосіб – після огляду цитаделі можна спуститися до купальні Геллерт, оглядаючи всі цікаві пам’ятки на шляху.

Оглядовий майданчик на пагорбі Геллерт на світанку

Гора Геллерт © ZGPhotography / Shutterstock

Оперний театр (Hungarian State Opera House)

Угорський державний оперний театр займає 3-е місце з акустики в Європі, поступаючись лише Ла Скала в Мілані та Паризькій опері. Будівля була побудована наприкінці XIX століття архітектором Міклошем Іблем у стилі неоренесансу та прикрашена бароковими орнаментами, скульптурами та картинами. Уздовж сходів і в залі для глядачів стіни вкриті розписом відомих угорських художників — Кароя Лотца, Мора Тана і Берталана Секея. Перед входом до будівлі встановлені пам’ятники двом великим композиторам Угорщини – Ференцу Лісту та Ференцю Еркелю. На сьогоднішній день оперний театр Будапешта вважається одним із найкрасивіших у світі. На його сцені, окрім опери, виступає Угорський національний балет.

Як дістатися:

Театр знаходиться за адресою Andrassy ut, 22. Сюди можна доїхати на метро, ​​тролейбусах №70, 78 та автобусом №105 — зупинка Opera.

Інтер'єр Угорської королівської державної опери

Інтер’єр оперного театру © posztos/Shutterstock

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук