Путівник Мальдівами: що подивитись, корисні поради

Мальдіви

Мальдіви – численні острови коралового рифу, назва яких складається зі слів “mahal” (палац) та “diva” (острів). Вперше цей туристичний напрямок відкрили дайвери, на початку 70-х років минулого століття. Але справжня популярність до цих райських островів прийшла після реклами шоколадного батончика Bounty. Бірюзовий океан, білий піщаний пляж, пальми – картинка настільки вразила людей у ​​всьому світі, що перетворилася на заповітну мрію та місце, куди прагне потрапити кожен. І навіть той факт, що реклама знімалася десь у Таїланді, зовсім не бентежить мандрівників. Усі хочуть потрапити в цей ідеальний світ і особисто відчути, що таке «райська насолода».

Путівник Мальдівами: що подивитись, корисні поради

Загальна інформація

Географія

Мальдівська Республіка знаходиться в зоні екватора, на південний захід від Шрі-Ланки та Індії. Усі її острови омиваються виключно водами Індійського океану. До складу країни входять 1192 острови, які поділені на 26 атолів. При цьому лише 200 островів заселені і лише половина з них є туристичними курортами. Мальдівські острови офіційно визнані “плоскою” державою – найвища точка тут не перевищує 2,5 метрів над рівнем моря.

Де і що подивитись

Унікальна особливість Мальдівських островів у тому, що тут лише одне місто – столиця Мале, немає наземного громадського транспорту, а острови є настільки крихітні, що на них може розміститися лише один готель. Мальдіви – та держава, куди їдуть не за історичними пам’ятками, а за пасивним відпочинком, найкращим у світі дайвінгом та найнеймовірнішими враженнями.

Мале

Мале – столиця та одне з найбільш густонаселених міст світу. Він зустрічає туристів і залишається пунктом пересадки для подальшої подорожі на райські острови. Цікаво, що саме містечко набагато менше за більшість островів Мальдів, але основна частина населення (близько 133 019 осіб) проживає саме тут. Столиця розташовується на південному березі атолу Північний Мале, що входить до складу іншого атолу – Каафу. Самим мальдівцям не вистачало місця у невеликій столиці, тому вони насипали новий острів Хулхумале, який почали заселяти у 2004 році. У Малі немає безлічі пляжів та райських пейзажів, але прогулятися його вуличками варто. Серед визначних пам’яток – Національний музей, Президентський палац, будівля суду, П’ятнична мечеть та багато інших цікавих культових споруд та усипальниць, а також центральна площа, набережна та міські парки.

Північний Мале

Північний Мале – найбільший атол, що включає столицю Мале та ще 50 островів, серед яких лише 8 заселено. Кожен остров, що входить до складу атолу, має своє призначення – острів-аеропорт, острів-птахоферму та острів-комору, де мальдівці зберігають запаси палива. Головною визначною пам’яткою Північного Мале є столиця Республіки. Незважаючи на велику кількість людей та активний човновий рух, тут є незаймані куточки, де панує цілковита тиша. Усі пляжі на островах належать готелям. Найкраще місце для усамітнення – дикий пляж Віллінгілі, куди можна дістатися човном. Північний Мале сподобається шанувальникам дайвінгу: на морському дні збереглися численні судна 19 століття, що затонули.

Південний Мале

Південний Мале – до складу атолу входить 30 островів. На 3-х з них, проживають люди, на 17-ти – розташовані курорти, а решта – безлюдні. Острови приваблюють туристів з усього світу розкішними пляжами, чистою блакитною водою, м’яким кліматом та багатим морським світом. По великі хвилі сюди приїжджають серфери – оплотом цього руху став острів Kandooma Resort. Неподалік розташувався природний заповідник Гураїд. Сюди приїжджають відпочити від міської метушні, зустріти Новий рік чи зіграти весілля. Острови залишаються улюбленим напрямком для сімей з дітьми, молодят та літніх людей.

Атол Аліф

Атол Аліф (він же Арі) – складається з двох частин: північної – Аліф-Аліф і південної – Аліф-Даал. До складу входить 70 островів: 18 з них мешкають, на 25 – розташувалися розкішні курорти, а решта 27 островів настільки крихітні, що там ніхто не живе. Кожен острів Атолла Аліф вражає пишною рослинністю та дивовижними пляжами.

Ангаага

Ангаага – улюблений острів європейців, азіатів та жителів Австралії. Місце оточене канонічними мальдівськими пейзажами з блакитною водою, білим піском та кокосовими пальмами. Головна особливість острова – бунгало, вкриті пальмовими гілками і у яких замість підлоги – пісок.

Батала

Батал – місце для знайомства з морськими жителями. Сюди прагнуть виключно дайвери та крім спортивного дозвілля, інших розваг не передбачено. Пальми тут – рідкість, але коралові рифи знаходяться недалеко від берега.

Діфуші

Діфуші – місце, де видно, як потужні хвилі розбиваються об коралові рифи. Розкішні бунгало з видом на океан приваблюють шанувальників як пасивного, так і активного відпочинку.

Атол Дхаалу

Атол Дхаалу, або Південний Ніланд – включає 46 островів із загальним населенням 1500 осіб. Багатий підводний світ і безліч коралових рифів приваблюють дайверів, а туристи, які приїхали за релаксом, крім пляжного відпочинку, можуть вирушити на цікаві екскурсії.

У Дхаалу збереглися руїни стародавніх мечетей і буддистських храмів, а також таємничі кургани «хавітти». Корінне населення привітне та пропонує унікальні сувеніри ручної роботи.

Велавару

На острові Велавару збереглася дика, незаймана природа: чагарники, високі пальмові дерева, лагуна та чисті пляжі – справжня чарівність. Тут мешкають гігантські черепахи, чисельність яких з кожним роком скорочується.

Меєдіфуші

Меєдіфуші – частина Мальдів, яка тільки починає приймати мандрівників, але ті, хто вже побував тут, вважають це місце ідилічним для відпочинку. Туристи знайдуть тут фешенебельні готелі, ресторани та безліч активностей.

Атол Баа

Атол Баа – зачаровує океанічною бірюзою узбережжя, білим піском і буйною рослинністю. Самі мальдівці та багато мандрівників вважають Баа коштовністю всього регіону. Протяжність архіпелагу – 40 кілометрів. Тут розташувався 51 острів: 10 заселених і 41 – з незайманою природою.

Ейдафуші

Столиця Баа – острів Ейдафуші, найбільший центр рибальства у всій республіці. Унікальна природа та різноманітність його морського світу не залишилися поза увагою ЮНЕСКО – сьогодні це біосферний заповідник, де мешкають риби дивовижного забарвлення, китові акули, скати та морські черепахи.

Олугірі

На півдні Баа розташувався острів Олугірі, де мешкають морські фрегати, а на узбережжі відпочивають зелені черепахи. Для відпочиваючих – безліч активностей, серед найпопулярніших – дайвінг. Тільки тут можна побачити малюків китових акул, тунця та найрізноманітніших представників фауни.

Що врахувати, вирушаючи на Мальдіви?

  • Мальдіви – мусульманська країна, тому тут категорично заборонено нудизм, а також розпивання спиртних напоїв поза готельними зонами. Провозити із собою алкоголь також заборонено.
  • Підводне полювання, риболовля поблизу острова (тільки у спеціальних зонах), забруднення островів, пошкодження коралів та морських раковин – караються законом у вигляді штрафів і навіть ув’язнення. Заборон, насправді, дуже багато, але їх об’єднує одна мета – зберегти флору і фауну островів у незайманому, первозданному вигляді.
  • На островах широко поширена англійська мова, у багатьох готелях є російськомовний персонал.
  • На Мальдівах немає отруйних змій та комах. Навіть китові акули, які мешкають у водах Індійського океану, абсолютно безпечні для людини.
  • Якщо ви захочете отримати тут громадянство, то повинні знати, що це можуть зробити тільки представники мусульманського віросповідання. Ця норма прописана у законодавстві держави.
  • На Мальдівах немає собак, тут заборонено їх утримання та ввезення, бо в ісламі собака – нечиста тварина. Як домашніх тварин тут заводять котів, птахів і навіть ігуан.

Визначні пам’ятки

Головна пам’ятка Мальдівських островів – природа як на суші, так і під водою. Сюди варто приїхати заради білого піску, харчування китових акул, тотального релаксу і, звичайно, цікавого дайвінгу.

Найкращий час для відвідування Мальдів

Ці райські острови готові приймати мандрівників цілий рік. Клімат тут теплий та вологий. Через близьке розташування до екватора тут немає різкої зміни клімату. Найспокійнішим і менш вітряним періодом вважається час із травня по жовтень. Так званим «не сезоном», вважається час із листопада по лютий. Але, навіть у цей час, сюди варто їхати серферам і дайверам, оскільки океан та його підводний світ прекрасні незалежно від сезону.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Міланом: що подивитись, корисні поради
Мілан Перше, що спадає на думку при згадці про Мілана –
Trips
Путівник по Дюнкерку: що подивитись, корисні поради
Дюнкерк Дюнкерк знаходиться на півночі Франції за 300
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Путівник по Ірландії: що подивитись, корисні поради
Ірландія – острівна держава, розташована в північній
Trips
Путівник по В’єтнаму: що подивитись, корисні поради
В’єтнам В’єтнам, мов древній дракон, витягнувся
Trips
Відень
Путівник по Відню: що подивитись, корисні поради
Відень Біля підніжжя Альп, на березі Дунаю, стоїть
Trips
Путівник по Флоренції: що подивитись, корисні поради
Флоренція Флоренція – звучить як музика і сповнює натхненням.
Trips
Центр мистецтв королеви Софії: інформація про об’єкт, поради туристам
Національний музей «Центр мистецтв королеві Софії»
Trips