26 пам’яток Рейк’явіка, які варто подивитися

Рейк’явік розташований на південному заході Ісландії і є північною столицею світу. Це популярний туристичний напрямок, куди мандрівники зі всього світу з’їжджаються подивитися на життя в країні, де завжди холодно. Адже Ісландія неспроста отримала свою назву: “Iceland” у перекладі з англійської означає “крижана країна”.

У Рейк’явік, місто скандинавських вікінгів, приїжджають, щоб дізнатися про цих суворих людей і викупатися в гарячих термальних джерелах. Незалежно від того, які визначні пам’ятки Рейк’явіка ви мрієте побачити, сюди можна заїхати як на початку знайомства з країною, так і наприкінці подорожі.

Лютеранська церква Хадльгримскірк’я

Лютеранська церква Хадльгримскірк'я

Лютеранська церква Хадльгрімскірк’я.

Хадльгрімскіркья – це лютеранська церква у центрі Рейк’явіка. Вона є не лише найбільшим храмом, але й найвищою будовою у всій Ісландії, що досягає заввишки 75 метрів. Будівля в модерністському стилі з шпилем, що здіймається в небо, – головна пам’ятка ісландської столиці, на яку буде цікаво подивитися навіть людям, далеким від віри.

Церква нагадує гірську вершину – архітектором було задумано, щоб конструкція виглядала як частина природного ландшафту Ісландії з горами, скелями та льодовиками. А такою високою її зробили тому, що отці церкви хотіли, щоб вона була вищою, ніж католицький собор міста. Будівництво цієї унікальної будівлі почалося 1945 року і завершилося лише через 41 рік.

Адреса: Hallgrimskirkja, Hallgrimstorg, Рейк’явік, Ісландія.

Скульптура “Сонячний мандрівник”

Скульптура “Сонячний мандрівник”

Скульптура “Сонячний мандрівник”.

Скульптура “Сонячний мандрівник”, або у дослівному перекладі з ісландського “сонячного корабля”, знаходиться біля Атлантичного узбережжя, на дорозі Себраут (Saebraut Road). Вона була створена Йоном Гуннаром Арнасоном і посіла перше місце у конкурсі на найкращу вуличну скульптуру до святкування 200-річчя Рейк’явіка.

На відкритті пам’ятника художник розповів, що Сонячний мандрівник символізує легенду, згідно з якою давні європейці йшли за сонцем у пошуках Монголії, тоді як їхні нащадки мігрували до Ісландії. Сонячний мандрівник – це ода сонцю, яка втілена у величезній абстрактній скульптурі зі сталі, схожої на корабель вікінгів.

Адреса: Sun Voyager, Рейк’явік, Ісландія.

Національний музей Ісландії

Національний музей Ісландії

Національний музей Ісландії. | Фото: clare_and_ben/Flickr.

Національний музей Ісландії показує всю історію країни, починаючи з перших поселень вікінгів донині. Він був заснований у 1863 році. Докладніше в музеї розповідається про епоху заселення Ісландії та про правління ярлів. У цій експозиції також представлені мечі, бронзова статуя Тора (скандинавський бог грому) та кубки з рогу.

Проте найціннішим предметом музею є двері церкви Вальпьофстадур XIII століття. На ній зображено лицар, який бореться з драконами і рятує від них лева, який потім стане його відданим другом. Музей розташований в унікальній будівлі та зберігає понад 2000 артефактів. Також під час огляду виставок можна скористатися аудіогідом.

Адреса: National Museum of Iceland, Suðurgata, Рейк’явік, Ісландія.

Центральний район Рейк’явіка

Центральний район Рейк'явіка

Центральний район Рейк’явіка.

Обов’язково знайдіть час для прогулянки центром міста. Він не схожий на будь-який інший столичний центр: замість стандартних сувенірних крамниць тут розташовані невеликі приватні магазинчики, в яких продають унікальні товари, наприклад, одяг з ісландської вовни та посуд із вулканічної гірської породи.

Насолоджуйтесь неквапливою прогулянкою по магазинах і завітайте у чудові ресторани з традиційними ісландськими стравами. На міській набережній можна подихати свіжим океанським бризом та познайомитися з міськими пам’ятками архітектури. Пізнього вечора у Сонячного мандрівника можна побачити найчарівніший захід сонця у всій Ісландії. Для охочих оселитися недалеко від центру, в пішій доступності від головних визначних пам’яток та автобусних маршрутів знаходиться готель Lotus.

Адреса: Downtown, Reykjavík, Ісландія.

Термальні басейни

Термальний басейн "Блакитна лагуна"

Термальний басейн “Блакитна лагуна”. | Фото: Steven dosRemedios/Flickr.

Найпопулярніший вид відпочинку в Рейк’явіку – це відвідування громадських термальних басейнів. У місті знаходяться 17 басейнів із водою із природних термальних джерел Ісландії. Місцеві жителі приходять сюди, щоб зустрітися з друзями та відпочити душею та тілом.

Термальні басейни є важливою частиною ісландської культури і дають можливість приїжджим познайомитися з місцевими звичаями, а також відчути унікальні оздоровлюючі властивості гарячих джерел. Для того, щоб скласти найбільш повне враження про термальні джерела Ісландії, найкраще поїхати на цілий день до популярного термального комплексу “Блакитна лагуна” (Blue Lagoon).

Адреса: Blue Lagoon Spa, Рейк’явік, Ісландія.

Виставка про заселення Ісландії

Виставка про заселення Ісландії

Виставка про поселення Ісландії.

Якщо музей Саги пробудив у вас інтерес до ранньої історії Рейк’явіка, можливо, ви захочете відвідати виставку про перших поселенців Ісландії. Виставка знаходиться у Міському музеї та називається Рейк’явік 871+/-2. Таку назву експозиція отримала тому, що Рейк’явік був, ймовірно, заснований близько 871 року, може роком раніше чи пізніше.

Центральне місце на виставці займає так званий “чорт”, виявлений у 2001 році. Вчені вважають, що люди жили в цьому місці в період з 910 по 1000 р.р. Чертог є однією з найдавніших споруд в Ісландії, створених руками людини. Також в експозиції представлені реліквії та предмети культури вікінгів.

Адреса: Landnámssýningin/The Settlement Exhibition, Aðalstræti, Рейк’явік, Ісландія.

Культурний центр «Перлан»

Культурний центр «Перлан»

Культурний центр “Перлан”.

Перлан (у перекладі з ісландської “Perlan” означає “перлина”) – це одна з основних визначних пам’яток Рейк’явіка. Будівлю Перлини використовують для різних цілей. На першому поверсі, відомому також як Зимовий сад, знаходяться виставковий зал та концертний майданчик. А скляний купол містить 6 величезних резервуарів із гарячою термальною водою, яка використовується для міських потреб.

Між резервуарами розташований атріум, а на четвертому поверсі знаходиться видовий майданчик із телескопом, з якого відкривається панорама на Рейк’явік та його околиці. Поряд із будівлею, на вершині пагорба Оскюлід (Oskjuhlid), знаходиться штучний гейзер, збудований у 1988 році.

Адреса: Perlan, Рейк’явік, Ісландія.

Концертний зал та конференц-центр Харпа

Концертний зал та конференц-центр Харпа

Концертний зал та конференц-центр Харпа.

Незважаючи на те, що Харпа відкрилася лише у 2011 році, вона по праву вважається однією з найголовніших пам’яток Рейк’явіка. Харпа – це не лише місце для проведення конференцій та концертів, але й неймовірний витвір архітектурного мистецтва: сталеву конструкцію будівлі обрамляють кольорові скляні панелі.

Першу виставу в новому концертному центрі показували по телебаченню у прямому ефірі. Ще до закінчення будівництва Харпу використовували як тимчасову мечеть під час екранізації роману Ейрікура Орна Норддала “Gæska: Skáldsaga”. У концертному комплексі також відбуваються такі заходи, як Міжнародний день джазу та Фестиваль дитячої культури Рейк’явіка.

Адреса: Harpa Concert Hall and Conference Centre, Austurbakki, Рейк’явік, Ісландія.

Музей просто неба Арбаер

Музей просто неба Арбаер

Музей просто неба Арбаер. | Фото: James Stringer/Flickr.

Музей Арбаер – чудове місце для знайомства з минулим Рейк’явіка. До 1957 року тут було діюче фермерське господарство, яке згодом перетворилося на живий історичний музей. Тут вас зустріне персонал, одягнений в історичні костюми фермерів, і ви зможете на власні очі подивитися, як жили люди в Рейк’явіку багато років тому.

Для формування основної частини музею в Арбаер із центру Рейк’явіка перенесли 20 будинків. Експозиції музею висвітлюють різні періоди історії Рейк’явіка, а на території колишньої ферми проводять різноманітні заходи, серед яких дні ремесел та виставки старовинних автомобілів.

Адреса: Árbær Open Air Museum, Kistuhylur, Рейк’явік, Ісландія.

Торгова вулиця Лейгавегур

Торгова вулиця Лейгавегур

Торгова вулиця Лейгавегур. | Фото: Sandy Kemsley/Flickr.

Любителям шопінгу по приїзду в Рейк’явік слід попрямувати на головну торгову вулицю Лейгавегур. Це одна із найстаріших вулиць, розташована в центрі столиці. Її назва в перекладі з ісландської означає “дорога прання”, оскільки вона веде до термального джерела, де в минулому жінки Рейк’явіка прали білизну.

Журнал Voque назвав Лейгавергур ультрамодною вулицею із сучасними брендовими магазинами, оточеними історичними будівлями. Також тут знаходяться кілька найкращих ресторанів міста, а щоп’ятниці та суботи вирує бурхливе нічне життя. Лейгавегур виконує будь-які бажання: чи то покупка модного одягу, чи просто приємне проведення часу.

Адреса: Laugavegur, Рейк’явік, Ісландія.

Будинок вулканів

Будинок вулканів

Будинок вулканів.

Сучасна Ісландія – це країна миролюбних людей, чого не скажеш про її природу. Тут знаходиться 200 вулканів – більше, ніж будь-де ще у світі. Один з них діє і викидається кожні 3-5 років. У музеї можна дізнатися про геологічну історію Ісландії та про те, від чого залежить активність вулканів.

В експозиціях Будинку вулканів також представлено колекцію мінералів, знайдених на острові. На відміну від інших музеїв, більшість експонатів Будинку вулканів можна доторкнутися до рук, про що вказують спеціальні таблички. Також у музеї показують документальні фільми про найзнаменитіші виверження вулканів.

Адреса: Volcano House, Iceland, Tryggvagata, Рейк’явік, Ісландія.

Музей Саги

Музей Саги

Музей Саги.

Шанувальникам вікінгів буде, що подивитися в Рейк’явіку: музей Саги розповідає про войовничі стародавні скандинави та їх вплив на історію Ісландії. Деякі експозиції, що зображують життя перших ісландських поселенців, виглядають досить жахливо і “кровожадно”.

Відвідувачів зустрічають воскові постаті суворих вікінгів, які трощать все на своєму шляху або тиняються зі зброєю в руках у пошуках нових земель. Також у музеї є виставка, на якій показано життя пересічних селян. Майже зі всіма восковими скульптурами можна сфотографуватися на згадку.

Адреса: Saga Museum, Grandagarður, Рейк’явік, Ісландія.

Сходження на гору Есья

Гора Есья

Гора Есья. | Фото: Finnur Malmquist/Flickr.

Велична гора неподалік Рейк’явіка – найпопулярніше місце серед туристів, що люблять піші екскурсії. Під час підйому головним туристичним маршрутом, що проходить навколо Есьї, можна насолодитися свіжим гірським повітрям Ісландії. Всі стежки на вершину гори мають позначку рівня складності. Есья підходить як для новачків, так і для досвідчених туристів.

Ви можете піднятися на верх гори, на висоту 914 метрів, і розписатися там у гостьовій книзі або повернути назад, не доходячи до вершини, біля каменю під назвою Штейн. Стежка біля Штейна вважається важкою для проходження, тому вона призначена лише для досвідчених туристів та альпіністів.

Адреса: Esjan, Ісландія.

Район Старого порту

Район Старого порту

Район Старого порту. | Фото: Stefán Birgir Stefáns/Flickr.

У старому порту Рейк’явіка витає справжній дух ісландської культури. Звідси відкривається чудовий краєвид на затоку та гору Есья. Від Старого порту можна вирушити на морську екскурсію поспостерігати за китами чи буревісниками.

У яскравих різнокольорових будинках, які раніше були рибними коморами, тепер знаходяться магазини, кафе та ресторани. Район Старого порту наповнений еклектичною енергією від зіткнення двох культур: історичного впливу Скандинавії та модних сучасних віянь.

Адреса: Old Harbour Area, Geirsgata 5c, 101 Reykjavík, Ісландія.

Острів Відей

Острів Відей

Острів Відей.

Перед чарівністю острова Відей практично неможливо встояти. Острів відкритий для туристів і дає можливість помилуватися захоплюючим краєвидом на півострів Снайфедльснес (Snaefellsnes) та материк. Острів відомий тим, що з нього почалося заселення Ісландії.

Багате дике та рослинне життя Відея приваблює фотографів, художників та всіх тих, хто хоче насолодитися красою та спокоєм ісландської природи. Головна визначна пам’ятка острова – Башта світу, зведена там за проектом Йоко Оно.

Адреса: Videy, Ісландія.

Водоспад Бруарфосс

Водоспад Бруарфосс

Водоспад Бруарфос. | Фото: Diana Robinson/Flickr.

Неподалік Рейк’явіка знаходиться найкрасивіший водоспад в Ісландії з водою неймовірного блакитного кольору. Водоспад утворений каскадами водних потоків, що сходяться в одному місці. Не дивно, що Бруарфосс має величезну популярність у любителів фотографії.

При плануванні походу на водоспад потрібно розраховувати додатковий час у разі поганої погоди: дорога може бути слизькою, що утруднить рух. Пара запасних міцних черевиків позбавить вас можливих проблем, а чудовий вид на водоспад з лишком окупить усі витрачені зусилля.

Адреса: Bruarfoss Waterfall, Brekkuskógur, Ісландія.

Морський музей «Вікін»

Морський музей «Вікін»

Морський музей “Вікін”. | Фото: Florian Luciano/Flickr.

Це колишній завод із заморожування риби у Старому порту, який був збудований у 1947 році, а у 2005 році перетворений на Морський музей. У старій залі, де переробляли рибу, тепер знаходиться грандіозна виставка про історію мореплавання в Ісландії зі справжнім дерев’яним пірсом, під яким плескається морська вода. Щоб потрапити на пірс, потрібно пройти через реконструйовану палубу порома Гульфосс, який курирував між Ісландією, Данією та Шотландією в середині XX століття.

Експозиція під назвою “Від убогості до достатку” розповідає про те, як новітні технологічні досягнення змінили рибну промисловість у XX столітті. Біля причалу поруч із музеєм стоїть патрульне судно берегової охорони ICGV Один (ICGV Óðinn), яке брало участь у всіх Тріскових війнах між Ісландією та Великобританією в період з 1960-х по 1970-і роки. На борту судна знаходиться спеціальний прилад, який використовували, щоб розрізати мережі британських траулерів, які входять до ісландських вод.

Адреса: Морський музей “Вікін”, Grandagarður, Рейк’явік, Ісландія.

Вуличне мистецтво Стріт-арт

Вуличне мистецтво Стріт-арт

Вуличне мистецтво Стріт-арт. | Фото: Rob Young/Flickr.

Вуличне мистецтво почало стрімко розвиватися в модному Рейк’явіку вже з початку 90-х років минулого століття, а за останні роки стріт-арт набув нового напряму. У Старому порту та Гранді фасади будівель прикрашені карколомними стінними розписами. Більшість цих картин – результат спільної роботи учасників музичного фестивалю Iceland Airwaves та художників із берлінської стріт-арт галереї Urban Nation.

Графіті отримали назву “Wall Poetry” (“Настінна поезія”). При їх створенні митці черпали натхнення у піснях таких виконавців, як Джон Грант та музичних гуртів Mercury Rev та Gus Gus, а деякі малюнки – чистий політ фантазії вуличних майстрів стріт-арту та музикантів.

Вони повертають нас у минуле, на той час, коли образотворче мистецтво йшло пліч-о-пліч із створенням музики. Колекція робіт “Wall Poetry” – лише невелика частина легального стріт-арту у Рейк’явіку. У місті також є величезні фотореалістичні роботи Гвідо Ван Хельтена та фантастичні картини Сари Ріль, які чудово перетворюють міський пейзаж.

Адреса: Street Art Mural, Framnesvegur, Рейк’явік, Ісландія.

 

Озеро Тьорнін

Озеро Тьорнін

Озеро Тьорнін. | Фото: Christophe PINARD/Flickr.

Наймальовничіший район Рейк’явіка знаходиться у центрі міста біля озера Тьорнін. На його берегах серед квіткових клумб, дерев та чагарників стоять розмальовані будиночки. У теплу пору року це місце підходить для спокійних прогулянок, а взимку можна покататися на ковзанах. На північному березі водоймища розташована Міська ратуша та іронічний Пам’ятник невідомому бюрократу, створений скульптором Магнусом Томассоном.

.Статуя є людиною в костюмі з портфелем у руках, верхня частина тіла якого замурована в необроблену кам’яну брилу. Неподалік озера знаходяться Верховний суд, Вільна церква Рейк’явіка, Національний театр та багато різних музеїв, серед яких Музей живого мистецтва, Національна галерея Ісландії та Національний музей.

Озеро Тьорнін відоме тим, що на ньому живуть качки, гуси та лебеді, а тепла термальна вода дозволяє птахам залишатися там цілий рік.

Адреса: Tjörnin, Рейк’явік, Ісландія.

Музей Ейнара Йонссона

Музей Ейнара Йонссона

Музей Ейнара Йонссона. | Фото: Steven dosRemedios/Flickr.

Відомий скульптор XX століття Ейнар Йоунссон знаходиться на чолі списку найвідоміших художників Ісландії. Вояльна глина – рідкість в Ісландії, тому Йоунссон в основному працював з гіпсом і завдяки пластичності цього матеріалу міг присвячувати одній скульптурі до десяти років. Роботи художника дуже драматичні та зображують наших сучасників, а також історичних та міфологічних героїв Ісландії та Скандинавії.

1909 року, на початку своєї кар’єри, Йоунссон здійснив видатний вчинок: безоплатно віддав усі свої твори державі, щоб їх розмістили в музеї. Автор сам вибрав місце для музею – на самому верху Сколавердухаєд (Skólavörðuhæð) – і сам спроектував помітне електичний будинок, будівництво якого було завершено в 1923 році. У Йоунссона тут розміщувалася студія та квартира, а колишня садова ділянка тепер прикрашена найвідомішими роботами художника, відлитими з бронзи.

Адреса: The Einar Jónsson Museum, Eiríksgata, Рейк’явік, Ісландія.

Музей китів Ісландії

Музей китів Ісландії

Музей китів Ісландії.

Музей китів знаходиться поруч із гаванню в районі Гранді серед багатьох інших місць для сімейного відпочинку. Тут можна дізнатися абсолютно все про 23 види китів, що живуть у водах Ісландії. У музеї представлені моделі китів у натуральну величину, а об’ємний звук і світлові ефекти створюють ілюзію знаходження в природному середовищі цих морських гігантів.

Експозиції музею – результат спільної роботи організації зі спостереження за китами та Морського науково-дослідного інституту Ісландії. На виставці можна побачити грандіозні моделі синього кита, кашалота, горбатого кита, фінвалу, малого полосатика, косатки, а також дельфінів різних видів. Поряд з кожною експозицією розташована інформація про поведінку та шляхи міграції тварини.

Музей китів оснащений різними сучасними технологіями, серед яких інтерактивна станція для відстеження пересування китів у реальному часі.

Адреса: Whales of Iceland, Fiskislóð, Рейк’явік, Ісландія.

Культурний центр Північний дім

Культурний центр Північний дім

Культурний центр Північний будинок.

За 10 хвилин ходьби від центру Рейк’явіка знаходиться Північний дім – культурний центр, створений у 1968 році для зміцнення зв’язків з іншими скандинавськими народами. Північний будинок відрізняється оригінальним дизайном, який розробив визначний фінський архітектор-модерніст Алвар Аалто. Він спроектував будинок у стилі гезамткунстверк (“всеосяжна форма мистецтва”).

Алвар та його дружина Елісса продумали інтер’єр центру до найменших деталей, включаючи фурнітуру, меблі та декоративне оздоблення приміщень. У стильній обстановці можна познайомитися з експозиціями скандинавського дизайну, вивчити чудову бібліотеку Аалто, зайти до дизайнерського магазину та пообідати у бістро AALTO. Шеф-кухар цього невеликого кафе – Свейн Кьяртанссон, відома особа в Ісландії.

Адреса: Nordic House, Sæmundargata, Рейк’явік, Ісландія.

Музей образотворчих мистецтв К’ярвальстадір

Музей образотворчих мистецтв К'ярвальстадір

Музей образотворчих мистецтв К’ярвальстадір.

У Північній залі модерністів розташовується ще одне відділення Художнього музею Рейк’явіка – К’ярвальстадір. Воно відкрилося в 1973 році, через рік після смерті популярного ісландського художника Йоханнеса Свейнссона К’ярваля, і було названо на його честь. У музеї знаходиться виставка робіт художника.

К’ярваль відомий своїми пейзажами, які не можна зарахувати до якогось певного напрямку живопису. Багато його картин написані в стилі символізму, а в пізніших роботах К’ярваль звернувся до абстракціонізму. Також у музеї можна побачити твори Ерро та скульптора Аусмундура Свейнссона. Щорічно музей К’ярвальстадір представляє близько 20 тимчасових виставок відомих світових авторів у галузі модерну та сучасного мистецтва.

Адреса: Reykjavík Art Museum Kjarvalsstaðir, Flókagata, Рейк’явік, Ісландія.

Центр північного сяйва

Центр північного сяйва

Центр північного сяйва.

Аврора – це інформаційний центр у Рейк’явіку, в якому можна подивитися, як виглядає Північне сяйво у всій його красі. Полярне сяйво, або Аврора Бореаліс, утворюється внаслідок зіткнення електрично заряджених частинок, що походять від сонця, з верхніми шарами атмосфери. У Рейк’явіку взимку цей феномен можна побачити на власні очі – головне, щоб уночі було ясне небо.

Крім цього, для хорошої видимості необхідне чисте повітря, тому краще вирушити на узбережжя, за місто або вийти на човні в море. За дотримання всіх умов ви станете свідком одного з найвеличніших природних явищ, коли нічне небо переливається відтінками блідо-зеленого, рожевого, жовтого та блакитного кольорів.

Адреса: Aurora Reykjavík, Grandagarður, Рейк’явік, Ісландія.

Золоте кільце

Парк Тінгведлір

Парк Тінгведлір. | Фото: Steven dosRemedios/Flickr.

На цьому круговому маршруті довжиною 300 кілометрів, який веде від Рейк’явіка до південних узгір’їв Ісландії, знаходяться три найбільш вражаючі заміські пам’ятки. На першій зупинці, за годину їзди на схід від міста, знаходиться національний парк Тінгведлір, що входить до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. У цьому парку знаходиться каньйон, який утворився внаслідок розлому Євразійської та Північноамериканської тектонічних плит, а також Альтінг – найстаріший у світі парламент, заснований у 930 році.

Також у парку розташований красивий двоступінчастий водоспад Гульфосс заввишки 32 метри та долина Хаукадалур з термальними джерелами та грязьовими гейзерами, серед яких знаменитий гейзер Строккур, що вивергається кожні 5-10 хвилин.

Золотим кільцем можна взяти групову екскурсію з гідом або ж орендувати машину і подорожувати самостійно. Туристи, які цінують усамітнення, можуть розбити табір у парку Тінгведлір і залишитися там на ніч, щоб насолодитися навколишньою природою у світлі полярного сонця.

Адреса: Thingvellir National Park, Ісландія.

Спостереження за китами та буревісниками

Спостереження за китами та буревісниками

Спостереження за китами та буревісниками.

Рейк’явік вважається найкращим місцем в Ісландії для спостереження за китами – місто розташоване в затоці Фахсафлоуї, де влітку збирається величезна кількість цих морських мешканців. З квітня до вересня у бухті можна нарахувати понад 20 видів китів, але найбільше сюди запливає малих полосатиків та горбатих китів.

Екскурсії вирушають із Старого порту на невеликих затишних суднах. На морській прогулянці можна не лише подивитися, як стрибають над водою кити, а й побачити велику популяцію буревісників біля берегів Акурейрі. На зворотній дорозі на вас чекають незабутні краєвиди Рейк’явіка на тлі гір, а по дорозі час від часу траплятимуться тюлені, біломорді дельфіни та морські свині. Не забудьте захопити фотоапарат!

Адреса: Old Harbour Area, Geirsgata 5c, 101 Reykjavík, Ісландія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук