10 найкращих місць для дайвінгу по всьому світу

Дайвінг дозволяє вивчити найзагадковіші, найтаємничіші та найнеймовірніші місця нашої планети, приховані під товщею води. Тільки так можна побувати в незвіданих печерах, побачити істот, які практично не змінилися з доісторичних часів і торкнутися судів, які зазнали аварії. Занурення в різних частинах світу відрізняється своєю складністю, видами флори та фауни та різноманітністю ландшафтів. Кожен може вибрати точку, яка йому до вподоби. Наприклад, оглядати затоплені кораблі краще на Бермудських островах, спостерігати за пінгвінами – на Галапагосах, а пірнати у сеноти – у Мексиці. Дайвінг – це не просто занурення в морські безодні для милування рибами, це кохання на все життя. Ті, хто одного разу зважилися і спробували, навряд чи зможуть відмовитися від освоєння нових глибин.

Raja Ampat, Індонезія

Коли: жовтень-травень
Архіпелаг Раджа-Ампат знаходиться в так званому кораловому трикутнику. Його утворюють Індонезія , Малайзія , Папуа-Нова Гвінея , Філіппіни , Соломонові острови та Східний Тимор . У цьому районі мешкають близько 75% коралів, відомих науці, і найбільша різноманітність коралових рифових риб у світі. Саме тому острови Раджа-Ампат є одним із найкращих місць для дайвінгу на планеті. Під час занурень можна побачити килимових акул, скатів-мант, черепах, китів, крилаток, морських драконів і навіть медуз, які абсолютно не є небезпечними для людини.

Одне з найнеймовірніших місць архіпелагу – Manta Sandy. Це підводний ланцюг вершин, де мешкають риби-чистильники та велика кількість планктону. На цих станціях «обслуговуються» велетенські скати-манти, які можуть досягати 7 метрів завширшки.

Boo Rock (Boo Windows) – дуже фотогенічне місце для дайвінгу. Воно бере свою назву від двох отворів у скелі. Cross Wreck — патрульний катер ВМС Японії, що затонув під час Другої світової війни. Судно стоїть вертикально і за десятиліття вкрилося коралами, воно стало домом для безлічі морських мешканців — крилат, мурен, риби-наполеона, риби-папуги.

Смугастих риб навколо корала

Plectorhinchus polytaenia в протоці Дамп’є © leoks / Shutterstock

Морська черепаха серед королів

Черепаха та водолаз © SergeUWPhoto / Shutterstock

Tubbataha Reef, Філіппіни

Коли: березень-червень
Риф Туббатаха в морі Сулу є центром коралового трикутника і знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Це місце на Філіппінах підходить лише досвідченим дайверам через сильні підводні течії. Він відкритий для відвідувань лише три місяці на рік, у решту часу тут часто проходять шторми. За 9 місяців відпочинку від туристів риф повністю встигає відновитись.

Мабуть, найпопулярніший сайт Тубатахи – Shark Airport. Це широке плато, де удосталь водяться зелені морські черепахи та білопері сірі акули. Це також ідеальне місце для нічних занурень за рахунок невеликої глибини, де можна побачити мурен та іглобрюхів.

Delsan Wreck — місце, де можна не тільки оглянути корабель, що затонув, але й поспостерігати за сірими рифовими акулами, які полюють за косяками риб у розколині.

Сайт Washing Machine (Пральна машина) названий так через непередбачуваність течій, які можуть різко змінювати свій напрямок. Він є домом для сірих рифових акул та тропічних коралових рифових риб.

Пара креветок Coleman на вогненному морському їжаку

Креветки та морський їжак © SergeUWPhoto / Shutterstock

Підводна фотографія пір'яної зірки

Жовта морська лілія © blue-sea.cz / Shutterstock

Група солодких губ Арлекіна над твердим коралом

Група коралових риб © Alexey UW/Shutterstock

Дрібні рибки доповнюють кольори рифу

Риф Тубатаха © Izen Kai / Shutterstock

Юкатан, Мексика

Коли: цілий рік

Дайвінг у Мексиці є одним із найнезвичайніших у світі. На півострові Юкатан занурення проходять над відкритому морі чи океані, а сенотах — підводних печерах. Вони зберігається постійна температура води (близько +24ºС) і абсолютна видимість. Для занурення в сеноти потрібний спеціальний сертифікат рівня Open Water Diver або Cave Diver.

Найпопулярніша локація в Юкатані – Dos Ojos. Це одна з найбільших систем підводних печер у Мексиці та відмінне місце для снорклінгу із середньою глибиною занурення 5-7 метрів. Тут можна зробити унікальне занурення при дуже низькому освітленні в печеру, де мешкають кажани.

The Pit (El Pit) – найбільша підводна печера у світі, вхід до якої загублений у джунглях. Завдяки сонячним променям тут зберігається чудова видимість на відстані понад 30 метрів. На глибині 10-12 метрів утворюється туманний галоклін (шар води, де різко змінюється рівень солоності), але в глибині 26 метрів дайвери пропливають через хмару сірководню.

Angelita – один з найглибших сенотів на острові Юкатан. Найбільше він відомий своєю хмарою сірководню, яка виглядає як підводна річка. У ньому плаває невеликий острів та кілька дерев. Іноді тут можна побачити крокодилів.

Хатини з пальмами на пляжі Плайя-дель-Кармен

Плайя-дель-Кармен © posztos / Shutterstock

Пляж з білим піском та пальмами

Дикий пляж у Тулум © Simon Dannhauer / Shutterstock

Молода пара зі спорядження для підводного плавання

Дайвери на тропічному пляжі © Sven Hansche / Shutterstock

Дайвер в кольчужному костюмі, що годує акулу.

Занурення з годуванням бичачих акул © wildestanimal / Shutterstock

Центральні атоли, Мальдіви

Коли: січень-квітень
Центральні атоли – найпопулярніша дайверська локація на Мальдівських островах. Що ж таке атол? Це кораловий острів або архіпелаг кільцеподібної форми з лагуною всередині. Любителі підводного життя прибувають на Мальдіви заради акул та скатів-мантів.

Одне з найкращих місць, де можна побачити цих гігантів – Ari Atoll. Численні тиласи (підводні височини) є домом для величезної кількості найрізноманітніших морських мешканців. На спеціальних манта-пойнтах можна побачити величні скати, рифову та китову акулу, рибу-молот.

North Male Atoll – найбільш відвідуване місце у центральному регіоні. Це пов’язано з тим, що саме на цьому атоле розташована столиця Мальдівської республіки – Мале . Незважаючи на кількість дайверів, місцева екосистема добре збереглася. На тлі мальовничих урвищ, печер, підводних садів і незайманих коралових рифів вальяжно пропливають манти, полюють хижаки і граються барвисті рибки.

South Male Atoll відомий своїми кандами (каналами), які з’єднують внутрішню частину атолу з відкритим океаном. Сильні течії циркулюють через канду, приносячи харчування для численних мешканців. Аквалангісти прибувають сюди не в пошуках первозданних рифів, а для дослідження барвистих печер та виступів. Сховавшись від течій, можна вивчити скатів, рифових акул та пелагічних риб.

Повітряні балони для підводного плавання з аквалангом

Дайвінг-клуб Мальдівського пляжу © TDway / Shutterstock

Дві помаранчеві мальдівські риби-анемони у вітряниці

Риби-анемони (Amphiprion Nigripes) © Daniel Lamborn / Shutterstock

Скат в оточенні косяків риб-метеликів

Скат на Північному Мале-Атолі © Alex Rush / Shutterstock

Косяк індійської макрелі біля атолу Баа

Блакитна індійська макрель © D. Lertchairit / Shutterstock

Великий Бар’єрний риф, Австралія

Коли: липень-листопад

Австралійський Великий Бар’єрний риф – справжнє диво світу, довжиною понад 2,3 тисячі кілометрів. Це найбільший у світі живий організм, який видно із космосу. На жаль, останніми роками він почав швидко відмирати, проте влада Австралії та вчені роблять все для того, щоб зупинити цей процес.

Ribbon Reefs — ланцюг із 10 рифів, який розтягнувся на 80 кілометрів. Це будинок для доброзичливих гігантів – картопляних груперів та риб-наполеонів. Тут також можна побачити каракатиць, малих полосатиків, риб-хірургів, риб-жаб, риб-листів та бородавчатків.

Osprey Reef відомий прозорістю води (видимість становить понад 40 метрів) і високою ймовірністю зустріти орлякових скатів, скатів-мант, зелених та головастих морських черепах, сірих рифових, шовкових, білоперих та китових акул, дзьобокрилих китів, кашалотів та риб-молотів. Безліч печер і наскрізних прольотів не дадуть дайверам скучити.

HMAS Brisbane – есмінець ВМС Австралії , спеціально затоплений у 2005 році для створення на ньому штучного рифу. Він сидить на рівному кілі на глибині 15-18 метрів і є чудовою атракцією для аквалангістів, які можуть вивчити будову судна, де збереглися всі внутрішні механізми. Він став домом для восьминогів, морських черепах, різних схилів, груперів, кальмарів та безлічі інших риб.

Вид з висоти на Великий Бар'єрний риф

Великий Бар’єрний риф у Квінсленді © Edward Haylan / Shutterstock

Помаранчева риба серед анемонових коралів

Бар’єрний риф анемонових риб © Imagine Earth Photography / Shutterstock

Косяк жовто-смугастих риб на кораловому рифі

Косяк риб серед коралів © Rich Carey / Shutterstock

Риби-анемон

Риба-клоун © Kichigin / Shutterstock

Сіміланські острови, Таїланд

Коли: листопад-квітень
Симілани знаходяться в 100 кілометрах на північний захід від Пхукет . Вони є групою з дев’яти островів. Дайвінг у цьому районі Таїланду відрізняється своєю різноманітністю, це стосується як підводних жителів, так і ландшафту.

Elephant Head – найбільший пік на Симіланських островах з приголомшливими наскрізними прольотами та сильними течіями. Тут можна зустріти рифових акул, морських нетопірів, барракуд, раків-богомолів, вогняних бичків, мурен, крилаток, порцелянових крабів та креветок-чистильників. У глибших зонах також трапляються скати.

Anita’s Reef – чудова локація, яка порадує як дайверів-новачків, так і досвідчених любителів занурень. Це піщаний пологий схил з кораловими чагарниками, де проживають крилатки-зебри, скати, вугри, плекторінхуси, риби-яструби, морські огірки та крупноплямисті спинороги.

Richelieu Rock – можливо найпопулярніший тайський сайт для дайвінгу, який отримав назву від самого Жак-Іва Кусто. Це Мекка для любителів підводної макрозйомки! Тут можна зробити знімки м’яких та твердих коралів, яскравих морських ковзанів та плямистих креветок-арлекінів. Із середини січня до середини березня тут спостерігаються китові акули.

Зграйка риби-клоун на мальовничому, тропічному кораловому рифі.

Риби-клоун © Richard Whitcombe / Shutterstock

Тропічний кораловий риф на Сіміланських островах

Тропічний риф у Андаманському морі © Richard Whitcombe / Shutterstock

Морська черепаха зверху на Симіланських островах

Зелена черепаха © Kjersti Joergensen / Shutterstock

Аквалангіст та червоні корали

Аквалангіст у чудовому підводному світі © Chainarong Phrammanee / Shutterstock

Bligh Water, Фіджі

Коли: цілий рік
Жак-Ів Кусто називав Фіджі світовою столицею м’яких коралів. Bligh Water – це справжній магніт для любителів підводної фотографії. Названі так на честь капітана британського королівського судна «Баунті», ці води, що розділяють головні острови Фіджі Вануа-Леву та Віті-Леву, вражають своєю різноманітністю флори та фауни.

Namena Marine Reserve включає острів Намена і навколишній його бар’єрний риф. Заповідник приваблює аквалангістів своєю екосистемою з глибокими підводними урвищами, де удосталь живуть барракуди, манти, тунці, білопері акули та вугри. І все це на тлі неймовірних м’яких коралів, які є домом для морських ковзанів, креветок та дрібних рибок.

Shark Fin Point – найкраща точка для спостереження за великими хижаками. Тут можна побачити сірих рифових, білоперих і навіть китових акул, не кажучи вже про баракуди, орляків, риб-папуг, риб-ангелів, риб-метеликів, муренів, креветок і лобстерів.

Blue Ridge – приголомшливої ​​краси риф з твердими та м’якими коралами всіх кольорів та форм. Спускатися сюди без камери з макро режимом – справжній злочин. У міру набору глибини тут починають зустрічатися і серйозніші істоти — великі зграї барракуд, білопері рифові акули та риби-молоти.

Зграя риб-метеликів та групи дайверів

Риби-метелики © frantisekhojdysz / Shutterstock

Косяки риб серед коралів

Колонія коралів © frantisekhojdysz / Shutterstock

Фото красивої коралової колонії

Зграї тропічних риб © frantisekhojdysz / Shutterstock

Яскравий та барвистий здоровий кораловий риф

Коралова тріска та зграйна риба Anthias © Danita Delimont / Shutterstock

Палау, Мікронезія

Коли: листопад-травень
Республіка Палау не дарма займає топові позиції у рейтингах найкращих країн для дайвінгу. Тут є все для незабутньої підводної пригоди — рідкісні мешканці, цікаві ландшафти та судна, що затонули, часів Другої світової війни.

Одна з найкращих локацій для дайвінгу не лише на Палау, а й у світі – Blue Corner. Зачепившись гаком за рифи аквалангісти можуть спостерігати, як сильні течії приносять сюди дрібних риб та молюсків, якими харчуються сірі, білопері рифові та китові акули, а також зграї барракуд. Тут також мешкають гігантські губани, тунці, скати-орляки, манти та черепахи.

Blue Holes – другий за популярністю дайв-сайт. Це система вертикальних тунелів, що веде до підводної печери, стіни якої вкриті губками та коралами. Сюди запливають великі пелагічні риби (тунці, акули, барракуди та скати), а також кам’яні окуні, губани, спинороги, черепахи та риби-метелики.

Iro Maru — найвідоміше затоне судно на Палау, яке стало домом для молюсків та м’яких коралів. Тут можна вивчити нутрощі корабля в оточенні груперів та риб-клоунів.

Бухти коралових рифів

Вулиці Палау Корор © Norimoto / Shutterstock

Риба-клоун та анемона

Анемона © jbutcher / Shutterstock

Галапагоські острови, Еквадор

Коли: цілий рік
Це унікальне місце на Землі, де мешкають тварини та рослини, які більше ніде не зустрічаються. Саме після вивчення галапагоських жителів Чарльз Дарвін написав свою монументальну працю «Походження видів». Для багатьох дайверів занурення на Галапагоських островах є практично життєвою метою.

El Arco – один з найкращих дайв-сайтів у світі. Це місце проживання молотоголових, китових, галапагоських та шовкових акул, плямистих орляків, дельфінів та численних пелагічних риб.

Punta Vincente Roca – можливо найхолодніша, але й найцікавіша локація на островах. За рахунок нижчих температур тут можна зустріти істот, яких ніде більше неможливо побачити. Серед них місяць-риба, що може досягати трьох метрів завдовжки, риба-кажан, галапагоська акула, мурена, морські леви, пінгвіни, краби-павуки.

Cape Douglas – найкраще місце для спостереження за пінгвінами, що пропливають повз на крейсерських швидкостях. Поруч із ними часто можна зустріти морських котиків і галапагоських морських левів, які полюють на слабкі особини цих милих птахів, а також морських ігуан.

Черепаха та тонни риби

Черепаха серед одвірків риб © Luiz Felipe V. Puntel / Shutterstock

Вид з висоти на острів Галапагоських островів

Острів Ізабель © Ppito00 / Shutterstock

Бермудські острови, Атлантика

Коли: цілий рік

Головною фішкою Бермудських островів є велика кількість суден, що затонули (близько 300), які можна дослідити. Саме такі події дали ґрунт для легенд про таємничий Бермудський трикутник, де пропадають кораблі та літаки, які іноді повертаються у вигляді привидів. Також тут знаходиться один із найпівнічніших коралових архіпелагів.

Mary Celestia – один із найпопулярніших дайв-сайтів не тільки цього району, а й планети. Цей корабель Конфедерації затонув 1864 року після зіткнення з рифом на глибині 17 метрів. Під час занурення можна оглянути гребні колеса, що збереглися, корму, носову частину, котли і якір, вкриті коралами. У 2011 році після шторму з Mary Celestia було винесено пляшки вина та парфумів. Тепер копію таких парфумів може придбати кожен охочий.

Hermes – найвідоміше судно на Бермудських островах за рахунок його відмінного стану. Воно зламалося в середині XX століття в цьому районі і було покинуто командою, після чого в 1984 його затопили як штучний риф. Аквалангісти можуть досліджувати вантажний відсік, машинне відділення, каюти екіпажу, камбуз та рульові рубки. Спеціально для зручності дайверів з корабля було знято люки. Hermes став домом для величезних косяків барракуд, абудефдуфів та інших риб.

South West Breaker — місце, що стало популярним завдяки фільму «Безодня» 1977 року. Це ділянка з трьох рифів, яка стала обителью для мурен, груперів, лобстерів, скатів-орляків, черепах, луціанів та губанів.

Дайвери оглядають літак, що затонув.

Підводне плавання до літака, що затонув © Kichigin / Shutterstock

Пляж на Бермудах

Warwick Long Bay Park © bmorrison242 / Shutterstock

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук