Путівник по Словаччині: що подивитись, корисні поради

Словаччина

Словаччина – географічний центр Європи та країна, де немає мегаполісів, але при цьому, найбільше збережених замків 13-17 століть, що охороняються ЮНЕСКО. Тут народилися батько та мати знаменитого американського художника Енді Воргола, а ще ця країна – батьківщина парашута. Природа Словаччини вражає різноманітністю та пропонує насичений відпочинок для любителів гірськолижних курортів, шанувальників рафтингу та любителів розміреного оздоровчого проведення часу. Словаччина привітно зустрічає туристів не лише чарівними краєвидами, а й цікавими культурними традиціями.

Путівник по Словаччині: що подивитись, корисні поради

Загальна інформація

Географія

Словацька Республіка знаходиться у східній частині Центральної Європи. Її сусідами є: Чехія, Польща, Україна, Угорщина та Австрія. Країна не має виходу до моря, але при цьому має розвинене річкове сполучення. Найбільші річки Словаччини: Тиса, Дунай, Морава та Ваг. Територія країни переважно горбиста. На півночі та північному сході її оточують Західні Карпати. Найвищими та найпопулярнішими горами є Високі Татри, де найвища точка досягає 2655 метрів (пік Герлаховськи-Штіт). Країна ділиться на 8 країв, кожен з яких має таку ж назву як і його головний центр. У свою чергу, краї поділяються на райони (їх у Словаччині 79), а ті – на громади.

Де і що подивитись

Незважаючи на те, що в Словаччині немає міст-мільйонників, їхня атмосфера та настрій від цього лише виграють. Затишні вулички, старовинні замки та безліч дивовижних відкриттів чекає на вас у будь-якому місті Словаччини.

Братислава

Братислава – «секретна перлина Дунаю», розташована так близько до Відня, що аж до 1945 року між двома містами ходив звичайний трамвай. Це класична європейська столиця зі Старим містом, затишними ресторанчиками з домашньою кухнею та великою кількістю велосипедних доріжок. Столиця Словаччини – маленьке пішохідне місто, щоб подивитися на красу та обійти весь центр знадобиться не більше 20 хвилин. Від центру простягаються яскраві вулички, а в парі кілометрів вже видніються зелені луки, ферми та виноградники. Місто розташоване в самому серці Європи, що дозволяє збудувати безліч комбінованих маршрутів, відвідуючи інші знамениті столиці. Тут є мінеральні джерела, гірськолижні курорти та цікаве дозвілля для туристів різного віку.

Кошице

Кошице – розкинувся на сході Словаччини, в оточенні середньовічних замків, фортечних стін 13 століття та церков. Розташування поблизу кордонів Угорщини, Польщі, України та Чехії дозволяє збудувати зручний маршрут для відвідування європейських культурних центрів. Транспортна система розвинена добре, є безліч автомобільних маршрутів у різні напрямки. Кошице має неофіційне звання столиці молоді. Тут мешкають студенти, а середній вік місцевого населення не перевищує 35 років. Незважаючи на свій статус, у місті збереглася неосяжна кількість старовини. Вся центральна вулиця – пам’ятник минулого, що охороняється, з готичним будинком Святої Єлизавети та Площею Свободи. У Кошиці знаходиться єдине в Європі джерело холодної артезіанської води – Герліанський гейзер. Його виверження відбувається раз на дві доби.

Тренчин

Тренчін – простягається на захід Словаччини, вздовж річки Ваг. Він був заснований у 2 столітті, на місці римського легіону Лаугаріціо. У 1790 році місто пережило сильну пожежу, під час якої багато історичних пам’яток було втрачено назавжди, але частина архітектурних шедеврів все ж уціліла. І сьогодні туристи можуть помилуватися церквою Св. Франциска Ксаверія, побачити Жупний дім та Будинок ката, відвідати Тренчанський музей, де збереглися археологічні знахідки та предмети мистецтва різних віків. Серцем міста вважається Тренч’янський Град, замок, збудований за часів Моравії. До наших днів дійшли лише 3 його будівлі, оскільки довгий час він перебував у занепадному стані і не реставрувався. Неподалік міста розташувався термальний курорт Нимниця, що діє з 1959 року. Місце прикрашене озерами та густою рослинністю.

Банська-Бистриця

Банська-Бистриця – розташована в центральній частині Словаччини, в долині двох річок Грон і Нітра. Унікальний природний ландшафт приваблює туристів більше, ніж історичні споруди. Історія міста починається з маленького села, де мешкало кілька сімей німецьких колоністів. Після приходу до влади короля Бела IV місце отримало нові права, ставши промисловим центром Угорського королівства. Тут розташовано безліч старовинних палаців, костели, Міська фортеця, храм Святої Катерини з п’ятьма золотими вівтарями, замок Кремниці, який розповідає історію Словацького повстання та інші історичні пам’ятки. Зручне розташування дозволяє дістатися до Банська-Бистриці з Братислави та Кошиці.

Прешов

Прешов – як і багато міст Словаччини, розташований у мальовничому місці, де зливаються дві річки Ториса та Секчов. З давніх-давен Прешов був центром освіти і культури. Готуючись до піших прогулянок, доведеться набратися сил – тут збереглося близько 300 видів історичної та технічної спадщини. Наприклад, унікальна технічна пам’ятка Солівар, де вперше почали видобувати сіль із рапи методом випарювання. Завітавши до міста, приділіть час фасадам особняків 18 століття, одному з найвищих іконостасів грецького православного собору, виконаному в стилі рококо та лютеранської церкви 17 століття. За 15 км від міста знаходяться замки раннього середньовіччя Саріс та Капусянськи та знамениті схили Високих Татр.

Високі Татри

Розповідаючи про Словаччину, не можна не згадати про Високі Татри. Це місце для тих, хто любить гори та спуски на лижах наймальовничішими трасами. Окрім гірськолижного спорту, тут розвинений велотуризм, спуски річкою Дунаєць, велнес-тури. Найвища точка – гора Герлаховскі-Штіт (2655 м), чекає на своїх сміливців, а шанувальники природи зможуть оцінити краси Татранського національного парку, де просто неба розташований Ботанічний сад, а також печери, музеї та інші шедеври, створені матір’ю-природою.

Національні особливості мешканців Словаччини

  • Словаки вважаються одними із найгостинніших європейських народів. Тут завжди допоможуть туристу та не залишать у біді.
  • Це спокійний та стриманий народ. Понад 80% населення – віруючі, що належать до Римської католицької церкви. На першому місці у словаків родина та сімейні цінності.
  • При зустрічі з незнайомими людьми тут прийнято тиснути руку, незалежно від того, якої статі ваш співрозмовник. Також дуже важливим є зоровий контакт.
  • Багато туристів відгукуються про словаків, як про холодних і закритих людей, це пов’язано з особливостями виховання: тут не в пошані бурхливий прояв емоцій, але якщо місцевий житель вас дізнається краще, то відданого друга вам буде складно знайти.
  • Словаки дуже забобонні, тому приносячи квіти або гостинці, уникайте парної кількості та, звичайно, числа 13.

Визначні пам’ятки

Велика кількість старовинних замків, затишні вулички, костели і церкви, що збереглися, складають дивовижний архітектурний ансамбль Словаччини. На відміну від інших європейських країн, тут визначну пам’ятку можна зустріти просто дорогою з одного міста в інше, потрібно просто озирнутися.

Найкращий час для відвідування Словаччини

У Словаччині континентальний клімат: узимку тут холодно та сніжно, а влітку дуже спекотно. Якщо ви плануєте блукати вуличками Братислави чи іншого словацького міста, приїжджайте сюди пізньої весни чи ранньої осені. Для відвідування гірськолижних курортів вибирайте період із грудня до березня. Ви здивуєтеся, наскільки дешеві та доступні тут гірськолижні курорти, які за красою не поступаються Швейцарським Альпам.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Міланом: що подивитись, корисні поради
Мілан Перше, що спадає на думку при згадці про Мілана –
Trips
Путівник по Дюнкерку: що подивитись, корисні поради
Дюнкерк Дюнкерк знаходиться на півночі Франції за 300
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Путівник по Ірландії: що подивитись, корисні поради
Ірландія – острівна держава, розташована в північній
Trips
Путівник по В’єтнаму: що подивитись, корисні поради
В’єтнам В’єтнам, мов древній дракон, витягнувся
Trips
Відень
Путівник по Відню: що подивитись, корисні поради
Відень Біля підніжжя Альп, на березі Дунаю, стоїть
Trips
Путівник по Флоренції: що подивитись, корисні поради
Флоренція Флоренція – звучить як музика і сповнює натхненням.
Trips
Центр мистецтв королеви Софії: інформація про об’єкт, поради туристам
Національний музей «Центр мистецтв королеві Софії»
Trips