22 пам’ятки Інсбрука, які варто відвідати

Інсбрук – столиця Тіроль. Це тихе та мальовниче австрійське місто є відмінним місцем відпочинку протягом усього року. Але особливо багато туристів приїжджає сюди на Різдво – у цей час місто перетворюється на казкову зимову країну. Список пам’яток Інсбрука, досить довгий – музеї, церкви, історичні споруди та сучасні конструкції, зоопарк та багато іншого.

Що ж варто подивитись в Інсбруку?

Замок Амбрас

Замок Амбрас

Замок Амбрас.

У музеї, що розташувався в замку Амбрас, представлена ​​багата колекція артефактів, що належать до історії Інсбрука з 1500-х років. З вершини пагорбів відкривається чудовий краєвид на навколишню місцевість за межею міста.

Адреса: Schloss Ambras, Schloßstraße 20, 6020 Innsbruck, Австрія.

Церква Хофкірхе

Церква Хофкірхе

Церква Хофкірхе.

Готичний храм Хофкірхе – це краса та гордість релігійних будов Інсбрука та одна з найкрасивіших церков при королівських дворах Європи. Будівництво храму розпочалося у 1553 році на замовлення Фердинанда I, яке залучило до роботи таких знаменитих художників тієї епохи, як Альбрехт Дюрер, Олександр Колін та Петер Вішер Старший.

Найбільше враження справляє порожній саркофаг римського імператора Максиміліана I (1459-1519). Це справжній шедевр німецького мистецтва епохи Відродження, майстерно вирізаний із чорного мармуру.

Адреса: Hofkirche mit Silberner Kapelle, Universitätsstraße 2, 6020 Innsbruck, Австрія.

Палац Хофбург

Палац Хофбург

Палац Хофбург. | Фото: Wikimedia.

Цей палац одразу привертає увагу своїм перлинно-білим фасадом та смарагдовими банями. Замок Хофбург зазнав чимало змін: він був побудований для ерцгерцога Зигмунда Багатого в XV столітті, розширений у розмірах імператором Максиміліаном I у XVI столітті і перебудований у барочному стилі імператрицею Марією-Терезією у XVIII столітті.

Головним елементом розкішних апартаментів у стилі рококо є 31-метровий зал гігантів (Riesensaal). Він прикрашений фресками та картинами, що зображають династію Габсбургів. Особливий інтерес викликає портрет Марії-Терезії та її 16 дітей (включно з Марією-Антуанеттою), які виглядають дивно схожими – ймовірно, художник побоявся гніву королівських нащадків через дитяче суперництво в красі.

Адреса: Museum Hofburg, Rennweg 1/3, 6020 Innsbruck, Австрія.

Будинок із золотим дахом

Будинок із золотим дахом

Будинок із золотим дахом.

Цей готичний еркер, покритий золотим дахом, називають найсліпучішою (у всіх сенсах цього слова) пам’яткою Інсбрука. Він був побудований для Максиміліана I (1459–1519) – імператора Священної Римської імперії. Еркер прикрашають мальовничі фрески, а дах покритий 2657 блискучими позолоченими мідними пластинами.

Будівлю приваблює не лише своєю зовнішньою красою, а й колекцією музею, що знаходиться всередині – експозиція присвячена історії створення Золотого даху та віхам в історії Тіролю. Серед найцікавіших експонатів – гротескні турнірні шоломи. Вони створені за прикладом шоломів турків-османів – тодішніх супротивників Австро-Угорщини.

Адреса: Goldenes Dachl, Herzog-Friedrich-Straße 15, 6020 Innsbruck, Австрія.

Тірольський державний музей Фердинандеум

Тірольський державний музей Фердинандеум

Тірольський державний музей Фердинандеум. | Фото: Wikimedia.

Колекція цього музею – справжня скарбниця експонатів, присвячених історії та мистецтву Тіроль, від артефактів бронзового віку до справжніх барельєфів балкона із Золотим дахом. Поряд із шедеврами голландського живописця Рембрандта, в галереї представлена ​​чудова колекція творів мистецтва Австрії, включаючи готичні вівтарі, ряд картин Клімта та Кокошки, а також кілька шокуючих робіт віденських художників-акціоністів.

Адреса: Tiroler Landesmuseum Ferdinandeum, Museumstraße 15, 6020 Innsbruck, Австрія.

Трамплін Бергізель

Вид на трамплін Бергізель

Вид на трамплін Бергізель.

Цей трамплін зі скла і сталі, що височіє над Інсбруком, нагадує сходи, що спускаються з небес. Споруду було збудовано за проектом іракського архітектора Захи Хадід. До оглядового майданчика можна піднятися сходами, подолавши 455 сходинок, або на фунікулері за пару хвилин.

Тут з висоти 50 м відкривається захоплююча панорама хребта Нордкетте, долини Іннталь та Інсбрука. З центру міста до трампліна можна дістатися трамваєм.

Адреса: Bergisel Schanze, Bergiselweg, Іннсбрук, Австрія.

Канатна дорога Нордкетт

Канатна дорога Нордкетт

Канатна дорога Нордкетт.

На канатній дорозі можна піднятися до Nordkette Skyline Park – сноупарку, улюбленого багатьма фанатами лижного спорту. Звідси відкривається приголомшливий панорамний вид на Інсбрук та віддалений гірський ланцюг.

Адреса: Innsbrucker Nordkettenbahnen, Rennweg 3, 6020 Innsbruck, Австрія.

Вулиця Марії-Терезії

Вулиця Марії-Терезії

Вулиця Марії-Терезії. | Фото: Wikimedia.

Неспішно прогуляйтеся ідилічною вулицею Марії-Терезії. Тут можна помилуватися мальовничими будинками, що обрамляють жваву вулицю з обох боків. Крім того, це один із найпопулярніших торгових районів Інсбрука.

Адреса: Maria-Theresien-Straße 31, 6020 Innsbruck, Австрія.

Станція канатної дороги Хунгербург

Вид зі станції канатної дороги Хунгербург

Вид зі станції канатної дороги Хунгербург. | Фото: Sean Rowe/Flickr.

Сюди можна дістатися канатною дорогою (або пішки, якщо ви у чудовій фізичній формі). Види, що відкриваються з оглядового майданчика на станції, просто чудові!

Адреса: Hungerburgbahn Bergstation, Höhenstraße 151, 6020 Innsbruck, Австрія.

Дім Гелбінга

Дім Гелбінга

Будинок Гелбінг. | Фото: Wikimedia.

Це одна з головних визначних пам’яток Старого міста. Гарний особняк був збудований у XV столітті. Його архітектурний стиль досить унікальний – у ньому поєднуються елементи готики, бароко та рококо.

Адреса: Helblinghaus Haus, Herzog-Friedrich-Straße 10, 6020 Innsbruck, Австрія.

Монастир Вільтен

Монастир Вільтен

Монастир Вільтен. | Фото: Wikimedia.

Висвітлюваний сонцем фасад абатства XVI століття виглядає просто приголомшливо на тлі яскраво-блакитного неба. Не менше вражає і інтер’єр храму, щедро прикрашений різноманітними статуями, фресками та химерним різьбленням.

Адреса: Stift Wilten, Klostergasse 7, 6020 Innsbruck, Австрія.

Ботанічний сад Хофгартен

Ботанічний сад Хофгартен

Ботанічний сад Хофгартен. | Фото: Richard Lee/Flickr.

Історія створення цього чудового саду в Старому місті сягає своїм корінням в імперські часи. Саме тоді територію палацового парку під керівництвом імператриці було перетворено на доглянутий ботанічний сад. Ходять чутки, що Марія-Терезія власноруч посадила кілька рослин під час одного зі своїх візитів до парку.

Адреса: Innsbrucker Hofgarten, 6020 Innsbruck, Австрія.

Тірольський музей народного мистецтва

Тірольський музей народного мистецтва

Тірольський музей народного мистецтва.

Цей музей дає можливість ближче познайомитися з культурою, звичаями та традиціями Тіроль. У залах представлена ​​багата колекція предметів народної творчості – від прикрашених з ручним різьбленням саней та різдвяних вертепів до карнавальних масок та коров’ячих дзвіночків.

На 1-му поверсі знаходиться чудово відреставрований готичний зал – вітальня з дерев’яною обшивкою, низькою стелею та старовинною кахельною піччю.

Адреса: Тірольський музей народного мистецтва, Universitätsstraße 2, 6020 Іннсбрук, Австрія.

Собор Святого Якова

Собор Святого Якова

Собор Святого Якова. | Фото: Andreas Issleib/Flicrk.

Цей кафедральний собор XVIII століття Інсбруку – справжнє торжество розквіту бароко. Більшість розкішних прикрас стін, розписи стель і ліпних робіт виконали майстри з Мюнхена – брати Азам. Проте зображення Мадонни над високим вівтарем належить пензля німецького живописця Лукаса Кранаха Старшого.

Адреса: Dom St Jakob, Dompl. 6, 6020 Innsbruck, Австрія.

Альпійський зоопарк

Альпійський зоопарк

Альпійський зоопарк. | Фото: Felix Kälin/Flickr.

Цей зоопарк орієнтований вивчення та збереження видів альпійської фауни. Відвідувачі можуть підходити близько до таких представників дикої природи Альп, як беркути, сірки та гірські цапи.

Адреса: Naturschutzbund Tyrol im Alps Zoo, Weiherburggasse 37a, 6020 Innsbruck, Австрія.

Музей дзвонів

Музей дзвонів

Музей дзвонів. | Фото: pilot_micha/Flickr.

Музей знайомить відвідувачів із 400-річною традицією виготовлення дзвонів династією Гроссмайр. Крім того, тут можна побачити величезні експонати – романські та готичні дзвони, простежити за процесом лиття та навіть підібрати ноти для власної мелодії передзвону.

Адреса: Glockenmuseum, Leopoldstraße 53, 6020 Innsbruck, Австрія.

Міська вежа

Міська вежа

Міська вежа. | Фото: Wikimedia.

Колись вона була дозорною вежею, звідки сторожові постійно спостерігали за околицями міста. Будівництво цієї споруди з куполом у вигляді цибулини було завершено 1450 року. Якщо ви ризикнете піднятися 148 сходовими сходами, то нагорі перед вами відкриється чудовий панорамний вид на міські дахи, шпилі церков і вершини Альп, що оточують Інсбрук.

Адреса: Stadtturm, Herzog-Friedrich-Straße 21, 6020 Innsbruck, Австрія.

Гірська вершина Хеттінгер Альм

Гірська вершина Хеттінгер Альм

Гірська вершина Хеттінгер Альм.

Ті, хто ризикне здійснити сходження на пік Хеттінгер Альм, будуть винагороджені захоплюючими видами, що відкриваються з гірської вершини. Для туристів розроблено кілька маршрутів – всі вони напрочуд мальовничі та досить складні.

Адреса: Höttinger Alm, 6020 Іннсбрук, Австрія.

Тірольський краєзнавчий музей

Тірольський краєзнавчий музей

Тірольський краєзнавчий музей. | Фото: Wikimedia.

У колишньому арсеналі імператора Максиміліана I тепер розміщується музей, експозиція якого хронологічно охоплює історію Тіроль. У залах представлені експонати з історії, мінералогії, гірничої справи та ін. Наприклад, ви зможете побачити старовинні середньовічні монети зі срібла, добутого в копальні Халле та Шваца. Особлива увага в експозиції приділена видатному народному герою Тіроля – Андреасу Хоферу.

Адреса: Tiroler Landesmuseum – Museum im Zeughaus, Zeughausgasse 1, 6020 Innsbruck, Австрія.

Колона святої Анни

Колона святої Анни

Колона святої Анни. | Фото: Tim Sackton/Flickr.

Ця колона, увінчана капітелю і статуєю Діви Марії, була споруджена в 1703 на знак перемоги городян над непроханими баварськими загарбниками.

Адреса: Annasäule, Maria-Theresien-Straße 18, 6020 Innsbruck, Австрія.

Тріумфальна арка

Тріумфальна арка

Тріумфальна арка. | Фото: Andrew-M-Whitman/Flickr.

Тріумфальна арка Інсбрука була споруджена в 1765 на честь одруження майбутнього імператора Леопольда II.

Адреса: Triumph Forte, Leopoldstraße 2, 6020 Innsbruck, Австрія.

Гори Альпи

Гори Альпи

Гори Альпи. | Фото: Inga Vitola/Flickr.

Сходження на Альпи, що оточують Інсбрук, ідеально підійде для любителів пригод. Щоб пройти маршрут, знадобиться чимала витривалість, зате на вершині щасливчиків чекають незабутні панорамні краєвиди. Тим же, хто не є фанатом важких трас, можна дістатися до вершин на канатній дорозі, що регулярно курсує.

Адреса: Hafelekarspitze, 6020 Innsbruck, Австрія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук