Путівник по Тонга: що подивитись, корисні поради

Тонга

Тонга – маленька острівна держава, яку рідко відвідують туристи. Це райський куточок, де панують не тільки первозданна природа, унікальна флора та фауна, а й барвиста самобутність традицій. Тільки на цих загублених у синіх водах островах найкрасивіші дівчата важать близько ста кілограмів. Тут, як ніде у світі, збереглася неймовірна повага до короля та його родини. Тонга – одна з останніх абсолютних монархій на планеті. Ще кілька століть тому, її підданим, які брали участь у похованні правителя, відрубували руку, щоб вона, після дотику до монаршої особи, не була осквернена в побуті. Наразі цього правила немає, але все одно — понад 100 днів нею не можна користуватися — люди не працюють і навіть не їдять цією рукою, будинки їх повністю обслуговують. У Тонга приїжджають за чудовим дайвінгом та рибалкою, насолодитися самотністю на чудових диких пляжах, де рідко можна зустріти туристів, познайомитися з цікавою, незвичайною місцевою культурою та звичаями. І, звичайно ж, першими на земній кулі зустріти схід сонця.

Путівник по Тонга: що подивитись, корисні поради

Загальна інформація

Географія Тонга

Королівство Тонга розташоване у південно-західній частині Тихого океану на островах, що утворюють три основні групи – Тонгатапу, Хаапай, Вавау. Крім них до його складу входить ще понад 170 окремих островів. Архіпелаг Тонга є вулканічні або підняті коралові острови і рифи. На них немає великих річок та озер. Тонга сусідить північ від водами Самоа, заході — з водами Фіджі, але в сході — з територіальними водами Ніуе. Держава має п’ять адміністративних округів, її голова – король.

Куди податися і що подивитися в Тонга

Нукуалофа

Нукуалофа – столиця держави, розташована на кораловому острові Тонгатапу. У місті повністю відсутня промисловість, а його головна визначна пам’ятка — Королівський палац. Проте місцевим та туристам він недоступний — розглянути його фасади можна лише через огорожу. Цілий рік справжньою окрасою столиці є безліч видів орхідей, що тут ростуть. Ще Нукуалофа відома білими піщаними пляжами. Найбільший із них — Хаатафу. Його облюбували серфінгісти. З квітня по листопад тут дмухають пасати, піднімаючи хвилі. Їдуть сюди для занять дайвінгом. У районі коралових рифів є затонули кораблі, де можна поплавати поряд з горбатими китами. У передмісті Нукуалофа збереглися руїни оборонних споруд давніх цивілізацій Океанії.

Вавау

Острівна група Вавау. У цьому куточку природа створила унікальні можливості для риболовлі та дайвінгу. Протягом усього року прозорість води тут перевищує 30, а місцями навіть 50 метрів. Острови також славляться своїми печерами. Їхні стіни вкриті м’якими різнокольоровими коралами, а у воді плавають незвичайні риби. Цікаві також Національний парк гори Талау та ботанічний сад Енеїо. З травня до жовтня на островах триває сезон яхтингу. Адміністративний центр острівної групи Вавау — місто Неіафу — другий за чисельністю населений пункт Тонга. Туристичні агенції тут пропонують екскурсії, під час яких можна спостерігати за китами. Але такі подорожі потрібно здійснювати лише у супроводі гіда, акредитованого Міністерством Рибних ресурсів. У ці краї горбаті кити припливають для спарювання та виведення потомства, пік їхньої активності припадає на липень-вересень. Поблизу цих морських ссавців заборонено займатися дайвінгом, а от плавати на відстані 30 метрів можна.

Ніуас

Острівна група Ніуас розташована за 400 км від столиці Тонга. Дістатися сюди важко, транспорт курсує не регулярно. Місцева визначна пам’ятка — вулкан, що діє. У минулому столітті він вивергався чотири рази, а тепер у кратері — озеро з гарячими джерелами. Ізольованість місцевого населення дозволила їм уникнути західного впливу та зберегти свою самобутність. Саме тут можна побачити традиційну полінезійську культуру в селах, піднятися на вершину вулкана Тафахи, що згасло, поніжитися на вулканічних пляжах.

Еуа

Острів Еуа – єдиний, на якому є річка. Він може бути цікавим любителям піших прогулянок. Саме на цій горбистій ділянці суші — найбільший у Тонгі тропічний ліс. У його західній частині є піщані дикі пляжі, а в східній — стрімкі скелі. Також припаде до душі цей райський куточок цінителям дайвінгу та сноркелінгу, а ще до його берегів припливають кити. Джеймс Кук бував на Еуа двічі – в 1773 і в 1777 роках.

Що врахувати, вирушаючи до Тонга

  • Найбільш поширена причина передчасної смерті місцевих жителів пов’язана із падінням на голову кокосових горіхів. Тут часто можна побачити застережливі написи, які не слід ігнорувати.
  • У неділю закон країни забороняє працювати. За це належить адміністративне покарання. Тож усі заклади закриті.
  • Тонга – безпечна держава. Його мешканці дуже дружелюбні. Однак не варто нехтувати звичайними правилами безпеки.
  • Чайові тут давати не заведено.
  • Законом заборонено вивезення самостійно здобутих коралів.

Найкращий час для відвідування Тонга

Плануючи подорож до країни, слід враховувати її кліматичні особливості. Тонга знаходиться в тропічному поясі і знаходиться під впливом пасатів. Протягом року виділяються два сезони — посухи та дощів. З листопада до квітня — переважають циклони, що супроводжуються сильними дощами. Найбільше їх число, що має руйнівну силу, припадає на лютий. З травня до жовтня — період посухи, коли опадів може бути місяцями.

Найкращий час для відвідування Тонга — з травня до листопада, коли ймовірність виникнення циклонів зведена до нуля. Це гарний час для занурень, дайвінгу та сноркелінгу. А з середини літа настає час спостереження за китами.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Міланом: що подивитись, корисні поради
Мілан Перше, що спадає на думку при згадці про Мілана –
Trips
Путівник по Дюнкерку: що подивитись, корисні поради
Дюнкерк Дюнкерк знаходиться на півночі Франції за 300
Trips
Путівник Мадридом: що подивитись, корисні поради
Мадрид У самому серці Іспанії, на берегах тихої річки
Trips
Храм Артеміди: інформація про об’єкт, поради туристам
З часів шанування людьми богів Олімпу минуло не одне
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Путівник по Ірландії: що подивитись, корисні поради
Ірландія – острівна держава, розташована в північній
Trips
Путівник по В’єтнаму: що подивитись, корисні поради
В’єтнам В’єтнам, мов древній дракон, витягнувся
Trips
Відень
Путівник по Відню: що подивитись, корисні поради
Відень Біля підніжжя Альп, на березі Дунаю, стоїть
Trips
Путівник по Флоренції: що подивитись, корисні поради
Флоренція Флоренція – звучить як музика і сповнює натхненням.
Trips