Що подивитися в Шанхаї – сучасному мегаполісі з давньою історією

Шанхай – одне з тих міст, які нікого не залишають байдужими. Він засліплює сяючими на сонці хмарочосами, вражає стародавніми садами та храмами, зачаровує старовинними кварталами, де в архітектурі гармонійно межують стилі ар-деко та шикумень. Крім того, цей китайський мегаполіс дивує промисловими зонами, що перетворилися на арт-сцени світового значення, і вражає чудовими парками, розташованими в центрі джунглів зі скла та бетону. А ще – закохує в себе раз і назавжди! Що подивитися в Шанхаї насамперед, щоб зрозуміти душу цього неймовірного мегаполісу? Шукайте відповіді у нашій публікації.

Зміст

Шанхайська вежа (Shanghai Tower)

Шанхайська вежа — сучасний хмарочос у районі Пудун, найвищий у Китаї та третій за цим показником у світі (632 метри, 128 поверхів). Ця будівля сміливо можна назвати «містом у місті», оскільки вона вміщує до 30000 чоловік, має чудову інфраструктуру, свій транспортний вузол та входить до топ-5 енергоефективних будівель у світі. У хмарочосі розташовані висококласні офісні центри, зони роздрібної торгівлі, розважальні заклади, кафе та ресторани, культурні об’єкти, сади, конференц-зали та розкішний готель.

На позначці 546 метрів тут знаходиться оглядовий майданчик з запаморочливими панорамними краєвидами на Шанхай. З рівня вулиці до неї можна піднятися менше, ніж за хвилину на швидкісному ліфті, який є найшвидшим у світі. У рік цю популярну пам’ятку відвідують близько 2,8 млн. туристів.

Старе місто Шанхаю (Shanghai Old Town)

Старе місто Шанхаю, також відоме як Наньші, є історичним серцем сучасного мегаполісу. Побудований понад тисячу років тому, раніше його було обнесено оборонною стіною, яка тепер практично повністю зруйнована. В епоху іноземних концесій ця частина Шанхаю залишалася виключно китайською, тому тут збереглося безліч історичних будівель, збудованих у традиційному стилі, садів і храмів. Щодо останніх, то їх концентрація в Старому місті дуже висока, але найшанованіший з них — давнє даоське святилище Ченхуанмяо (храм Міського Бога).

Також називається і навколишній атмосферний торговий район з великою кількістю магазинів, універмагів, ресторанів та кафе. У пошуках антикваріату можна побувати на ринку Фую, а за текстилем вирушити на ринок Шіліупу. До важливих історичних пам’яток Старого міста також входять павільйон Дацзін, храм Конфуція, міст Jiu Qu Qiao та мечеть Сяотаоюань.

Китайська червона лампа

Старе місто Шанхаю © Panitchon / Shutterstock

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Старе місто Шанхаю © Giftography / Shutterstock

Торгова вулиця Нанкін-роуд (Nanjing Road)

Без відвідування головної торгової Мекки Шанхаю — Нанкін-роуд, жодна туристична подорож сюди не може вважатися вдалою. Будучи досить протяжною (понад п’ять кілометрів), вона ділиться на західну та східну частини. Nanjing Road West – це пішохідна зона, завжди заповнена місцевими жителями та туристами. Тут розташовані кілька популярних торгово-офісних комплексів (Plaza 66, HKRI Taikoo Hui та Jing An Kerry Center), Шанхайський виставковий центр, а також безліч розкішних бутиків. Nanjing Road East – комерційна зона, де можна знайти чудові ресторани, у тому числі і в європейському стилі, а також готелі та ринки.

Загалом на Нанкін-роуд працюють близько 600 торгових підприємств. Частина з них пропонує туристам не ультрамодні товари, а традиційну вишивку, вироби з вовни та шовку, ювелірні прикраси та годинники. Ось, куди варто піти у Шанхаї, щоб купити найкращі сувеніри.

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Торгова вулиця Нанкін-роуд © ESB Professional / Shutterstock

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Торгова вулиця Нанкін-роуд © kikujungboy CC / Shutterstock

Сад Юй Юань (Yu Garden або Yuyuan Garden)

Сад Юй або Юйюань – це та пам’ятка Старого міста, про яку варто говорити окремо. Він має величезне історичне значення, оскільки є єдиним садом доби правління династії Мін, що зберігся в Шанхаї. Будівництво цього комплексу розпочалося у 1559 році і тривало майже 20 років. Юйюань займає площу 2 га і оформлений у суворій відповідності з канонами того часу. Шість зон з альпінаріями, рокаріями, повними коропів ставками, перекинутими через струмки мостами, численними павільйонами та залами поділяють «стіни дракона», вкриті гребенями із сірої черепиці. Тому сад чимось нагадує мальовничий лабіринт, де за кожним поворотом чекає нове приємне відкриття. Навколо нього розташувався однойменний ринок, який торгує виробами місцевих ремісників (зокрема ювелірними прикрасами),

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Сад Юй Юань © Sean Pavone / Shutterstock

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Сад Юй Юань © chuyuss / Shutterstock

Набережна Вайтань (Waitan)

Набережну Вайтань також називають Бунд (Bund) або Чжуншань Донг І Лу (Zhongshan Dong Yi Lu). Вона розташована на західному березі річки Хуанпу, що розділяє місто. Прогулянка Вайтань дарує унікальну можливість побачити одночасно дві подоби Шанхаю. Уздовж набережної тягнуться розкішні будинки, збудовані в різноманітних європейських архітектурних стилях — від готичного до ар-деко. Це нагадування про колоніальне минуле міста. А на протилежному березі річки перед поглядом туриста постають зовсім інші горизонти Шанхаю — спрямовані вгору хмарочоси та ультрасучасні будівлі фінансової та торгової зони Луцзяцзуй, що сяють хромом. З настанням темряви, коли тут запалюються тисячі вогнів, що відбиваються у водах Хуанпу, це видовище стає незабутнім.

Тим, хто шукає, чим зайнятися в Шанхаї, буде корисно знати, що у південній частині Бунда розташований штучний пляж із окремим дитячим басейном. А на самій набережній багато барів, ресторанів та кафе.

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Набережна Вайтан © V_E / Shutterstock

Шанхайський парк диких тварин (Shanghai Wild Animal Park)

У Шанхайському парку диких тварин на площі 153 га мешкають 10000 представників фауни з різних куточків планети (понад 200 видів). Серед них — гігантські панди, золоті мавпи, тигри, леви, слони, білі носороги, чубаті ібіси та інші рідкісні тварини, що охороняються. Парк поділений на автомобільну, пішохідну та водну зони. Першу можна дослідити під час сафарі на туристичному автобусі, щоб побачити її мешканців у максимально наближених до природних умов. Пішохідна зона парку призначена для прогулянок та тісного спілкування з тваринами. На її території є красиве озеро, де живе зграя рожевих фламінго, павільйони з яскравими тропічними птахами, а також величезні вольєри, де хижаки та травоїдні утримуються без застосування ґрат, а один від одного та відвідувачів їх відокремлюють рови, ями та перегородки.

У цій частині парку також можна переглянути кілька шоу та анімалістичних спектаклів. У водній зоні гостям пропонують вирушити до невеликого круїзу на катері, щоб поспостерігати за тваринами на березі. На території парку є Сад розваг, де представлені популярні атракціони.

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Шанхайський парк диких тварин © Tsuguliev / Shutterstock

Храм Нефритового Будди (Jade Buddha Temple)

Перший храм Нефритового Будди був збудований у 1882 році. Його головними реліквіями стали дві статуї, вирізані з білого нефриту та привезені з Бірми. Перша, інкрустована смарагдами та агатами, має висоту 190 сантиметрів. Вона зображує Будду в сидячому вигляді на момент медитації. Друга – представляє його в лежачому положенні і досягає завдовжки 96 сантиметрів. Святилище було зруйновано у 1911 році під час повстання проти династії Цин, але статуї вдалося врятувати.
Через 17 років для них було збудовано новий храм у районі Путо. Його будівля є чудовим прикладом класичної китайської архітектури і є дуже популярною туристичною пам’яткою.

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Храм Нефритового Будди © e X pose / Shutterstock

Шанхайський цирковий світ (Shanghai Circus World)

Шанхайський цирковий світ розташований в районі Цзин’ань, в будівлі, що легко впізнається, із золотим кулястим куполом. Це найбільший і найпопулярніший критий цирк країни. Його арена може вмістити 1638 глядачів. Світову популярність Shanghai Circus World отримав завдяки двом грандіозним програмам.

Перша – ERA Intersection of Time, тривалістю 100 хвилин, демонструється постійно, починаючи з дебютного показу у 2005 році. Це дивовижний симбіоз акробатичного шоу та мультимедійної театральної вистави, в якій традиційні китайські мистецтва гармонійно поєднуються із сучасними технологіями. За допомогою неймовірних трюків, східних єдиноборств, танцювальних номерів, живої музики, звукових та світлових ефектів актори трупи розповідають про безліч подій минулого Піднебесної, не відпускаючи уваги глядача ні на секунду. Друга програма – Happy Circus – чудово підійде мандрівникам з дітьми. У ній беруть участь дресирувальники з тваринами, веселі клоуни, гімнасти та акробати.

Будівля Shanghai Circus World

Шанхайський цирковий світ © posztos / Shutterstock

Пара гімнасток із всесвітньо відомих шанхайських акробатів

Шанхайський цирк © CHEN WS / Shutterstock

Century Park

Century Park – найбільша зелена зона Шанхаю. Він був спроектований британською компанією і є гармонійним змішанням східних і західних традицій ландшафтної архітектури. Це відмінне місце, де можна погуляти у Шанхаї з родиною чи веселою компанією друзів. На площі в 140 гектарів на вас чекає безліч активностей: ігри у фрісбі та міні-гольф, пікнік, катання на велосипеді або човні, рибалка, відвідування з дитиною дитячої зони, вистави в театрі просто неба і зелений лабіринт.

Парк поділений на 7 концептуальних зон з різним ландшафтом та декором. До його популярних пам’яток відносяться квіткові Century Clock, керовані з супутника, великий музичний фонтан, Дзеркальне озеро. А ще — скульптура «Зелений світ», яка є стіною завдовжки 80 метрів з рельєфними зображеннями 29 видів тварин, що мешкають в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Century Park © SJ Travel Photo and Video / Shutterstock

Шанхайський музей науки та техніки (Shanghai Science and Technology Museum)

Шанхайський музей науки та техніки знаходиться в центрі міста, поряд з Century Park. Заклад присвячений збереженню гармонії між природою, людством та технологіями, а також популяризації науки. Тут працюють 12 постійних виставок – Будинок на Землі, Інформаційна ера, Дитячий майданчик, Дослідження земної кори, Світ роботів, Космічна навігація, Колиска дизайну, Спектр життя, Світло дослідження, Людина та здоров’я, Світ тварин та Світло мудрості. Усі експонати дуже цікаві, а частина їх — інтерактивні, тож обираючи, куди піти у Шанхаї з дитиною, не пропустіть цей музей.

Дізнатися більше про внесок китайських вчених у розвиток світової науки, а також про найзначніші древні винаходи мешканців Піднебесної пропонують три окремі галереї. У музеї є чотири науково-освітні кінотеатри — IMAX 3D Theater, IMAX Dome Theater, IWERKS Theater та Space Theater, які проводять до 10000 показів на рік.

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Шанхайський музей науки та техніки © ABCDstock / Shutterstock

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Шанхайський музей науки та техніки © Ivar Skoglund / Shutterstock

Шанхайський Діснейленд (Shanghai Disneyland)

Шанхайський Діснейленд був відкритий в районі Пудун у 2016 році і незабаром став неймовірно популярним. За рік тут буває до 10 млн відвідувачів. У його дизайні були використані традиційні для Китаю мотиви та сюжети, а деякі класичні локації – замінені на більш актуальні у Піднебесній.

Shanghai Disneyland займає 116 га і розбитий на 7 великих тематичних зон: Міккі-авеню (головна вулиця), Сади уяви, де представлені символи Китайського зодіаку, а також наповнені неймовірними розвагами та атракціонами Країна фантазій, Острів пригод, Буна історії іграшок. Щоб не заблукати на величезній території парку і не пропустити найцікавішого, можна спланувати свій візит за допомогою його офіційного застосування.

Окрім атракціонів, на вас чекають веселі шоу, паради та спектаклі за участю улюблених героїв Діснея. Найбільш грандіозне з них – нічне святкування ILLUMINATE, яке відбувається увечері о 20:30 у центрі парку, на території Садів уяви. У складній світловій постановці використовуються найсучасніші ефекти, піротехніка та лазери.

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Шанхайський Діснейленд © befreetour.com

Район 50 Moganshan Road (M50)

Однією з найяскравіших сцен сучасного мистецтва Шанхаю є район 50 Moganshan Road або просто M50. На березі струмка Сучжоу, у колишній промисловій зоні, зараз працюють понад 120 студій, виставкових залів, арт-просторів та галерей, у тому числі й легендарна ShanghArt Gallery. Саме тут репрезентують свої роботи найпопулярніші сучасні художники Шанхаю, а також роблять перші кроки до визнання нових талантів. Адепти соцмереж знайдуть у районі кілька унікальних фотозон, оскільки багато стін тут розписані графіті.

Крім взаємодії із сучасним мистецтвом, в M50 можна відвідати кілька кафе, бутік розкішних меблів у стилі ар-деко та магазини, де продаються цікаві сувеніри та одяг.

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Район 50 Moganshan Road © tripstoshanghai.com

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Район 50 Moganshan Road © myfavouritelens.com

Шанхайський океанаріум (Shanghai Ocean Aquarium)

Шанхайський океанаріум – четвертий за величиною в Азії, а його підводний тунель – один із найдовших у світі. Він складається із чотирьох частин, загальною довжиною 168 метрів. Пройти по ньому — неначе побувати в самому серці океану, оскільки огляд тут становить від 160 до 270 градусів. Простір Shanghai Ocean Aquarium розділений на окремі виставкові зони, де представлені морські жителі з різних континентів. Тут можна побачити понад 15 000 тварин (300 видів). Одна з експозицій присвячена унікальній фауні Китаю.

На території є великий ресторан і сувенірний магазин. Якщо ви збираєтеся відвідати в Шанхаї океанаріум, дізнайтесь на його сайті розклад харчування мешканців. Це видовище дуже популярне у туристів.

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Шанхайський океанаріум © Rudy Mareel / Shutterstock

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Шанхайський океанаріум © Anastasia Pelikh / Shutterstock

Цибао (Qibao)

Цибао – стародавнє місто на воді, яке знаходиться в межах самого Шанхаю, всього за 18 кілометрів від центру мегаполісу (район Міньхан). Заснований понад тисячу років тому, він є своєрідною машиною часу, що дозволяє своїм гостям вирватися із сучасної реальності. Площа Цібао становить лише два квадратні кілометри, а його головні транспортні артерії — водні канали. На їх берегах розташувалися традиційні будинки, магазини, антикварні лавки, ресторани, павільйони, сади і храми, що чудово збереглися.

Цибао славиться своєю вуличною їжею. Тут обов’язково варто скуштувати коржики з клейкого рису з різними начинками – цибаогао (qibaogao). Найулюбленіші у жителів Шанхаю — з карамеллю або червоною квасолею, які називаються хайтангао (haitanggao). Крім того, в цьому унікальному місті необхідно зайти в Cricket House, щоб дізнатися про давню китайську гру – бої цвіркунів. Під час святкування Золотих тижнів тут можна навіть побачити справжні битви цих лютих комах. Ще одна популярна туристична принада Цібао – театр тіней.

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Цибао © Richie Chan / Shutterstock

Шанхайський світовий фінансовий центр (Shanghai World Financial Center)

Шанхайський всесвітній фінансовий центр – друга за висотою будівля в місті (492 м) і одна з найвідоміших пам’яток. Завдяки незвичайній формі, його часто порівнюють із відкривалкою для пляшок. Хмарочос розташований у фінансовій та торговій зоні Луцзяцзуй і є невід’ємною частиною знаменитого горизонту Шанхаю. Його відвідування надає кілька чудових можливостей помилуватися розкішними краєвидами на місто, річку Хуанпу та ще один архітектурний скарб мегаполісу – телевежу Східна перлина.

На 94 поверсі Shanghai World Financial Center, на позначці 423 метри, знаходяться оглядовий майданчик, а також сувенірний магазин і кафе-бар. На 97-му (439 м) – оглядова обсерваторія, а на рівні сотого поверху (474 ​​м) – коридор з прозорою підлогою Sightseeing Skywalk, довжиною 55 метрів. Прогулянка ним дарує відчуття ширяння в повітрі над містом.

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Шанхайський світовий фінансовий центр © HelloRF Zcool / Shutterstock

Оглядовий тунель Бунд (Bund Sightseeing Tunnel)

Оглядовий тунель Бунд прокладений під річкою Хуанпу та сполучає набережну Вайтань та фінансовий район Пудун. Але оскільки проїзд ним обходиться набагато дорожче, ніж квиток на метро, ​​варто сприймати його не як транспорт, а як популярний туристичний атракціон. На пасажирів безпілотних вагонів з великими панорамними вікнами чекає не просто п’ятихвилинна поїздка, а незвичайне світлове та звукове шоу. Вони проносяться через тунель, освітлений пульсуючими вогнями, що створюють космічні ефекти. Вісім візуальних тем динамічно змінюють один одного і справляють яскраве враження.

Станція тунелю на набережній Вайтань знаходиться на північ від площі Чен І, а в районі Пудун під вежею Східна перлина.

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Оглядовий тунель Бунд © robert paul van beets / Shutterstock

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Оглядовий тунель Бунд © Atosan / Shutterstock

Шанхайська французька концесія (Shanghai French Concession)

Район колишньої Французької концесії – ще одна спадщина колоніальної епохи Піднебесної. З 1849 по 1943 рік ця частина території Шанхаю була анклавом Франції, тому тут і досі панує дивовижне змішання культур та домінує європейська архітектура. Тут легко забути, що знаходишся в серці жвавого мегаполісу, прогулюючись затишними зеленими вулицями.

Особливо улюблена туристами Sinan Road, де можна знайти безліч красивих історичних будівель, щоб зробити чудові фото, а також затишних кафе, щоб відпочити за чашкою кави та десертом. За покупками краще відправитися на Middle Huaihai Road, яка відома великою кількістю модних магазинів і прекрасних ресторанів. Фешенебельна пішохідна вулиця Xintiandi забудована традиційними будинками шикумень, усередині яких розташовуються художні галереї та бутіки, а також бари та нічні клуби. Ще одна популярна туристична локація району – парк Фусін.

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Шанхайська французька концесія © EQRoy / Shutterstock

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Шанхайська французька концесія © Laverne Nash / Shutterstock

Квартал Тіанзіфанг (Tianzifang)

Тіанзіфанг (або Тянь-Цзи-Фан) – це лабіринт традиційних шанхайських вуличок та провулків на території колишньої Французької концесії, який часто називають Сохо Шанхая. Тут панує богемна атмосфера, і сконцентровано неймовірну кількість ремісничих магазинів, дизайнерських та мистецьких студій, галерей, сувенірних крамниць та антикварних бутиків. Вони розташовані у відреставрованих будинках шикумень, а також у перебудованих фабричних будівлях.

Архітектура кварталу відбиває багату подіями історію міста. Окрім традиційних китайських, тут можна побачити будинки у французькому, іспанському та британському стилях. Подібна різноманітність зустрічається і в численних кафе, барах і ресторанах Тіанзіфанга, де гостям пропонують найширший вибір – від тайської кухні до стейку по-нью-йоркски та французької фуа-гра.

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Квартал Тіанзіфанг © bluefish_ds / Shutterstock

Місто на воді Чжуцзяцзяо (Zhujiajiao)

Чжуцзяцзяо знаходиться за годину їзди від центру мегаполісу – в приміському районі Цінпу. Його часто називають шанхайською Венецією, завдяки великій кількості каналів та повноводних струмків із перекинутими через них мостами. Але є в нього і романтичне ім’я — «Перлинний потік». Чжуцзяцзяо вважається одним з стародавніх міст Китаю, що добре збереглися, — йому понад 1700 років. Тут панує особлива атмосфера неспішності та спокою в оточенні неймовірно гарних краєвидів. А щодо мостів — їх 36, і всі вони виконані в різних стилях. Найзнаменитіший називається Фаншен, що перекладається як «Міст без риби». Він збудований у 1571 році та прикрашений кам’яними фігурами левів та табличкою, на якій вигравіровано 8 драконів, що охороняють перлину.

Не пропустіть можливість помилуватися старовинними будинками часів династій Мін і Цин з води, вирушивши в невеликий круїз на гондолі. Обов’язково варто побувати на Бей Дацзе (Північній вулиці), де багато ресторанів, барів та кафе з цікавим дизайном, а також у мальовничому саду Кежи Юань.

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Місто на воді Чжуцзяцзяо © anek.soowannaphoom / Shutterstock

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Місто на воді Чжуцзяцзяо © Sanga Park / Shutterstock

Шанхайський музей (Shanghai Museum)

Shanghai Museum розташований у самому центрі міста, на Народній площі (район Хуанпу). Будівля, зведена в 1996 році, повторює форму доісторичного китайського котла дин — квадратну основу під круглим куполом. У музеї зберігаються та експонуються понад 120000 стародавніх предметів мистецтва та артефактів Піднебесної – колекції бронзи, кераміки та нефриту, найкращі зразки каліграфії, скульптури та живопису, старовинних монет, печаток та меблів. У закладі працюють 11 галерей, а також 3 зали, де проводяться тимчасові виставки. Експозиції розташовані в хронологічному порядку і дають змогу побачити всі головні історичні віхи розвитку Китаю як давньої цивілізації. Вибираючи, куди піти в Шанхаї під час першого приїзду, не пропустіть цей музей.

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Шанхайський музей © Romas_Photo / Shutterstock

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Шанхайський музей © ABCDstock / Shutterstock

Храм Лунхуа (Longhua Temple)

Величний буддійський храм Лунхуа є найстарішим у місті. Святилище було засноване у 242 році нашої ери. За довгі роки свого існування воно кілька разів перебудовувалося, але зберегло свою автентичність і вважається найповнішим древнім храмовим комплексом Шанхаю. Найпопулярніша його будівля — пагода Лунхуа, заввишки 40 метрів. Будівля має восьмикутне планування поверхів і рясно оздоблена декоративними елементами. Пагода була зведена у 977 році на місці кількох зруйнованих попередниць. Через давнину будівлі, вхід до неї закритий для публіки, зате його фото на тлі західного неба виходять просто чудовими.

П’ять основних залів храму розташовані вздовж центральної осі з півночі на південь. Вони зберігаються дорогоцінні зображення Будди, і навіть інші реліквії і статуї. У бібліотеці святилища зібрані колекції сутр, церемоніальних інструментів та старожитностей.

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Храм Лунхуа © Richie Chan/Shutterstock

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Храм Лунхуа © ziggy_mars/Shutterstock

Парк розваг Happy Valley Shanghai

Парк розваг Happy Valley Shanghai розташований за 40 кілометрів від центру міста, в серці Шанхайського національного курорту Шешань (район Сунцзян). Він був відкритий у 2009 році і займає площу 65 га. Парк вважається найкращим у країні завдяки чудово оформленим тематичним областям – Sunshine Harbor, Happy Times, Shanghai Beach, Shangri-La, Happy Ocean, Gold Mine Town та Typhoon Bay, в яких розташовано понад 100 найрізноманітніших атракціонів. До найбільш популярних входять дерев’яні американські гірки Wooden Coaster-Fireball (перші з подібних у Китаї) і Twin-Tower Heroes, що дозволяють відчути запаморочливі злети та падіння.

У Happy Valley щодня проводиться понад 20 вистав та шоу, а протягом року – безліч фестивалів. Незабутні враження можна отримати, побувавши тут під час святкування Нового року, Літнього карнавалу чи Хеллоуїна.

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Парк розваг Happy Valley Shanghai © youimg1.tripcdn.com

Національний лісовий парк Гунцін (Gongqing National Forest Park)

Національний лісовий парк Гунцін розташований в районі Янпу на півночі Шанхаю. Він займає близько 130 га та є другою за розміром зеленою зоною міста. Парк поділений на дві частини – північну та південну. Перша — більше за площею, і це місце, куди варто сходити з дітьми в Шанхаї. Крім красивих ландшафтів, тут є безліч розваг. Наприклад, можна покататися на американських гірках, конях або картингу, пограти в пейнтбол, зайнятися рибалкою або скелелазінням, а також влаштувати пікнік з барбекю у спеціальній зоні. Південна частина парку, завдяки розмаїттю зелені, прекрасним озерам, ставкам і особливої ​​атмосфері умиротворення серед гучного міста, більше підходить для повільних прогулянок.

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Національний лісовий парк Гунцін © ThewayIsee / Shutterstock

Храм Цзиньань (Jing’an Temple)

Храм Цзин’ань розташований у другому за величиною районі Шанхаю, який отримав свою назву на честь цього буддійського святилища. Заснований у третьому столітті нашої ери на березі річки Усун, він був перенесений на нове місце у 1216 році. З того часу храм пережив кілька перебудов та реставрацій і до цього дня служить островом непорушного спокою на перетині двох найгучніших транспортних артерій міста — West Nanjing Road та Huashan Road. Його споруди із чотирикінцевими ярусними дахами золотого кольору яскраво контрастують із навколишнім індустріальним пейзажем. Туристи можуть оглянути зали Махавіри, Небесних королів та Трьох мудреців.

У святилищі зберігаються стародавні буддійські реліквії, витвори мистецтва, історичні артефакти. До найважливіших з них відносяться дзвін Хунву (Hongwu Bell), відлитий за часів династії Мін, а також кілька статуй Будди з дорогоцінних металів, нефриту та камфорного дерева.

Що подивитися в Шанхаї - сучасному мегаполісі з давньою історією

Храм Цзиньань © Sergei Mugashev / Shutterstock

Шанхайський ботанічний сад (Shanghai Botanical Garden)

Шанхайський ботанічний сад знаходиться в районі Сюйхой (Xuhui), за 12 км від центру міста. Він був відкритий у 1974 році і за роки роботи отримав значні міжнародні нагороди за визначну колекцію рослин. Тут обов’язково варто побувати, щоб помилуватися цвітінням різних сортів троянд, магнолій, півонії та рододендронів, послухати як шумить вітер у величезному бамбуковому парку, прогулятися доріжками серед кленів та османтусів. А ще – побачити Penjing Garden, в якому виростають понад 2000 бонсаїв (одна з найбільших колекцій у світі). У його південній частині знаходиться Зал орхідей, де представлено понад 300 сортів цих екзотичних квітів.

У Shanghai Botanical Garden також можна познайомитися з великою експозицією флори Китаю та відвідати велику оранжерею, де зібрано понад 3500 видів тропічних рослин з усього світу. На території ботанічного саду часто проводяться сезонні виставки, квіткові шоу та фестивалі.

Традиційний японський сад з чайним будиночком та ставком

Шанхайський ботанічний сад © canadastock/Shutterstock

Сухий клімат пустелі в оранжереї ботанічного саду

Шанхайський ботанічний сад © AlexelA/Shutterstock

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук