Що потрібно знати перед подорожжю до Італії сьогодні

Пандемія вносить свої корективи у туристичне життя, проте багатьом державам уже вдалося досягти відчутного прогресу у боротьбі з коронавірусом та знову відкрити кордони. Охочих запланувати подорож до Італії найближчим часом, чекають на гарні новини — країна не стала винятком і теж послабила карантинні обмеження. Тепер турист може перетнути її кордон за наявності документа, що підтверджує його безпеку для оточуючих. Проте варто пам’ятати, що правила в’їзду тут можуть посилитися, якщо спостерігатимуться тривожні тенденції поширення вірусу (особливо варіанта Дельта).

Цифрові сертифікати ЄU COVID

На даний момент в Італії діє система цифрових сертифікатів ЄС COVID, що дозволяє туристам вільно пересуватися країнами Євросоюзу. Такий документ містить інформацію про те, що його власник відповідає всім вимогам для подорожей — тобто про завершену вакцинацію (остання доза має бути введена не менше ніж за 14 днів до від’їзду), наявність антитіл до COVID-19 або негативний результат ПЛР- тесту на коронавірус, зробленого протягом 48 годин після прибуття.

Сертифікат, що включає QR-код і цифровий підпис, доступний в електронному вигляді в спеціальному додатку. Також його можна надрукувати.

Умови в’їзду до Італії з різних країн

Італія відкриває кордони для ще більшої кількості мандрівників, проте поки що не всім — вона має власну систему класифікації держав із зон ризику. Вони діляться на групи — А, B, C, D та E. Навіть якщо турист приїжджає з країни ЄС, яка знаходиться у зеленій зоні в системі світлофора Європейського центру профілактики та контролю захворювань, він все одно зобов’язаний надати сертифікат COVID EU для перетину кордону Італії.

Наприклад, США, Канаду та Японію, які не входять до ЄС, Італія класифікує як країни з низьким рівнем ризику. У той час, як мандрівники з Великобританії та інших держав, де спостерігається поширення вірусу варіанта Дельта, мають проходити п’ятиденний карантин після прибуття та обов’язкове тестування.

Для країн групи Є в’їзд до Італії дозволено лише за наявності особливих обставин. До них відносяться: робочі та навчальні поїздки, лікування, повернення на постійне місце проживання, необхідність надання термінової медичної допомоги та інші. У таких випадках мандрівник повинен заповнити цифрову декларацію про відповідальність , яка доводить той факт, що він потрапляє до однієї чи кількох з перерахованих категорій. На даний момент до таких держав належать Росія, Україна, Білорусь та інші. Дізнатися, чи відкрита Італія для туристів із конкретної країни, можна на цьому сайті .

Знаменитий римський район Піньєто з барами та ресторанами

Шведський стіл заборонено через covid-19 © znatalias / Shutterstock

Чи можна пройти тестування в Італії

Тести на COVID-19 доступні у всіх містах Італії. Їх можна знайти в аптеках, зробити у лабораторіях та центрах тестування, що знаходяться у великих аеропортах країни, а також на залізничних вокзалах. До останніх відносяться: Roma Termini, Milano Centrale, Venice Santa Lucia, Florence Santa Maria Novella та інші. Дізнатись про наявність пункту тестування в будь-якому аеропорту можна на його офіційному сайті.

Сім'я в масках для обличчя в аеропорту

Сім’я із двома дітьми © Halfpoint / Shutterstock

Які вакцини визнані в Італії

Для в’їзду в Італію мандрівник має бути щеплений двома дозами однієї з вакцин, схвалених EMA. До них відносяться: Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson (однодозова).

Які обмеження діють у країні прямо зараз

Перед поїздкою багатьох мандрівників турбує важливе питання — чи діє в Італії карантин. На даний момент усі регіони країни знаходяться у білій зоні – з низьким рівнем ризику. Влада скасувала більшу частину суворих обмежень, однак у громадських місцях вимагають дотримуватися правил соціального дистанціювання та маскового режиму.

Закриті заклади харчування також доступні для відвідувань. На даний момент у барах, кафе та ресторанах діють деякі обмеження місткості — переважно вони припускають, що за одним столом має бути не більше шести осіб. На пляжах відвідувачів зобов’язують перебувати на відстані не менше одного метра один від одного при встановленні рушників, шезлонгів та парасольок.
Крім перерахованих вище, в Італії дозволено відвідувати такі місця:

 • відкриті та закриті басейни;
 • спортивні заходи на відкритих майданчиках та у закритих приміщеннях;
 • готелі та спа-центри;
 • ярмарки, конференції та конгреси;
 • тематичні парки та парки розваг;
 • релігійні церемонії на відкритих майданчиках та у закритих приміщеннях;
 • ігрові зали та казино;
 • деякі музеї та архітектурні об’єкти.

Мандрівник має сертифікат вакцини.

Цифровий сертифікат здоров’я © Blue Planet Studio / Shutterstock

Поради для мандрівників

 • Перед поїздкою рекомендується оформити медичну страховку, яка також покриватиме і витрати на лікування COVID-19 за межами вашої країни.
 • Зберіть у відпустку аптечку, де будуть всі необхідні ліки.
 • Плануйте відвідування визначних пам’яток заздалегідь. Незважаючи на те, що багато італійських музеїв та культурних пам’яток відкрилися для туристів, у них можуть діяти обмеження за кількістю відвідувачів. Краще наперед уточнювати вимоги до відвідувань на офіційних сайтах туристичних об’єктів. У деяких місцях обов’язковим є навіть попереднє бронювання.
 • Під час прогулянки завжди майте під рукою запасну маску та антисептик.
 • Перед поверненням до своєї країни обов’язково уточніть, чи вимагають на кордоні пред’явити результат тесту на коронавірус. Якщо так, ви можете зробити його заздалегідь в Італії.
 • Безпосередньо перед поїздкою перевірте інформацію в офіційних джерелах про те, чи не змінилися правила в’їзду в країну і чи не посилилися карантинні обмеження на її території.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук