Що потрібно знати туристу

Дубай знаходиться на березі Перської затоки у другому за величиною еміраті. Столиця емірату відома серед туристів цілорічною спекою. Літня температура швидко сягає тридцяти п’яти-сорока п’яти градусів. У місті нелегко доводиться без сонцезахисного крему, спеціальних окулярів та панамок.

Жаркий Дубай – найбільше місто ОАЕ

Турист може привезти з собою без сплати мита по два літри горілки та вина. Не можна ввозити товари, вироблені ПАР чи Ізраїлі. Заборонено також ввезення:
• вогнепальної зброї, • порнографії, • пропагандистської літератури, • наркотиків.

Валюта

Грошової одиницею вважається дирхам. Долар США дорівнює 3,65 дирхамів. Обмеження на вивезення та ввезення національної та іноземної валют відсутні. Обміняти валюту можна у спеціальних пунктах чи банках.
Читайте також:  Шопінг у Дубаї: що і де можна вигідно купити

Де оселитися?

В ОАЕ  готелі Дубая  – найдорожчі, причому ціни на них у всіх міських районах майже однакові. Краще оселитися там, де знаходяться поблизу атракціони та магазини.

Способи пересування містом

Пересуватися Дубаєм найкомфортніше на метро. У ньому прохолодно і не дуже багатолюдно. Ціна подорожі визначається дальністю. Мінімальна сума становить 0,5 долара, максимальна – 1,6.
Міським видом транспорту вважається таксі. Воно може бути як із лічильником, так і без нього. Якщо машина без лічильника, спочатку треба визначитися з вартістю поїздки. Таксі обладнані кондиціонерами та зовні виглядають доглянутими. За наявності лічильника оплата поїздки здійснюється відповідно до кілометражу.
Розвинене також автобусне сполучення, але цей вид транспорту йде занадто довгими, незручними для приїжджих маршрутами.
Якщо гість старше двадцяти одного року має міжнародні права водія, то він може в Дубаї орендувати автомобіль. За відсутності таких прав видається тимчасовий дозвіл на керування автомобілем, якщо вітчизняне посвідчення отримано менше року тому. Найменший термін оренди – доба. Правила дорожнього руху переважно ідентичні нашим. Радари на трасах передають дані про перевищення швидкості до поліції.
За запропонований хабар тут притягають до кримінальної відповідальності. Інформувати поліцію про дорожньо-транспортну пригоду слід за телефоном 999.
Добираючись до пляжу автобусом, що належить готелі, необхідно приходити раніше: місць може не вистачити. Така проблема не виключена і під час повернення до готелю. Безкоштовні трансфери від готелю до пляжу приваблюють гостей міста. У ньому відсутні назви вулиць, номери будинків, а орієнтиром при пересуванні є найвідоміші будівлі.

Особливості побуту в Арабських Еміратах

Туристу треба пам’ятати про особливості побуту, пов’язані з ісламом. Продаж алкоголю у ресторанах здійснюється лише постояльцям готелів. У магазинах спиртних напоїв немає. Вживання у громадському місці навіть пива тягне за собою кримінальну відповідальність.
Пиття води у Дубаї з-під крана не вважається ризикованою справою. У ресторанах та готелях подають місцеву мінеральну воду. Вона реалізується у пластикових упаковках. Напруга у мережі становить 220/240в. Перехідники продають усюди.
Місто має в своєму розпорядженні державні поліклініки та госпіталі з високим рівнем обслуговування. Іноземні туристи зазвичай одержують на весь термін страхові поліси, що дозволяють отримати екстрену допомогу безкоштовно. У приватних клініках консультації та лікування коштують дорого.
Системи безпеки в готелях дуже суворі. І все-таки адміністрація доводить до відома туристів: документи, гроші та цінності мають зберігатися у спеціальному сейфі.
Тут пишаються пляжами та парками. Їх особливості:
• працюють з ранку до пізнього вечора; • пляжі мають все необхідне обладнання; • діє рятувальна служба.
Читайте також:  Що подивитись у Дубаї — пам’ятки найбільшого міста ОАЕ

Суворі традиції

З релігією пов’язані як традиції городян, а й правила для приїжджих. Мусульманських жінок заборонено фотографувати. Від чоловіків потрібно отримати згоду на зйомку. Військові об’єкти, урядові установи також не рекомендується знімати.
Загравати з жінками, а також сміятися з них не можна. За порушення – штраф 60 тисяч дірхам із подальшою депортацією.
Пригощати мусульманина стравою зі свинини чи горілкою, вином нечемно. Напередодні ділових розмов треба поговорити про стороннього, не розпитуючи про сестер, дружин, інших родичів. Не можна спрямовувати на мусульманина підошву ноги.
З настанням місяця мусульманського поста до того, як сховається за обрій сонце, не можна на вулицях:
• жувати жувальну гумку, • палити, • пити та їсти.
Якщо господар будинку не запропонує увійти до взуття, то тоді треба залишити його біля порога. Дотримання правил допомагає встановити добрі стосунки із жителями столиці емірату.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук