36 визначних пам’яток Відня, рекомендованих для відвідування

Численні пам’ятки Відня – Міста музики та Міста мрії, як його часто називають, – роблять його одним із найпопулярніших туристичних напрямків. Приголомшливі палаци та собори, дивовижна краса парків, дуже незвичайна сучасна архітектура, найцікавіші музеї, нарешті, відома у всьому світі Віденська опера – всі ці незмінні атрибути столиці Австрії приваблюють туристів з усіх куточків планети.

Де побувати та що подивитися у Відні? Постараємося допомогти вам спланувати свою поїздку, а для цього розповімо про найцікавіші та найпопулярніші місця австрійської столиці.

Зміст

Імператорський палац Хофбург

Імператорський палац Хофбург

Імператорський палац Хофбурґ.

Імператорський палац Хофбург з його будівництва в XIII столітті був, власне, постійним атрибутом австрійських правителів. Протягом століть тут мешкали Габсбурги – одні з наймогутніших європейських монархів. Сьогодні це музей і водночас будинок президента Австрії.

Численні зали палацу розташовуються у кількох крилах, побудованих різними членами королівської династії у різні століття. Для відвідувачів відкрито лише три частини палацу – Імператорські апартаменти; Музей Сісі, присвячений Єлизаветі Баварській, дружині імператора Франца Йосипа, та Срібна колекція – зібрання предметів домашнього вжитку, якими користувалися члени імператорської родини.

Адреса: Hofburg, Michaelerkuppel, 1010 Wien, Австрія.

Палац Шенбрунн

Палац Шенбрунн

Палац Шенбрунн.

Розкішна літня резиденція Габсбургів нині є музеєм, однак із 1441 кімнат палацу для публіки відкрито лише 40.

Під час екскурсії Imperial Tour ви відвідаєте 26 з них, у тому числі приватні апартаменти Франца Йосипа та його дружини Єлизавети Баварської, відомої під зменшуваним ім’ям Сісі.

Екскурсія Grand Tour охоплює всі 40 кімнат, а значить, у вас буде можливість поглянути на розкішні інтер’єри XVIII століття Марії Терезії. Шенбрунський палац разом з прилеглим до нього парком є ​​об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Адреса: Schönbrunn Palace, Schönbrunner Schloßstraße 47, 1130 Wien, Австрія.

Собор Святого Стефана

Собор Святого Стефана

Собор Святого Стефана.

Собор Святого Стефана, також відомий як Стефансдом, у XII столітті був скромною парафіяльною церквою. Сьогодні це головна церква католицького архієпископа у Відні. Під час Другої світової війни собор сильно постраждав від пожежі, але за сім повоєнних років його повністю відновили (щоденні богослужіння під час проведення реставраційних робіт не припинялися).

Кафедральний собор Святого Стефана, що є однією з найважливіших пам’яток міста, буквально підноситься над Віднем. Його вражаючий дах покритий 230 тисячами глазурованих плиток. Церква налічує 18 вівтарів, збудованих у різний час. Крім того, зайшовши всередину, ви побачите найцінніші витвори мистецтва.

Адреса: Saint Stephen’s Cathedral, Stephansplatz 1, 1010 Wien, Австрія.

Іспанська школа верхової їзди

Іспанська школа верхової їзди

Іспанська школа верхової їзди. | Фото: Akaash Maharaj/Flickr.

Відома на весь світ Іспанська школа верхової їзди у Відні була заснована ще 1562 року, коли імператор Максиміліан II, бажаючи порадувати своїх куртизанок, привіз у країну знаменитих коней липицян. Сьогодні це одна з провідних пам’яток міста.

Регулярно в Зимовій школі верхової їзди – будівлі у стилі бароко, збудованій у 1735 році на території палацу Хофбург, – проводяться захоплюючі публіку покази, під час яких демонструються неймовірні вершини майстерності верхової їзди. Квитки на ці шоу швидко розпродаються, тому замовляти їх слід заздалегідь.

Адреса: Spanische Hofreitschule, Michaelerplatz 1, 1010 Wien, Австрія.

Музейний квартал

Вид на Музейний квартал

Вид на музейний квартал.

MuseumsQuartier – чудовий комплекс музеїв, кафе, ресторанів та барів, розміщений відповідно до проекту Фішера фон Ерлаха всередині колишніх імператорських конюшень. Це місце, де вирує культурне життя Відня – сюди приходять, щоб потусуватись, зустрітися з друзями чи незнайомими, але цікавими людьми.

Понад 90 тисяч квадратних метрів комплексу відведено під музеї – Музей Леопольда, Музей сучасного мистецтва (MUMOK), Кунстхалле, Архітектурний центр та дитячий музей ZOOM. MuseumsQuartier є одним із найбільш амбітних культурних центрів світу.

Адреса: MuseumsQuartier, Museumsplatz 1, 1070 Wien, Австрія.

Музей Імператорська скарбниця

Імператорська корона

Імператорська корона.

В Імператорській скарбниці Хофбурга зберігаються світські та церковні реліквії, цінність яких не можна виміряти грошима. Серед них – релігійні зображення та вівтарі (переважно епохи бароко), а також атрибути імператорської влади.

Багатство колекції імператорських ювелірних виробів вражає уяву навіть найдосвідченіших відвідувачів. Побувавши тут, ви зможете побачити справжні скарби, у тому числі золоту троянду, усипані діамантами турецькі шаблі, колумбійський смарагд вагою 2680 карат та головну родзинку сховища – імператорську корону.

Адреса: Kaiserliche Schatzkammer Wien, Hofburg, Schweizerhof, 1010 Wien, Австрія.

Замок Бельведер

Замок Бельведер

Замок Бельведер.

Замок Бельведер – один із найкращих у світі палаців у стилі бароко та справжній шедевр архітектури та мистецтва. Спроектований Йоганном Лукасом фон Хільдебрандтом (1668-1745) він був побудований для принца Євгена Савойського, блискучого військового стратега, який розгромив турків у 1718 році.

Яке відчуття захоплення народжується в його залах, прикрашених чудовими фресками, серед яких переважають роботи Густава Клімта, Егона Шіле та Оскара Кокошки! Які романтичні історії навіюють його ландшафтні сади, які опускаються як театральна завіса, відкриваючи горизонт Відня!

Адреса: Бельведер, Prinz Eugen-Straße 27, 1030 Wien, Австрія.

Музей історії мистецтв

Музей історії мистецтв

Музей історії мистецтв.

Одні з незабутніх вражень від поїздки до Відня подарує вам відвідання Віденського музею історії мистецтв. У його колекції, зібраній Габсбургами, – роботи найкращих європейських художників, скульпторів та ремісників.

Якщо ви обмежені в часі, пройдіть відразу в картинну галерею, покинути яку вас не змусить навіть цейтнот: «Вавилонською Баштою» Пітера Брейгеля (1563), «Мадонною на лузі» Рафаеля (1506) та «Влітку» Джузеппе Арчімбольдо (1563) можна милуватися годинами. Неокласична будівля, в якій розташовується музей, не менш розкішна, ніж твори мистецтва, які зберігаються в ньому.

Адреса: Kunsthistorisches Museum Wien, Maria-Theresien-Platz, 1010 Wien, Австрія.

Музей Імператорські апартаменти

Імператорські апартаменти

Імператорські апартаменти.

Імператорські апартаменти, що колись належали Францу Йосипу I та його дружині Єлизаветі, засліплюють своєю розкішшю, що освітлюється величезними люстрами. Розташовуються вони у Хофбурзькому палаці.

Під час екскурсії по палацу ви окрім імператорських апартаментів відвідаєте ще й музей Сісі, присвячений найулюбленішій австрійській імператриці, а також Срібну колекцію, де також представлений величезний срібний сервіз, розрахований на 140 гостей.

Адреса: Hofburg, Michaelerkuppel, 1010 Wien, Австрія.

Музей Віденський сецесій

Музей Віденський сецесій

Музей Віденський сецесій.

У 1897 році 19 прогресивних художників вийшли з Австрійського товариства художників Künstlerhaus, щоб створити своє власне об’єднання – Віденський сецесій. Серед них були Густав Клімт, Йозеф Хоффман, Коло Мозер та Йозеф Ольбріх.

Останній спроектував новий виставковий центр сецесіонерістів, в якому мізерна функціональність поєднувалася з чудовою стилістикою. Найбільшою пам’яткою Будинку сецесіону вважається видатний «Бетховенський фриз» роботи Клімта.

Адреса: Secession, Friedrichstraße 12, 1010 Wien, Австрія.

Музей Леопольда

Музей Леопольда

Музей Леопольда.

Музей Леопольда, який є частиною MuseumsQuartier, названий на честь австрійського лікаря-офтальмолога Рудольфа Леопольда. У 1950 році, ще будучи молодим студентом, Леопольд купив за копійки свого першого Егона Шіле.

Захопившись цією справою, він зібрав величезну колекцію австрійських творів мистецтва, переважно XIX століття і епохи модернізму. У 1994 році Леопольд продав частину своєї колекції – 5266 картин – австрійському уряду за 160 мільйонів євро (продані окремо картини принесли б йому 574 мільйони євро), і на світ з’явився Музей Леопольда.

Адреса: Leopold Museum, Museumsplatz 1, 1070 Wien, Австрія.

Імператорський склеп у Церкві Капуцинів

Імператорський склеп у Церкві Капуцинів

Імператорський склеп у Церкві Капуцинів. | Фото: Ralf Peter Reimann/Flickr.

Віденська капуцинська церква, присвячена Богородиці Ангелів, відома всій країні завдяки розташованому в ній Імператорському склепу, де знаходяться останки 145 членів родини Габсбургів. Тут поховані майже всі австрійські імператори, починаючи з 1633 року. Дев’ять поховань розташовані в хронологічному порядку, що дозволяє відстежити еволюцію смаку принаймні в похованнях.

Однією з головних визначних пам’яток цього місця є Склеп Засновників – місце останнього упокою імператора Матвія, який помер у 1619 році, та його дружини імператриці Анни, яка померла роком раніше.

Не менший інтерес викликає надгробок могили померлої в 1780 імператриці Марії Терезії та її дружина Франца I, що представляє собою подвійний саркофаг в стилі рококо. Саркофаг має форму спального ложа, на якій знаходяться скульптури імператорського подружжя та ангела, що тримає над ними корону із зірок.

Адреса: Katholische Kapuzinerkirche (Hl. Maria von den Engeln), Neuer Markt, 1010 Wien, Австрія.

Віденська ратуша

Віденська ратуша

Віденська ратуша. | Фото: Wikimedia.

Вінцем архітектурного ансамблю XIX століття, розташованого на бульварі Рінгштрассе, є неоготична ратуша Відня, побудована в 1883 Фрідріхом фон Шмідтом на зразок фламандських ратуш.

Розглянути її фасад з ажурною кам’яною кладкою, вікнами у формі гострих арок та веретеноподібними баштами ви зможете із заповненого фонтанами Ратушного парку, де у бронзі увічнені Йозеф Ланнер та Йоганн Штраус I, батьки віденського вальсу.

Адреса: Rathaus, Friedrich-Schmidt-Platz 1, 1010 Wien, Австрія.

Зоопарк Шенбрунн

Зоопарк Шенбрунн

Зоопарк Шенбрунн.

Віденський зоопарк є найстарішим у світі, адже основою для нього послужив звіринець імператора Франциска I, створений ще 1752 року. Тут до сьогодення збереглися оригінальні будівлі в стилі бароко, у тому числі павільйон для сніданків Imperial Breakfast XVIII століття, в якому зараз знаходиться відмінне кафе.

Справжньою гордістю зоопарку є величезний акваріум та павільйон «Тропічний дім», де можна побачити безліч дивовижних істот. На сьогоднішній день у Віденському зоопарку мешкає понад 750 видів тварин. Є серед них і гігантські панди, які рідко живуть і тим більше розмножуються в неволі.

Адреса: Зоопарк Шенбрунн, Maxingstraße 13b, 1130 Wien, Австрія.

Церква Святого Петра

Церква Святого Петра

Церква Святого Петра. | Фото: Wikimedia.

Зроблена за зразком і подобою собору Святого Петра в Римі, віденська колегіально-парафіяльна церква Святого Петра розташовується на місці, спочатку займаному римською церквою, а потім церквою, заснованою Карлом Великим у 792 році. Нинішня будівля, побудована у XVIII столітті, може похвалитися масивним куполом, чудовими фресками і безліччю художніх цінностей, що зберігаються тут.

Неподалік церкви Святого Петра ви можете побачити Чумну колону – стовп у стилі бароко заввишки 21 метр, зведений в ознаменування закінчення чуми 1679 року, що забрала життя як мінімум 75 тисяч віденців. Цікавим є і довколишнє Шотландське абатство, побудоване в XII столітті. Серед учнів школи при цьому абатстві – Йоганн Штраус та останній австрійський імператор Карл I. Славиться Шотландське абатство та чудовою колекцією творів мистецтва XVI-XIX століть.

Адреса: Katholische Kirche St. Peter, Peterspl. 6, 1010, Відень, Австрія.

Віденський музей Карлсплатц

Віденський музей Карлсплатц

Віденський музей Карлсплатц. | Фото: Wikimedia.

У музеї Відня, де зберігається близько 150 тисяч експонатів, можна здійснити захоплюючу екскурсію з історії регіону, починаючи з епохи неоліту та закінчуючи серединою XX століття. Експонати музею розташовані на трьох поверхах. Є тут і місця для виставок.

Адреса: Wien Museum Karlsplatz, Karlsplatz 8, 1040 Wien, Австрія.

Музей сучасного мистецтва

Музей сучасного мистецтва

Музей сучасного мистецтва. | Фото: Wikimedia.

MUMOK розміщений в історичному “рукаві” комплексу MuseumsQuartier. У цьому музеї зберігається найкраща колекція творів віденського мистецтва XX століття. Основна увага приділяється флюксусу, модернізму, поп-арту та фотореалізму.

Роботи в цих художніх напрямках, а також найкраще з експресіонізму, кубізму, мінімалізму та віденського акціонізму становлять основу колекції з 9000 експонатів, які поперемінно змінюють один одного відповідно до зазначеної на даний момент теми. Іноді все це пакується, щоб звільнити місце для тимчасових виставок.

Адреса: Mumok, Museumsplatz 1, 1070 Wien, Австрія.

Музей Будинок музики

Музей Будинок музики

Музей Будинок музики.

Інтерактивний музей «Будинок музики» досить кумедно розповідає про світ звуків. Цікаво тут буде і дорослим, і дітям. Експонати розташовані на чотирьох поверхах та охоплюють все, що стосується музики та звуків загалом, починаючи з Віденського філармонічного оркестру та закінчуючи вуличними шумами.

Сходи між поверхами є гігантським роялем. На заскленому дворику часто відбуваються різноманітні музичні заходи.

Адреса: Haus der Musik, Seilerstätte 30, 1010 Wien, Австрія.

Галерея Albertina

Галерея Albertina

Albertina Галерея. | Фото: Wikimedia.

Альбертіна, яка при Габсбургах використовувалася як апартаменти для гостей, сьогодні є сховищем колекції графічного мистецтва, що регулярно рекламується як найбільша у світі.

Багатство постійної колекції, а це понад 100 картин, що охоплюють період від Моне до Пікассо, та висока якість тимчасових виставок справді роблять Альбертіну цікавою.

Адреса: Albertina, Albertinaplatz 1, 1010 Wien, Австрія.

Військово-історичний музей

Військово-історичний музей

Військово-історичний музей. | Фото: Wikimedia.

Чудовий військово-історичний музей розміщений на території Арсеналу, де колись розташовувалися військові казарми та склад боєприпасів. Розглядаючи експонати музею, відвідувачі пройдуть шлях від Тридцятирічної війни (1618-1648) до Другої світової.

Вони поповнять свій багаж знань про Угорське повстання та Австро-Прусську війну, що закінчується в 1866 році, про наполеонівську і турецьку війни, про Першу світову… Одним з головних раритетів, що зберігаються в музеї, є державний друк Мустафи-паші, який дістався як трофей принцу Євгену Савойському в битві при Зенті 1697 року.

Адреса: Heeresgeschichtliches Museum, Arsenal 1, 1030 Wien, Австрія.

Собор Святого Карла

Собор Святого Карла

Собор Святого Карла.

У 1713 році у Відні лютувала чума, що стрімко спустошує місто. Карл VI дав обітницю, що якщо вдасться позбавитися цієї напасті, він зведе грандіозний храм. Так з’явилася найкраща віденська церква у стилі бароко – Собор Святого Карла, що височіє у південно-східному кутку парку Рессель. Будівля була спроектована Йоганном Бернхардом Фішером фон Ерлахом.

Будівництво розпочав у 1716 році сам Йоганн, а закінчив у 1739 році вже його син Йозеф. Висота храму становить 72 м. Зверху він увінчаний величезним мідним еліптичним куполом, що робить Карлскірхе схожим на Собор Святого Петра в Римі. Родзинкою собору є ліфт, який піднімає відвідувачів до купола для детального огляду чудових фресок роботи Йоганна Міхаеля Роттмайра.

Адреса: Karlskirche, Kreuzherrengasse 1, 1040 Wien, Австрія.

Музей прикладного мистецтва

Музей прикладного мистецтва

Музей прикладного мистецтва. | Фото: Kotomi_/Flickr.

Музей прикладного мистецтва присвячений художнім виробам, що використовуються у повсякденному житті. Значна їх частина виготовлена ​​австрійськими майстрами. У кожній виставковій залі представлено свій стиль – тут і ренесанс, і бароко, і орієнталізм, і історизм, і ампір, і арт-деко.

Сучасним художникам було запропоновано оформити зали музею так, як вони вважали це доречним, в результаті інтер’єри вийшли унікальними та дуже привабливими. Найпопулярнішою у публіки виявилася експозиція «Дизайн та архітектура XX століття», а найцікавішим експонатом – картонний стілець Френка Гері.

Адреса: Museum für Angewandte Kunst, Stubenring 5, 1010 Wien, Австрія.

Віденське колесо огляду

Віденське колесо огляду

Віденське колесо огляду.

Першим у списку бажань кожного відвідувача парку Пратер є знамените колесо огляду Riesenrad, яке вважається одним із символів міста. Добре відомо воно, принаймні людям старшого покоління, що дивилися британський фільм «Третя людина» (1949), знятий у похмурому післявоєнному Відні.

Славиться віденське колесо огляду тим, що є найстарішим з діючих на даний момент (побудовано воно було в 1897 англійцем Вальтером Бассетом). Цей антикваріат підніме вас на висоту 65 метрів. Повний оборот 430-тонної махини займає близько 20 хвилин, а значить, у вас буде достатньо часу, щоб зробити фантастичні знімки міста, що розкинулося біля ваших ніг.

Адреса: Wiener Riesenrad, Riesenradplatz 1, 1020 Wien, Австрія.

Парк розваг Пратер

Парк розваг Пратер

Парк розваг Пратер.

Пратер – найбільший парк центрального Відня. На 60 кв.км його території розмістилися листяні ліси, луки та посаджені деревами бульвари, а також дитячі майданчики, басейн, поле для гольфу та гоночна траса. Центральна алея парку, облямована величними каштанами, які восени палають золотом, а навесні вкриваються красивими білими квітами, тягнеться від Пратерштерна до Люстхауса.

Адреса: Prater, 1020 Відень, Австрія.

Музеї Нового замку

Музеї Нового замку

Музеї Нового замку | Фото: Dennis Jarvis/Flickr.

У помпезному Новому замку розташовано одразу три музеї. У Музеї старовинних музичних інструментів ви познайомитеся з історією роялю і побачите різноманітну колекцію інших музичних інструментів.

В Ефеському музеї зберігаються артефакти, знайдені під час розкопок, які проводили австрійські археологи в турецькому Ефесі в період між 1895 і 1906 роками. В експозиції Збройового музею – обладунки та зброя, датовані переважно XV та XVI століттями.

Адреса: Neue Burg, Heldenplatz, 1010 Wien, Австрія.

Музей природознавства

Музей природознавства

Музей природознавства. | Фото: Allie_Caulfield/Flickr.

Дивовижний Віденський музей природознавства охоплює чотири мільярди років природної історії. Будинок кінця XIX століття, в якому розташовується музей, з прикрашеними фресками залами та привабливим куполом є братом-близнюком Віденського художньо-історичного музею, розташованого навпроти.

Основу колекції музею природознавства складають мінерали, скам’янілості та кістки динозаврів. Є тут і по-справжньому унікальні знахідки – незрівнянна колекція із 1100 метеоритів, наприклад, або крихітна Венера Віллендорфська, вік якої перевалили за 25 тисяч років.

Панорамна екскурсія по музею, включає вихід на дах будівлі, що дозволяє близько розглянути химерну архітектуру будівлі.

Адреса: Naturhistorisches Museum, Burgring 7, 1010 Wien, Австрія.

Парк Шенбрунського палацу

Вид на парк Шенбруннського палацу

Вид на парк Шенбруннського палацу.

Красиво доглянуті сади палацу, оформлені у французькому стилі, привабливо виглядають будь-якої пори року: влітку це справжня симфонія кольору, взимку – стримано-суворе поєднання сірого та коричневого.

Територія, яка була відкрита для публіки Йосипом II у 1779 році, приховує безліч визначних пам’яток серед усаджених деревами алей. Останні, до речі, були розбиті ще у 1750-1755 роках, причому з типовою німецькою педантичністю – у суворій відповідності до сітки.

Адреса: Schönbrunn Palace, Schönbrunner Schloßstraße 47, 1130 Wien, Австрія.

Віденська медико-хірургічна академія

Віденська медико-хірургічна академія

Віденська медико-хірургічна академія. | Фото: Wikimedia.

Шанувальники архітектури часто відвідують цей комплекс епохи Просвітництва виключно заради того, щоб помилуватися його чудовими неокласичними будівлями 1785 будівлі. Але славиться ця медична академія, заснована Йозефом II для підготовки військових хірургів, зовсім не цим, а тим, що на її території знаходиться найнезвичайніший музей міста.

Родзинкою Йозефінуму є його велика 200-річна колекція анатомічних та акушерських моделей, виконаних із воску. Створені ці моделі були як наочні посібники для навчання студентів-медиків, але майже відразу почали паралельно використовуватися ще й для публічного перегляду. Вони й досі виставлені в оригінальних вітринах із рожевого дерева та венеціанського скла.

Адреса: Josephinum Sammlung der Medizinischen Universität, Währinger Str. 25, 1090 Wien, Австрія.

Парламент

Парламент

Парламент.

Будівля парламенту, де починаючи з 1918 року засідають Національну та Федеральну ради парламенту Австрії, вражає своїми величезними розмірами. Будівництво цієї споруди, призначеної для використання імператорськими та провінційними делегаціями, було завершено у 1883 році. У його оформленні виразно простежується грецький вплив – коринфські колони, багате оздоблення, численні мармурові статуї та рельєфи.

Особливу увагу слід приділити зовнішньому різьбленню, що зображує сцену того, як Франц Йосип I вручає Конституцію 17 народам Австрії. Ще однією визначною пам’яткою цього місця є чудовий фонтан Афіни Палади з його чотириметровою статуєю, прикрашеною позолоченим шоломом і списом, і фігурами, що перебувають біля ніг давньогрецької богині, що уособлюють річки Дунай, Інн, Ельбу та Молдау.

Австрійський парламент відкрито для відвідування туристами. У Центрі для відвідувачів можна ознайомитись з мультимедійними презентаціями, що розповідають про історію будівлі та самого Парламенту.

Адреса: Parlament, Dr.-Karl-Renner-Ring 3, 1017 Wien, Австрія.

Вулиця Кертнерштрассе (Доннербруннен)

Вулиця Кертнерштрассе (Доннербруннен)

Вулиця Кертнерштрассе (Доннербруннен). | Фото: Wikimedia.

Хочете після багатоденних ходінь по музеях і галереях зайнятися нарешті невимушеним шопінгом? Тоді вирушайте на найкрасивішу вулицю Відня – Кертнерштрассе. Цей пішохідний район ідеально підходить для неквапливих прогулянок – вуличні кафе, модні магазини, елегантні бутіки, жваві торгові пасажі… Більшість будівель, які ви бачите сьогодні тут, належать до XVIII століття, хоча є винятки.

Мальтійська церква, наприклад, з’явилася у XIII столітті, коли вулиця була ще тільки закладена (загляньте всередину, щоб побачити гербові щити лицарів Мальти). Ще одним добре відомим будинком цього району є зведений в 1698 палац Естерхазі (нині в ньому знаходиться висококласний ресторан).

Не можна не відзначити вишуканий фонтан Доннера, збудований у 1739 році Георгом Рафаелем Доннером і відбиває за задумом автора «дбайливість та мудрість» міського уряду (такий піар був проплачений, звичайно, самими градоначальниками).

Адреса: Donnerbrunnen, Plankengasse, 1010 Wien, Австрія.

Театр Бургтеатр

Театр Бургтеатр

Театр Бургтеатр.

Велична будівля в стилі Ренесанс, що красується на Рінгштрассе, була спроектована і збудована Готфрідом Земпером і Карлом Хазенауером у 1888 році. (1945-го будівля ця була практично повністю знищена бомбардуваннями, але до 1955 року відновлена ​​у своїй довоєнній величі.)

А ось «Бургтеатр», який тут розміщується, значно старший: він був заснований у 1741 році, що робить його одним із найстаріших театрів Європи. Саме у «Бургтеатрі» відбулися прем’єри «Весілля Фігаро» Моцарта (1786) та Першої симфонії Бетховена (1800). Щоб заглянути за лаштунки цього чудового театру, приєднайтеся до однієї з екскурсій, що регулярно проходять тут.

Адреса: Burgtheater, Universitätsring 2, 1010 Wien, Австрія.

Палац Ліхтенштейнів

Палац Ліхтенштейнів

Палац Ліхтенштейнів. | Фото: Wikimedia.

Цей величний палац у стилі бароко, який колись став архітектурною музою італійського пейзажиста Каналетто, належить княжому роду Ліхтенштейнів (родина жила у Відні аж до нацистського аншлюсу 1938 року).

Сьогодні в цій будівлі розміщується приватна художня колекція князя Ліхтенштейна Ганса-Адама II, яка включає близько 200 картин та 50 скульптур, що датуються 1500-1700 роками. Палац можна відвідувати двічі на місяць під час годинних екскурсій (екскурсії проводяться німецькою мовою, але доступний англомовний аудіогід).

Адреса: Gartenpalais Liechtenstein, Fürstengasse 1, 1090 Wien, Австрія.

Віденський Дім Мистецтв

Віденський Дім Мистецтв

Віденський Дім Мистецтв.

Віденський будинок мистецтв з його неправильними формами, шаховими фасадами, мозаїчною плиткою, деревами, що ростуть прямо на даху, і плющем, що обвиває стіни, є ілюстрацією неабиякого стилю віденського художника і борця за екологію Фріденсрайха Хундертвассера (1928-2 .

Це своєрідна ода грайливій та сміливій творчості ексцентричного майстра, який називав пряму лінію «безбожною».

Адреса: KUNST HAUS WIEN. Museum Hundertwasser, Untere Weißgerberstraße 13, 1030 Wien, Австрія.

Будинок Хундертвассера

Будинок Хундертвассера

Будинок Хундертвассера. | Фото: Marco Verch Professional Photographer та Speaker / Flickr.

Вирішуючи, що відвідати у Відні, не пропустіть з уваги барвистий житловий будинок Хундертвассера, розташований недалеко від центру Відня, в районі Ландштрассе. Названо його на честь австрійського художника Фріденсрайха Хундертвассера, який розробив концепцію цього будинку і разом із відомим архітектором Йозефом Кравіною спроектував будівлю.

Будинок цей справді незвичайний: кожна із 52 його квартир має свій колір; деякі квартири «виходять» за межі будівлі, дерева ростуть не тільки на даху, а й усередині будинку (при цьому їхні гілки стирчать із вікон). Будівництво інноваційної будівлі закінчилося 1985 року; і сьогодні він є невід’ємною частиною культурної спадщини Відня.

Адреса: Hundertwasserhaus, Kegelgasse 36-38, 1030 Wien, Австрія.

Віденська державна опера

Віденська державна опера

Віденська державна опера.

Віденська державна опера, один із найбільших і найпрекрасніших театрів світу, приймала на своїй сцені багатьох видатних композиторів, диригентів, солістів та танцюристів. Сьогодні оперні та балетні спектаклі ставляться тут не менше 300 разів на рік, чому значною мірою сприяє справжня одержимість вінців музикою. Любов ця зародилася ще XVII столітті, як у Відні з’явився придворний оперний театр.

Нинішня величезна будівля театру, примітна своїм французьким стилем раннього Ренесансу і здатна вмістити 2211 глядачів та 110 музикантів, була збудована у 1869 році. В результаті бомбардувань 1945 року воно було частково зруйноване, але парадні сходи, що ведуть на другий поверх, фойє з фресками Моріца фон Швінда, що зображують відомі оперні сцени, і вишукана чайна кімната з її цінними гобеленами при цьому не постраждали і дійшли до нас у первозданному .

Адреса: Wiener Staatsoper, Opernring 2, 1010 Wien, Австрія.

Сад Бурггартен

Скляний Пальмовий будинок

Скляний Пальмовий будинок.

Бурггартен колись був приватним садом Габсбургів, сьогодні вхід сюди відкритий для всіх бажаючих (вдумайтеся тільки: сам Франц II колись садив у цьому саду дерева, а сьогодні ви можете влаштувати пікнік на свіжому повітрі). У кутку саду ви зможете знайти меморіал, присвячений видатному австрійському композитору Вольфгангу Амадею Моцарту.

У північній частині розташований чудовий скляний Пальмовий будинок. Ліву частину цього будинку займає Павільйон метеликів, де відвідувачі можуть побачити чудових тропічних метеликів, а також кажанів (менш чудових, проте викликають бурю емоцій у сучасних міських жителів).

Адреса: Burggarten, Josefsplatz 1, 1010 Wien, Австрія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук