Гірськолижні курорти України: гід Прикарпаттям

Любителі гірських лиж зустрічають зиму, звичайно, на трасах для катання. Гірськолижні курорти в Україні, які відповідають вимогам тих, хто впевнено чи не дуже впевнено стоїть на лижах, розташовані у Івано-Франківській та Львівській областях.

Гірськолижні курорти Прикарпаття з трасами різної складності

ГК Буковель

Гірськолижний курорт Буковель вважається найкращим в Україні, якщо оцінювати стан трас, витягів, розважальну інфраструктуру. Взимку на курорті відпочиває одночасно кілька десятків тисяч людей. Крім катання на лижах можна відвідати ресторан, корчму, караоке-бар або спа-центр.

Мало снігу у Буковелі не буває, навіть якщо метеорологи не віщують снігопади. Траси готують до катання за допомогою снігових гармат та ратраків. Бо навіть у квітні фанати гірськолижного спорту продовжують кататися. Найвищою вважається гора Довга, висота якої сягає 1400 метрів. Завжди підкажуть інструктори. Вони в індивідуальному порядку навчать катання на лижах. Для дітей працюю гірськолижні школи.

Щоб заощадити до 40% вартості скі-пасу на витяг, можна купувати його заздалегідь, як і  зарезервувати номери в готелі Буковеля  або приватному котеджі. Щоб потім не довелося поспіхом бронювати місця, які не відповідають вимогам, тому що в готелях-фаворитах місць немає. Маркетингова політика у Буковелі працює на відмінно.

Крім лиж гості катаються на снігоходах або упряжках, запряжених сибірськими хасками, катаються на льодових аренах просто на ковзанах або грають у хокей, відчувають цілий океан позитивних емоцій від сноутюбінгу. З Буковеля легко дістатися і до екскурсійних об’єктів на кшталт Музею гуцульського побуту чи музею Івана Франка у Верховині, Михайлівської церкви у Яремчі.

Село Славське

Взимку до Славського, завдяки прямому залізничному сполученню з Києвом, завжди приїжджає багато охочих покататися на сноубордах та лижах. Це особливо цінують ті, кому хоч раз довелося долати екстремальні підйоми автомобілем на шляху до Драгобрата, або їхати з кількома пересадками на маршрутному таксі в Буковель. До Славська дістатися простіше. Потрібно сісти на поїзд, що прямує зі столиці в ужгородському напрямку, і вийти на потрібну зупинку.

Кататися можна на трасах Погар (тут збудовані траси для слалому та фрістайлу), Варшава та Тростян. З мінімальним рівнем підготовки гості курорту комфортно почуваються на горі Високий Верх. А на трасі, яку всі називають не інакше як «Політех», часто зустрічаються сім’ї з дітьми. Дорослі намагаються навчити дітлахів азам гірськолижного спорту на пологих спусках.

Побачити Карпати як на долоні вийде з вершини високої гори Тростян. Двадцять хвилин їзди на підйомнику крісла, і вся природна велич перед очима.

Гірськолижні курорти Прикарпаття з трасами для новачків

Село Вишків

Поблизу села Вишків, що на Івано-Франківщині, є кілька широких трас. Основний узвіз розтягнувся на тисячу метрів. З розміщенням проблем немає – є і туристичні бази, і приватні котеджі, де господарі радісно зустрічають гостей, пропонуючи розслабитись у сауні після катання. А за карпатським колоритом слід вирушати до колиби.

Село Тюдів

В Івано-Франківській області є курорти, де розташовані траси як для початківців, так і для досвідчених гірськолижників. Наприклад, Тюдів. До того ж тут спуски висвітлюються, бо гості селища із задоволенням катаються вночі.

Село Шешори

До гуцульського села Шешори покататися на лижах, помилуватися прекрасним лісовим пейзажем, здебільшого приїжджають ті, хто зупиняється у санаторіях неподалік.

Гірськолижний курорт Орявчик-Звенів

За трасами Орявчик-Звенів, що у Львівській області, також закріплено початковий рівень складності. Крім лижного сафарі в Орявчику можна провести час у ресторані, насолоджуючись смаком усіма знайомими українськими стравами, а також відвідати дерев’яну столітню церкву.

Гірськолижний комплекс Плай

Хто шукає курорт із сучасним обладнанням, обирає село Плай у Львівській області. Тут доглянуті схили, працює система штучного осніження, сучасні чотирикрісельні витяги. Фахівці намагаються підкорити складні траси на Тростяні та Плаї.

Низькогірні райони Прикарпаття

На Прикарпатті багато місць, де лижі не є першорядною складовою відпочинку. У таких селищах можна навчитися основ катання на гірських лижах, але про них в Інтернеті зустрічаються переважно застарілі відомості, якщо взагалі зустрічаються. У низькогірних районах встановлено зазвичай лише кілька підйомників. Їхні власники найчастіше не займаються саморекламою на різних сайтах, не пропонують подивитися, який сніговий покрив на трасах, через веб-камеру. Тому резервувати місця в готелях на таких курортах краще з січня місяця, коли найбільша ймовірність випадання снігового покриву, достатнього для катання, адже снігових гармат тут немає.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук