20 визначних пам’яток в Граці, рекомендованих для відвідування

Грац – це місто з широкою парковою зоною, великою кількістю червоних дахів і вузькою, але швидкою річкою, що шумно ллється через центр. Він миттєво підкорює серце. Мальовнича гора, сполучена з центром сходами, фунікулером та скляним ліфтом – є візитною карткою міста.

Архітектурно Грац натякає на прилеглу Італію з її ренесансними двориками та палацами у стилі бароко. Тим не менш, тут присутня енергія юності, з жменькою сучасних будівель, яскравим художнім світом та бурхливим нічним студентським життям. Перед вами перелік найцікавіших визначних пам’яток Граца в Австрії.

Музей Кунстхаус Грац

Музей Кунстхаус Грац

Музей Кунстхаус Грац. | Фото: Wikimedia.

Спроектований англійськими архітекторами Пітером Куком і Коліном Фурньє, це місце сучасного мистецтва світового класу, називається місцевими жителями як «дружній інопланетянин».

Будівля втілює стиль Кука, сексуальний біоморфний потік з фотогальванічною шкірою, який в той же час зовсім не вписується в своє давнє історичне оточення, але досить лірично в ньому сидить. Виставки, які тут організовуються, змінюються кожні три — чотири місяці.

Адреса: Kunsthaus Graz, Lendkai 1, 8020 Graz, Австрія.

Палац Еггенберг

Палац Еггенберг

Палац Еггенберг.

Будучи символом колись могутнього та впливового регіону Штирія, палац Еггенберг займає важливе історичне та культурне місце, як у місті Грац, так і в Австрії загалом. Схований у західній частині Граца в районі Еггенберг, палац, оточений чудовими парками та садами, є свідченням сили та багатства правителів Штирії.

Серед визначних пам’яток можна побачити чудово оформлені державні зали із захоплюючим планетарієм, повним фресок, Планетарний сад та павільйон. Еггенберзький палац варто подивитися, щоб зрозуміти історію Штирії та цього регіону Австрії.

Адреса: Schloss Eggenberg, Eggenberger Allee 90, 8020 Graz, Австрія.

Собор Святого Егідія

Собор Святого Егідія

Собор Святого Егідія.

Домкірхе, датований XV століттям, став собором у 1786 році. Його інтер’єр поєднує в собі готичні та барочні елементи, із сітчастими склепіннями на стелі. Основні роботи, які можна побачити тут – це полотно Конрада Лайба “Розп’яття в натовпі” 1457 року і фреска Gottesplagenbild, що вицвіла, на зовнішній стороні собору, написана в 1485 році.

Адреса: Domkirche zum Heiligen Ägydius in Graz, Burggasse, Грац, Австрія.

Грацевський арсенал

Грацевський арсенал

Грацевський арсенал. | Фото: Dennis Jarvis/Flickr.

Якщо вас взагалі цікавить історична зброя та знаряддя війни, ви будете в захваті від ширійської Збройової палати, яка має найбільшу колекцію зброї та обладунків у світі, що налічує понад 30 000 експонатів.

Історично район Штирії був одним із основних районів конфлікту проти Османської імперії, тому для озброєння народу було збудовано державний збройовий склад. Чудова колекція зброї та обладунків, що збереглася, тепер демонструється в оригінальній будівлі.

Збройова палата приголомшує, вона сповнена стійок зі зброєю, списами та піками, полиць з гвинтівками та пістолетами, а також штабелями повного обмундирування та артилерійськими знаряддями, такими як гармати та міномети. Навіть люди, які не знаються на військових історичних предметах, зможуть оцінити масштаб цієї фантастичної колекції.

Адреса: Landeszeughaus, Herrengasse 16, 8010 Грац, Австрія.

Парафіяльна церква

Парафіяльна церква

Парафіяльна церква. | Фото: Wikimedia.

Висока на Херренгассі між головною площею та Якомініплац, міська парафіяльна церква має привабливий зовнішній вигляд у стилі бароко. Всередині вітражі післявоєнного періоду, виконані зальцбурзьким художником Альбертом Бірклом, мають суперечливу аномалію: четверта панель знизу праворуч (ліворуч від головного вівтаря) ясно показує Гітлера та Муссоліні, які спостерігають побиття Христа.

Адреса: Röm. kath. Stadtpfarrkirche zum Heiligen Blut, Herrengasse 23, 8010 Грац, Австрія.

Замок Шлоссберг

Замок Шлоссберг

Замок Шлоссберг. | Фото: Herbert Frank/Flickr.

Височачи до 473 метрів, Шлоссберг є місцем первісної фортеці, де був заснований Грац, і відзначений найвідомішим символом міста вежею з годинником. До його лісистих схилів можна дістатися крутими сільськими стежками, а також на підйомнику або фунікулері Шлоссбергбан.

Виберіть невелику прогулянку або вирушайте на трамваї 4 або 5 до Палацової площі/Мурінзеля для того, щоб скористатися витягом.

Адреса: Schloßberg, Am Schlossberg 1, 8010 Грац, Австрія.

Годинникова вежа в Граці

Годинникова вежа в Граці

Башта годинника в Граці.

Розташована на легендарному пагорбі Шлоссберг і добре видно з багатьох місць Граца, Башта з годинником, стала справжнім символом міста та його історії. Вежа має вражаючий дизайн з яскраво-білими стінами, великою дерев’яною балконною секцією, що нависає, і черепичним гострокінцевим дахом, який датується XV століттям.

Механізм годинника тепер електронний, і через пізніші доповнення, хвилинна і годинникова стрілки фактично помінялися місцями, що часто призводить до плутанини. Це споруда справжнє диво, яке обов’язково потрібно побачити в Граці, а крім того, приємно чути дзвін, які раніше дзвонили, щоб попередити людей про пожежу або навіть про страту.

Адреса: Clock Tower, Am Schlossberg, 8010 Graz, Австрія.

Міст-острів Муринзель

Міст-острів Муринзель

Міст-острів Муринзель.

У 2003 році Грац призначили культурною столицею Європи, на честь чого було спроектовано та побудовано Муринзель. Річка Мур протікає через центр Граца, щоб відзначити це, був придуманий Муринзель – підвішений над річкою двома мостовими доріжками, чудовий скляний обшитий панелями купол, що створює враження, що він плаває на воді. Всередині нього знаходиться кафе та зона відпочинку з видом на річку, а також дитячий майданчик.

Адреса: Murinsel, Mariahilferpl. 5, 8020 Грац, Австрія.

Базиліка Маріатрост

Базиліка Маріатрост

Базиліка Маріатрост. | Фото: barnyz/Flickr.

Розташована в районі Маріатрост, що знаходиться приблизно за 20 хвилин їзди від центру міста Грац, базиліка є найважливішою будівлею, яка відома у всьому регіоні Штирії, як священне місце паломництва. До базиліки веде підйом з 200 ступенів, обрамлених статуями ангелів і історичних фігур, що чергуються.

Зовні будівля виконана у стилі бароко з двома великими симетричними вежами та блідо-жовтим фасадом, а вражаюча святиня Діви Марії є однією з головних визначних пам’яток усередині, разом із декількома детальними фресками та кафедрою. Є також кілька ресторанів та Музей трамвая поблизу.

Адреса: Basilika Mariatrost, Kirchpl. 8, 8044 Грац, Австрія.

Музей сучасного мистецтва Юнгвірт

Музей сучасного мистецтва Юнгвірт

Музей сучасного мистецтва Юнгвірта. | Фото: regional.shop / А

Найпривабливіший музей сучасного мистецтва Граца спеціалізується на фотографії. Календар виставок охоплює репортажі, моду та більш концептуальні роботи, а також включає деякі зіркові міжнародні імена, такі як Паоло Роверсі.

Адреса: Atelier Christian Jungwirth, Opernring 12, 8010 Graz, Австрія.

Кінна ферма Пібер

Кінна ферма Пібер

Кінна ферма Пібер.

На захід від Граца розкинулося село Пібер, де знаходиться всесвітньо відома кінна ферма жеребців Ліпізанер. Спочатку ферма була заснована в словенському місті Липіці, але перенесена сюди, коли Словенія була анексована після Першої світової війни.

Щороку на фермі народжується від 40 до 50 лошат, але з них лише близько п’яти жеребців мають право відправляти на навчання до Іспанської школи верхової їзди у Відні.

Адреса: Bundesgestüt Piber, Piber, Österreich, Австрія.

Ратуша Ратхаус та головна площа

Ратуша Ратхаус

Ратуша Ратхаус.

Прямо в центрі старого міста Граца Ратхаус служив ратушею протягом сотень років і зазнав кількох змін у дизайні, від ренесансу до неокласичної будівлі, яку можна побачити сьогодні. Вражаюча ратуша має гарний фасад, що нагадує будівлю парламенту Будапешта зі схожими білими колонами та зубцями, увінчану багато прикрашеним куполом.

Будівля розташована наприкінці головної площі у Граці, також тут є великий фонтан, присвячений ерцгерцогу Йоганну, який був визначною фігурою у розвитку Штирії. Усі будівлі, що оточують площу, мають певну чарівність, тоді як ринкові прилавки заповнюються торговцями, які продають свої товари.

Адреса: Rathaus der Stadt Graz, Hauptpl. 1, 8010 Грац, Австрія.

Австрійський музей просто неба

Австрійський музей просто неба

Австрійський музей просто неба.

Австрійський музей просто неба в Штюбінгу, розташований приблизно в 15 км на північний схід від Граца і що складається з близько 100 австрійських садибних споруд, ідеально підходить для сімейного відпочинку.

Музей знаходиться приблизно за 20 хвилин ходьби від залізничного вокзалу Штюбінга. Поверніть ліворуч від залізничної станції і пройдіть над шляхами, потім під ними, перш ніж дістатися входу.

Адреса: Österreichisches Freilichtmuseum Stübing, Enzenbach, Штюбінг, Австрія.

Нова галерея у Граці

Нова галерея у Граці

Нова галерея у Граці. | Фото: Universalmuseum Joanneum/Flickr.

Нова галерея є вінцем слави трьох музеїв у комплексі Joanneumsviertel. Чудова колекція на нульовому рівні є родзинкою. Хоча й не величезний за своїми масштабами, він демонструє яскраві роботи таких художників, як Ернст Крістіан Мозер, Фердинанд Георг Вальдмюллер та Йоганн Непомук Пассіні. Тут також представлено творчість Егона Шіле.

Адреса: Neue Galerie Graz, Joanneumsviertel, 8010 Graz, Австрія.

Парламент Ландхаус

Парламент Ландхаус

Парламент Ландхаусу. | Фото: barnyz/Flickr.

Досить незвичайно знайти таку будівлю в європейських країнах, таких як Австрія, але Ландхаус кидає виклик приємним нормам і має відмінний стиль ренесансу, який виглядав би цілком доречно на італійському узбережжі. Колись величний будинок, у наші ж дні в ньому розміщується штирійський парламент, проте воно все ще доступне для громадськості.

Зовнішній вигляд цієї будівлі має фантастичний дизайн, але те, що справді виділяє його, так це арочний внутрішній двір. Повний арок і дрібних деталей, двір нагадує римський храм або віллу, і чудово виглядає в комплекті з черепичним дахом та вежею з годинником.

Адреса: Grazer Landhaus, Herrengasse 16, 8010 Грац, Австрія.

Мавзолей Фердинанда ІІ

Мавзолей Фердинанда ІІ

Мавзолей Фердинанда ІІ. | Фото: barnyz/Flickr.

Маньєристсько-барочний мавзолей Фердинанда II був спроектований італійським архітектором П’єтро де Помісом і розпочато у 1614 році. Після смерті Поміс мавзолей був завершений П’єтро Вальнегро, в той час як Йоганн Бернхард Фішер фон Ерлах додав багату ліпнину і фрески всередині. Фердинанд (1578-1637), його дружина та син були поховані у склепі.

Адреса: Mausoleum von Kaiser Ferdinand II, Burggasse, Грац, Австрія.

Ботанічний сад Карл-Франценс-Університет

Ботанічний сад Карл-Франценс-Університет

Ботанічний сад Карл-Франценс-Університет. | Фото: Matthias/Flickr.

Не знаєте, що подивитися в Граці, крім соборів і музеїв, вирушайте в ботанічний сад. Ця гавань зелені та природних чудес, що демонструє типовий стиль та самобутню архітектуру Граца, має кілька теплиць у формі броненосця, які з’єднуючись разом, утворюють цю незвичайну форму.

Усередині цих чарівних теплиць знаходяться рослини, екзотична флора, кактуси та інші природні елементи, які розділені на чотири різні кліматичні зони. Вчені та туристи вивчили тут безліч прекрасних рослин, і оскільки вхідна плата не стягується, це ідеальне місце, якщо у вас обмежений бюджет.

Адреса: Botanischer Garten der Karl-Franzens-Universität, Schubertstraße 59, 8010 Graz, Австрія.

Парк скульптур

Парк скульптур

Парк скульптур.

Прогулюючись цими садами, розташованими недалеко від Граца, ви побачите викривлені металеві та сюрреалістичні форми яскравого кольору, що з’являються зі звичайного ландшафту. Гармонійно поєднуючи природу та мистецтво, австрійський парк скульптур створить чудовий казковий день та познайомить вас із творчістю деяких видатних сучасних художників Австрії, включаючи Фріца Вотрубу та Франца Веста, Ервіна Вурма та Хеймо Зоберніга.

Адреса: Österreichischer Skulpturenpark, Thalerhofstraße, Premstätten, Австрія.

 

Оперний театр

Оперний театр

Оперний театр.

Цей оперний театр у стилі нео-бароко був свідком багатьох ранніх вистав музики Моцарта. Перевірте їхню програму на майбутні події.

Адреса: Graz Opera, Кайзер-Йозеф-плац, Грац, Австрія.

Францисканська церква

Францисканська церква

Францисканська церква.

Одна з найвищих визначних пам’яток Граца, францисканська церква або монастир, має велику вежу, яка домінує над навколишніми будинками. Спочатку вона була збудована як оборонна вежа, яка виходила на міські мури.

Церква має сучасне відремонтоване внутрішнє оздоблення, яке контрастує зі старовинним зовнішнім виглядом, а на околицях безліч барів, кафе та закусочних. Цю будівлю, розташовану в центрі міста, варто відвідати.

Адреса: Franciscan Church, Franziskanerpl. 14, 8010 Грац, Австрія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук