Острови Хорватії – смарагди Адріатичного моря

Уздовж узбережжя Хорватії розкидано понад 1000 островів, але лише 47 із них населені та запрошують туристів на відпочинок. Деякі з цих райських куточків заслуговують на особливу увагу — вони мають розкішні галькові та піщані пляжі, незайману природу, чисте море та чудову туристичну інфраструктуру. Крім того, ці місця славляться виноробством і гастрономією, мають неповторну чарівність і пропонують відпочиваючим численні водні розваги.

Корчула (Korcula)

Корчула входить до складу Далматинських островів і є другою населеною ділянкою суші в Адріатичному регіоні. Уздовж його звивистої берегової лінії (180 км), між затишними бухтами, серед соснових лісів та оливкових гаїв, розташувалися невеликі рибальські села. Особливу мальовничість місцевим ландшафтам додають виноградники, адже недаремно Корчула славиться виробництвом відмінних білих вин — «Грк» та «Пошип».

Поціновувачам веселого нічного життя тут точно не доведеться нудьгувати — розваги можна знайти у найбільшому населеному пункті острова з однойменною назвою. Крім того, Корчула славиться Старим містом, що чудово збереглося, з середньовічними вуличками і кам’яними будинками. Також примітний острів та наявністю піщаного пляжу Lumbarda, що у Хорватії зустрічається рідко.

Відпочиваючи тут, неодмінно подивіться лицарський танець XV століття під назвою “Морешка”. Він відтворює битву з турками і алегорично демонструє бій добра зі злом. Раніше танець був популярним по всьому Середземномор’ю, але тепер його можна побачити лише у місті Корчула.

Міські ворота Корчула та вид на історичну архітектуру

Корчула © xbrchx / Shutterstock

Шолта (Solta)

Ця невелика ділянка суші, площею 58,98 км², входить до групи Далматинських островів. В останні роки його популярність серед туристів значно зросла — він зачаровує незайманою природою та традиційним способом життя. Як і сотні років тому, тут рано-вранці в повітрі витає аромат свіжоспеченого хліба, рибалки йдуть у море, а фермери викладають на прилавки свої товари.

У північній частині острова Шолта знаходяться чудові бухти з гальковими пляжами та туристичні селища – Рогач (населений ще з римських часів) та молодий курорт Нечуям. В їх околицях розташувалися фермерські господарства, які запрошують до себе відпочиваючих, щоб ті змогли на власні очі побачити виробництво натуральних продуктів — олії, меду та вина. Гостинні господарі пропонують, прямо в льоху, скуштувати келих сонячного напою,

Лотки біля причалу

Шолта © images.squarespace-cdn.com

Прибережне місто Рогац на острові

Острів Шолта © Dreamer4787 / Shutterstock

Хвар (Hvar)

Ця невелика ділянка суші, площею 58,98 км², входить до групи Далматинських островів. В останні роки його популярність серед туристів значно зросла — він зачаровує незайманою природою та традиційним способом життя. Як і сотні років тому, тут рано-вранці в повітрі витає аромат свіжоспеченого хліба, рибалки йдуть у море, а фермери викладають на прилавки свої товари.

У північній частині острова Шолта знаходяться чудові бухти з гальковими пляжами та туристичні селища – Рогач (населений ще з римських часів) та молодий курорт Нечуям. В їх околицях розташувалися фермерські господарства, які запрошують до себе відпочиваючих, щоб ті змогли на власні очі побачити виробництво натуральних продуктів — олії, меду та вина. Гостинні господарі пропонують, прямо в льоху, скуштувати келих сонячного напою,

Найкращий час для відпочинку на острові – початок літа. У цей період ще немає напливу туристів і цвітуть запашні трави – лаванда та розмарин.

Архіпелаг перед містом Хвар

Хвар © Dreamer4787 / Shutterstock

Середземноморське місто Хвар

Хвар © Dreamer4787 / Shutterstock

Брач (Brac)

Найбільший з Далматинських островів славиться мальовничою природою та смарагдовим кольором води. Тут же, з його південного боку, розташований і один із найвідоміших курортів Хорватії – Бол. На Брачі також знаходиться незвичайний дрібногальковий пляж – Златні Рат. Він заглиблюється в море на 300 метрів і має форму рогу, який змінює свій напрямок залежно від вітру та морської течії. У найстарішому поселенні острова під назвою Шкрип, збереглися руїни римської фортеці та стародавні будинки — тепер це музей просто неба.

Не менш цікаво буде побачити монастирський комплекс «Пустиня Блаца», вирубаний у скелі Видової гори, та унікальну «Печеру Дракона», на стінах якої збереглися барельєфи, де зображення Богоматері та ангелів є сусідами з драконами та іншими міфічними істотами.

Окрім пляжного відпочинку та огляду визначних пам’яток, у туристів тут користується популярністю оренда яхт. З цією метою вирушайте в невелике курортне селище Сутіван, де є пристань.

Середземноморське село Pucisca на острові Брач

Брач © Dreamer4787 / Shutterstock

Стародавній домініканський монастир у місті Бол.

Брач © Dreamer4787 / Shutterstock

Віс (Vis)

Найвіддаленіший від материка населений острів до 1989 року був закритий для туристів – тут була військово-морська база. Популярність Віса значно зросла після того, як зняли романтичну комедію «Mamma Mia 2». Він славиться мальовничою природою, руральним укладом життя, місцевими винами та морепродуктами. Сюди приїжджають, щоб насолодитися пляжним відпочинком, зайнятися дайвінгом, морською рибалкою та яхтингом. У острівному місті з однойменною назвою збереглися цікаві середньовічні будинки.

Їхня архітектурна домінанта — Францисканський монастир XVI століття. На околицях можна подивитися руїни давньогрецької колонії Ісса і руїни зміцнювальних споруд часів правління Венеції. Але найзнаменитіша тут визначна пам’ятка — Блакитна печера, яка знаходиться на найближчому острівці Бішево.

Пляж Стівіва на острові

Острів Віс © mislaw / Shutterstock

Набережна старого рибальського поселення Коміжа

Острів Віс © Dreamer4787 / Shutterstock

Млет (Mljet)

Значну частину одного з найкрасивіших островів Далматинського узбережжя займає Національний парк Млет. На його території прокладено туристичні маршрути, розташовані затишні бухти та два солоні озера — Велике та Мале. У глибині першого — височить ділянку суші, де знаходиться стародавній монастир бенедиктинців XII століття.

Млет — один із небагатьох островів, де є окрім галькових ще й піщані пляжі. Вони знаходяться в бухтах Сутміхолйська (Sutmiholjska), Брньєстова (Brnjestova), Сапланура (Saplanura) і Блаца (Blaca) і користуються заслуженою славою за свою мальовничість – їх облямовують пухнасті сосни, які наповнюють повітря хвойним ароматом.

Містечко на березі острова

Млет © img5.goodfon.ru

Гірська дорога на острові Млет

Острів Млет © Nikolson / Shutterstock

Лошинь (Losinj)

Цей красивий острів Хорватії має репутацію лікувального курорту завдяки м’якому клімату, відсутності вітрів, наявності хвойних та листяних лісів. З давніх-давен Лошинь улюбила знати Венеціанської республіки, а пізніше — Австро-Угорщини. Тут знаходяться два населені пункти — Малі-Лошин і Велі-Лошин. У першому – вирує курортне життя приморського містечка з типовими розвагами, а друге – тихий куточок для сімейного відпочинку. Туристи на острові займаються яхтингом, дайвінгом, досліджують затишні бухти, катаються на катамаранах та човнах, здійснюють екскурсії на прилеглі острови, та прогулянки на велосипедах спеціально прокладеними маршрутами.

Обов’язково відвідайте в Малі-Лошин Ароматичний сад — розплідник лікарських трав, де вирощують шавлію, лаванду, розмарин та багато інших рослин. Тут же є сувенірний магазинчик, в якому можна купити ефірні олії, натуральне мило, трав’яні чаї та домашні джеми.

Вечірній панорамний вид на місто Лошинь

Лошинь © Sinisa Botas / Shutterstock

Яхти в затоці міста Малі Лошинь

Лошинь © Phant / Shutterstock

Раб (Rab)

Найзеленіший острів у затоці Кварнер має великий вибір мальовничих пляжів – скелястих, галькових та піщаних. Деякі з них – нудистські. Найбільший населений пункт тут — однойменне місто, яке розмістилося на вузькій косі, що поринула у смарагдове море. Саме на його території розташовані головні пам’ятки острова — середньовічні будинки зі світлого каменю з вузькими крутими сходами, бруковані вулички з лабіринтами особняків з теракотовими дахами та романськими церквами. Однак не варто думати, що відпочинок на острові може бути нудним — Раб славиться нічними дискотеками, традиціями гастрономів, відмінними ресторанами і численними водними розвагами.

Відпочиваючи на острові, спробуйте знаменитий місцевий десерт – Рабський торт.

Захід сонця на середньовічній пристані Раба

Раб © Stefano Borsa / Shutterstock

Середньовічний Раб

Раб © lp-cms-production.imgix.net

Паг (Pag)

Острів, що потопає в зелені, знаходиться недалеко від узбережжя материка і з’єднаний з ним мостом. На його просторах розташовані два населені пункти — Паг та Новалья. Перше є красивим середньовічним містом з історичними пам’ятками, а друге — здобуло славу «хорватської Ібіці» за веселі дискотеки та численні бари. Туристи приїжджають сюди не лише заради розваг, а й для пляжного відпочинку. На протяжній береговій лінії острова є галькові та піщані покриття. Відпочиваючих приваблює їхня малолюдність — кожен зможе знайти собі куточок до душі. У деяких затишних місцях організувалися нудистські пляжі, найвідоміший із них — Святого Духа.

Будучи на острові, неодмінно спробуйте місцевий солонуватий сир. Його готують за старовинним рецептом із молока овець, які їдять солону траву, що росте лише тут.

Місто Паг барвиста набережна

Паг © xbrchx / Shutterstock

Знаменитий пляж Беритниця у кам'яній пустелі

Остів Паг © xbrchx / Shutterstock

Сусак (Susak)

Мініатюрний острів у затоці Кварнер вважають одним із найкращих у Хорватії місць для дайвінгу. На морському дні тут можна розглянути рифи та каньйони з уламками затонулих кораблів. Сусак славиться чудовими пляжами — гальковими та піщаними, з пологими та стрімкими спусками у воду. А ще — чудовими місцевими винами. На острові з незайманою природою розташований єдиний населений пункт — однойменне село. Здається, ніби тут зупинився час — вулиці в ній настільки вузькі, що не проїде автомобіль, лише невелика бричка. А ще в селі немає твердого покриття доріг, а ґрунт Сусака повністю складається із піску, шаром до 100 метрів.

Узбережжя Сусака вночі

Сусак © Erazem Dolzan / Shutterstock

Балканський парк юрського періоду

Сусак © Croatian Way / Shutterstock

Ластово (Lastovo)

Острів Ластово належить до однойменного архіпелагу біля узбережжя Далматинського і найбільш віддалений від нього. Ці краї настільки гарні, що зробили природоохоронною зоною. Сюди приїжджають відпочивати туристи, які шукають усамітнення, спокою та самобутньої обстановки. Завдяки своїй віддаленості, острів не розпещений благами цивілізації — тут досі збереглися давні традиції та спосіб життя. На його просторах добре здійснювати пішохідні та велосипедні прогулянки прокладеними туристичними маршрутами. Єдине на острові однойменне містечко розташувалося біля підніжжя гори і спускається до краю води. Безтурботне море біля його узбережжя відіграє всіма відтінками синього та заворожує своєю красою.

Головними пам’ятками Ластово вважаються незвичайне місцеве фольклорне свято Поклад і фумари — острівна архітектурна особливість, яка є оригінальними димарями, схожими на мінарети.

Пташиного польоту в Ластовому

Ластів © Trevor John Hodgson / Shutterstock

Пташиного польоту на острів Ластово

Ластів © goran_safarek / shutterstock

Муртер (Murter)

Цей симпатичний хорватський острів з кришталево чистою водою та гарними затоками з’єднаний з материком розвідним мостом. Муртер має славу мальовничого курорту з розвиненою інфраструктурою та чудовими пляжами – переважно гальковими та піщаними, але зустрічаються і скелясті. Тут, в оточенні оливкових гаїв та інжирних садів, розкидані стародавні села — у найбільших із них зосереджене курортне життя. Наприклад, селище Бетіна славиться старовинною архітектурою, привабливими кафе та площами. Містечко Муртер розташувалося в закритій бухті і любимо яхтсменами, а Тисно — відоме великими щорічними фештами (гастрономічними святами та народними гуляннями). Йезера — тихе рибальське селище, в якому проходить багато спортивних змагань та подій. На захід від Муртера розташований архіпелаг Корнаті — національний парк,

Знаменитий пляж Муртер острова в Далмації

Муртер © xbrchx / Shutterstock

Црес (Cres)

Чудовий острів Црес знаходиться в затоці Кварнер і є одним із найбільших в Адріатиці. Цей мальовничий куточок славиться прекрасними пляжами та тихими бухтами, незайманими лісами, чудовою інфраструктурою та безліччю історичних пам’яток. У центрі острова, в оточенні пагорбів, знаходиться найкрасивіше прісноводне озеро — Вранське (Vransko jezero). У його глибинах водяться щуки, коропи та лінії. Туристи люблять відпочивати тут на піщаних пляжах, проте влаштовувати кемпінги на березі заборонено. Найбільший населений пункт ділить свою назву із островом. Обов’язково прогуляйтеся його стародавніми мощеними вуличками, подивіться Потрійні ворота на вході в Старе місто, відвідайте францисканський і бенедиктинський монастирі, насолоджуйтеся чарівністю та атмосферністю палацу Арсан-Патріс.

Барвисті захід сонця над скелястим узбережжям Хорватії.

Црес © Rudmer Zwerver / Shutterstock

Гарний вид з повітря на Осор

Місто Осор на острові Црес © mislaw / Shutterstock

Дуги Оток (Dugi Otok)

У перекладі з хорватської Дуги Оток означає «Довгий острів». Таким він і є — 45 км завдовжки та 5 км завширшки. У його південній частині знаходиться найкрасивіша бухта Адріатики – Телащіца, оточена однойменним природним парком. Вона прихована за скелястими стрімчаками, на вершині яких утворилося велике солоне озеро Мир — його грязі мають цілющі властивості. У затоці прокладені туристичні стежки серед незайманої природи і є багато чудових місць, де можна провести відпустку на самоті — у стилі Робінзона Крузо. На острові знаходяться кілька курортних селищ, найбільше з них Салі (Sali). Поруч із ним розташований один із найкрасивіших пляжів Хорватії — Сакарун (Sakarun). Свою популярність він отримав завдяки неймовірній білизні піску та чистоті моря небесного відтінку.

Острів можна відвідати з одноденною екскурсією із Задару.

Місце для плавання в природному парку бухти Телащиця

Бухта Телащиця на острові Дуги Оток © xbrchx / Shutterstock

Маяк на острові під час сходу сонця

Маяк Велі Рат на острові Дуги Оток © Ilija Ascic / Shutterstock

Галешняк (Galeshnyak)

Цей безлюдний острів у Задарській протоці набув світової слави у 2009 році, коли випадково було відкрито його форму — майже ідеальне серце. Тому він отримав прізвисько “Острів закоханих”, а інформація про нього з’явилася на телеканалах CNN та BBC. Його головні жителі — спритні зайці, які живуть у незайманих лісах та оливкових гаях. Завдяки своїй формі, острів Галешняк став дуже популярним і його відвідують закохані з усієї земної кулі.

У світі є три острови, що мають форму серця, але тільки Галешняк ніколи її не змінює. На неї не впливають ні вітер, ні припливи та відливи.

Острів Галешняк у формі серця

Галешняк © xbrchx/Shutterstock

Примоштен (Primosten)

Історична частина міста Примоштен повністю зайняла однойменний острівець, який насипом з’єднаний з материком. Його відвідування не залишає нікого байдужим — він потопає в квітах та зелені, а середньовічні вулички химерно петляють серед старовинних будинків під червоною черепицею, таверн та кафе. Тут знаходяться кілька історичних пам’яток – каплиця Сан-Рокко, залишки фортечних стін, церкви Святого Георгія (XV століття) та Мадонни Милостивої (XVI століття) та інші. Пляжі острова — Радуч і Мала Радуч є одними з 10-ти найкращих у Хорватії. Відпочиваючи у Прімоштені, неодмінно спробуйте місцеві вина, адже острів вважають центром виноробства країни.

Острів Примоштен з висоти

Примостий © Lukas Bischoff Photograph / Shutterstock

Місто-курорт на Адріатичному узбережжі

Примоштен © emperorcosar / Shutterstock

Лопуд (Lopud)

Другий за площею острів Елафітського архіпелагу складається з двох невисоких гір, покритих лісами, і долини, в якій розташувалося однойменне село. За останні кілька століть її вигляд не дуже змінився. Тут можна побачити Францисканський монастир XV століття, руїни готичної фортеці та церкву Святої Діви. Нечисленні жителі острова Лопуд підтримують традиційний спосіб життя та зберігають чистоту природи, тому тут заборонено автомобільний рух та куріння. Однак не думайте, що відпочинок на острові буде нудним і аскетичним – тут є сучасні готелі, ресторани з нічними дискотеками, проводяться музичні вечірки, танцювальні шоу та інші розваги для гостей. Пляжі Лопуда — переважно піщані та славляться бездоганною чистотою.

На острові є власний ботанічний сад, відомий своєю багатою колекцією тропічних рослин з усього світу.

Піщаний пляж на острові Елафітес Лопуд

Лопуд © OPIS Zagreb / ​​Shutterstock

Крк (Krk)

Найбільший із островів Хорватії знаходиться в затоці Кварнер і з’єднаний мостом з материком. Він має мальовничу природу – зелені ліси вкривають стрімкі скелі, а виноградники змінюють оливкові гаї. На його просторах розмістилося кілька населених пунктів — найбільші з них, напевно, будуть цікавими для туристів. Наприклад, історія стародавнього міста Крк розпочалася ще за римських часів — у ньому можна побачити оборонні споруди XII століття та красиві старовинні церкви. Недалеко від нього розташований Врбник — місцевий центр виноробства, де виробляють автохтонне біле вино «Врбничка Жлахтіна».

Містечко Пунат затишно розмістилося в бухті, славиться власним ботанічним садом та старовинним францисканським монастирем. Головний курорт острова – Башка. Він відомий чудовою інфраструктурою, прекрасними гальковими та піщаними пляжами.

Захоплюючий вечір міський краєвид міста Врбник

Місто Врбник на острові Крк © Andrew Mayovskyy / Shutterstock

Ранковий краєвид міста Башка

Місто Башка на острові Крк © Zebra-Studio / Shutterstock

Чіово (Ciovo)

Невеликий острів, розташований біля узбережжя Далмати, з’єднаний розвідним мостом з містом Трогір і є його продовженням. Тому на Чіово чудово розвинена інфраструктура та є чудові можливості для відпочинку. Крім того, тут добре збереглися історичні пам’ятки — давні церкви та монастирі, де зберігаються цінні предмети мистецтва.

Туристи люблять мальовничий Чіово за чудові пляжі з дрібною галькою, незайману природу, приховані бухти та чисте море. У відпочиваючих тут користуються популярністю спортивна рибалка, дайвінг, піші та велосипедні прогулянки.

Райський пляж поблизу Слатіна

Чіово © Jurand38 / Shutterstock

Старі кам'яні сходи на крутій скелі у святилищі

Острів Чіово © Miroslav Posavec / Shutterstock

Адріатичне море та гавань влітку в Трогірі

Чіово © Sanga Park / shutterstock

Бріоні (Brijuni)

Мальовничий Бріоні розташований уздовж західного узбережжя Істрії, неподалік міста Пула (6 км) — від нього архіпелаг відокремлює протоку Фажана. Він має статус Національного парку і складається з двох великих островів – Велі-Бріюн (5,7 км), Малі-Бріюн (1,7 км) і дванадцяти дрібних. Всі вони славляться незайманими лісами, в яких ростуть дуби, лаври, сосни, маслини та розмарин, зимують перелітні птахи та знайшли зкам’янілі сліди динозаврів. А в місцевих водах живуть морські їжаки, що свідчить про бездоганну чистоту узбережжя. Наприкінці минулого століття в цих місцях була літня резиденція югославського лідера Йосипа Броз Тіто — тут є присвячений йому музей і чудовий сафарі-парк, що з того часу зберігся. На його просторах можна побачити жирафів, зебр, муфлонів та інших тварин. Острова Бріоні – не заселені,

Каплиця на острові Бріоні.

Острів Бріоні © Marcin Krzyzak / Shutterstock

Баран у природному заповіднику національного парку

Національний парк Бріоні у регіоні Істрія © meunierd / Shutterstock

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук