Що подивитися в Женеві – найцікавіші місця

Женева — швейцарське ділове місто, де знаходяться відділення найнадійніших банків світу та штаб-квартири міжнародних організацій. На перший погляд може здатися, що туристові тут робити нічого, проте це зовсім не так. Женева – чудове місце на березі мальовничого озера, звідки б’є ключем вражаючий фонтан. Тут знаходяться музеї, експонати яких захоплять як дорослих, так і дітей. Місцеві парки радують розкішною зеленню, будівлі захоплюють архітектурними рішеннями, а численні шоколадні магазини підкорюють усіх ласунів своїм асортиментом. Женева знає як здивувати навіть найвибагливіших мандрівників.

Фонтан Же-До (Geneva Water Jet)

Фонтан Же-До – головна пам’ятка Женеви, зображена на всіх листівках. Його можна побачити практично з будь-якої частини міста. Він був встановлений ще в 1886 році, лише трохи далі від нинішнього розташування. Звичну локацію на насосній станції він зайняв 1951 року. Завдяки такому рішенню максимальна висота струменя збільшилася з 90 до 147 метрів. У вечірній час фонтан висвітлюється 13 яскравими прожекторами.

Jet d’eau de Genève працює щодня за винятком негоди — морозу чи сильного вітру.

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Фонтан Же-До © Benny Marty / Shutterstock

Женевське озеро (Lake Geneva)

Женевське озеро – найбільше в Альпах і друге за величиною Центральній Європі. Воно розташоване у заплаві річки Рона на території двох країн – Швейцарії та Франції. Група Deep Purple увічнила образ Lac Léman, над яким стелився дим від пожежі у пісні Smoke on the Water. Саме на цьому озері розташований фонтан Же-До. У літні місяці тут приємно викупатися у теплій воді. Крім того, Женевським озером ходять прогулянкові катери, що курсують уздовж берега.

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Женевське озеро © Samuel Borges Photography / Shutterstock

Женевський собор Святого Петра (St Pierre Cathedral)

Собор Сен-П’єр – головна протестантська святиня Женеви. Стародавні храми існували тут ще з IV століття. Будівництво нової релігійної споруди почалося в середині XII століття і тривало близько 150 років. Cathédrale Saint-Pierre de Genève виконаний у змішанні романського, готичного та неокласичного стилів. Це помітно навіть для тих, хто не розуміється на архітектурі — головний вхід нагадує римський Пантеон, до якого прибудовані середньовічні споруди. Усередині кафедрального собору в Женеві обов’язково потрібно подивитися на цікавий експонат — стілець Кальвіна, і піднятися на північну вежу, з якої відкривається чудовий панорамний вигляд.

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Женевський собор Святого Петра © FCerez / Shutterstock

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Женевський собор Святого Петра © In Green / Shutterstock

Женевський музей мистецтва та історії (Museum of Art and History Geneva)

Женевський музей мистецтва та історії – найбільший і найвідоміший у місті. Його будівництво розпочалося у 1903 році, а відкриття відбулося через сім років. У Musée d’art et d’histoire de Genève представлені експонати, що відображають різні світові епохи – доісторичні реліквії, грецька та етруська кераміка, середньовічні вітражі та зброя, меблі, колекція єгипетського мистецтва. Тут можна побачити полотна Родена, Пікассо, Ренуара, Моне, Шагала, Сезанна, Модільяні.

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Женевський музей мистецтва та історії © olrat / Shutterstock

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Женевський музей мистецтва та історії © Grzegorz Czapski / Shutterstock

Ботанічний сад Женеви (Conservatory and Botanical Garden of the City of Geneva)

Ботанічний сад Женеви був заснований у 1817 році на території парку Бастіонів. У 1904 році він змінив локацію та розмістився біля палацу Націй. В даний час в Conservatoire et Jardin botaniques de la ville de Genève зібрана колекція з 12 тисяч рослин, розділена на кілька секцій – ботанікум, дендрарій, банк рослин, що охороняються, сад каменів, лікарська і теплична флора, сад запахів і дотиків. Також тут є невеликий зоопарк, де мешкають фламінго, птахи та олені.

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Ботанічний сад Женеви © olrat / Shutterstock

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Ботанічний сад Женеви © EQRoy / Shutterstock

Англійський сад (English garden)

Англійський сад розташований у заплаві річки Рона. Це найпопулярніший міський парк Женеви, закладений у 1855 році на місці старого порту. Тут часто проводяться фестивалі, урочисті заходи та виступають музиканти. Символом Jardin Anglais та ще однією визначною пам’яткою міста з упевненістю можна назвати Квітковий годинник. Це композиція з живих квітів, висаджена так, що вони почергово розцвітають, змінюючи забарвлення інсталяції в залежності від пори року. Всі елементи L’horloge fleurie, за винятком стрілок, виготовлені з рослин. Крім Flower Clock, в Англійському саду варто подивитися на Національний монумент, встановлений на честь приєднання Женеви до Швейцарської конфедерації.

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Англійський сад © Elenarts / Shutterstock

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Англійський сад © Petr Pohudka / Shutterstock

Великий театр Женеви (Grand Theatre Geneve)

У центрі міста знаходиться урочистий будинок Великого театру Женеви. Його офіційне відкриття відбулося 1879 року. Під час цієї події на сцені показували оперу Джоаккіно Россіні “Вільгельм Телль”. У 1954 році будівля Grand Théâtre de Genève сильно постраждала від пожежі, яка не пошкодувала оригінальні інтер’єри та обладнання. Після реконструкції театр відкрився 1962 року франкомовною версією опери Джузеппе Верді «Дон Карлос». Щороку на його підмостках ставляться близько восьми опер та двох балетів.

Внаслідок глобальної реконструкції після пожежі місткість залу для глядачів збільшилася до 1488 осіб. Це зробило Grand Théâtre de Genève одним із найбільших у Швейцарії.

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Великий Театр Женеви © Elenarts / Shutterstock

Площа Бург-де-Фур (Place du Bourg-de-Four)

Бург де Фур — центральна площа, яку обов’язково варто відвідати в Женеві. Вона має форму пісочного годинника. Згідно з дослідженням, ще за часів Римської імперії тут проходили міські збори, у Середньовіччі на цьому місці продавали худобу. Зараз на Place du Bourg-de-Four приходять туристи та місцеві жителі, щоб випити філіжанку кави на одному з численних літніх майданчиків ресторанів. Найцікавіші будівлі та об’єкти Бург-де-Фур — Палац юстицій, вишуканий фонтан, лютеранська церква та статуя «Клементина».

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Майдан Бург-де-Фур © olrat / Shutterstock

Скульптура «Сломанний стілець»‎ (Broken Chair)

На майдані Націй перед входом до Палацу Націй стоїть незвичайна скульптура Broken Chair. Вона є гігантським стільцем з однією зламаною ніжкою, висотою 12 метрів. На її виготовлення пішло 5,5 тонни дерева. Ідея створення пам’ятника належить скульпторові Даніелю Берсе. Інсталяція встановлена ​​в серпні 1997 року і мала простояти лише три місяці — до підписання конвенції про заборону протипіхотних мін та бомбових касет. Проте оформлення документа затяглося, і символічна статуя, присвячена людям, які постраждали від цього виду зброї, постає перед штаб-квартирою ООН вже понад 20 років.

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Скульптура «Сломанний стілець» © saiko3p / Shutterstock

Квартал Les Grottes

На північному березі Рони розташований незвичайний житловий квартал Les Grottes. Його нинішній вигляд спроектували архітектори Берту, Фрей і Хунцікер, які врятували це місце від руйнування. Вони створили креативні будівлі, що нагадують твори іспанця Гауді та австрійця Хундертвассера. Ці будівлі мають вигнуті стіни, асиметричні форми, кольорові фасади, ексцентричні мозаїки, кручені колони та несподівані балкони. Окрім безпосередньо самих будівель, туристів порадують численні магазини, сувенірні лавки та кафе.

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Квартал Les Grottes © roadaffair.com

Музей годинників Patek Philippe (Patek Philippe Museum)

Musée Patek Philippe – один із найновіших музеїв Женеви, який відкрив свої двері в 2001 році. Він присвячений виробам швейцарського виробника годинників Patek Philippe — одного з найдорожчих у світі. В експозиції представлені годинники, механізми, дорогоцінні вироби та портретні мініатюри на емалі женевських, швейцарських та європейських майстрів. Крім того, відвідувачі можуть на власні очі простежити за створенням шедеврів вартового мистецтва.

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Музей годинників Patek Philippe © watchesbysjx.com

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Музей годинників Patek Philippe © hautetime.com

Палац Націй (Palace of Nations)

Палац Націй – комплекс із п’яти будівель, зведений на початку XX століття у парку Аріана. З 1966 тут розміщується європейська штаб-квартира ООН. Також у палаці розташовані офіси МАГАТЕ, ЮНЕСКО, ЮНКТАД тощо. Щороку в Palais des Nations проводиться понад 8 тисяч засідань та 6 сотень конференцій. Сюди може потрапити будь-який бажаючий у складі екскурсії. Маршрут включає урочисті зали, де приймалися важливі рішення та парк, в якому встановлені скульптури-подарунки від різних країн.

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Палац Націй © Martin Good/Shutterstock

Парк Перль дю Лак (Perle-du-Lac Park)

На березі Женевського озера розташований парк Перль дю Лак, що пишається зеленню. Він приваблює мешканців міста та його гостей великою кількістю дерев та мальовничими променадами. Це чудове місце, щоб покататися на велосипеді, бігти бігом або просто розслабитися на свіжому повітрі. На території парку знаходяться фонтан і великий лужок, засаджений квітами, а також Музей природної історії.

Назву Parc de La Perle du Lac дала Флоренс Френсіс Мей Кротті — дружина засновника Rolex Ганса Вільсдорфа. У перекладі з французької воно означає «перлина озера».

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Парк Перль дю Лак © GlobalVision 360 / Shutterstock

Етнографічний музей (Geneva Ethnography Museum)

Етнографічний музей починає дивувати вже своїм зовнішнім виглядом, не дарма він входить до списків найкращих пам’яток Женеви. Його архітектурний вигляд складно сплутати з іншими будівлями міста – воно нагадує житло південно-східної Азії. У будівлі, відкритій у 2014 році, зберігається понад 80 тисяч експонатів та 300 тисяч документів. Всі експозиції всередині підземного рівня Musée d’Etnographie de Genève чудово оформлені із застосуванням ефектних світлових рішень. При цьому структура залу може змінюватись в залежності від виставки. Музей складається з 7 відділень – історичного, 5 континентальних та етно-музичного. Крім того, тут є бібліотека та кафе з видом на внутрішній двір.

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Етнографічний музей © PixHound/Shutterstock

Базиліка Нотр-Дам (The Basilica Notre-Dame of Geneva)

Базиліка Нотр-Дам – головна римо-католицька церква Женеви. Вона була побудована в середині XIX століття у готичному стилі на місці колишніх кріпосних укріплень. Notre Dame Basilica є проміжною зупинкою паломників по дорозі до Сантьяго-де-Компостела. Усередині знаходиться пара цікавих реліквій XVI століття — багато прикрашений світильник і дерев’яне панно з барельєфом Діви Марії, понівечене сокирами протестантів. Також обов’язково варто побачити статую Женевської Богоматері, подаровану Папою Пієм IX та приголомшливі скляні вітражі.

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Базиліка Нотр-Дам © Tanya Kramer / Shutterstock

Мавзолей герцога Брауншвейгського (Brunswick Monument)

У Женеві, на тлі музеїв, парків та соборів, виділяється мавзолей герцога Брауншвейзького Карла II. Він побудований в 1879 в Альпійському саду для правителя німецького міста Брауншвейг, що переїхав до Швейцарії після Франко-прусської війни. Він залишив Женеві великий стан, на частину якого і був побудований Le monument Brunswick. Споруда зведена з білого мармуру та складається з трьох рівнів. Над саркофагом височить шестикутний навіс, але в кутах мавзолею встановлені статуї шести предків герцога.

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Мавзолей герцога Брауншвейзького © BrendanDias / Shutterstock

Парк Бастіонів (Bastions Park)

У центрі Женеви розташована ще одна чудова зона відпочинку – парк Бастіонів. Він знаходиться на місці колишнього ботанічного саду, тому не дивно, що тут збереглося багато зелених насаджень. У Parc des Bastions можна пограти в гігантські шахи, подивитися на палац Ейнар, де розміщується міська мерія, а також побачити будівлю Женевського університету з бібліотекою. Звичайно, головною пам’яткою парку є Стіна Реформації (International Monument to the Reformation). Це пам’ятка, що складається з барельєфів та статуй, що втілюють дійові особи та події протестантської Реформації. Центральний елемент Monument international de la Réformation – чотири п’ятиметрові статуї діячів кальвінізму: Беза, Кальвіна, Фареля та Нокса.

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Парк Бастіонів © Elenarts / Shutterstock

Музей кераміки та скла Аріана (Ariana Museum)

Аріана — один із найстаріших музеїв Женеви, який відкрив двері 1884 року. Своє поетичне ім’я він отримав на честь матері Гюстава Ревільйо – засновника установи. Цей меценат збудував будинок у стилях неокласицизму та необарокко для розміщення своєї вражаючої колекції скла та кераміки. Всього в Musée Ariana представлено близько 20 тисяч експонатів різних епох зі Швейцарії, Німеччини, Італії, Англії, Франції, Росії, Нідерландів, Ірану, Індії, Китаю, Японії. .

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Музей кераміки та скла Аріана © Yuri Turkov / Shutterstock

Парк Ла-Гранж (Parc La Grange)

На березі Женевського озера розкинувся невеликий міський парк Ла-Гранж. Тут розбитий розкішний англійський сад із розарієм та численними квітниками. Головні ворота парку прикрашені скульптурами левів. Окрім іншого, Parc La Grange примітний тим, що на його території археологи знайшли руїни античної вілли, які можна побачити досі. Стародавню споруду у XVIII столітті замінив однойменний маєток Ла-Гранж. Спочатку воно служило житловим будинком, а в 1917 вілла перейшла у володіння міста і почала використовуватися як бібліотека і місце зустрічей високопосадовців.

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Парк Ла-Гранж © Michal Ludwiczak / Shutterstock

Купальні Bains des Pâquis

Bains des Pâquis – громадські купальні та лазні, побудовані на штучному півострові у 1872 році. Це улюблене та популярне місце відпочинку місцевих мешканців та гостей Женеви. У літній період тут багато хто любить позасмагати на пляжі та викупатися у прохолодній воді. У зимовий час популярністю користуються сауни, лазні та хаммами, де можна чудово попаритися та розслабитися. У місцевій закусочній обов’язково варто скуштувати традиційну швейцарську страву — фондю.

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Bains des Pâquis © olrat / Shutterstock

Музей природничої історії (Natural History Museum of Geneva)

Музей природної історії Женеви розташований у парку Перль дю Лак. Це найвідвідуваніша експозиція в кантоні. На площі 8500 квадратних метрів знаходяться чотири відділи – регіональна фауна, дика природа всіх куточків світу, науки про Землю, історія людства. Дітям та дорослим у Muséum d’histoire naturelle de Genève найбільше подобаються дуже натуральні фігури тварин – тигрів, бегемотів, жирафів, слонів, носорогів, акул. Крім того, тут можна побачити скелети динозаврів та мамонта.

Талісман музею – двоголова середземноморська черепаха Янус, що отримала своє ім’я на честь давньоримського дволикого бога. Вона народилася в 1997 році в інкубаторі установи та встановила рекорд довголіття для подібної рептилії.

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Музей природничої історії © Martin Good/Shutterstock

Що подивитися в Женеві - найцікавіші місця

Музей природничої історії © Grzegorz Czapski / Shutterstock

Шоколадні магазини Женеви

Неможливо уявити шопінг у Швейцарії без покупки знаменитого шоколаду. У Женеві є кілька кондитерських магазинів, які обов’язково варто відвідати ласунам. Шоколатерія славиться найкращим у місті мигдалем у шоколаді, Stettler – трюфелями, нарізаними кубиком та присипаними какао-порошком, Favarger – різноманітними цукерками, Philippe Pascoët – унікальним шоколадом рожевого кольору. Це далеко не всі бутики, цікаві, всього їх у Женеві налічується близько трьох десятків.

Цукерки з темного та молочного шоколаду на прилавку

Швейцарський шоколад © Evannovostro / Shutterstock

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук