Що подивитися в Севільї – 20 найколоритніших місць

Щоб зрозуміти, чим приваблює мандрівників красуня Севілья, достатньо побачити лише кілька фотографій цього міста. А для того, щоб закохатися в неї остаточно і безповоротно — лише одного разу там побувати. Темпераментна столиця Андалусії зачаровує з першої зустрічі терпким ароматом апельсинових дерев, красою місцевих храмів і палаців, самобутньою атмосферою тихих кварталів і трепетним ставленням до своєї культури. Дослідити всі визначні пам’ятки Севільї за кілька днів неможливо. Однак, опинившись тут, кожен мандрівник зобов’язаний на власні очі побачити палац Дуеньяс і сховатися від спеки в Садах Мурільйо, прогулятися кварталом Санта Крус і потрапити на шоу фламенко, спробувати традиційні тапаси в місцевих барах і заглянути до найпопулярніших музеїв. Щоб не загубитися вдосталь унікальних місць,

Алькасар

Однією з головних визначних пам’яток Севільї є величний палацовий комплекс Алькасар (Real Alcazar), збудований у мавританському стилі у XIV столітті. Упродовж 700 років він служив резиденцією іспанських королів. Споруда вражає красою свого зовнішнього оздоблення, а просторі зали – багатством та розкішшю інтер’єрів. На окрему увагу заслуговують сади палацу з тропічними рослинами, альтанками та купальнями. Крім цього, на туристів чекає незліченна кількість унікальних споруд, предметів мистецтва та неймовірно мальовничих місць на території комплексу, які обов’язково варто відвідати. Серед них — апартаменти Карла V, декоровані гобеленами XVI-XVIII століть, зала послів, двір фрейлін з арками, арабесками та мармуровими колонами, головний двір із дзеркальною водоймою Patio de Doncellas, зал правосуддя та багато іншого.

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Алькасар © Sopotnicki / Shutterstock

Севільський кафедральний собор

Севільський кафедральний собор або собор Марія-де-ла-Седе (Catedral de Santa Maria de la Sede) — ще один архітектурний скарб, який лідирує у списку must see Севільї. Він є найбільшим готичним храмом у Європі. Споруда звели у 1401-1519 роках на місці колишньої мечеті. У його стінах зберігається безліч цінних реліквій та предметів мистецтва, у тому числі картини Мурільйо, Веласкеса, де Сурбарана та Гойї. Храм складається з п’яти нефів. Висота центрального становить 42 метри. Архітектура готичного собору поєднує в собі характерні вітражні вікна, гострі арки та французькі розетки. У його інтер’єрах можна побачити каплиці, склепінні стелі та вітражі. Одними з головних пам’яток є величезний вівтар, що складається з 36 позолочених різьблених панелей, могила Христофора Колумба та знаменита вежа Хіральда заввишки 98 метрів.

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Севільський собор © Pierre Aden / Shutterstock

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Севільський собор © b-hide the scene / Shutterstock

Площа Іспанії

Площа Іспанії, спроектована архітектором Анібалом Гонсалесом, була побудована як центральна споруда Іберо-американської виставки 1929 року. Вона являє собою напівкруглий архітектурний ансамбль діаметром 250 метрів, оформлений одразу у двох стилях – ар-деко та мудехар. Посеред площі розташувався великий фонтан, а по периметру її оточують комплекс галерей із напівкруглими арками та водний канал, через який перекинуті мальовничі містки. Тут можна покататися на човнах, погуляти та помилуватися красою величних архітектурних пам’яток. На території площі встановлені лавки, оздоблені керамічною мозаїкою. Вони розміщені в алфавітному порядку та символізують 48 іспанських провінцій. Над кожною з них можна побачити алегоричні картини, що зображають різні історичні події, а також герби та карти провінцій.

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Майдан Іспанії © emperorcosar / Shutterstock

Парк Марії Луїзи

Міський парк Марії Луїзи (Parque de Maria Luisa) розташувався вздовж набережної річки Гвадалквівір. Він є мальовничою зеленою зоною з великою кількістю альтанок, скульптур і фонтанів. Багато його пам’яток присвячені різним представникам іспанської літератури. У парку можна побачити водоспади та водоймища, безліч екзотичних рослин, а також пернатих представників фауни — лебедів, качок, папуг та павичів. Якщо ви не знаєте, чим зайнятися в Севільї спекотного дня — пишні зелені сади і тінисті алеї цього місця чудово підійдуть для спокійного, умиротвореного дозвілля.

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Парк Марії Луїзи © V_E / Shutterstock

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Парк Марії Луїзи © essevu / Shutterstock

Метрополь Парасоль

У самому центрі Севільї стоїть гігантська футуристична споруда химерної форми – Метрополь Парасоль (Metropol Parasol). Не звернути увагу на цю унікальну пам’ятку просто неможливо. Інопланетну конструкцію з бетону та дерева, яку також називають Грибами Севільї, спроектував німецький архітектор Юрген Майєр. Вона складається із шести хвилеподібних фігур у вигляді парасольок, на дизайн яких Майєра надихнули склепіння Севільського собору. Під арками споруди знаходяться ресторани та кафе, різні магазини та великий фермерський ринок. А на верхніх поверхах облаштовані панорамні тераси, з яких відкриваються чудові краєвиди на місто.

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Метрополь Парасоль © Sean Pavone / Shutterstock

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Метрополь Зонтик © LucVi / Shutterstock

Музей образотворчих мистецтв

Музей образотворчих мистецтв Севільї є однією з найзнаменитіших і найстаріших художніх галерей Іспанії. Він розташувався в будівлі колишнього монастиря Мерсед Кальсада-де-ла-Асунсьйон (Merced Calzada de la Asuncion), який був збудований на початку XVII століття. У ньому представлена ​​одна з найбільших колекцій іспанського мистецтва — переважно картини та скульптури місцевих художників, які творили у різні епохи. Серед найвидатніших полотен галереї — «Чудо святого Гуго Гренобльського у трапезній монастиря» Франсіско де Сурбарана, «Святі Юста та Руфіна» Естебана Мурільо, «Мучеництво святого Андрія» Хуана де Роеласа та інші. Одним із головних скарбів колекції є картина «Діва Марія» 1668 року авторства Мурільйо.

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Музей образотворчих мистецтв © Oliverouge 3 / Shutterstock

Церква Сан Сальвадор

Церква Сан Сальвадор (Iglesia del Salvador) була збудована у 1674 році і повністю реконструйована у XVIII столітті у стилі Чуррігереско. Ця назва походить від прізвища сімейства іспанських архітекторів Чуррігера. Споруда має прямокутну основу і три нефи, а також циліндричні та хрестові склепіння. На особливу увагу заслуговують купол, каплиця Святих Дарів і внутрішнє оздоблення капели. У стінах церкви можна побачити гарні різьблені скульптури, величні колони, полотна відомих художників та інші предмети мистецтва.

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Церква Сан Сальвадор © Caron Badkin / Shutterstock

Вежа Торре-дель-Оро

Середньовічна вежа Торре-дель-Оро (Torre del Oro) або Золота вежа є чудовим зразком мавританського зодчества. Її спорудили 1220 року для захисту севільської гавані. Колись на іншому березі стояла ще одна схожа вежа, яка згодом була зруйнована. Вона з’єднувалася з Торре-дель-Оро залізним ланцюгом, що закриває шлях до Севільї річкою. Зовнішній вигляд величної споруди залишився практично незмінним до наших днів. Башта має форму багатогранника. Верхня частина споруди виконана зі світлої цегли, яка надзвичайно красиво підсвічується на сонці, нагадуючи золото. За час свого існування вежа встигла побувати і в’язницею для ув’язнених, і складом для завойованих багатств. Сьогодні у стінах Торре-дель-Оро зберігаються експонати Військово-морського музею.

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Вежа Торре-дель-Оро © Marques / Shutterstock

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Вежа Торре-дель-Оро © cge2010 / Shutterstock

Палац Дуеньяс

Складаючи свій список must see у Севільї, не забудьте внести до нього розкішний палац Дуеньяс (Palacio de las Duenas). Ця знакова пам’ятка зодчества була побудована наприкінці XV століття у стилі ренесансу з елементами готики та мавританської архітектури. Він належить іспанському роду Альба, який володіє унікальною художньою колекцією. А ще тут провів перші роки життя поет Антоніо Мачадо. Палац з першого погляду зачаровує красою, що проглядається у кожній деталі. Його прикрашають мармурові колони, мозаїка, фонтани, сад з екзотичними рослинами та безліч унікальних декоративних елементів. Крім того, справжньою гордістю Дуеньяс є його багата колекція декоративного мистецтва, що складається з 1425 артефактів.

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Палац Дуеньяс © Christian Mueller / Shutterstock

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Палац Дуеньяс © agsaz / Shutterstock

Квартал Санта Крус

Знаменитий квартал Санта Крус (Barrio de Santa Cruz) розташувався у самому центрі Старого міста. Цей автентичний куточок Севільї зібрав у собі безліч красивих місць та популярних пам’яток, вартих уваги мандрівника. Саме тут знаходяться палац Алькасар, будівля старовинного шпиталю Лос-Венераблес, церкви Ель-Саграріо та Санта-Крус. Складається враження, що кожен куточок кварталу зберігає свій унікальний колорит. Гуляючи Санта Крусом, ви будете зачаровані тихими звивистими вуличками, мальовничими дворами, що потопають у зелені, старовинними будівлями та атмосферними вуличними кафе.

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Квартал Санта Крус © Kirk Fisher / Shutterstock

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Квартал Санта Крус © eskystudio / Shutterstock

Археологічний музей

Ще одним місцем, яке обов’язково варто відвідати у Севільї, є міський археологічний музей. Він відчинив свої двері в 1867 році і на той момент називався Музеєм старожитностей. У його колекції представлені експонати, пов’язані з історією Іберійського півострова, починаючи з часів палеоліту до Середньовіччя. Серед них — зброя, посуд та предмети побуту, ювелірні прикраси, скульптури та багато іншого. Музей займає три поверхи, а колекція ділиться на тематичні зони. На окрему увагу любителів зодчества заслуговує його красива будівля, спроектована архітектором Анібалом Гонсалесом.

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Археологічний музей © Richard Whitcombe / Shutterstock

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Археологічний музей © Sopotnicki / Shutterstock

Дім Пілата

Будинок Пілата (Casa de Pilatos) – розкішний палац, який поєднує у своїй архітектурі елементи готики, стилю мудехар та італійського ренесансу. Згідно з легендою, споруда є копією будинку Понтія Пілата в Єрусалимі. Приміщення палацу прикрашають арки, фрески, керамічна плитка, статуї та мармуровий фонтан. У його чудових інтер’єрах можна побачити старовинні меблі, велику колекцію картин та інших предметів мистецтва. На окрему увагу заслуговують мальовничий сад і внутрішній дворик. В даний час Будинок Пілата є резиденцією 18-ї герцогині Медінаселі та її родини. Другий поверх споруди можна відвідати лише під час екскурсії.

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Будинок Пілата © Irina Wilhauk / Shutterstock

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Будинок Пілата © Aleksandar Todorovic / Shutterstock

Сади Мурільйо

У самому серці Севільї розташувався неймовірно красивий громадський парк Сади Мурільо (Jardines de Murillo), названий на честь відомого іспанського художника. Він займає площу майже 9 тисяч м² і є одним із найулюбленіших місць серед городян. Тут ви знайдете безліч мальовничих стежок, що проходять між пишними пальмами та іншими тропічними рослинами, а також комфортні зони для відпочинку. Окрема частина парку присвячена ще одному художнику – Хорхе Гарсії Рамосу. Неподалік знаходиться знакова пам’ятка – пам’ятник Христофору Колумбу. Він є дві колони, що символізують об’єднання Старого і Нового світу.

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Сади Мурільйо © Jess Kraft / Shutterstock

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Сади Мурільйо © Benny Marty / Shutterstock

Площа Кабільдо

Невелика, але надзвичайно мальовнича площа Кабільдо (Plaza del Cabildo) розташована в історичному центрі Севільї. З одного боку, її оточує склепінчаста галерея з білими розписними колонами, а з протилежної — залишки фортечної стіни часів Альмохади. Посеред площі розташований невеликий фонтан, а поряд ростуть пишні зелені чагарники та дерева. Це місце обов’язково варто відвідати у Севільї під час довгої пішої прогулянки. Тут можна відпочити від міської метушні, усамітнитися та відчути атмосферу повного спокою.

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Майдан Кабільдо © essevu / Shutterstock

Базиліка Макарена

Крім стародавніх церков, у Севільї є і молоді архітектурні шедеври, здатні здивувати своєю красою. Одним з таких є базиліка Де-Ла-Макарена (Basilica de La Macarena), побудована в середині XX століття спеціально для образу Скорботної Святої Діви Макаренської. Її постать розташовується над головним вівтарем. Споруда в стилі бароко одразу привертає увагу своїм яскравим оздобленням – церква пофарбована у колір охри у поєднанні з білим. Парадний вхід є величною аркою, а в інтер’єрах базиліки можна побачити приголомшливі фрески із зображенням біблійних сцен. Фасади прикрашені ліпниною та барельєфами з орнаментами. Всередині церкви працює музей, в якому представлені різноманітні релігійні експонати та предмети мистецтва.

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Базиліка Макарена © Wirestock Creators / Shutterstock

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Базиліка Макарена © Anibal Trejo / Shutterstock

Римське місто Італіка

Любителям історії та давніх руїн точно буде на що подивитися у Севільї. Одна з найбільш вражаючих визначних пам’яток — Італіка. Це римська колонія, заснована 206 року до зв. е. Сципіоном Африканським для поселення солдатів, поранених у битві при Іліпі. А ще, саме це місце стало батьківщиною імператора Римської імперії Траяна та його наступника Адріана. Опинившись тут, хочеться довго розглядати руїни старовинних споруд, що здалеку нагадують величезну мозаїку. Щоб дізнатися якнайбільше дивовижних фактів про Італіку, її варто відвідати з екскурсією.

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Римське місто Італія © rui vale sousa / Shutterstock

Каса-де-Салінас

Каса-де-Салінас (Casa de Salinas) – ще один чудовий зразок архітектури, що поєднує в собі елементи різних стилів. Особняк був збудований у XVI столітті на замовлення багатого городянина Балтазара Хайєна. За однією з версій він хотів, щоб резиденція перевершила за красою знаменитий Алькасар. Сьогодні Каса-де-Салінас — справді вражаюча пам’ятка, яку можна розглядати годинами. Споруда прикрашена фресками, розписною плиткою, мозаїкою, ліпними карнизами та безліччю інших декоративних елементів. Також у приміщенні є дуже мальовничий внутрішній двір із колонами, невеликим фонтаном та рослинами. А в одному із особнякових залів працює ресторан іспанської кухні.

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Каса-де-Салінас © Anibal Trejo / Shutterstock

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Каса-де-Салінас © joserpizarro / Shutterstock

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Каса-де-Салінас © joserpizarro / Shutterstock

Парк розваг Isla Magica

Якщо ви шукаєте, куди піти до Севільї з дітьми – сміливо беріть на озброєння парк розваг Isla Magica. На його величезній території розташовані десятки атракціонів та ігрових майданчиків, дитячі кафе, сувенірні лавки та приголомшливі декорації. Серед них — тропічний ліс, піратський корабель, сторожова вежа та багато іншого. Також для малюків організовують різноманітні уявлення та ігри за участю аніматорів. Парк ділиться на 7 розважальних зон: «Ворота Америки», «Севілья, Пуерто-де-Індіас», «Амазонія», «Ельдорадо» та «Логове піратів». У кожній з них дитина може не тільки отримати масу яскравих вражень, а й поринути в атмосферу відтвореного казкового всесвіту.

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Парк розваг Isla Magica © Anibal Trejo / Shutterstock

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Парк розваг Isla Magica © Anibal Trejo / Shutterstock

Маестрансу

Маестранса – найстаріша арена для бою бугаїв, яка є однією з найзнаменитіших в Іспанії. Її будівництво розпочалося наприкінці XVIII століття та тривало близько 120 років. З того часу, як Маестранса постала перед городянами у всій красі, вона стала одним із головних символів кориди. Будівля арени, що має форму багатогранника, пофарбована у традиційні біло-жовті кольори та має безліч декоративних елементів. Споруда вміщує близько 14 тисяч глядачів. Подання тут відбуваються щонеділі з квітня по жовтень. Біля входу встановлені пам’ятники відомим тореадорам, а усередині працює Музей історії кориди, де можна побачити фотографії, афіші, костюми та інші тематичні експонати.

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Майестрансу © AdrianNunez / Shutterstock

Що подивитися в Севільї - 20 найколоритніших місць

Маестрансу © Benny Marty / Shutterstock

Фламенко

Щоб придумати, куди піти в Севільї ввечері, просто згадайте, що Андалусія є батьківщиною фламенко. Подивитися барвисте шоу можна не лише у театрах та на концертних майданчиках, а й у спеціальних закладах, які називаються «таблао». Більшість таких місць знаходяться у Старому місті. А для тих, хто хоче ближче познайомитися з цим видом мистецтва, у Севільї працює чудовий Музей фламенко.

Фламенко на площі Іспанії

Фламенко © leonov.o / Shutterstock

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук