Путівник по Австрії: що подивитись, корисні поради

Австрія

Австрія — країна, яка подарувала світу вальс, оперу, шницель і лижі, заслуговує на окрему увагу кожного мандрівника. Колись вона була серцем наймогутнішої Австро-Угорської імперії. Тут тісно переплелися традиції та культура, що входили тоді до її складу народів. Зручне розташування на перетині найбільших торговельних шляхів зробило Австрію територією, де багато століть не припинялися битви і битви.

Загальна інформація

Столиця

Відень

Населенння

8,956 мільйона

Офіційна мова

Німецька

Валюта

EUR

Територія

83 871 км²

Але все змінилося після Першої світової війни: імперія розпалася, а згодом Австрія була анексована фашистською Німеччиною. Вирішальним для долі країни став 1955, коли був підписаний закон про постійний нейтралітет. З того часу країна не бере участі у війнах і є взірцем стабільності, надійності та безпеки не лише в Європі, а й у світі.

Географія

Австрія знаходиться в самому центрі Європи. Її сусідами є: Чехія, Словаччина, Угорщина, Словенія, Італія, Ліхтенштейн, Швейцарія та Німеччина. Незважаючи на те, що виходу до моря країна не має, портові міста тут також є. Головними вважаються Лінц та Відень, які стоять на річці Дунай. Говорячи про Австрію, неможливо не сказати про її гори. Тільки уявіть: Східні Альпи займають до 70% усієї території країни, а їх найвищою точкою є гора Гросглокнер (3798 м).

Де і що подивитись

Незалежно від того, в якому місті Австрії ви знаходитесь, ви завжди чітко відчуваєте, що перебуваєте саме в цій країні. Є між ними щось спільне. Можливо, це елегантна архітектура чи гірські пейзажі, вузькі вулички чи аромат кави, що витає у повітрі. Загадку, найімовірніше, вам доведеться розгадати самим, відвідавши Австрію особисто.

австрія

Відень

Відень — серце і душа Австрії, одночасно — її столиця та найбільше місто країни з населенням понад 2 мільйони людей. Це місце, де творили Штраус та Моцарт, де кількість музеїв та театрів на квадратний метр перевищує кількість кафе та ресторанів. Саме у столиці Австрії представлені найбільші колекції предметів мистецтва, культури та безліч історичних реліквій, зібраних Габсбургами. Перебуваючи у Відні, відчуваєш такий аристократичний дух, що, здається, місцеві жителі мають носити виключно фраки та вечірні сукні. Віденська опера,

Віденський бал, торт “Захер”, кава по-віденськи і навіть круасан – все це було придумано тут. Місто настільки унікальне, що його історичний центр у 2001 році був включений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

відень

Грац

Грац – друге за величиною місто Австрії. 2003 року він отримав звання культурної столиці Європи, а 2011-го був визнаний «містом дизайну» за версією ЮНЕСКО. 30% населення тут становлять студенти. Ну, а найвідоміший вихідець Граца, звичайно, Арнольд Шварценеггер. Цікавий факт: як показали дослідження, саме у Граці живуть найщасливіші люди. Чи це не привід додати місто до свого туристичного маршруту?
Грац

Лінц

Лінц — третє за величиною місто Австрії, готове дивувати званням найбільшого порту, а також великою кількістю живої музики, яка звучить на вулицях практично цілодобово. У Лінці туристи зможуть також насолодитися величчю та красою середньовічних споруд. Найзнаменитішим із них є замок Linz. Він побудований ще в 14 столітті і сьогодні є найбільш відвідуваною пам’яткою цього регіону.

Лінцу

Зальцбург

Зальцбург – музична столиця Австрії та справжня перлина бароко. Його історичний центр, Старе місто, занесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Тут народився та творив великий Моцарт. Саме тут знаходиться рідкісний артефакт — замок Хоензальцбург, який вважається найбільшим незайманим середньовічним замком Європи. Тут же знаходиться найдавніший у Європі жіночий монастир та багато інших цікавих пам’яток. Це місто, без перебільшення, обов’язкове до відвідування.

Зальцбург

Інсбрук

Інсбрук – п’яте за величиною місто Австрії та столиця трьох Олімпіад. Це ідеальне місце для фанів гір. Місцеві жителі тут так і кажуть: Усі дороги в Інсбруку впираються в гори. Крім того, в Інсбруку багато історичних будівель, адже місто раніше було столицею Священної Римської імперії.
Інсбрук

Гальштат

Гальштат (Хальштатт) – незважаючи на свої крихітні розміри (всього 59,8 км² і трохи більше 700 осіб населення), це селище, що загубилося в Альпах, стало візитівкою Австрії. Громада є пам’яткою Світової спадщини ЮНЕСКО. Ви, мабуть, бачили зображення затишної альпійської вулички з каплицею на березі найчистішого озера, оточеної горами з усіх боків. Це і є Гальштат — визначна пам’ятка Австрії, де туристів часто буває більше, ніж самих мешканців.

Гальштат

Гірськолижний відпочинок

Лижникам відомо, що саме в Австрії було написано перше керівництво з катання на лижах (1897), а також були винайдені перші лижні кріплення. І це не дивно, адже Австрія це мекка гірськолижного туризму. Тут можна знайти відпочинок на будь-який смак. Майрхофен – найбільший гірськолижний курорт із помірними цінами. Ішгль – славиться гламурним відпочинком і великою кількістю червоних трас. Бад Гаштайн – австрійське Монте-Карло та СПА-курорт у серці Австрійських Альп. Для відпочинку з дітьми краще вибрати Кітцбюель – тут багато трас для новачків.

Національні особливості австрійців

Щоб швидше порозумітися з місцевим населенням, рекомендуємо ознайомитися з їхніми національними особливостями:

  • Австрійці вкрай зациклені на етикеті та різних формальностях. Наприклад, при знайомстві обов’язково потисніть руку австрійцю і подивіться йому у вічі: відсутність зорового контакту може розцінюватися як ваше поблажливе ставлення.
  • У публічному місці не підвищуйте голос і, тим більше, не кричіть – така поведінка може бути розцінена як агресія.
  • Австрійці дуже релігійні. Більшість населення становлять католики, а церковні свята багатьом людей важливіше свого дня народження.
  • Австрійці дуже пишаються титулами. У листі вони обов’язково вкажуть рівень своєї освіти, навіть якщо це просто магістр. Захоплення титулами дійшло до того, що їх проставляють навіть у паспорті, спеціально відведеному для цього полі.
  • Перед тим, як розпочати їжу, австрійці кажуть: “Guten Appetit!”. Перед тим, як випити, вони обов’язково цокаються, дивлячись один одному в очі.
  • Ніколи не порівнюйте австрійців та німців. Навіть німецька мова, яка є національною в Австрії, має свій унікальний діалект.

Визначні місця

Порахувати всі визначні пам’ятки Австрії – завдання нереальне. Кожна будівля, кожен замок, кожен міст та площа тут дихають історією. Нам лише залишається захоплюватися величчю цих творінь і надихатися створення чогось вічного і прекрасного.

Найкращий час для відвідування Австрії

Клімат Австрії помірний і залежить від зональності. Наприклад, на рівнинах, літо тепле, а в передгір’ях та горах – дощове та прохолодне. Середня температура влітку тут коливається від 20 до 22 °С. Зима м’яка, особливо у рівнинній частині. Температура взимку коливається від -2 до -5 °С, а горах – не опускається нижче -14 °С. Гірськолижний сезон в Австрії триває з листопада до березня. А ось для відвідування столиці та архітектурних пам’яток рекомендуємо вибирати червень та вересень: у ці місяці погода максимально сприяє довгим пішим прогулянкам.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Майрхофену: що подивитись, корисні поради
Майрхофен Майрхофен – один із найкращих гірськолижних
Trips
Грац
Путівник по Грацу: що подивитись, корисні поради
Грац Грац — місто в південно-східній частині Австрії
Trips
Путівник по Капруну: що подивитись, корисні поради
Капрун Альпійський курорт Капрун розташувався в унікальному
Trips
Путівник по Ішглю: що подивитись, корисні поради
Ішгль Гірськолижний курорт Ішгль – чудове місце для
Trips
Целль-ам-Зее: що подивитись, корисні поради
Цель-ам-Зеє Австрійський курорт Целль-ам-Зеє – справжня
Trips
wattens
Ваттенс: що подивитись, інформація про об’єкт
Ваттенс Ваттенс – невелике поселення на заході Австрії
Trips
Путівник по Інсбруку: що подивитись, корисні поради
Інсбрук Інсбрук – столиця західної провінції
Trips
зальцбург
Путівник по Зальцбурзі: що подивитись, корисні поради
Зальцбур Зальцбург — прекрасне місто, яке ніби зійшло
Trips
Відень
Путівник по Відню: що подивитись, корисні поради
Відень Біля підніжжя Альп, на березі Дунаю, стоїть
Trips

Інші визначні місця

Віденський Ліс: інформація про об’єкт, поради туристам
Мальовнича природа, химерні краєвиди
Trips
mozarthaus-vienna
Будинок Моцарта у Відні: інформація про об’єкт, поради туристам
Mozarthaus Vienna – один із найпопулярніших
Trips
Резиденція Моцарта у Зальцбурзі: інформація про об’єкт
У Зальцбурзі, де народився і жив
Trips
Маутхаузен: інформація про об`єкт, поради туристам
Навіть найменший шматочок граніту
Trips
Будинок Хундертвассера: інформація про об’єкт, поради туристам
Будинок Хундертвассера (Hundertwasser
Trips
Палац Мірабель: інформація про об’єкт, поради туристам
Палац Мірабель, який був збудований
Trips
Площа Героїв: інформація про об’єкт, поради туристам
Площа Героїв, або Хельденплац –
Trips
Палац Хофбург: інформація про об’єкт, поради туристам
Хофбург – палац династії Габсбургів
Trips
Віденський університет: інформація про об’єкт, поради туристам
Плануючи поїздку до Австрії, не
Trips
Зальцкаммергут: інформація про об’єкт, поради туристам
Зальцкаммергут є історичною областю
Trips
Музей сучасного мистецтва Рупертінум: інформація про об’єкт, поради туристам
Музей сучасного мистецтва розташований
Trips