Путівник по Північній Македонії: що подивитись, корисні поради

Північна Македонія

Північна Македонія — одна з найдосліджених європейських країн. Тут на вулицях немає юрби туристів, тому місцеве населення приймає привітно кожного гостя. Північна Македонія відома як один із світових центрів культури: на її території розташовано чимало античних та середньовічних пам’яток. Однак сюди їдуть ще й заради природної краси: озера, ліси, гори — все це є в країні удосталь.

Путівник по Північній Македонії: що подивитись, корисні поради

Загальна інформація

Географія

Північна Македонія розташована на південному сході Європи, на Балканському півострові. На півночі межує з Косово та Сербією, на заході – з Албанією, на півдні – з Грецією, на сході – з Болгарією. Північна Македонія знаходиться в межах двох великих гірських систем: на крайньому заході – високі гори Пінд, у центрі та на сході – нижчі гори Родоп, які розділені річкою Вардар. Адміністративний поділ країни включає 84 громади та місто Скоп’є — самостійну одиницю місцевого самоврядування.

Куди податися і що подивитись?

Скоп’є

Столиця Республіки Північна Македонії — місто Скоп’є, розташоване на півночі країни за кілька кілометрів від кордону з Сербією. 1963 року тут стався землетрус, який зруйнував три чверті міста, а майже всі історичні пам’ятки було знищено. У рамках проекту «Скоп’є-2014» уряд запланував удосконалити місто: почали з’являтися нові пам’ятники, фонтани, скульптури та музеї. Візитна картка Скоп’є – пам’ятник-фонтан «Воїн на коні», висотою понад 15 метрів. Неподалік від нього знаходиться скульптура Юстиніана Першого. Далі видно Кам’яний міст, споруджений у 6 столітті, для сполучення старої частини міста з новою. Перетинаючи його, подивіться вниз, щоб розглянути «Купальниць» – бронзові скульптури, що застигли у русі. Міст пережив землетрус і зберіг меморіальний будинок-музей Терези,

Бітола

Бітола – друге за величиною місто Північної Македонії. Розташовується неподалік кордону з Грецією на невисокому гірському плато. Найвідоміша пам’ятка – руїни античного міста Гераклеї Лінцестіс. Звичайно, від стародавніх споруд залишилося не так багато, але тут можна побачити римський амфітеатр, лазні та портик. Ці землі часто страждали від нашестя татар, тому на території залишилися мечеті. Найвідоміша – Айдар-Каді, зведена в середині 16 століття. У цей же період, у центрі міста, встановили годинник, який досі збирає мусульман на молитву.

Куманове

Ще одне мальовниче містечко Північної Македонії — Куманово, розташоване за 35 км на північ від Скоп’є. Місцевість славиться своєю мінеральною водою, яку назвали на честь міста – «Куманівка». Центральні вулиці Куманово до сьогодні зберігають історію: переважна більшість будівель датується 19 століттям. Дізнатися більше про Куманово можна в національному музеї, а якщо маєте час, вирушайте подивитися на Кокіно — археологічний пам’ятник, вік якого налічує близько 3800 років.

Охрід

Охрід – місто на березі однойменного блакитного озера, навколо якого розташовані мальовничі будиночки. Озеро – одна з найвідоміших пам’яток Європи та знаходиться під захистом ЮНЕСКО. Саме місто – головний курортний центр Північної Македонії. Візитна картка — Античний амфітеатр, де проводяться чарівні музичні вечори. Прекрасний вигляд відкривається із фортеці Самуїла, яку часто зображують на сувенірних листівках. В Охриді розташований палац Робеву, збудований у 19 столітті. Будівля – зразок класичної архітектури, всередині якого знаходиться національний музей із безцінними артефактами. Тут можна побачити золоті посмертні маски, карбовані кубки зі срібла, бронзові шоломи, колекції монет.

Тетове

Тетово – місто на північному заході Північної Македонії, розташоване біля підніжжя гірського масиву Куля. Був заснований навколо церкви Святої Богородиці у 13 столітті, як невелике православне містечко. Проте, вже в 14 столітті Османська імперія захопила ці землі, після чого почалося стрімке зведення мечетей, лазень та ринків. До наших днів залишився монастир ісламського ордену дервішів Бекташі – Арабаті Баба-теке та Строка мечеть (Шарена Джамія). У Тетовому багато затишних кафе, власники яких пропонують скуштувати місцеві страви – не відмовте собі у цьому задоволенні.

Національні особливості мешканців Північної Македонії

  • Македонці працелюбні, особливо щодо сільськогосподарських робіт. Більшість населення живе у сільській місцевості.
  • Жителі Північної Македонії патріотичні: вони з гордістю розповідають про свою країну та реагують бурхливим захопленням на згадки про країну у ЗМІ.
  • Македонці доброзичливі, легко заводять розмову навіть із незнайомцями. Вони отримують величезне задоволення, показавши іноземцю будинок і виявивши гостинність.
  • У Північній Македонії чоловіків значно більше, ніж жінок, тому тут представниці прекрасної статі мають велику популярність.
  • Македонці – музична нація. На літній фестиваль в Охриді з’їжджаються музиканти з усього світу.
  • Будь-яке свято у македонців супроводжується національним танцем «теското», під звуки волинки та тапана. За давнім звичаєм, македонці часто танцюють на столах.

Визначні пам’ятки

Безліч монастирів і церков, унікальні пейзажі Охридського озера, найкрасивіші національні парки — все це чарівна Північна Македонія, яка чекає на своїх гостей.

Найкращий час для поїздки до Північної Македонії

На більшій частині Північної Македонії клімат помірний, континентальний, гірський, Півдні – кліматичні умови близькі до середземноморського типу. Якщо плануєте тривалі піші прогулянки на природі, вирушайте сюди влітку. Середня температура становить +25 °C. Для огляду визначних пам’яток можна вибрати травень та вересень. Взимку можна вирушити на гірськолижні курорти – середня температура коливається в межах від -1ºС до -3ºС.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Міланом: що подивитись, корисні поради
Мілан Перше, що спадає на думку при згадці про Мілана –
Trips
Путівник по Дюнкерку: що подивитись, корисні поради
Дюнкерк Дюнкерк знаходиться на півночі Франції за 300
Trips
Путівник Мадридом: що подивитись, корисні поради
Мадрид У самому серці Іспанії, на берегах тихої річки
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Галерея Лафайєт: інформація про об’єкт, поради туристам
Галерея Лафайєт у Парижі — розкішна пам’
Trips
Путівник по Ірландії: що подивитись, корисні поради
Ірландія – острівна держава, розташована в північній
Trips
Відень
Путівник по Відню: що подивитись, корисні поради
Відень Біля підніжжя Альп, на березі Дунаю, стоїть
Trips
Путівник по В’єтнаму: що подивитись, корисні поради
В’єтнам В’єтнам, мов древній дракон, витягнувся
Trips