Путівник по Гватемалі: що подивитись, корисні поради

Республіка Гватемала

Назва цієї країни походить від слова cuauhtēmallān, що в перекладі з мови ацтеків означає місце багатьох дерев. Гватемала сповнена містики та давніх обрядів легендарного народу, що колись створив загадкову та дивовижну цивілізацію серед вологих джунглів Центральної Америки. Вирушивши до Гватемали, ви зможете взяти участь у язичницьких святах, поринути в побут нащадків майя і поспостерігати за зловісними чаклунськими ритуалами суворих шаманів у химерних вбраннях.

Путівник по Гватемалі: що подивитись, корисні поради

Загальна інформація

Географія Гватемали

Республіка Гватемала розташована між двома океанами – Тихим та Атлантичним. Країна межує з Мексикою, Гондурасом, Белізом та Сальвадором. Більше половини її території (близько 54%) покрито тропічними джунглями, серед яких височіють вулкани. З них активні лише три — саме їхня діяльність у поєднанні зі специфічною структурою Тихоокеанського дна є причиною частих землетрусів. Найвища точка країни — вершина вулкана Тахумулька, що згасло, (4211 м). У Гватемалі досить багато озер, найбільші: Атітлан, Ісабаль, Аматітлан і Петен-Іца.

Гватемала поділена на 22 департаменти, які сильно відрізняються один від одного за розмірами та щільністю населення. Наприклад, Петен займає близько третини країни, але дуже слабко заселений. Натомість у відносно невеликому департаменті Гватемала проживає понад 20% всього населення країни. Головні адміністративні одиниці, своєю чергою, поділяються на муніципалітети.

Куди податися і що подивитися в Гватемалі

Ім’я столиці Гватемали збігається із назвою країни. Це найбільше (понад мільйон людей) місто Центральної Америки. Найбільш відвідуваною пам’яткою вважається Національний парк Тікаль. На його території розташовані руїни стародавнього міста та святилищ, збудованих понад 2000 років тому. Тут же можна побачити знамениті піраміди, мета будівництва яких поки що залишається загадкою.

Кесальтенанго

Кесальтенанго (Шайла) – друге за величиною місто Гватемали. Туристи приїжджають сюди, щоб відвідати гарячі джерела на його околицях і прогулятися в села, що розташовані неподалік. Там можна купити національне вбрання і навіть побачити, як виробляється місцева вовна, з якої вони виготовлені. У самому місті майже немає нічого цікавого, за винятком прекрасного парку в центральній частині. Звідси відкривається розкішний краєвид вулкани, що оточили Кесальтенанго з усіх боків.

Антигуа-Гуатемала

Місто Антігуа-Гуатемала в колоніальний період країни було столицею, а зараз воно перетворилося на величезний музей. У ньому збереглося багато будівель іспанської архітектури та пам’яток у стилі бароко. Якщо вам подобається неспішний відпочинок без зайвого шуму та екстриму, то це саме таке місце. У місті багато старовинних будівель, затишних ресторанів та практично відсутня злочинність. Варто відзначити прекрасний клімат Антигуа-Гуатемали — тут панує вічна весна.

Пляжі

Найпривабливішими пляжними курортами вважаються Монтерріко (Тихоокеанське узбережжя) та Плайя-Бланка (Карибське море). Ще один із найкрасивіших пляжів країни називається Пунта-де-Пальма. Він розташований у південній частині Карибського басейну – у місті Пуерто Барріос. Пляжі Гватемали не дуже добре пристосовані для відпочинку – на багатьох немає навіть шезлонгів і елементарних зручностей.

Що врахувати, вирушаючи до Гватемали

  • У країні досить напружена кримінальна ситуація, але це стосується не всіх міст. Гуляючи столицею Гватемали, намагайтеся весь час контролювати ситуацію — вуличні банди або члени картелю можуть влаштувати перестрілку з поліцією навіть вдень. У невеликих містах набагато спокійніше. Але й у них не варто виходити гуляти вночі чи забредати углиб бідних кварталів. Поїздки до села абсолютно безпечні, там ви не зіткнетеся навіть із крадіжкою, хіба що місцеві жителі можуть трохи схитрувати під час розрахунків.
  • У Гватемалі легко зіткнутися з проявами расизму. В основному це стосується білих дівчат, одягнених надто яскраво і зухвало. Загалом, місцеві жителі недолюблюють «грінго», окрім тих випадків, коли можна на них заробити.
  • При оплаті MasterCard та Diners Club можуть виникнути проблеми. Інші платіжні системи вільно приймаються у великих готелях, магазинах та розважальних закладах.
  • Місцева електромережа працює з напругою 120 V. Розетки зустрічаються 4-х типів: A, B, G, I. Тому краще взяти із собою потрібні перехідники та адаптери. Але якщо ви зупинитесь у великому готелі, все потрібне можна орендувати.
  • У магазинах Гватемали можна купити дуже якісні вироби зі шкіри. А як сувеніри туристи зазвичай обирають національний одяг, ритуальну атрибутику, різні дрібнички з напівдорогоцінного каміння.

Визначні пам’ятки Гватемали

Практично всі найзначніші пам’ятки Гватемали так чи інакше пов’язані зі спорудами та культурою індіанців майя. Більшість найцікавіших музеїв країни зосереджена у столиці. У невеликих містах збереглися старовинні будинки та пам’ятники часів Конкісти. Природа тут теж яскрава і незвичайна, тому не пропустіть можливість потрапити в справжні дикі джунглі або піднятися до кратера вулкана.

Найкращий час для відвідування Гватемали

Клімат у Гватемалі дуже залежить від регіону. На узбережжях Тихого океану та Карибського басейну розташована зона тропіків. Середньодобова температура коливається в районі +27 °C. Високогір’я відрізняється більш прохолодною погодою, а в деяких районах може бути дуже холодно – негативна температура вночі тут не рідкість.

Сезон дощів починається у середині травня та триває до жовтня. Дуже багато туристів вибирають для подорожі до Гватемали липень-серпень. Але варто врахувати, що на рівнині Петен та Карибському узбережжі зазвичай дуже дощове літо. Найсприятливіший час для поїздки – проміжок з листопада до кінця квітня.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Міланом: що подивитись, корисні поради
Мілан Перше, що спадає на думку при згадці про Мілана –
Trips
Путівник по Дюнкерку: що подивитись, корисні поради
Дюнкерк Дюнкерк знаходиться на півночі Франції за 300
Trips
Путівник Мадридом: що подивитись, корисні поради
Мадрид У самому серці Іспанії, на берегах тихої річки
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Путівник по Ірландії: що подивитись, корисні поради
Ірландія – острівна держава, розташована в північній
Trips
Путівник по В’єтнаму: що подивитись, корисні поради
В’єтнам В’єтнам, мов древній дракон, витягнувся
Trips
Відень
Путівник по Відню: що подивитись, корисні поради
Відень Біля підніжжя Альп, на березі Дунаю, стоїть
Trips
Путівник по Флоренції: що подивитись, корисні поради
Флоренція Флоренція – звучить як музика і сповнює натхненням.
Trips