Путівник по Сенегалу: що подивитись, корисні поради

Сенегал

Сенегал – безпечна країна у Західній Африці. Колись вона була колонією Франції. Це залишило свій відбиток на її архітектурі, історії та вплинуло на страви місцевої кухні, які тепер вважаються найкращими на континенті. Туристів приваблює та різноманітність, яку може запропонувати Сенегал. На його невеликій території ніби умістилася вся Африка. У цій країні мирно співіснують цивілізація та давні традиції. Французька чарівність і шарм живуть поруч із африканським духом загублених племен. А на його широких пляжах з кожним роком зростає кількість готелів з європейським сервісом.

Путівник по Сенегалу: що подивитись, корисні поради

Загальна інформація

Географія Сенегалу

Сенегал знаходиться у Західній Африці. Він сусідить на півночі з Мавританією, на півдні – з Гвінеєю та Гвінеєю-Бісау, на сході – з Малі, а із заходу омивається водами Атлантичного океану. Усередині Сенегалу розташована держава Гамбія. Від узбережжя воно йде в глиб країни майже на 300 км. Найбільші річки — Сенегал (назвою якої було названо держава) і Казаманс. Вони безперешкодно перетинають савани та рідкісне колесо країни.

Куди податися і що подивитися в Сенегалі

Дакар

Дакар – столиця та найбільший порт Сенегалу. Незважаючи на те, що місто велике, воно дуже бідне. Серед його головних визначних пам’яток — Монумент африканського відродження (найвища статуя в Африці) та соборна дакарська мечеть. Туристу цікаво подивитися бої місцевих борців на майданчиках міста, перед якими вони проводять незвичайні ритуальні танці та обмивання. На околицях Дакара можна відвідати рожеве озеро Ретба. Воно вражає своїм незвичайним, насиченим кольором. Ще одне незвичайне місце – Акро Баобаб – єдиний у світі мотузковий парк, організований на баобабах. Всього за 10 км від столиці розташоване курортне містечко Лез-Альмаді. Його скеляста берегова лінія приваблює сюди дайверів та любителів поплавати із трубкою.

Сент-Луї

Сент-Луї. Стародавня столиця Сенегалу, розташована на вузькому острові однойменної річки. Тут європейці колись започаткували перше поселення. Місто швидко наповнилося багатими французами, які змагалися у своїй спроможності, вибудовуючи розкішні особняки. Наразі історичний центр Сент-Луї внесено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Всього 20 км на південь від колишньої колоніальної столиці є чудовий Національний парк Ланг де Варварство з граціозними рожевими фламінго. А 60 км на північ від — третій у світі за величиною орнітологічний парк — Птах Джудж. Не лише історичними та природними пам’ятками славиться старе місто. Щорічно у травні тут відбувається фестиваль джазу — найбільший на континенті, а у січні-лютому сюди, на своє свято, з’їжджаються шанувальники блюзу.

Каолак

Каолак — арахісова столиця, де довкола міста розкинулися плантації земляного горіха. Серед визначних пам’яток варто відзначити найкрасивішу в країні мечеть у марокканському стилі (вхід усередину для немусульман закритий). На околицях міста туристів приваблює дельта річки Салум, де все вкрите мангровими чагарниками, а в солоній воді, на корінні дерев, ростуть устриці. Слід зазначити, що Каолак — одне з найбрудніших міст Африки, тому тут регулярно фіксують спалахи епідемій малярії, холери, жовтої лихоманки і навіть прокази.

Зігіншор

Зігіншор — місто, в якому ще збереглася архітектура, яка розповідає про його колоніальне минуле. А про те, що це справжнісіньке африканське місто, нагадують один із найкращих ринків у Сенегалі та аборигенські села на околицях. З Зігіншора зручно вирушати на екскурсії до південних регіонів країни.

Кап-Скірінг

Кап-Скірінг – відомий курорт, пляжі якого вважаються найкращими в Африці. Це чудовий куточок, куди прямують туристи, щоб поніжитися на березі океану з блакитною водою. На околицях міста розташувалися села корінних жителів, де можна побачити їхні ритуальні танці та послухати співи. На кордоні з Гвінеєю-Бісау знаходиться національний парк Нижній Касаманс, де в природному середовищі можна побачити диких африканських тварин.

Салі Портудал

Салі Портудал серед туристів отримав заслужене звання найкращого курортного містечка у Сенегалі. Його популярність стрімко зростає і для цього є всі підстави – висока якість обслуговування в готелях, чисті широкі пляжі, блакитні води океану та краєвиди навколо.

Що врахувати, вирушаючи до Сенегалу

  • Головний національний символ Сенегалу – баобаб. Це дерево охороняється законом — їх заборонено вирубувати і лазити без дозволу влади.
  • Для вивезення із країни виробів із срібла та тканин ручної роботи потрібен дозвіл митних органів.
  • Як сувеніри з Сенегалу везуть маски, тамтами, вироби з цінних порід дерева, елементи інтер’єру, сенегальський батік, мед, масло каріте.
  • На ринках та у приватних магазинах прийнято торгуватися.
  • У Сенегалі добре розвинене річкове та автобусне сполучення. Складніші справи із залізничним транспортом. Авіація всередині країни відсутня. На літаку можна прилетіти до Гамбії.
  • Між великими містами, крім автобусів, зручно переміщатися маршрутними таксі. Вони не мають розкладу і вирушають у дорогу в міру заповнення всіх вільних місць.
  • У суботу та неділю банки закриті, про обмін валюти необхідно подбати заздалегідь.
  • Вивезення виробів із бивнів слона, шкур та опудал рідкісних тварин заборонено.
  • Плануючи поїздку до Сенегалу, необхідно зробити щеплення від жовтої лихоманки.
  • Відвідуючи села корінних жителів Африки, слід враховувати, що у місцевого населення існує власна система знаків уваги та спілкування. Не володіючи цією мовою, можна випадково образити когось. Щоб уникнути цього, рекомендують спілкуватися з ними через перекладача, яким може бути старійшина або шкільний учитель.

Найкращий час відвідування для Сенегалу

Сенегал розташований у субекваторіальному кліматичному поясі. Погода у його північній та південній частині відрізняється. Північ Сенегалу — суха і пустельна, з убогою рослинністю. Сезон дощів настає з липня до жовтня. Південь – тропічний і вологий, з мангровими болотами та густими лісами. Найбільша кількість опадів тут випадає з червня до листопада. У містах, які не мають виходу до моря, температура повітря завжди на кілька градусів вища, ніж на пляжних курортах. Середня температура повітря взимку – +23-28 °С, а влітку +25-35 °С.

Найкращий час для відвідування Сенегалу — з жовтня до березня, коли сезон дощів позаду, а спека вже відступила.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Міланом: що подивитись, корисні поради
Мілан Перше, що спадає на думку при згадці про Мілана –
Trips
Путівник по Дюнкерку: що подивитись, корисні поради
Дюнкерк Дюнкерк знаходиться на півночі Франції за 300
Trips
Путівник Мадридом: що подивитись, корисні поради
Мадрид У самому серці Іспанії, на берегах тихої річки
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Галерея Лафайєт: інформація про об’єкт, поради туристам
Галерея Лафайєт у Парижі — розкішна пам’
Trips
Путівник по Ірландії: що подивитись, корисні поради
Ірландія – острівна держава, розташована в північній
Trips
Путівник по В’єтнаму: що подивитись, корисні поради
В’єтнам В’єтнам, мов древній дракон, витягнувся
Trips
Відень
Путівник по Відню: що подивитись, корисні поради
Відень Біля підніжжя Альп, на березі Дунаю, стоїть
Trips