Що потрібно знати, збираючись на гірськолижний курорт під час COVID-19

Пандемія коронавірусу значно скоротила можливості для подорожей та відпочинку. Але фахівці вважають, що поїздки на гірськолижні курорти цієї зими цілком допустимі. Якщо дотримуватися всіх встановлених правил безпеки та гігієни, ризик заразитися коронавірусом тут не вище, ніж у себе вдома. Зараз на схилах вжито всіх заходів для того, щоб шанувальники активного зимового відпочинку відчували себе в безпеці. Варто врахувати, що встановлені правила можуть відрізнятися на різних курортах, тому важливо уважно їх вивчити ще перед поїздкою.

Як працюватимуть гірськолижні курорти

Майже всі гірськолижні курорти США з настанням сезону 2020-2021 продовжили роботу та почали приймати гостей. Але у країнах Європи ситуація не настільки сприятлива. Швидше за все, багато хто з них відкриється після новорічних свят — залежно від епідеміологічної ситуації. На сьогоднішній день виняток становлять лише працюючі курорти Швеції, Норвегії, Швейцарії та Росії, а також деякі схили в Австрії та Франції – в останніх двох країнах вони відкриті лише для своїх громадян.

Вибір місця для відпочинку

Перед тим, як вибрати конкретний курорт, уважно вивчіть епідеміологічну ситуацію в країні та регіонах. При цьому важливо не просто переконатись у низькому чи високому рівні захворюваності — потрібно постаратися вловити тенденцію до його зменшення чи збільшення. Плануючи свою поїздку, уважно слідкуйте за змінами умов в’їзду до країни, де збираєтеся відпочити, щоб у разі закриття кордонів встигнути здати квитки та відмовитися від броні.

Як дістатися

У період пандемії слід уникати місць великого скупчення людей, отже найбезпечнішим транспортом є автомобіль. Але якщо подорожувати машиною не виходить, найкраще скористатися послугами авіакомпаній — в аеропортах контроль за дотриманням правил набагато суворіший, ніж на автобусних та залізничних вокзалах. Та й система вентиляції в салоні літака ефективніша, ніж у автобусах та поїздах.

Вибір житла

Найкраще – зняти будинок чи квартиру – так набагато безпечніше, ніж жити в готелі. До того ж це дозволить максимально знизити кількість відвідувань кафе та ресторанів, а то й взагалі відмовитися від них — їжу можна готувати вдома, знизивши кількість контактів із сторонніми, або скористатися послугами доставки. В умовах пандемії багато гірськолижних курортів обмежили максимальну кількість відпочиваючих і потребують попереднього бронювання. Перед тим як оформляти замовлення, уважно прочитайте всі вимоги та правила конкретного курорту. Варто переконатися, що відмовитися від броні житла можна безкоштовно.

Відоме та розкішне місце Val d'Isere на заході сонця

Тарантез, Альпи © ventdusud / Shutterstock

Схили

Відвідування громадських місць на будь-якому гірськолижному курорті передбачає носіння захисної маски. У зимовий час її цілком можна замінити теплим одягом, що прикриває рот і ніс – баффом або балаклавою. У них буде тепліше при катанні, ніж у звичайній марлевій масці, а рівень захисту — анітрохи не гірший. Схили – найбезпечніше місце на гірськолижному курорті. Тут немає тривалого контакту з людьми, адже зараз кількість тих, хто катається, обмежена і залежить від пропускної спроможності кожної траси.

Щаслива родина, насолоджуючись лижними зимовими канікулами

Сім’я у горах © gorillaimages / Shutterstock

Підйомники

Черга на витяги – потенційно небезпечне місце, де високий шанс підхопити вірус. Тому в жодному разі не можна перебувати там без захисної маски. Для того, щоб люди якнайменше контактували один з одним, на багатьох курортах побудовані спеціальні лабіринти — їх використання дозволяє дотримуватися соціальної дистанції. При підйомі на підйомниках крісел, разом зможуть їхати тільки члени однієї родини. Все ж решта повинна буде розміщуватися по одному або через одне вільне сидіння.

Сім'я лижників

Лижники на підйомнику © gorillaimages / Shutterstock

Скі-паси

Багато курортів зараз відмовляються від продажів скі-пасів на місці – їх потрібно бронювати заздалегідь, хоча подекуди ще працюють і звичайні каси. Якщо поїздку довелося скасувати або витяг вимушено закрився, гроші в більшості випадків повернуть. Головне – звернутися до початку дати використання скі-пасу. Також варто заздалегідь ознайомитись з умовами повернення – на різних курортах вони відрізняються.

Кафе, ресторани, бари

Кафе та ресторани на гірськолижних курортах працюють, але введено обмеження за кількістю людей, які можуть бути присутніми одночасно. Тому завжди варто мати з собою щось із того, щоб трохи перекусити і гарячі напої — на випадок, якщо не вдасться зайти одразу. Бари та інші розважальні заклади не працюватимуть.

Жінка на зимовому гірськолижному курорті

Куршевель © haveseen / Shutterstock

Пункти прокату спорядження

Людей тут зазвичай дуже багато, а значить і ризик заразитися значно вищим. Багато курортів поступово відмовляються від таких пунктів на користь онлайн бронювання спорядження. Цей момент краще уточнити ще перед поїздкою, і в разі потреби замовити потрібні аксесуари заздалегідь, або везти їх з собою.

Лижна стійка, повна лиж

Стійка для лиж © MWiklik/Shutterstock

Гірськолижні школи

На більшості гірськолижних курортів заняття з інструкторами, як і раніше, проводяться, але в менших обсягах і за умови попереднього бронювання. Більшість дитячих програм, включаючи тренування, буде припинено.

Лижники в ресторані просто неба

Лижники у ресторані на схилах зимового курорту © Boris-B / Shutterstock

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук