Путівник по Кенії: що подивитись, корисні поради

Кенія

Країна отримала своє ім’я від назви гірського масиву Кенія. Це друга по висоті гора в Африці після Кіліманджаро. Побувавши тут, любителі ароматної кави зможуть на власні очі побачити як ростуть зерна і наливаються соками, що бадьорять, на численних кавових плантаціях. Кенія — один із головних експортерів цього продукту у світі. Туристів також залучають місцеві найбагатші природні заповідники та чисті пляжі з білим піском, що тягнуться по всій береговій лінії країни на 500 км. Прямо на них розташовуються комфортні готелі з розвиненою інфраструктурою, а також безліч ресторанів здорової та смачної їжі. Кенія манить безмежними просторами дикої природи, де гуляють антилопи, жирафи та зебри. Це найкращі території для яскравих сафарі, що запам’ятовуються. Цікаво, що багато знаменитостей обирають цей напрямок для медового місяця. Наприклад, тут відпочивали Іванка Трамп (дочка 45-го президента США) та американська актриса Періс Хілтон. Відомо, що королева Великобританії Єлизавета II дуже любить Кенію. Адже саме тут, під час короткої відпустки, вона отримала пропозицію руки та серця від принца Пилипа.

Путівник по Кенії: що подивитись, корисні поради

Загальна інформація

Географія Кенії

Республіка Кенія – велика держава в Східній Африці, з населенням понад 46 млн. чоловік. До 1963 ця територія була колонією Великобританії. Держава межує з Ефіопією, Сомалі, Танзанією, Угандою та Південним Суданом. У західній частині країни знаходиться найбільше у світі прісне озеро Вікторія. Загальна довжина його берегової лінії становить понад 7000 км. На південному сході Кенія омивається водами Індійського океану. Загалом водна поверхня займає понад 11 тис. км² із 583 тис. км² загальної площі держави.

Географічні області Кенії – басейн озера Вікторія, Східно-Африканська рифтова долина з прилеглими гірськими масивами, східні плато, напівзасушливі та посушливі території на півночі та півдні та узбережжі.

У земних надрах країни є широкий спектр корисних копалин: золото, рубіни, барити. Кілька років тому у північно-західній частині були виявлені нафтові запаси. Зі всіх східних африканських країн Кенія розвивається найбільш динамічно.

Головні особливості Кенії – широкі довгі пляжі та багатий тваринний світ з приголомшливою різноманітністю птахів та ссавців. Офіційно тут зареєстровано понад 450 видів тварин та понад 600 видів пернатих. Ще кілька десятків років тому тут полювали на антилоп та слонів, у результаті їх чисельність зменшилась у рази. Тепер це суворо заборонено і тварини охороняються законом.

Куди податися і що подивитися в Кенії

Найробі

Столиця Кенії та найбільше місто Східної Африки. Тут є знаменитий Національний парк. Це єдине місце, де в такій близькості від мегаполісу можна спостерігати за життям левів, жирафів та безліччю птахів. Серед туристів популярні піші прогулянки-сафарі парком. Великий інтерес викликає також Центр жирафів (20 км від Найробі). Тут можна погодувати цих дивовижних тварин з рук, погладити, обійняти і навіть поцілуватися з ними. А щоб сфотографуватися на тлі панорами міста, рекомендується піднятися на вертолітний майданчик, який розташований на даху другої за висотою будівлі в Найробі (163 м) і третьої — в Африці. Це офісний комплекс Old Mutual Tower. У годині їзди від столиці Кенії знаходиться Найваша – досить глибоке прісноводне озеро, яке стало будинком для сотень птахів та величезної популяції бегемотів. Зрештою, щоб відчути Кенію у всіх її проявах, не можна обійти увагою нетрі Кібера. Вони знаходяться всього за 5 км від центру Найробі — по сусідству з чистими та затишними будинками. Це найбільші нетрях в Африці, в яких живуть понад 500 тис. дорослих та дітей.

Момбаса

Економічний центр та друге за величиною місто держави. Тут розташована фортеця «Форт Ісуса», побудована в 1593 для захисту від нападів турків і африканських племен. Вона зарахована до шедеврів архітектури XVI століття та включена ЮНЕСКО до списку об’єктів Світової спадщини. На особливу увагу заслуговує стара частина Момбаси, що складається з вузьких вуличок і будиночків в арабському стилі з ажурними балконами. У місті є кілька десятків мечетей. Найбільший інтерес викликає найстаріша з них – Мандри (1570). За старих часів вона була маяком для кораблів. Ще тут розміщується найбільша в Африці Mamba Village Crocodile Farm – крокодиляча ферма, де мешкають 12 тис. крокодилів різного віку. Не пропустіть Національний парк ЦАВО. Щоправда, розташований він за 200 км від Момбаси, але у туристів користується особливою популярністю. Це найбільший у світі парк,

Кісуму

Третє за величиною місто Кенії. Тут є аеропорт. Розвинуте сільське господарство та суднобудування. Неподалік є заповідник Кісуму, де мешкають бабуїни та бегемоти.

Накуру

У цьому місті інтерес представляє Національний парк «Озеро Накуру». Тут мешкають рожеві фламінго, чорні та білі носороги. Сафарі в цій місцевості виходить вражаючим – на озері нерідко збираються понад мільйон фламінго та пеліканів. Поверхня води стає рожевою від великої кількості цих прекрасних птахів.

Малінді

Відомий тим, що в 1498 його відвідав знаменитий мореплавець Васко да Гама. З цієї нагоди було зведено кораловий стовп, який можна оглянути. Окрім того, туристів приваблюють забудови Старого міста.

Нарок

В околицях міста знаходиться найбільший національний парк Кенії – Масаї-Мара. Він розкинувся на півтори тисячі квадратних метрів, на висоті 1650 м над рівнем моря. Тут мешкають понад 80 видів ссавців та 4 сотні різних птахів. Особливо привертає увагу туристів велика кількість левів. Оглядати красу парку можна лише на джипі, у супроводі екскурсовода. Пішки ходити не можна. Для тих, хто не заощаджує на відпочинку, передбачено варіант подорожі на повітряній кулі.

Національні особливості жителів Кенії

  • У Кенії мешкають кілька десятків різних племен. У кожного — свої звичаї та мова. Питання “з якого ти племені” – перше, яке задають один одному при знайомстві.
  • Кочові племена, наприклад, плем’я самбуру, змінюють місце проживання раз на місяць-півтора. Вони проживають у будиночках зі шкур та глини, по 8-10 сімей. Розводять велику рогату худобу. У племені суворо розподілено обов’язки: чоловіки полюють і заготовляють м’ясо, а жінки відповідають за затишок.
  • Найбільш поширені в Кенії напівкочові племена масаї. Відмінна риса представників цих груп – полігамність. Незважаючи на те, що жінка виходить заміж за одного чоловіка, вона може перебувати в інтимних відносинах з іншими членами племені (однолітками чоловіка). При цьому усі її діти будуть нащадками чоловіка. Масаї самі будують собі житла з підручних матеріалів (гній та дерев’яні палиці), а також виготовляють дуже гарні прикраси, яким цілком підійде звання «кращий сувенір із Кенії». За бажанням, можна відвідати поселення масаїв з гідом, і зробити незабутні фото.
  • Офіційні мови країни – суахілі та англійська. У центрах туризму цілком можна розмовляти англійською, але у віддалених куточках можуть виникнути складнощі у спілкуванні через велику кількість місцевих прислівників. Краще брати із собою перекладача.
  • Кенійська кухня – це багато риби, фруктів, морепродуктів. Їжа досить гостра. У фешенебельних ресторанах можна скуштувати м’ясо диких тварин: зебри або антилопи гну. З традиційних м’ясних страв козлятина, баранина, яловичина. Тут не п’ють пакетованих соків. Популярний манговий фреш. Алкоголь — лише імпортний, власного розливу немає. А ось пивоварна промисловість добре розвинена — кенійці дуже люблять пиво.
  • З Кенії заборонено вивозити національну валюту, золото та алмази, плоди рослин і особливо вироби зі слонової кістки, рогів носорога та шкур тварин. У сувенірних лавках поширений продаж статуеток із чорного дерева, які можна купувати як сувеніри та вивозити без проблем.

Визначні місця Кенії

Кенія — країна контрастів, де краси заповідників, упорядкованих вулиць та пляжів є сусідами з убогими нетрів. Тому повний спектр вражень буде забезпечено будь-якому туристові. Тут антилопи та зебри гуляють у людних місцях, а птахи марабу — таке ж звичайне явище, як голуби у російських містах.

Найкращий час для відвідування Кенії

Комфортним часом для відвідування Кенії вважаються січень-лютий, а також червень-вересень. Менш цікавими можуть виявитись у цій країні березень-травень, коли настає сезон дощів, і на дорогах дуже брудно. У жовтні-грудні часто буває дощова погода. Середня температура повітря цих широтах зазвичай становить +25-30°C.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Міланом: що подивитись, корисні поради
Мілан Перше, що спадає на думку при згадці про Мілана –
Trips
Путівник по Дюнкерку: що подивитись, корисні поради
Дюнкерк Дюнкерк знаходиться на півночі Франції за 300
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Путівник по Ірландії: що подивитись, корисні поради
Ірландія – острівна держава, розташована в північній
Trips
Путівник по В’єтнаму: що подивитись, корисні поради
В’єтнам В’єтнам, мов древній дракон, витягнувся
Trips
Відень
Путівник по Відню: що подивитись, корисні поради
Відень Біля підніжжя Альп, на березі Дунаю, стоїть
Trips
Путівник по Флоренції: що подивитись, корисні поради
Флоренція Флоренція – звучить як музика і сповнює натхненням.
Trips
Центр мистецтв королеви Софії: інформація про об’єкт, поради туристам
Національний музей «Центр мистецтв королеві Софії»
Trips