Знаменита вулиця червоних ліхтарів в Амстердамі

Після поїздки до Амстердаму друзі напевно запитають у вас, чи були ви на знаменитій вулиці червоних ліхтарів? Квартал червоних ліхтарів під назвою «Де Валлен» — одне з найцікавіших місць не лише Північної Голландії, а й Нідерландів.

Роззе Бурт – квартал червоних ліхтарів в Амстердамі

Як вам напевно вже відомо, «вулиця червоних ліхтарів» – це назва місць, де процвітає проституція та інші різні види секс-індустрії. Ну а саме найменування походить від червоних ліхтарів, якими було прийнято висвітлювати громадські будинки. Такі вулиці є у багатьох містах та країнах.
Але в Амстердамі це не просто вулиця, а цілий квартал та навіть район. Найстаріший і найбільший квартал – це Де Валлен, і разом із кварталами Сінгелгебід та Раусдалкаде утворює Роззе Бурт (Rosse Buurt) – район червоних ліхтарів міста Амстердам. Хоча туристи так і звикли називати цю територію «Вулиця червоних ліхтарів».
Знаходиться Роззе Бурт у центрі старої частини Амстердама, на південь від Старої церкви. Район виглядає дуже красиво завдяки водним каналам та освітленню червоного кольору.

Особливості вулиці червоних ліхтарів

На вулицях кварталу «Де Валлен» розташовано близько 300 невеликих однокімнатних приміщень, які орендують повії. Дівчат можна побачити через вікна чи двері зі скла – саме вони й освітлюються червоним світлом. Тут свої послуги пропонують навіть транссексуали (їхні вікна світяться блакитним світлом). Все узаконено на державному рівні, тож можна не переживати, що у відповідальний момент настане поліція.

Колорит кварталу Де Валлен

У центрі європейської столиці переплелися вузькі вулички, якими щодня ходять тисячі туристів. Під червоним світлом, що ллється з вітрин, жінки приваблюють перехожих, в деяких віконцях можна помітити зашморгнуті штори. Такої туристичної пам’ятки не побачиш більше ніде.
Однак якщо поспостерігати, то роззяв можна помітити тут набагато більше, ніж відвідувачів з реальними намірами. Часто дівчата за віконцями читають журнали, роблять манікюр, мило базікають між собою або просто нудьгують без роботи. Зауважимо, що оренда одного віконця дівчині коштує приблизно 100-150 євро, тоді як заробіток може досягти 700-1000 євро за одну ніч.

Історія району червоних ліхтарів в Амстердамі

Квартал, де можна побачити освітлені червоним світлом вулиці, є одним із найстаріших у місті. У цьому районі знаходиться і Стара церква, причому нікого з місцевих жителів це поєднання не бентежить – практично всі голландці відрізняються толерантністю.
Вулиці червоних ліхтарів з’явилися разом із зародженням міста. Коли Амстердам був лише дамбою, розташованою на річці Амстел, червоні ліхтарі вже посіли своє почесне місце і висіли на будинках біля порту в частині міста під назвою Wallen. Можливо, через те, що квартал існує так довго, він і вписався так органічно в життя Амстердама.

Пам’ятки кварталу

Зрозуміло, що основною пам’яткою Де Валлен є жінки у вітринах, але й крім них тут є, на що подивитися.

Стара церква – De Oude Kerk

Прогулюючись вдень вулицями червоних ліхтарів, зверніть увагу на Стару церкву (De Oude Kerk). Якщо немає бажання заходити до будівлі церкви, подивіться на бруківку перед ним. Невідомий артист встановив тут бронзовий барельєф, що зображає жіночі груди з її рукою, що пестить. Серед туристів існує повір’я – якщо потерти бронзові груди, успіх все життя супроводжуватиме вас в амурних справах.

Ресторан De Waag

Будівля, що нагадує замок і розташована на площі Nieuwmarkt, називається De Waag. Дуже давно це була міська брама, яка пізніше стала будівлею міських ваг, потім Музеєм мистецтв, після чого Єврейським музеєм. Сьогодні тут розташований ресторан – особливо красиво в ньому в нічний час. Вночі він висвітлюється 300 восковими свічками.

The Bulldog Coffeeshop – найстаріший кавовар Амстердама

На вулицях червоних ліхтарів, за адресою Oudezijds Voorburgwal 132, також розмістився найстаріший кофешоп Амстердама – The Bulldog Coffeeshop. Він відкрився ще 1975 року. У кварталі можна знайти і  готелі на будь-який смак .

Музеї

У цьому ж районі за наявності вільного часу ви можете відвідати два цікаві музеї:  Музей еротики  та Музей марихуани. Перший має особливу популярність, оскільки представляє еротичне мистецтво різних історичних періодів та культур. Еротичні картини, статуї, скульптури, фотографії та багато іншого ви зможете побачити у цьому незвичайному музеї.

Пам’ятка туристу

Вулиця червоних ліхтарів в Амстердамі – місце досить спокійне, але все ж таки вночі краще гуляти його вулицями в парі або в компанії.
Запам’ятайте, дівчат у вітринах фотографувати категорично не можна. Про це також свідчать відповідні наклейки на віконцях. В іншому випадку вам «надають по шиї» самі ж «жриці кохання» або представники охорони правопорядку і вимагатимуть, щоб ви зняли знімки. Поважайте приватність.
На вулиці до вас можуть підійти із пропозицією купити наркотики. Сумнівні продавці дадуть вам спокій після однієї, але категоричної відмови.
Читайте також:  Помилки туристів, що часто скоюються в Амстердамі
Квартал червоних ліхтарів – безперечна пам’ятка Амстердама. Навіть якщо ви приїхали до Нідерландів не заради сумнівних насолод, вам буде цікаво відвідати цей квартал, розташований у старій частині міста.

Вулиця червоних ліхтарів на карті Амстердама

Туристи вже звикли називати цю пам’ятку вулицею червоних ліхтарів, але щоб знайти на карті цей район необхідно вимагати саме «Де Валлен».

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук