Що подивитися в Мумбаї – місті, яке ніколи не спить

Мумбаї – найбільш густонаселене місто Індії, розташоване на узбережжі Аравійського моря. Величезний мегаполіс пропонує чимало можливостей для відпочинку та розваг. Тут є на що подивитися і куди сходити — знаменитий Боллівуд, химерні буддистські та індуїстські храми, сади, парки та колоритні ринки. Крім того, в Мумбаї можна побачити чимало архітектурних пам’яток та будівель у колоніальному стилі, що залишилися з часів британського панування.

Ворота Індії (Gateway of India)

Величні Ворота Індії були зведені в 1924 на честь приїзду в Мумбаї короля Георга V і королеви Марії. Тріумфальна арка побудована в класичному індо-сарацинському стилі — у її конструкції простежується вплив готичної архітектури, її прикрашають мінарети, бані, шпилі, візерунчасті та вітражні елементи.

Зараз Ворота Індії — це пам’ятник, що нагадує колоніальне минуле країни, і перша пам’ятка Мумбаї, яку можуть подивитися туристи, які прибувають у місто морем. Друга назва арки – Тадж-Махал із Мумбаї, настільки велике значення вона має для місцевих жителів.

Що подивитися в Мумбаї - місті, яке ніколи не спить

Ворота Індії © shalender / Shutterstock

Мечеть Хаджі Алі Дарга (Haji Ali Dargah Mosque)

Чудова мечеть Хаджі Алі Дарга є одним із найвідоміших орієнтирів міста. Вона розташована на невеликому острівці – під час припливу потрапити сюди пішки неможливо. Храм збудував у 1431 році мусульманський святий Хаджі Алі. Він був похований на території мечеті, внаслідок чого вона стала священним місцем для індійців-сунітів. Могила вкрита червоною та зеленою парчою, обрамленою срібними виробами.

Храмовий комплекс з мінаретом, що піднімається, займає площу 4 500 м². Незважаючи на те, що висота вежі складає всього 26 м, її добре видно з більшості туристичних районів Мумбаї. Центральна зала прикрашена мармуровими стовпами з кольоровим склом — на них написано 99 імен Аллаха.

Що подивитися в Мумбаї - місті, яке ніколи не спить

Мечеть Хаджі Алі Дарга © saiko3p / Shutterstock

Острів Елефанта (Elephanta Island)

Острів Елефанта – популярний туристичний об’єкт, розташований за 10 км від узбережжя Аравійського моря, в міській гавані Мумбаї. Тут збереглися залишки стародавніх буддистських та індуїстських храмів, що охороняються ЮНЕСКО. Більшість з них були збудовані в V-VIII століттях і розташовані в печерах.

Крім того, на острові Елефанта знаходиться великий сувенірний ринок. Дивно, але в більшості крамниць можна розплатитися карткою — головне не соромитися торгуватися, щоб збити високі ціни. Ще одна визначна пам’ятка острова — велика кількість мавп. Мавпи дуже набридливі і не втрачають нагоди стягнути що-небудь, тому під час прогулянки слід бути обережними.

Що подивитися в Мумбаї - місті, яке ніколи не спить

Острів Елефанта © VetraKori / Shutterstock

Печери острова Елефанта

Острів Елефанта © Robin Kay / Shutterstock

Район мистецтв Кала Року (Kala Ghoda Arts Precinct)

Район Кала Року – серце колоніальної архітектури Мумбаї. Його почали забудовувати у другій половині XVII століття, коли Ост-Індська компанія орендувала цю ділянку землі. З хінді назва перекладається як «чорний кінь» — своє ім’я Кала Року отримав завдяки кінній статуї короля Едуарда VII. Величний постамент було встановлено на перехресті вулиць Махатми Ганді та Дубаш Марг.

З’їздити сюди варто тим, хто воліє класичний відпочинок — відвідування музеїв, виставок, театралізованих вистав та інших культурних заходів. А неспішна прогулянка вулицями Кала Року принесе величезне задоволення завдяки приголомшливому поєднанню європейської архітектури та індійського колориту.

Що подивитися в Мумбаї - місті, яке ніколи не спить

Район мистецтв Кала Року © CRS PHOTO / Shutterstock

Що подивитися в Мумбаї - місті, яке ніколи не спить

Район мистецтв Кала Року © CRS PHOTO / Shutterstock

Місто фільмів Мумбаї (Mumbai Film City)

Знаменитий кінокомплекс Боллівуд існує вже понад сто років, будучи найбільшим і найпопулярнішим серед шанувальників індійського кіно. Тут знімається величезна кількість картин — у другій половині XX століття Місто фільмів здобуло перемогу над американським Голлівудом за кількістю знятих стрічок. Зараз на території Фільм Сіті працюють близько 14 сучасних кінокомпаній та споруджено понад 40 тематичних знімальних майданчиків.

Боллівуд відкритий для туристів, але просто так приїхати сюди не можна – тури необхідно заздалегідь бронювати на сайті. Для бажаючих доступні два види екскурсій. Mumbai Filmcity Tour познайомить із найцікавішими майданчиками та декораціями. А Live Show Tour призначений для фанатів кіно, які мріють не лише поспостерігати за зйомками фільмів, а й сфотографуватись із індійськими кінозірками.

Що подивитися в Мумбаї - місті, яке ніколи не спить

Місто фільмів Мумбаї © Duttagupta MK / Shutterstock

Чхатрапати Шиваджі Махарадж Васту (Chhatrapati Shivaji Maharaj Vastu Sangrahalaya)

Музей Чхатрапаті Шиваджі Махарадж Васту (тут його називають CSMVS) раніше носив ім’я принца Уельського. Майбутній британський король Георг V брав активну участь у його заснуванні та особисто заклав перший камінь у фундамент. Але на початку XXI століття його перейменували на честь Шиваджі – засновника імперії Маратха.

Будівля є класичний зразок індо-сарацинського стилю, чиї суворі форми і масивний купол з оздобленням у біло-блакитних тонах нагадують споруди епохи Великих Моголів.

Експозиція музею складається з трьох великих виставок, розбитих на теми — мистецтво, природна історія та археологія. Крім того, тут працюють кілька секцій, присвячених богу Крішні, індійським національним костюмам та мальовничій мініатюрі у традиційному стилі.

Що подивитися в Мумбаї - місті, яке ніколи не спить

Чхатрапаті Шиваджі Махарадж Васту © Sanga Park / Shutterstock

Храм Махалакшмі (Mahalakshmi Temple)

Махалакшмі вважається в Мумбаї чи не найпопулярнішим храмом. Він присвячений богині Лакшмі, що дарує щастя, процвітання та удачу своїм послідовникам, а тому завжди заповнений віруючими. Храм Махалакшмі був збудований у XVIII столітті, після чого шанувальники Лакшмі оголосили богиню покровителькою міста.

Відвідуючи храм, слід врахувати кілька дуже важливих моментів. Тут заборонено фото та відеозйомку, а щоб пройти до головної зали доведеться постояти у черзі, причому для чоловіків та жінок вони різні. Крім того, пуджі (обряд поклоніння) вимагає наявності подарунків богині – квітів, тканин чи частування. Все це продається на торговій вулиці, де розташовано вхід до храму.

Що подивитися в Мумбаї - місті, яке ніколи не спить

Храм Махалакшмі © Rajendra Bhat / Shutterstock

Висячі сади Мумбаї (Hanging Gardens of Mumbai)

Ландшафтний парк Hanging Gardens of Mumbai був створений у 1881 році на схилах пагорба Малабар. Його чудові зелені тераси прикрашені квітковими клумбами з метеликами, що пурхають, затишними альтанками і майстерно підстриженими у формі тварин чагарниками. Також парк відомий великою кількістю оригінальних скульптур та незвичайних пам’яток. Особливо виділяються стела Башта дружби та екстравагантний будинок, що має форму черевика.

Що подивитися в Мумбаї - місті, яке ніколи не спить

Висячі сади Мумбаї © Snehal Jeevan Pailkar / Shutterstock

Вокзал Чхатрапаті Шиваджі (Chhatrapati Shivaji Terminus)

Історичний залізничний вокзал Чхатрапаті Шиваджі потрібно відвідати, навіть якщо подорожі потягом не заплановані. Він вважається найкрасивішою колоніальною будівлею в Азії, причому побудованою в вельми незвичайному для тутешніх місць стилі. Традиційну для вікторіанської Європи неоготичну архітектуру вокзалу помпезно доповнюють індосарацинські мотиви, створюючи оригінальний візуальний ефект. Будівля надзвичайно схожа на середньовічний англійський замок, який потім прикрасили традиціями індійської та східної культури.
Внутрішні приміщення вокзалу не менш красиві. Особливо ефектно виглядають металеві та мідні поручні центральних сходів з балюстрадою, різьблені дерев’яні панелі на стінах та підлога, прикрашена декоративною плиткою.

Що подивитися в Мумбаї - місті, яке ніколи не спить

Вокзал Чхатрапаті Шиваджі © Mazur Travel / Shutterstock

Марін Драйв (Marine Drive)

Щоб побачити найкрасивіший захід сонця в Мумбаї – вирушайте на набережну Марін Драйв. Трикілометровий променад вечорами заповнений людьми — ця вулиця популярна не лише серед туристів, а й місцевих жителів. Тут завжди спокійна і дуже доброзичлива атмосфера, а якщо захочеться перекусити, можна прогулятися до пляжу Чоупатті. Навпроти нього працюють численні кафе, чайні та кіоски з морозивом.

Зовсім поряд з набережною знаходиться елітний район Наріман Пойнт, який теж заслуговує на увагу. Тут бідний і не завжди чистий Мумбаї буквально перетворюється на сучасні хмарочоси, художні галереї, вишукані ресторани та елегантні будівлі в стилі арт-деко змушують відчути себе далеко за межами Індії.

Що подивитися в Мумбаї - місті, яке ніколи не спить

Марін Драйв © Dmitry Ruhllenko / Shutterstock

Пагода світової віпасани (Global Vipassana Pagoda)

Величезна порожня споруда з каменю була побудована з метою сприяння миру та гармонії. Пагода світової віпасани – це буддистський зал для медитацій та одне з архітектурних чудес Мумбаї. Будівля вважається найбільшою однопрогоновою кам’яною спорудою у світі, а її плавні обриси і блискучі золотою фарбою стіни створюють неймовірний, заспокійливий ефект.

Пагода світової віпасани була побудована для того, щоб залучити людей до філософії буддистів. Храм вважається священним – у ньому зберігаються частини мощів Гаутами Будди. Вони розташовані в центрі одного з двох середніх куполів, а майданчик, що обертається, під головним з них призначений для медитацій. Одночасно у центральній пагоді займатися самопізнанням можуть понад 8000 осіб. Також на території храму працюють художня галерея, сувенірна крамниця та книгарня.

Що подивитися в Мумбаї - місті, яке ніколи не спить

Пагода світової віпасани © saiko3p / Shutterstock

Антикварний ринок Ошивара (Oshiwara Antique Market)

Незважаючи на те, що ринок Ошивара досить маленький і займає одну вулицю, відвідати його однозначно варто. Крім того, на ньому дуже зручно робити покупки – на відміну від ринку Чор, тут до магазинів можна під’їхати авто. Більшу частину становлять антикварні лавки, де цілком реально недорого купити класні речі — звичайно, після азартного торгу. На ринку продають відреставровані антикварні меблі, декор для дому та взагалі все, що завгодно — від старих фотокамер до рідкісних плакатів з рекламою Боллівуду, різноманітних прикрас та предметів мистецтва.

Антикварний ринок Ошивара часто відвідують фотографи. На цій колоритній вулиці з продавцями, що сидять всюди, розхвалюють свій товар, можна зробити чудові фото.

Що подивитися в Мумбаї - місті, яке ніколи не спить

Антикварний ринок Ошивара © alishakaisar.com

Форт Бандра (Bandra Fort)

Форт Бандра звели португальські будівельники у 1640 році. Спочатку він називався Кастелла де Агуада. В даний час від нього залишився один фундамент, але це місце все одно дуже популярне серед туристів. Сюди приїжджають на пікніки, щоб помилуватися чудовим заходом сонця, панорамами Аравійського моря і затоки Махім.

Що подивитися в Мумбаї - місті, яке ніколи не спить

Форт Бандра © Ketan Vikamsey / Shutterstock

Храм Віст Мумба Деві (Mumba Devi Temple)

Найстаріший храм Віст Мумба Деві – одне з тих місць, які потрібно обов’язково подивитися у Мумбаї. Він присвячений восьмирукій богині Мумба — покровительці видобувачів солі та рибалок, які досі становлять більшу частину населення міста. Храм був збудований у середині XVIII століття. Крім надзвичайно красивої архітектури, його головною прикрасою є чудова статуя матері-богині, виготовлена ​​з чорного каменю та декорована золотими та срібними прикрасами. На вході знаходиться скульптура у вигляді тигра – їздової тварини Мумба Деві.

Що подивитися в Мумбаї - місті, яке ніколи не спить

Храм Віст Мумба Деві © arun sambhu mishra / Shutterstock

Готель Тадж-Палас (The Taj Palace Hotel)

Будівля Taj Palace – чудова пам’ятка архітектури, в якій змішалися східні та європейські стилі. Всередині нього розміщуються готель класу люкс та ресторан Masala Kraft, де можна скуштувати найкращі у місті страви індійської кухні. З середини минулого століття він вважається одним із найбільш відвідуваних туристичних об’єктів Мумбаї та є його символом.

Що подивитися в Мумбаї - місті, яке ніколи не спить

Готель Тадж-Палас © Pikoso.kz / Shutterstock

Що подивитися в Мумбаї - місті, яке ніколи не спить

Готель Тадж-Палас © Leonid Andronov / Shutterstock

Ринок Кроуфорд (Crawford Market)

Будівлю ринку Кроуфорд було збудовано у другій половині XVIII століття. Воно різко виділяється на тлі прилеглої забудови за рахунок незвичайної суміші фламандських та нормандських архітектурних стилів. Здебільшого тут продають свіжі фермерські продукти – м’ясо, птицю, овочі та фрукти. Однак Кроуфорд також набув популярності як місце незаконної торгівлі рідкісними видами тварин.

Окрім їжі, на ринку продають багато всього цікавого — закордонні та індійські кондитерські вироби, косметику та парфумерію, спеції та сувеніри. Приїжджати сюди краще рано-вранці — вдень починається справжній натовп і помітно зростає ризик зустріти кишенькових злодіїв. У всіх інших відносинах ринок абсолютно безпечний.

Що подивитися в Мумбаї - місті, яке ніколи не спить

Ринок Кроуфорд © Emmanuel Nalli / Shutterstock

Годинникова вежа Раджабай (Rajabai Clock Tower)

Будучи спадщиною колоніального минулого Індії, Годинникова вежа Раджабай вже понад 150 років відраховує час на території кампуса Університету Мумбаї. П’ятиповерхова будівля збудована у готичному та венеціанському стилях і височить на 85 метрів над університетським комплексом. У нижній частині вежі встановлено 8 статуй, що втілюють індійські касти.

Що подивитися в Мумбаї - місті, яке ніколи не спить

Годинникова вежа Раджабай © Bob Pool / Shutterstock

Зоопарк Мумбаї (Mumbai Zoo)

Повністю назва зоопарку Мумбаї звучить як Веєрмат Джіжабай Бхосейл Уд’ян Енд (Veermata Jijabai Bhoseil Udyan End). Незважаючи на те, що багатьох з живності, що мешкає тут, можна побачити на волі під час поїздок по Індії, сходити сюди однозначно варто.

У Мумбаї не так багато розваг, тому Mumbai Zoo має велику популярність у місцевих жителів. І справа навіть не в тваринах — прогулянки серед пишної зелені та прекрасних квітів принесуть величезне задоволення після спекотних та запорошених вулиць міста.

Що подивитися в Мумбаї - місті, яке ніколи не спить

Зоопарк Мумбаї © Dinesh Hukmani / Shutterstock

Храм Шрі Сіддхі Вінаяк (Shree Siddhivinayak Temple)

Шрі Сіддхи Вінаяк входить у топ найбагатших, найпопулярніших і відвідуваних храмів Індії. Він присвячений Ганеш – богу мудрості і благополуччя. Після відкриття в XIX столітті це була невелика цегляна будівля, яка поступово розросла до розмірів палацу, перетворившись на справжній храмовий комплекс. Після того, як його стали регулярно відвідувати видні індійські політики та зірки Боллівуду, храм набув надзвичайної популярності і почав приваблювати тисячі паломників та натовпу туристів.

Сиддхи Винаяк виділяється фасадами, що запам’ятовуються, і розкішним внутрішнім оздобленням. У храм ведуть масивні різьблені двері, на яких вирізано вісім втілень Ганеші. Стеля головної зали покрита золотом, а в її центрі встановлено статую божества. Після заходу сонця найбільший купол храму підсвічується квітами, що змінюються кожні кілька годин.

Що подивитися в Мумбаї - місті, яке ніколи не спить

Храм Шрі Сіддхі Вінаяк © mumbaimirror.indiatimes.com

Парк розваг “Сніговий світ Мумбаї” (Snow World Mumbai)

Тематичний критий парк «Сніговий світ Мумбаї» по праву може вважатися незвичайною розвагою в місті. З спекотної спеки вулиць він переносить відвідувачів у казковий світ зими та снігопаду. Усередині гостей чекає безліч дивовижних пригод і занять — катання на ковзанах, санках і сноубордах, всілякі зимові ігри та танці під пухнастим снігом.

Під час візиту до чарівного світу Snow World Mumbai ви зможете сфотографуватися на тлі ескімоських голок, північних оленів та пінгвінів, зліпити сніговика, потрапити у володіння єті. А після ігор та розваг можна перекусити – в меню Snow Cafe входять гарячий суп, кава та чай.

Що подивитися в Мумбаї - місті, яке ніколи не спить

Парк розваг «Сніговий світ Мумбаї» © swentertainment.in

Бар Four Seasons Rooftop

Стильний та дуже популярний у Мумбаї бар Four Seasons Rooftop розташовується на даху 34-поверхової будівлі. Це виключно атмосферне місце з чудовою кухнею – тут пропонують різноманітні азіатські закуски та великий вибір напоїв. Але найголовніше — з даху відкривається чудовий вид на захід сонця. Тому краще бронювати місця заздалегідь — охочих помилуватися панорамою Мумбаї на тлі багряного заходу сонця завжди достатньо.

Що подивитися в Мумбаї - місті, яке ніколи не спить

Бар Four Seasons Rooftop © scontent.fdps2-1.fna.fbcdn.net

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук