Путівник по Молдові: що подивитись, корисні поради

Країна виноградних лоз. Середньовічні фортеці та лавандові поля

Молдова

Молдова – затишна країна, в якій величні церкви розташувалися у тіні густих кленів та акацій, країна, де досі збереглися середньовічні фортеці та старовинні дворянські садиби. У Молдові ви знайдете величезний набір чудових місцевих вин, кожне з яких має неповторний букет. Але мало хто знає, що Молдова відома не лише виноградною лозою, вона постачає ефірними оліями багатьох виробників косметики Європи та США. Ви ніколи не побачили плантації лаванди, рози чи шавлії? Тоді вам – до Молдови.

Путівник по Молдові: що подивитись, корисні поради

Загальна інформація

Географія

Республіка Молдова — держава у східній Європі, що межує з Румунією та Україною, і не має виходу до моря. Ландшафт у Молдові горбисто-рівнинний, високих гір тут немає. Лісів небагато, оскільки більшість площ використовують у сільському господарстві. У країні багато річок, найбільші з яких – Дністер та Прут, яким проходить кордон із Румунією. Частина території Молдови (12%) на сході країни не контролюється молдавською владою. Там перебуває невизнана світовою спільнотою Придністровська Молдавська Республіка (ПМР).

Адміністративно Молдова розділена на 32 райони, 13 муніципаліїв та автономне освіту Гагаузія.

Де і як відпочити у Молдові

Кишинів

Кишинів — столиця Молдови та її найбільший місто, де мешкає приблизно 23% всього населення країни. Це основний вузол політичної, фінансової та комерційної життя країни, її культурний та освітній центр. Тут знаходяться головні музеї та театри Молдови, є органний зал. У місті багато ресторанів та кафе, супермаркетів та невеликих магазинів. В архітектурному відношенні місто досить різноманітне. Тут можна знайти цікаві споруди дореволюційного та радянського періоду, а у верхній частині міста – дуже оригінальні сучасні висотні будинки. Серед пам’яток історії особливо слід зазначити старовинні православні храми. Біля міста знаходяться 23 озера, а неподалік його околиць розташоване Гідигічне водосховище. Крім того, Кишинів — один із найзеленіших міст Європи, а його чудовий Ботанічний сад налічує понад 10 тисяч видів рослин. Одягнені в зелений бархат широкі вулиці, численні парки та сквери, яскраві квіткові клумби та романтичні озера перетворили Кишинів на чудове місце для тихого сімейного відпочинку.

Бендері

Якщо ви цікавитеся історією та приїхали до Молдови, вам обов’язково слід відвідати Бендері. Це старовинне місто, перші згадки про яке відносяться до 1408 року. Він розташований на лівому березі Дністра і зараз входить до складу ПМР. Бендері – головний порт на Дністрі, великий залізничний узел, місто промисловості. У ньому найвизначніших пам’яток небагато, можна відзначити лише кілька меморіалів жертвам різних воєн — від російсько-турецьких до громадянської війни 1991-1992 рр. Але в межах міста розташована Бендерська фортеця, яка приваблює сюди туристів. Її звели ще XVI столітті турки контролю за Бессарабією, і до другої половини XVIII століття вона була непереможною. Потім, під час кількох війн із турками, її тричі брали російські війська. Фортеця має велику площу, вона негайно збереглася до наших днів,

Більці

Бєльці — великий промисловий центр, друге місто країни за чисельністю населення, яке називають «північною столицею» Молдови. Бєльці перетинають річку Реут і Реуцел, Копачанку та Флемінде. Центральна площа міста – одна з найбільших у Європі. У Бєльцях є кілька старовинних та сучасних храмів. Серед них — чудова церковь Олені та Костянтина, а також дуже гарний та незвичайний сучасний костел архангела Михайла. У місті досить гарних ресторанів та кафе з національною, європейською та японською кухнею. Загалом Бєльці — дуже затишне місто.

Тираспіль

Тираспіль – столиця невизнаної ПМР. Незважаючи на складнощі, спричинені економічною ізоляцією республіки, місто продовжує розвиватися. В останні роки тут будуються нові сучасні будинки. Загалом Тираспіль архітектурною красою не підкорює, більшість будівель належить до радянського періоду, але місто чисте та акуратне. У місті є кілька цікавих пам’яток, зокрема російському полководцю Суворову. Принаймні подивитись, як живе невизнана республіка цікаво.

Сороки

Сороки — невеликий старовинний містечко, що розташувалося на правому березі Дністра, цілком може посперечатися з Кишиневим за звання найзеленішого міста країни та Європи, і ще невідомо хто переможе — місто буквально потопає в зелені. Незважаючи на свої скромні розміри, містечко порадує туристів поруч цікавих будівель, щоправда, сучасних. А перлиною його є Сорокська фортеця, збудована правителем Молдавського князівства Штефаном Великим, наприкінці XV ст.

Національний менталітет молдаван

  • Молдавани народ працьовитий, і славляться своєю гостинністю та хлібосольністю. Якщо ви в селі в якомусь будинку попросите у незнайомих людей води, не виключено, що вас спробують почастувати вином.
  • Молдавани свято відзначають сімейні цінності. Як правило, довірчі, теплі стосунки між батьками та дітьми тривають усю життя.
  • У Молдавії не слід обговорювати тему мови і в розмовах потрібно уникати теми Придністров’я і всього, що з цим пов’язано. Так, на кордоні між ПМР та рештою Молдови вже давно не стріляють, і люди вільно переміщуються через неї, і торгівля ведеться, але конфлікт не вщух і стороннім краще не торкатися хворої теми.

Визначні пам’ятки

До пам’яток Молдови відносять її старовинні храми та монастирі, фортеці, які в останні роки негайно відреставрували. Але все ж таки, насамперед сюди їдуть, щоб відпочити на природі біля чисельних водойм країни і насолодитися чудовими винами. Приїхавши до Молдови, потрібно обов’язково залишити годину на відвідування винного комбінату у Криковому та найбільших у Європі винних льохів у Мілештій міч (Малих Мілештах).

Найкраща година для подорожі до Молдови

Клімат Молдови помірно континентальний. Літо тут спекотне та тривале, а зима – коротка. Середня температура липня +21 °C, але буває влітку до +40 °C. У січні зазвичай -4°C, серйозні морози бувають рідко. Відповідно, їхати до Молдови потрібно з кінця весни та до середини осені. Ще слід врахувати, що з серпня прилавки місцевих магазинів та ринків починають ломитися від великої кількості овочів та фруктів — адже Молдова вирощує їх у надлишку. А якщо опинитеся тут у жовтні, можете взяти участь у Святі вина.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

  1. Олена

    Пропозиція відвідати невизнану республіку — це, звісно, вогонь. Дякую, дуже дякую, не треба.

    Відповіcти

Вам також буде цікаво

Путівник Міланом: що подивитись, корисні поради
Мілан Перше, що спадає на думку при згадці про Мілана –
Trips
Путівник по Дюнкерку: що подивитись, корисні поради
Дюнкерк Дюнкерк знаходиться на півночі Франції за 300
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Путівник по Ірландії: що подивитись, корисні поради
Ірландія – острівна держава, розташована в північній
Trips
Путівник по В’єтнаму: що подивитись, корисні поради
В’єтнам В’єтнам, мов древній дракон, витягнувся
Trips
Відень
Путівник по Відню: що подивитись, корисні поради
Відень Біля підніжжя Альп, на березі Дунаю, стоїть
Trips
Путівник по Флоренції: що подивитись, корисні поради
Флоренція Флоренція – звучить як музика і сповнює натхненням.
Trips
Центр мистецтв королеви Софії: інформація про об’єкт, поради туристам
Національний музей «Центр мистецтв королеві Софії»
Trips