Старий Батумі: що подивитись

Лише у Старому місті сучасного Батумі можна повністю поринути у старовинну атмосферу ХІХ століття. Багатьом будинкам цього району вже по півтора століття. Вони є живим уособленням минулого. Доповнюють всю цю гармонію маленькі, але дуже затишні кафе та магазини, а пліч-о-пліч з ними працюють ремісники у своїх майстернях.

Історія появи

Своєю появою Старе місто завдячує споруді нафтопроводу, що з’єднав Баку та Батумі. До речі, ця магістраль стала першою у світі. Саме той економічний сплеск і дав життя цілому новому району. Відомі на весь світ брати Нобелі зіграли у будівництві нафтопроводу ключові ролі. На честь цього ім’ям братів було названо міський музей, відвідувачі якого можуть багато дізнатися про ті часи.

Визначні пам’ятки Старого Батумі

Просто дивно, як нові будівлі вписуються в загальний ансамбль – не знаючи їхнього віку, дуже важко відрізнити їх від старих.

Площа П’яцца

Тим, хто поїхав до Батумі, обов’язково варто побувати на чудовій площі П’яцца, що у Старому місті. Як не дивно, але її «вік» дуже малий – будівництво було закінчено у 2009 році. Архітектором та автором цього шедевра став Важей Орбеладзе, якого явно надихнули венеціанські мотиви – не дивно, що його творіння схоже на Венецію. Площа вінчає чудова вежа, на якій розміщений музичний годинник. Дивлячись на неї, мимоволі з’являються асоціації з Кампанілою собору Сан-Марко. Та й взагалі, Старе місто може похвалитися новими дорогами, капітальним ремонтом деяких об’єктів, а також реставрацією фасадів.

Площа Європи

Однією із перлин Старого Батумі сміливо можна назвати площу Європи. Місцеві жителі називають її площею Аргонавтів, адже в центральній її частині стоїть статуя Медеї, яка тримає в руках те саме золоте руно, яке вона віддала греку Ясону. Крім цього, є сучасні будинки, створені в стилі Гауді. Ну, а довкола цієї площі розкинулися старі будинки, яким уже понад 100 років. Саме площа Аргонавтів приймає багато свят та урочистостей, на які збираються тисячі людей.

Храмова архітектура Старого міста

Духовне життя в Баку також не вщухає ні на мить. У місті розташовано кілька церков. Найвідомішими є три храми: Вірменська церква Святого Христа Всеспасителя (зведена в 1887 році), Кафедральний Собор Пресвятої Богородиці (раніше він був католицьким костелом), а також церква Святого Миколая (побудована в 1865 році).

Незважаючи на разючі зміни, що відбулися зі Старим містом Батумі, його популярність і не думає меркнути. Сюди так само приїжджають десятки тисяч туристів, які бажають відпочити в  комфортних готелях , викупатися в теплому морі та оглянути  місцеві визначні пам’ятки .

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук