Найкращі велосипедні міста світу

Нема кращого способу познайомитися з новим містом, ніж подорож на велосипеді. Осідлавши двоколісного друга, відкривається можливість побачити світ і відчути на собі подих вітру. Він дозволяє подивитися більше і дає свободу, якої ми всі прагнемо. Поїздки на велосипеді – романтичні, екологічні та доступні. Крім того, у цьому питанні мандрівники та міська влада мають повний збіг інтересів. Останні створюють велосипедну інфраструктуру, щоб звільнити дороги від заторів, зменшити кількість ДТП та очистити повітря від вихлопних викидів. Деякі настільки в цьому досягли успіху, що заслужили репутацію найкращих міст для їзди на велосипеді.

«Коли дух впав, коли день не постав, коли робота стає монотонною і надії немає — сідайте на велосипед і їдьте дорогою, не думаючи ні про що, крім самого катання», — ця порада відомого письменника Артура Конан Дойля залишається актуальною і сьогодні.

Амстердам (Нідерланди)

Амстердам – ​​справжній рай для велосипедистів та зразок для наслідування у всьому світі. Тут близько 50% всіх поїздок місцевих жителів відбуваються цим видом транспорту. Так вони добираються на роботу, їздять за продуктами, у гості та на прогулянки. У столиці Нідерландів збудовано чудову інфраструктуру, передбачені парковки, низькошвидкісні та широкі велодоріжки для безпечного обгону, є спеціальний захист на перехрестях. А ще велосипеди можна перевозити на всіх видах громадського транспорту, за винятком автобусів та трамваю № 26. В Амстердамі є безліч пунктів прокату і тут постійно розробляють нові туристичні маршрути, що пролягають поблизу визначних пам’яток.

Копенгаген (Данія)

Копенгаген – вічний велосипедний суперник Амстердама. Тут більше половини мешканців вважають за краще пересуватися цим двоколісним транспортом. У місті настільки глибокі велосипедні симпатії та традиції, що політичні партії, які просувають автомобільні платформи, не мають жодних шансів на популярність.

У Копенгагені будують велосипедні мости, прокладено близько 200 км широких велодоріжок, що мають спеціальне освітлення, покажчики та ремонтні станції. А ще — на перехрестях є підставки для ніг любителів крутити педалі, вібраційні смуги, які попереджають про бордюри та багато іншого. Подорожуючи столицею Данії, обов’язково подивіться величну будівлю ратуші, пам’ятник Андерсену і неодмінно ввечері прокатайтеся парком Тіволі, коли він яскраво освітлюється.

Найкращі велосипедні міста світу

Копенгаген © Nick NA / Shutterstock

Найкращі велосипедні міста світу

Копенгаген © Lunnaya / Shutterstock

Страсбург (Франція)

Страсбург — казково красиве та дружнє до велосипедистів місто. Близько 20% його мешканців вважають за краще пересуватися цим екологічним способом, а місцева влада розширює веломаршрути за межі парламентської столиці Європи — аж до навколишніх населених пунктів. У Страсбурзі прокладено понад 600 км велодоріжок та збудовано майже 360 вулиць з двостороннім рухом для велосипедистів. Тут кожен куточок можна об’їхати, крутячи педалі. Один із найкомфортніших і найкрасивіших маршрутів — Forts Trail, який простягся на 85 км навколо міста.

Найкращі велосипедні міста світу

Страсбург © olrat / Shutterstock

Мальме (Швеція)

Мальме – чудове місце крутити педалі. Це мальовниче місто знаходиться в комфортному для велосипедних поїздок кліматі і тут збудовано всю необхідну для цього інфраструктуру. Він має понад 500 км велосипедних доріжок та веловказівники. При цьому 30% щоденних поїздок місцевих жителів здійснюють велосипеди. А ще тут впроваджують нові технології, наприклад, перехрестя з датчиками, які попереджають автомобілістів про наближення велосипедистів, таким чином підвищуючи безпеку останніх.

Багато готелів міста надають велосипеди в оренду і дають карту, а також допомагають завантажити мобільний додаток для комфортної подорожі. З Мальме можна вирушити до Копенгагена, який знаходиться всього за 19 км — на іншому березі протоки Ересунн. А поєднує їх — найдовший у Європі однойменний міст.

Найкращі велосипедні міста світу

Мальме © Henryk Sadura / Shutterstock

Монреаль (Канада)

Французько-канадський Монреаль – найпопулярніше велосипедне місто в Північній Америці. Тут прокладено понад 800 км велодоріжок, які інтегровані в Зелений маршрут Квебеку — один із найкращих у світі за версією National Geographic. У Монреалі велосипед вважають частиною міської транспортної системи, а тут щороку проводять фестиваль Go Bike Montréal.

Найбільш популярний маршрут для велопрогулянки в місті проходить по доріжці Берже, яка сполучає район Верден із західними межами Лашина, огинаючи всю довжину річки Святого Лаврентія, а також вісь Північ-Південь.

Найкращі велосипедні міста світу

Монреаль © RM Nunes / Shutterstock

Барвисті велосипед на вулиці

Монреаль © Arsenie Krasnevsky / Shutterstock

Мюнхен (Німеччина)

Мюнхен претендує на звання велосипедної столиці Німеччини Понад 80% його мешканців мають велосипеди та близько 20% усіх поїздок здійснюють на цьому виді транспорту. Велосипедна мережа міста покриває близько 1200 км і тут збудовано майже 50000 паркувальних місць та стоянок. Подорож двоколісним другом по Мюнхену принесе особливе задоволення — прокотіться вздовж річки Ізар, подивіться величний Максиміліанеум, будівля парламенту і міст Максиміліан.

Міська влада рекомендує в Альтштадті та радіусі 5 км від нього пересуватися крутячи педалі — це дає можливість бути мобільним і більше побачити. На допомогу мандрівникам вони склали планувальник велосипедних маршрутів та безкоштовну велосипедну карту Мюнхена .

Найкращі велосипедні міста світу

Мюнхен © Tobias Grosskopf / Shutterstock

Найкращі велосипедні міста світу

Мюнхен © Vadym Lavra / Shutterstock

Найкращі велосипедні міста світу

Мюнхен © FooTToo / Shutterstock

Перт (Австралія)

Перт — столиця Західної Австралії та сонячне місто континенту. Це рай для велосипедистів, де не бракує мальовничих краєвидів і захоплюючих пам’яток. Близько 42% його мешканців вважають за краще пересуватися крутячи педалі, уникаючи автомобільних пробок. Цей мегаполіс має велику мережу велосипедних маршрутів та доріжок подвійного призначення, які опоясують все місто. У Перті проходить багато культурних подій, що популяризують зелений спосіб пересування. Наприклад — Tour de Perth та міжнародний Гран-Прі з велоспорту Perth International Track Cycling Grand Prix.

Найкращі велосипедні міста світу

Перт © anek.soowannaphoom / Shutterstock

Найкращі велосипедні міста світу

Перт © Rudy Balasko / Shutterstock

Портленд (США)

Портленд – найбільше велосипедне місто США. Йому було надано «платиновий» статус Лігою американських велосипедистів. Крім того, протягом багатьох років журнал Bicycling називав його містом №1 для велосипедистів. У Портленді добре розвинена інфраструктура — тут прокладено понад 800 км велодоріжок, є майже 5000 стоянок, а на перехрестях встановлені спеціальні світлофори для велосипедистів. Крім цього, всі міські мости мають виділені їм смуги.

Найкращі велосипедні міста світу

Портленд © Dee Browning / Shutterstock

Найкращі велосипедні міста світу

Портленд © ARTYOORAN / Shutterstock

Токіо (Японія)

Велосипед – улюблений вид транспорту мешканців цього найбільшого мегаполісу світу. Городяни воліють на ньому добиратися на роботу, їздити до магазинів та інших справ, якщо дозволяють відстань і час. У Токіо добре розвинена мережа велосипедних доріжок, парковок та програм обміну велосипедами. У цьому місті приємно крутити педалі тихими та безпечними вуличками — саме тут приховані маленькі храми, химерні сімейні магазини, а також парки та музеї.

Катаючись містом, неодмінно з’їздіть на набережну річки Суміда, яка впадає в Токійську затоку. Така прогулянка подарує найприємніші враження.

Найкращі велосипедні міста світу

Токіо © aon168 / Shutterstock

Найкращі велосипедні міста світу

Токіо © voyata / Shutterstock

Осло (Норвегія)

Осло – одне з найкращих північних міст для їзди на велосипеді. Кілька років тому його влада заборонила автомобілі в центрі та на прилеглих до нього територіях. Крім того, тут прибрали понад 1000 місць для паркування на користь знаменитих червоних доріжок. Спеціально на допомогу зеленим мандрівникам було створено безкоштовну картку велосипедних маршрутів. Її можна отримати в Центрі відвідувачів Осло, у багатьох міських бібліотеках та подивитися в Google Maps.

Прохолодний клімат Осло сприяє велопрогулянкам. Влітку тут комфортно, оскільки повітря не прогрівається понад +26 °C, а для холодної пори року є спеціальні зимові шини.

Осло вночі

Осло © Lukas Bischoff Photograph / Shutterstock

Найкращі велосипедні міста світу

Осло © Dmitry Tkachenko Photo / Shutterstock

Париж, Франція)

Їздити велосипедом у Парижі стало модним. В даний час тут, як ніколи раніше, багато зелених мандрівників і дітей, що катаються. У місті вже прокладено понад 1000 км велосипедних доріжок та їхня довжина постійно збільшується. Парижани вважають за краще крутити педалі, щоб уникнути автомобільних заторів.

Популярність велопрогулянок зростає і міська влада створює для цього нові умови. Наприклад, витрачаються мільйони євро на будівництво безпечної велосипедної інфраструктури, розробляються нові маршрути, які пов’язують найвідоміші пам’ятки. Тепер можна вирушити за покупками на Єлисейські поля, розпочавши свій шлях біля Ейфелевої вежі, потім проїхати по набережній Сени, а потім перебратися на правий берег через міст.

Романтична пара на велосипеді біля Ейфелевої вежі

Ейфелева вежа © Ekaterina Pokrovsky / Shutterstock

Найкращі велосипедні міста світу

Париж © Jerome LABOUYRIE / Shutterstock

Найкращі велосипедні міста світу

Париж © Marina Datsenko / Shutterstock

Сінгапур

У невеликому Сінгапурі є великий вибір велосипедних маршрутів — від легких до складних. У цьому місті велосипед — не засіб пересування, а скоріше джерело задоволення. Через спекотний клімат городяни вважають за краще пересуватися на інших видах транспорту, а влада розвиває програму Park Connector Networks. Вона сполучає велосипедними доріжками всі зелені зони та парки у Сінгапурі. Нині тут прокладено понад 400 км велосипедних мереж, а до 2030 року їхню довжину планують збільшити до 1320 км. Туристам слід знати, що цей мегаполіс відомий численними штрафами, наприклад, тут не можна крутити педалі з телефоном у руці.

Найкращі велосипедні міста світу

Сінгапур © DerekTeo / Shutterstock

Найкращі велосипедні міста світу

Сінгапур © joyfull / Shutterstock

Сіетл (США)

Сіетл – одне з найприязніших до велосипедистів міст у США. Третина місцевих жителів постійно використовують цей вид транспорту для пересування. Він дозволяє легко та безпечно дістатися на роботу або до магазинів. Крім того, його можна перевозити у міських автобусах – вони обладнані спеціальними велосипедними стійками. У Сіетлі є багато красивих місць для велопрогулянок та знайомства зі Смарагдовим містом. Туристам слід враховувати, що він має горбистий рельєф, проте цієї проблеми легко уникнути, якщо творчо підійти до складання маршруту.

Найкращі велосипедні міста світу

Сіетл © Benson Truong / Shutterstock

Найкращі велосипедні міста світу

Сіетл © Checubus / Shutterstock

Гельсінкі (Фінляндія)

У Гельсінкі вітають любителів крутити педалі та популяризують цей спосіб пересування у місті. Тут прокладено понад 1300 км велосипедних доріжок, а з квітня до жовтня діє програма оренди «Міські велосипеди». Двоколісний транспорт можна перевозити в приміських поїздах, метро і на поромі до Суоменлінни — це дозволяє значно розширити ареал велоподорожей. Найкращі з міських маршрутів для зелених туристів проходять вздовж берегової лінії та основних транспортних коридорів.

Найкращі велосипедні міста світу

Гельсінкі © Grisha Bruev / Shutterstock

Барвисті будівлі Гельсінкі

Гельсінкі © Finn stock / Shutterstock

Барселона, Іспанія)

Барселона — впевнений лідер серед найкращих для їзди велосипедом мегаполісів світу. У цьому місті інтенсивний рух, але навіть новачкам не варто боятися вирушати ним у подорож. Тут дуже висока велосипедна культура та прокладено понад 300 км велосипедних доріжок. Барселона – жваве місто на березі Середземного моря. Він знаходиться в оточенні гарних пагорбів, тому знайомитися з ним найкраще під час повільної велопрогулянки.

Найкращі велосипедні міста світу

Барселона © Kevin Hellon / Shutterstock

Найкращі велосипедні міста світу

Барселона © Arsenie Krasnevsky / Shutterstock

Тайбей (Тайвань)

У Тайбеї почали будувати велосипедну інфраструктуру трохи більше 10 років тому. За цей час місто досягло значного успіху і впевнено витісняє конкурентів. Він навіть претендує на звання велосипедної столиці Азії. Туристи гідно оцінять його розгалужену мережу велодоріжок та зручну систему прокату велосипедів. Їхня оплата здійснюється карткою Easy Card — тією самою, що й у системі громадського транспорту.

Варто визнати, що у світі не так багато таких місць, як у Тайбеї, де можна одночасно покататися узбережжям і піднятися на гору, щоб помилуватися заходом сонця. Серед найкрасивіших маршрутів мегаполісу – Золотий берег Тамсуї. У цьому відомому туристичному районі знаходяться мальовнича пристань та численні ресторани зі смачною їжею.

Велосипед Youbike по вулиці Тайбея

Тайбей © leungchopan / Shutterstock

Сучасний вид на Тайбей Арену на Тайвані

Тайбей © Jack Hong / Shutterstock

Богота (Колумбія)

Богота — найкраще велосипедне місто Колумбії, де прокладено найбільш розгалужену мережу велодоріжок у Латинській Америці. Саме тут у 1974 році було засновано традицію La Ciclovía, коли кожної неділі значна частина автомобільних доріг відводиться пішоходам та любителям велосипедних прогулянок. З того часу Богота — лідер ініціатив з популяризації велосипедів та приклад для наслідування. Саме це місто першим протестувало мобільний додаток для велосипедистів Biko, який пропагує велокультуру та дарує спеціальні бонуси за катання.

Нова велосипедна доріжка на avenida Cr 7 на північ від Боготи

Богота © Gabriel Leonardo Guerrero / Shutterstock

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук