Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Даллас – одне з найбільших міст американського штату Техас і за короткий час неможливо побачити всі його визначні пам’ятки. Він вражає великою кількістю цікавих локацій, які сподобаються як дорослим, так і дітям — наприклад, сучасними урбан-парками із зеленими газонами, інсталяціями та торговими точками з їжею. Неможливо також пройти повз місцеві музеї та галереї з інтерактивними експонатами. В історії міста є темна сторінка, пов’язана із вбивством президента Кеннеді. Цій події присвячені меморіал та пам’ятна експозиція. Кожен тут знайде щось для себе, а визначитись із програмою допоможе наш список найкращих занять у Далласі.

Зміст

Даласький дендрарій та ботанічний сад (Dallas Arboretum & Botanical Garden)

Даласький дендрарій та ботанічний сад – зелена зона, розташована недалеко від центру міста на березі озера Уайт-Рок. Dallas Arboretum & Botanical Garden займає площу 66 акрів і входить до найкращих дендраріїв світу, про що свідчать численні нагороди. Серед будівель у саду виділяються будинок ДеГольєр (The DeGolyer House), зведений у 1939 році власником цієї землі, та будинок Алекса Кемпа (Alex Camp House) 1938 року. На території Далласського дендрарію та ботанічного саду регулярно проводяться концерти, освітні програми для дітей та дорослих та інші події.

Озеро Уайт-Рок (White Rock Lake)

Уайт-Рок – штучне озеро, за п’ять миль північно-східного центру Далласа. Тут заборонено купатися через те, що White Rock Lake є джерелом води для прилеглих населених пунктів. Незважаючи на таке обмеження, ця територія є однією з найулюбленіших локацій для відпочинку у місцевих жителів. Тут розташовані зони для пікніків та вигулу собак, доріжки для бігу та катання на велосипедах, альтанки, культурний центр та музей. Озеро Уайт-Рок – популярне місце для занять вітрильним спортом, каякінгом, веслуванням та катання на байдарках.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Озеро Уайт-Рок © lakehighlands.advocatemag.com

Центр скульптури Нешера (Nasher Sculpture Center)

Центр скульптури Нешера – один із найпопулярніших музеїв Далласа, відкритий у 2003 році. Тут зберігається колекція скульптур, зібрана Реймондом та Петсі Нешер. Серед експонатів представлені роботи Пікассо, Родена, Матісса, Джакометті, Серра та інших видатних майстрів. Окрім постійної експозиції у Nasher Sculpture Center проводяться тимчасові виставки та тематичні заходи. Скульптури встановлені не лише усередині приміщення, а й на вулиці.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Центр скульптури Нешера © Kit Leong/Shutterstock

Історичний район Даунтаун (Dallas Downtown Historic District)

Історичний район Даунтаун включає кілька кварталів у центрі Далласа. Тут поєднуються архітектурні стилі різних століть і багато визначних пам’яток — музеї, ринки, театри і скульптури. Говорячи про останні, в Dallas Downtown Historic District розташована площа Пайонір (Pioneer Plaza). Вона славиться своєю скульптурною групою, що складається із п’ятдесяти двох частин. Композиція є трьома ковбоями верхи на конях, що заганяють стадо із сорока дев’яти биків.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Історичний район Даунтаун © Sean Pavone / Shutterstock

Акваріум Даллас Ворлд (Dallas World Aquarium)

Даллас Уорлд — акваріум та зоопарк, відкритий у 1992 році у приміщенні колишнього складу у центрі міста. Упродовж наступних 12 років площа Dallas World Aquarium (DWA) розширилася за рахунок сусідніх будівель. На нижньому рівні знаходяться резервуари з рибами, медузами, коралами, схилами та тунель з акулами. На третьому поверсі розташована експозиція Cloud Forest Trek, яка переносить відвідувачів у тропічний ліс із живими рослинами та тваринами. Все це доповнюється світлодіодним екраном, що створює атмосферу джунглів. Крім того, в DWA мешкають птахи, оцелоти, агуті, черепахи, лінивці, ламантини, пінгвіни та інші тварини.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Акваріум Даллас Уорлд © jmanaugh3 / Shutterstock

Олд Сіті Парк (Old City Park)

Олд сіті парк — музей просто неба, що носив до 2022 року назву Село спадщини Далласа (Dallas Heritage Village). Він складається з тридцяти восьми відреставрованих та мебльованих будинків XIX-XX століть. Усі вони були привезені із півночі Техасу. Серед будівель Old City Park – особняк у грецькому стилі, школа, ферма, тир, готель, церква, банк, залізничне депо, кабінет лікаря. Атмосферності додають люди, одягнені в автентичні старовинні костюми та історичні реконструкції.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Олд Сіті Парк © Ceri Breeze / Shutterstock

Ділі-Плаза

Ділі-Плаза – маленький громадський парк у районі Вест-Енд у центрі Далласа. Тут знаходиться цікава будівля у неороманському стилі. Раніше у ньому розміщувався суд округу Старий Даллас, пізніше відкрився Червоний музей історії та культури округу Даллас. Однак це місце відоме не своєю архітектурою, а вбивством 35 президента Сполучених Штатів — Джона Кеннеді.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Ділі-Плаза © stock_photo_world / Shutterstock

Музей шостого поверху на Ділі-Плаза (The Sixth Floor Museum at Dealey Plaza)

Музей шостого поверху на Ділі-Плаза – Даласький музей, розташований у будівлі колишнього Техаського шкільного книгосховища. Саме з шостого поверху цієї будівлі, за офіційною версією, у 1963 році Лі Харві Освальд вистрілив у Джона Кеннеді. Експозиція, присвячена цій трагічній події, відкрилася на шостому поверсі 1989 року. Тут можна побачити унікальні кадри події, які ніде більше не опубліковані. Відвідувачі The Sixth Floor Museum at Dealey Plaza дізнаються про політичну обстановку в 1960-х роках, дводенну поїздку президента по Техасу, сам злочин, і 48 годин після нього, а також наслідки вбивства для Сполучених Штатів і всього світу.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Музей шостого поверху на Ділі-Плаза © planetofhotels.com

Клайд Уоррен Парк (Klyde Warren Park)

Клайд Уоррен Парк – громадська зелена зона в центрі Далласа над автострадою Вудалл Роджерс, відкрита у 2012 році. Це сучасна територія відпочинку з дитячими майданчиками, місцями для читання, сухим фонтаном і зоною для вигулу собак. У центрі Klyde Warren Park є великий ресторан і сцена. Навколо парку розташовані хмарочоси, які особливо ефектно виглядають після заходу сонця.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Клайд Уоррен Парк © kan_khampanya / Shutterstock

Арена Американ Ейрлайнс-центр (American Airlines Center)

Американ Ейрлайнс-Центр – арена, розташована в районі Вікторі-Парк. Вона була відкрита у 2001 році. Це домашній стадіон для команд Dallas Mavericks з баскетболу та Dallas Stars з хокею. На American Airlines Center регулярно проводяться концерти та інші розважальні заходи.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Арена Американ Ейрлайнс-центр © Dorti / Shutterstock

Вежа Реюніон (Reunion Tower)

Реюніон – оглядова вежа висотою 561 фут. Вона була відкрита в 1978 році як частина комплексу готелю Hyatt Regency Dallas, завершеного в цей же час. На вершині Reunion Tower знаходиться конструкція у вигляді кулі, всередині якої розміщено оглядовий майданчик GeO-Deck (470 футів). Це ідеальне місце, щоб оглянути Даллас на 360 градусів. Хвилинний підйом нагору на ліфті з прозорими стінками це теж своєрідний атракціон.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Вежа Реюніон © stock_photo_world / Shutterstock

Музей природи та науки Перо (Perot Museum of Nature and Science)

Музей природи та науки Перо розташований у районі Вікторі-Парк. У нову будівлю на цьому місці він переїхав у 2012 році. У Perot Museum of Nature and Science можна дізнатися, як пов’язані птахи та динозаври, побачити скелети останніх, захопитися красою космосу, вивчити альтернативні джерела енергії, простежити шлях еволюції, стати на кілька хвилин інженером, ознайомитися з дивовижними можливостями людського організму та багато іншого. Більшість експозицій музею — інтерактивні та будуть цікавими як дорослим, так і дітям.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Музей природи та науки Перо © Philip Lange / Shutterstock

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Музей природи та науки Перо © William Cushman / Shutterstock

Даласький зоопарк (Dallas Zoo)

Даласький зоопарк розташований за три милі від центру міста. Він заснований у 1888 році і є найстарішим та найбільшим зоологічним парком у штаті. У Dallas Zoo можна побачити понад дві тисячі тварин близько 400 видів. Тут представлено велику кількість африканських мешканців – слони, леви, гієни, жирафи, зебри, ягуари, пінгвіни, горили, бегемоти. Також у зоопарку містяться лінивці, галапагоські черепахи, тигри, леопарди, лемури та інші цікаві тварини. Відвідування Dallas Zoo – одне з найкращих занять у Далласі з дітьми.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Даласький зоопарк © jmanaugh3 / Shutterstock

Район Діп Еллум (Deep Ellum)

Діп Еллум — район Далласа, відомий своїми музичними закладами, барами, закусочними та насиченим нічним життям. Його історія почалася 1873 року, коли тут оселилися афроамериканці та іммігранти з Європи. У Deep Ellum збереглося близько 20 історичних будівель кінця XIX-початку ХХ століть. У 1920-х роках тут стали активно виступати джазові та блюзові виконавці. За 20 років у районі налічувалося вже 30 концертних майданчиків. 1990 року в ньому відкрився клуб Trees, де виступали Nirvana, Radiohead, Pearl Jam. Не відставали від музикантів і художники, які займалися графіті, відкривали галереї та організовували фестивалі. Вечір у Діп Еллум – одне з найвеселіших занять у Далласі для дорослих.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Район Діп Еллум © Dorti / Shutterstock

Даласький музей мистецтв (Dallas Museum of Art, DMA)

Даласький музей мистецтв – один із найбільших художніх музеїв США. Він був заснований у 1903 році і кілька разів змінював своє місцезнаходження, доки не зайняв нинішню будівлю у 1984 році. У Dallas Museum of Art зберігаються понад 24 тисячі творів стародавніх, середньовічних часів та сучасного періоду. Серед них є роботи Ван Гога, Сезанна, Дега, Гогена, Мане, Моне, Ренуара, Тулуз-Лотрека, Рембрандта та інших видатних майстрів. DMA приваблює людей не лише своєю експозицією, а й лекціями, концертами, літературними читаннями та театральними виставами.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Даласький музей мистецтв © Gilberto Mesquita / Shutterstock

Техас Дискавері Гарденс (Texas Discovery Gardens)

Техас Дискавері Гарденс – справжня оаза серед міських джунглів, площею 7,5 акрів. Він знаходиться в Фейр-Парк і є садом з інсектаріумом і Будинком метеликів. В останньому створено атмосферу вологих тропічних джунглів. А у спеціальній камері відвідувачі можуть стати свідками дива – народження метелика з кокона. У Texas Discovery Gardens проводяться сімейні фестивалі та навчальні семінари.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Техас Дискавері Гарденс © William Cushman / Shutterstock

Фейр-Парк (Fair Park)

Фейр-Парк – розважальний та освітній комплекс за дві милі від центру Далласа. Це хаб для п’яти музеїв та десяти концертних та спортивних майданчиків. У Fair Park знаходиться найбільша у США колекція експозиційної архітектури у стилі ар-деко. Багато будівель були зведені в 1936 році для виставки на честь століття Техасу. Щороку тут проводиться Ярмарок штату Техас та інші фестивалі.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Фейр Парк © MD Global / Shutterstock

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Фейр Парк © Leena Robinson / Shutterstock

Музей азіатського мистецтва Кроу (Crow Museum of Asian Art)

Музей азіатського мистецтва Кроу знаходиться в Артс-Дістрикт. Його відкрили у 1998 році колекціонери східних творів Траммелл та Маргарет Кроу. Серед експонатів представлені нефритові вироби, порцеляна, гравюри, скульптури, предмети декору з Китаю, Японії, Індії, Камбоджі та інших країн Південно-Східної Азії. Особливої ​​уваги вартий Сад скульптур, у якому серед заростей бамбука, кленів, азалій та сосен заховано 15 витончених пам’яток різних епох.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Музей азіатського мистецтва Кроу © media.cntraveler.com

Артс-Дистрикт (Arts District)

Артс-Дистрикт у Далласі – найбільший район мистецтв у Сполучених Штатах. Він охоплює 20 кварталів у центрі Далласа загальною площею 68 акрів. Любителям творчості сподобаються цікаві музеї, незвичайні ресторани та бари, креативні галереї та прогресивні театри. Також в Arts District знаходиться Клайд Уоррен Парк.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Артс-Дистрикт © assets.simpleviewinc.com

Аквапарк Епік Уотерс (Epic Waters Indoor Waterpark)

Епік Уотерс — критий аквапарк у місті Гранд-Прері за 20 миль від центру Далласа. Під одним дахом тут зібрано одинадцять водних гірок — від найекстремальніших до невеликих атракціонів, придатних для дітей. У Epic Waters Indoor Waterpark є зона для навчання серфінгу, а зовні знаходиться басейн зі штучними хвилями, що працює у теплу пору року. Малята будуть у захваті від ігрового майданчика у воді.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Аквапарк Епік Уотерс © epicwatersgp.com

Торговий центр Highland Park Village

Highland Park Village – торговий центр, відкритий у 1931 році. Він виконаний у середземноморському іспанському стилі. Це перший молл у країні, збудований у єдиному архітектурному вигляді — з магазинами, що виходять на внутрішнє паркування і керований одним власником. Тут знаходяться ресторани, кав’ярні, кінотеатр, ювелірні, взуттєві та весільні магазини, сувенірні та квіткові крамниці, а також відділи з оптикою та парфумерією. Серед дизайнерських бутиків представлені Alexander McQueen, Celine, Chanel, Dior, Fendi, Hermes, Ralph Lauren, Tom Ford, Valentino.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Торговий центр Highland Park Village © Victoria Ditkovsky/Shutterstock

Пішохідна зона AT&T Discovery District

AT&T Discovery District – пішохідна зона в центрі міста. Це унікальний міський простір, створений американським телекомунікаційним конгломератом AT&T. Перше, що впадає у вічі — величезний екран висотою 104 фути, і 30-ти футова інсталяція логотипу компанії, всередину якої можна зайти. У центрі AT&T Discovery District засіяний зелений лужок, створений для ідеального відпочинку. Навколо неї знаходяться ресторани американської, італійської, мексиканської та азіатської кухонь, а також бари, крапки з фастфудом та кондитерські.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Пішохідна зона AT&T Discovery District © assets.dmagstatic.com

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Пішохідна зона AT&T Discovery District © static2.gensler.com

Меморіал Джона Фіцджеральда Кеннеді (John F. Kennedy Memorial Plaza)

Меморіал Джона Фіцджеральда Кеннеді розташований за квартал від Ділі-Плаза. Відкриття відбулося 24 червня 1970 року. Пам’ятник складається з 72 білих колон, збудованих у вигляді квадратної кімнати без даху. З північної та південної сторони споруди виконані вузькі отвори. Особливості конструкції John F. Kennedy Memorial Plaza створюють ілюзію легкості та ширяння над землею. Ефект посилюється за допомогою ілюмінації.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Меморіал Джона Фіцджеральда Кеннеді © f11photo / Shutterstock

Даласький фермерський ринок (Dallas Farmers Market)

Даласький фермерський ринок – одне з улюблених місць городян для покупки продуктів та цікавого проведення часу. У 1941 році на цьому місці фермери почали продавати власне вирощені фрукти, овочі, м’ясо, молочні продукти та мед. Зараз на Dallas Farmers Market можна також придбати вироби ручної роботи та гастрономічні вишукування, а ще – скуштувати свіжу випічку та страви багатьох кухонь світу. На ринку постійно проводяться різноманітні заходи, які не дадуть гостям нудьгувати.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Даласький фермерський ринок © Yelena Khegay / Shutterstock

Дизайн-дистрикт (Design District)

Дизайн-Дистрикт – один із найкращих творчих районів Далласа. Це еклектичне місце, заповнене бутіками з одягом, взуттям та прикрасами, дизайнерськими салонами інтер’єрів, сучасними художніми галереями, вишуканими ресторанами та розкішними житловими будинками. Крім того, район відомий своїми крафтовими броварнями. Design District продовжує з кожним днем ​​розвиватися, включаючи все нові об’єкти.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Дизайн-дистрикт © a.travel-assets.com

Афроамериканський музей (African American Museum)

Афроамериканський музей – художній музей, заснований 1974 року. Це єдиний подібний заклад на південному заході США, який спеціалізується на колекціонуванні експонатів, пов’язаних із культурою та історією афроамериканців. African American Museum працює як культурний центр, який регулярно організовує ярмарки, концерти, фестивалі, конференції, лекції та інші заходи.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Афроамериканський музей © scontent.fcgk6-2.fna.fbcdn.net

Бар Happiest Hours

Happiest Hours – найбільший у Далласі бар та лаунж. У гостей є вибір – сісти всередині приміщення або віддати перевагу терасі на даху з видом на місто. Меню закладу тішить своєю різноманітністю, а любителям пива чекає складний вибір серед 50 сортів. Happiest Hours знаходиться за кілька хвилин ходьби від арени American Airlines Center. Після матчів тут часто проводять концерти живої музики. Ті, хто не хоче дивитись гру на стадіоні, можуть спостерігати за трансляцією в барі на одному з трьох десятків екранів.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Бар Happiest Hours © visitdallas-sv.imgix.net

Торговий центр Galleria Dallas

Galleria Dallas – найпопулярніший торговий центр міста, розташований у північній частині Далласу. Це чудове місце для шопінгу. На першому поверсі просторого атріуму цілий рік залита ковзанка. У багатьох магазинах продаються одяг, взуття, аксесуари, косметика, товари для дому, іграшки різних цінових категорій. У Galleria Dallas є заклади харчування на будь-який смак – вишукані ресторани, крапки з фастфудом, популярні кав’ярні, цікаві кондитерські, а також місця, що спеціалізуються на морозиві та напоях.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Торговий центр Galleria Dallas © aphotostory / Shutterstock

Концертний майданчик House of Blues

House of Blues – концертний майданчик у районі Вікторі-Парк у центрі Далласа. Вона була відкрита наприкінці з 1990-х років для популяризації блюзу, афроамериканської творчості та кухні. Всередині House of Blues знаходиться велика колекція народного мистецтва афроамериканських художників-самоучок, а ресторані подається їжа, характерна для південних штатів. Окрім блюзових концертів, тут виступають музиканти у жанрах рок, поп, соул, фанк, госпел, хіп-хоп, кантрі, R&B тощо. Вечір в House of Blues – чудове заняття в техаському Далласі для поціновувачів мистецтва.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Концертний майданчик House of Blues © scontent.fcgk6-2.fna.fbcdn.net

Галерея Лайтхаус Артспейс (Lighthouse ArtSpace Dallas)

Лайтхаус Артспейс – іммерсивна мультимедійна галерея в центрі Далласа та одна з найнезвичайніших пам’яток у цьому районі. За допомогою численних екранів і проекцій, що оточують відвідувачів з усіх боків, крім стелі, створюється ефект повного занурення. Найпопулярніша тема Lighthouse ArtSpace Dallas – твори Вінсента ван Гога. Будь-хто може побувати під небом «Зоряної ночі», торкнутися «Соняшників» або розглянути в деталях «Автопортрет».

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Галерея Лайтхаус Артспейс © lighthouseimmersive.com

Парк Пасіфік Плаза (Pacific Plaza Park)

Пасифік Плаза – громадський парк, відкритий у 2019 році. Він знаходиться в центрі Далласа на пішохідній частині Харвуд-стріт. Pacific Plaza Park складається із зелених галявин, відкритого круглого павільйону, гойдалок, призначених не тільки для дітей, але й дорослих та невеликого старого Астон-Парку.

Що подивитися в Далласі – культурній столиці Північного Техасу

Парк Пасіфік Плаза © narcity.com

Пішохідний міст Рональда Кірка (Ronald Kirk Pedestrian Bridge)

Міст Рональда Кірка – пішохідний міст, прокладений через річку Трініті, що з’єднує центр Далласа із західною його частиною. Його названо на честь першого афроамериканського мера міста. Спочатку Ronald Kirk Pedestrian Bridge був автомобільним, але до 2010-х років рух машин ним припинився. Відкриття оновленого мосту відбулося у 2014 році. Протягом 1,9 миль розміщено зелені зони, ігрові майданчики та водні об’єкти. Все це доповнюється чудовим видом на місто.

Панорама центру Далласа з видом на річку Трініті

Пішохідний міст Рональда Кірка © Silvio Ligutti

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук