Відпочинок на Шрі-Ланці: що потрібно знати туристу

Кухня Шрі-Ланки

Національні цейлонські страви відрізняються великою кількістю приправ, тому гостям з Європи пробувати їх краще незначними порціями і не запивати водою. Щоб утихомирити вогонь у животі, найкраще заїсти хлібом чи кокосовим горіхом. Використовувати столові прилади необов’язково – дозволено брати все правою рукою.

Але якщо місцева кухня не підходить – можна харчуватися у різних європейських чи східних ресторанах, кафе, фаст-фудах та піцеріях. Всі фрукти рекомендується ошпарювати окропом і очищати від шкірки, не вживати місцеву воду і не купувати на вулиці місцеві напої з льодом.

Культові споруди

Приходити до храмів Шрі-Ланка у купальному костюмі найсуворіше заборонено. Заходити всередину необхідно виключно без взуття, але щоб не підчепити грибок, можна купити одноразові шкарпетки або застосувати після відвідин дезинфікуючий спрей.

Також у храмі заборонено виявляти емоції, багато і явно жестикулюючи або тикаючи пальцем, брати що-небудь лівою рукою і повертатися до малюнка чи статуї Будди спиною. Місцеві жителі доброзичливі, але не шанують, коли їх фотографують без попиту.

Золотий храм Дамббула

© rjsnyc

Одяг

Небажано привозити із собою одяг із синтетичних тканин, тому що на Цейлоні вологе повітря і досить спекотно. Якщо ви маєте намір піти в гори – не зайвими виявляться теплі речі та кросівки. Не варто забувати і про парасольки, а також плащі, які дуже актуальні в умовах частих дощів. Крім того, варто прихопити креми, кепки та окуляри.

Взуття

Будь-який культовий об’єкт можна відвідувати виключно босоніж. Необхідно набувати одноразових шкарпеток, але навіть у них ходити по підлозі або землі некомфортно – позначається вологий клімат острова. У цьому випадку рекомендується придбати устілки.

Зазвичай взуття здають на зберігання. Але це не обов’язкова умова на відміну від зняття взуття. Можна покласти її собі в рюкзак чи сумку.

Мавпи

Здебільшого – це затяті злодійки. Це посилюється тим, що за традицією відбирати у них річ назад не дозволяється (особливо біля храмів) – місцеві жителі можуть роздратуватися.

Вихід – всі телефони, плеєри тощо речі краще тримати на ремінцях або в чохлах.

Коштовності

Слава про дорогоцінні камені Шрі-Ланки гримить на весь світ. Але купувати дорогі ювелірні прикраси, а також грановані камені можна лише у великих магазинах із державною ліцензією. Там ви отримаєте чек та сертифікат на вивіз.

Читайте також: А ви знали, що Шрі-Ланка — острів дорогоцінного каміння?

Страхування

До цього аспекту потрібно ставитися з усією серйозністю, а вибір страхової компанії потрібно здійснювати на підставі рекомендацій знакових, відгуків та її можливостей саме на Цейлоні. Max Страхова сума має становити як min 30 000 $. Оптимальна величина – 50 000 $.

Необхідно докладно розпитати турагентів щодо повноцінності умов страхування. Не зайвим буде придбати додатковий поліс.

Куріння

Необхідно пам’ятати, що куріння у Шрі-Ланці заборонено у всіх закритих приміщеннях (кафе, вестибюлі, бари тощо), а ще стоячи на автобусних зупинках або проїжджаючи у громадському транспорті. Штраф сягає суми 5 000 рупій.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук