37 пам’яток Сан-Франциско, які варто подивитися

Сан-Франциско – одне з найкрасивіших серед туристів міст США. Цей динамічний мегаполіс, що розкинувся на пагорбах біля узбережжя Тихого океану, є культурним, комерційним та фінансовим серцем Північної Каліфорнії. Серед міст США Сан-Франциско посідає 13-те місце за чисельністю населення та 2-ге місце за густотою населення. Багата історія міста нерозривно пов’язана з періодом золотої лихоманки, що почалася в Каліфорнії 1848 року.

Чим же це місто приваблює тисячі туристів? Серед популярних пам’яток Сан-Франциско, історичні місця, міські та природні парки, різноманітні музеї, сучасна та історична архітектура, прекрасні пляжі та зони відпочинку, а також торгові квартали, ринки та багато іншого. Куди сходити і що подивитися у Сан-Франциско? Відповіді на ці питання ви знайдете, ознайомившись зі списком найцікавіших та найпопулярніших місць міста.

Зміст

Міст Золоті Ворота

Міст Золоті Ворота

Міст Золоті Ворота. | Фото: Justin Schuck/Flickr.

Головний символ Сан-Франциско – всесвітньо відомий міст Золоті ворота (Golden Gate Bridge), що сполучає північну околицю півострова Сан-Франциско з південною частиною Марин. Його часто називають одним із чудес світу сучасності. На момент відкриття в 1937 році він вважався найдовшим висячим мостом у світі з усіх, створених раніше.

Міст Золоті ворота – це сталева підвісна конструкція із шістьма смугами автомобільного руху, якими за рік у середньому проїжджає близько мільйона пасажирів.

До будівництва мосту жителі міста користувалися послугами Golden State Ferry Company – поромної компанії Золоті ворота, яка до 1920-х років вважалася найбільшою поромною фірмою за кількістю переправ, що здійснюються. Міст Золоті ворота – найбільш фотографована пам’ятка Сан-Франциско. Він приголомшливо виглядає і вдень – на тлі затоки і блакитного неба з білими хмарами, що пливуть, і ввечері – у світлі безлічі прожекторів.

Адреса: Golden Gate Bridge, Golden Gate Bridge, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Рибальська пристань

Рибальська пристань

Рибальська пристань.

Найпопулярніше серед туристів місце у прибережній зоні Сан-Франциско – це жвавий портовий район Рибальська пристань (Fisherman’s Wharf). Він відомий великою кількістю визначних пам’яток, магазинів і чудових ресторанів.

У вуличних кіосках продають свіжих крабів, а в ресторанах морепродуктів можна скуштувати вишукані страви з риби найсвіжішого улову. Рибальська пристань – відмінна відправна точка для подальшого ознайомлення з містом. Варіантів пересування достатньо: гіроскутер, піша прогулянка, катер та багато іншого.

Адреса: Fisherman’s Wharf, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Парк Золоті ворота

Парк Золоті ворота

Парк золоті ворота. | Фото: Kārlis Dambrāns/Flickr.

Щорічно цей мальовничий парк відвідує близько 13 мільйонів місцевих мешканців та гостей міста. Він не дарма приваблює таку кількість відвідувачів – на величезній території площею 411,5 га ви знайдете кілька чудових озер, мальовничі сади, музеї та пам’ятники, а також дитячі майданчики, пішохідні та велосипедні доріжки.

Протягом усього року у парку Золоті ворота проводиться безліч цікавих подій та захоплюючих заходів. Прекрасні сади парку часто стають місцем проведення весіль та інших знаменних урочистостей, а фотографи люблять використовувати мальовничі краєвиди як тло для знімків.

Адреса: Golden Gate Park, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Острів Алькатрас

Острів Алькатрас

Острів Алькатрас. | Фото: xiquinhosilva/Flickr.

Приблизно за 2,5 км від міської берегової лінії знаходиться відомий острів Алькатрас. Спочатку на цьому крихітному острові в затоці Сан-Франциско був побудований форт, який пізніше стали використовувати як військову в’язницю, а в період з 1933 по 1963 Алькатрас служив федеральною в’язницею, куди переводили особливо небезпечних злочинців з інших в’язниць.

Алькатрас відрізнявся від інших в’язниць тим, що звідти неможливо було втекти – ув’язнені перебували під охороною. Тут відбували покарання найвідоміші злочинці Америки, зокрема Аль Капоне та Роберт Франклін Страуд. З 1973 року острів став відкритим для відвідувань і відтоді є однією з головних визначних пам’яток Сан-Франциско.

Адреса: Alcatraz Island, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Площа Юніон-сквер

Площа Юніон-сквер

Площа Юніон-сквер. | Фото: Benson Kua/Flickr.

Юніон-сквер – так називається одна з центральних площ Сан-Франциско і навколишній район, знаменитий своїми торгово-розважальними центрами, універмагами, численними модними бутіками, елітними готелями, художніми галереями, ресторанами, кафе та нічними клубами.

Жвавий Юніор-сквер – справжній рай для любителів шопінгу та шанувальників театрального мистецтва, а ввечері район перетворюється на центр активного нічного життя. На Різдво Юніор-сквер виглядає особливо мальовничо – на площі встановлюють розкішну ялинку (найвищу та найпишнішу в США, на думку городян), а перед нею заливають велику ковзанку.

Адреса: Union Square, Post Street, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Китайський квартал

Китайський квартал

Китайський квартал | Фото: Russell Mondy/Flickr.

У більшості великих міст є такий квартал, проте Чайна-таун на Грант-авеню у Сан-Франциско – найбільший китайський квартал за межами Азії, а також найстаріший у всій Північній Америці. За свою довгу 150-річну історію він перетворився на великий міський район із власною розвиненою інфраструктурою.

Тут є свої лікарні, театри, храми, парки, торгові ряди, сувенірні та антикварні магазинчики, чайні будинки та традиційні аптеки – цим пояснюється величезна популярність Китайського кварталу у туристів, які приїжджають до Сан-Франциско. Під час головних китайських свят, наприклад, у Новий рік за східним календарем або під час традиційного осіннього Фестивалю Місяця, можна помилуватися колоритними масовими урочистостями з феєрверками та карнавалами, які відбуваються у Чайна-тауні.

Адреса: Chinatown, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Вулиця Ломбард-стріт

Вулиця Ломбард-стріт

Вулиця Ломбард-стріт. | Фото: jimsideas/Flickr.

Однією з незвичайних пам’яток Сан-Франциско є невелика ділянка Ломбард-стріт, розташована між вулицями Хайд (Hyde) та Лівенуорт (Leavenworth). Серпантин з одностороннім рухом включає 8 різких поворотів, через які Ломбард-стріт вважається «найвигнутішою дорогою у світі» (хоча в Сан-Франциско вона не вигнута і не найкрутіша).

Подібна конфігурація автотраси призначена для зменшення надто крутого ухилу пагорба. Для туристів серпантин, вимощений червоною цеглою і облямований мальовничими газонами – барвисте видовище, а для автомобілістів – складна ділянка дороги, на якій швидкість не повинна перевищувати 8 км/год.

Адреса: Lombard Street, Ломбард-стріт, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Система канатних трамваїв Сан-Франциско

Система канатних трамваїв Сан-Франциско

Система канатних трамваїв Сан-Франциско.

Сан-Франциско пишається своєю системою канатних трамваїв – на сьогоднішній день це остання у світі система громадського транспорту, який рухається за рахунок троса та керується кондуктором вручну. Перша лінія канатного трамвая, що з’явилася 1873 року, виявилася неймовірно популярною та прибутковою, що дозволило надалі побудувати додаткові лінії.

Проте в 1892 році в Сан-Франциско з’явилися перші електричні трамваї, і з цього моменту міська система канатних трамваїв почала неухильно занепадати. На піку розквіту системи в Сан-Франциско налічувалося 23 трамвайні лінії, що діють, а сьогодні з них залишилося лише три.

У великих сучасних містах звичайним засобом пересування вже давно став автомобіль і цим пояснюється такий підвищений інтерес туристів до канатних трамваїв Сан-Франциско. Поїздка містом у старовинному трамвайному вагончику справді справляє незабутнє враження!

Адреса: Powell/Mason Cable Car Turnaround, Taylor Street, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Піраміда Трансамерика

Піраміда Трансамерика (ліворуч)

Піраміда Трансамерика (ліворуч). | Фото: Michael Beaton/Flickr.

Окрім мосту Золоті Ворота, символом Сан-Франциско є і піраміда Трансамерика. Знаменитий хмарочос, будівництво якого закінчилося 1972 року, знаходиться у самому центрі Фінансового округу Сан-Франциско. Спорудження відоме, насамперед, завдяки своїй незвичайній формі.

За словами автора проекту – архітектора Вільяма Леонарда Перейри, форма піраміди є ідеальною для хмарочосів, оскільки забезпечує більший приплив повітря та світла на вулицях міста. 48-поверхова піраміда Трансамерика – найвідоміший хмарочос міста. Її висота становить 260 м, і вона досі залишається найвищим будинком у Сан-Франциско.

Адреса: Transamerica Pyramid, Монтгом’рі, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Мікрорайон Аламо-сквер

Мікрорайон Аламо-сквер

Мікрорайон Аламо-сквер. | Фото: Tony Hoffarth/Flickr.

Аламо-сквер – це історичний мікрорайон у західній частині Сан-Франциско. Його добре знають завдяки відомим «Розмальованим леді» – архітектурному ансамблю із шести барвистих вікторіанських будинків XIX століття, збудованих за одним проектом на східній стороні вулиці Штайнер.

Цей ряд колоритних 2-3 поверхових особняків з численними балконами та великими верандами називають ще «листівковим» поруч через те, що з його зображенням часто можна побачити листівки або сувеніри.

В Аламо-сквері є чудовий парк, оточений іншими привабливими будинками вікторіанської доби. У цьому парку, обладнаному дитячим майданчиком та тенісним кортом, люблять бувати мешканці району, туристи та власники собак. У ясну погоду з центральної частини парку добре видно знаменитий міський хмарочос – піраміда Трансамерика, а також вершини двох мостів – Золоті ворота та Бей Брідж.

Адреса: Alamo Square, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Каліфорнійська Академія наук

Каліфорнійська Академія наук

Каліфорнійська Академія наук. | Фото: Ingrid Taylar/Flickr.

Каліфорнійська Академія наук, що знаходиться у відомому міському парку Золоті Ворота, є не лише архітектурним шедевром, а й багатогранним музеєм природної історії. Однією з головних особливостей ультрасучасної споруди з екологічно раціональним дизайном є так званий «Зелений дах» – величезна тераса площею понад 10 000 кв. м., покрита місцевими видами рослин і навіть пагорбами, щоб гармонійно вписатися в навколишнє природне середовище.

На незвичайному даху встановлені сонячні батареї для вироблення необхідної електроенергії, а шар ґрунту служить природним утеплювачем. Стіни в основному виготовлені зі скла, що дозволяє пропускати максимальну кількість природного світла. Крім музею, всередині будівлі знаходяться офісні та наукові приміщення, бібліотека, архів, планетарій, акваріум, ботанічний сад, пташиний вольєр, 3D-кінотеатр та лекційний зал, два ресторани та магазини.

В акваріумі Steinhart мешкає близько 38 000 різноманітних живих істот. Крім того, тут представлена ​​жива копія коралового рифу глибиною 7,6 м (найглибша у світі). У чудово оформленому тропічному лісі Osher заввишки з чотириповерховий будинок мешкають різні види звірів, птахів та земноводних. Спустившись на скляному ліфті, можна пройти прозорим тунелем, розглядаючи плаваючих нагорі риб. А в природничо-науковій частині Музею Кімболу серед інших цікавих експонатів особливу увагу привертають скелети гігантського тиранозавра та синього кита.

Адреса: California Academy of Sciences, Music Concourse Drive, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Науковий музей Експлораторіум

Науковий музей Експлораторіум

Науковий музей Експлораторіум. | Фото: Allie_Caulfield/Flickr.

Експлораторіум – одна з головних визначних пам’яток Сан-Франциско. Знайомство з експозицією цього популярного наукового музею принесе задоволення не лише дітям, а й дорослим. Величезна кількість цікавих виставок та експонатів (багато з яких є інтерактивними) охоплюють різні сфери інтересів.

У доступній для дітей формі – через ігри, захоплюючі експерименти та захоплюючі атракціони – музей розповідає про складні фізичні явища, пробуджуючи інтерес до науки та нових знань. Не дивно, що Експлораторіум так подобається всім дітям.

Адреса: Exploratorium, Embarcadero, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Національна зона відпочинку Золоті Ворота

Національна зона відпочинку Золоті Ворота

Національна зона відпочинку Золоті Ворота. | Фото: Jim Maurer/Flickr.

Національна відпочинкова зона Золоті ворота (не плутати з парком Золоті Ворота!) – це величезна природоохоронна зона, розташована за мостом Золоті Ворота від даунтауна Сан-Франциско. Природний парк площею 1554 км² в окрузі Марін є біосферним заповідником з безліччю пам’яток.

Крім того, це просто мальовниче місце, де можна розслабитися та насолодитися красою природи. У парку є стежки для пішохідних маршрутів, місця для пікніків, кемпінги та красиві пляжні зони. З деяких пляжів відкривається чудовий вид на міст Золоті Ворота. Однак парк відомий не лише своєю приголомшливою природою. На його території знаходиться історичний форт Бейкер, який до середини 90-х років служив як військова застава армії США. У 1973 році він був включений до списку історичної спадщини.

Адреса: Golden Gate National Recreation Area, Каліфорнія, США.

Парк Пресидіо

Парк Пресидіо

Парк Пресидіо. | Фото: Melinda * Young/Flickr.

Великий парк Пресідіо розташований на північному кінці півострова Сан-Франциско на території колишньої військової бази. Спочатку на цьому місці стояли оборонні укріплення іспанців, потім територія перейшла мексиканцям, і лише 1948 року цією зоною заволоділи Сполучені Штати.

У 1994 році територія військової бази була перетворена на чудовий національний парк, звідки відкриваються чудові панорами Тихого океану і знаменитого мосту Золоті ворота. Парку Пресидіо, що входить до зони відпочинку Золоті ворота, у 1962 році надано статус національної історичної пам’ятки.

Адреса: Пресідіо оф Сан-Франциско, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Акваріум затоки

Акваріум затоки

Акваріум затоки. | Фото: Wikimedia.

Акваріум затоки знаходиться на набережній Сан-Франциско – біля пірсу 39 на Рибальській пристані. Це одна з найпопулярніших пам’яток міста, що приваблює не лише дорослих, а й дітей. Виставковий центр знайомить відвідувачів із підводними мешканцями затоки Сан-Франциско та розповідає про негативний вплив людської діяльності на його екологію. Морський центр, що розташувався у двоповерховому будинку, поділено на три зони.

Особливо цікава друга зала, де величезний акваріум обладнаний прозорим 91-метровим тунелем для спостереження за підводним світом. Загалом у виставковому центрі мешкає понад 20 000 представників морської фауни затоки та прилеглих до неї океанічних зон. Тут можна близько розглянути хижих акул, скатів, восьминогів, барвисті зграйки екзотичних рибок і т. д., а також помилуватися повільним «танцем» медуз, що зачаровує.

Адреса: Aquarium of the Bay, Beach Street, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Площа Жірарделлі-сквер

Площа Жірарделлі-сквер

Площа Жірарделлі-сквер.

Площа Жірарделлі цікава не лише своєю архітектурою, а й історією. Колись тут знаходилася шоколадна фабрика, засновником та власником якої був італійський іммігрант Доменіко Жірарделлі. Він народився в Італії у 1817 році, в молодості працював кондитером, а у віці 20 років залишив батьківщину та поїхав до Уругваю.

Пізніше Жірарделлі почав займатися торгівлею шоколадом та кавою. Опинившись у Сан-Франциско, він відкрив спочатку лаву з продажу солодощів, а потім заснував шоколадну фабрику. Сьогодні в реконструйованих старих будинках на площі Жірарделлі розташувалося безліч престижних магазинів, чудових ресторанів, розкішних готелів і, звичайно, фірмові магазини відомої шоколадної компанії «Жірарделлі».

Адреса: Ghirardelli Square, North Point Street, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Ринок Феррі-білдінг

Ринок Феррі-білдінг

Ринок Феррі-білдінг.

Відомий фермерський ринок у будівлі Поромного вокзалу (Ferry Building) на Маркет-стріт (Market Street) належить до найвідоміших пам’яток Сан-Франциско. Тут можна купити буквально все – від щойно спійманої риби до сирів домашнього приготування.

На ринку працюють великі магазини та маленькі кіоски. Перш ніж стати ринком, будівля служила поромним причалом для всіх, хто прибуває зі Сходу. Сьогодні, окрім ринкового комплексу, тут відкрито кілька престижних ресторанів, у яких працюють одні з найкращих шеф-кухарів Сан-Франциско.

Адреса: Ferry Building, Ferry Building, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Пагорби Твін Пікс

Пагорби Твін Пікс

Пагорби Твін Пікс. | Фото: Wikimedia.

Пагорби Твін Пікс (Вершини-близнюки) є всесвітньо відомою туристичною пам’яткою Сан-Франциско. Це єдині в місті незабудовані пагорби, які іспанці колись назвали Los Pechos de la Choca (Грудь індійської діви) за їхню форму. Кожен пагорб заввишки 282 м має свою назву: північний – Евріка, а південний – Ной.

Вони знаходяться на відстані приблизно 200 м один від одного. На вершині пагорба Евріка обладнано оглядовий майданчик Christmas Tree Point, популярний у туристів. Звідси у денний та вечірній час відкриваються захоплюючі панорами міста та затоки Сан-Франциско. По дорозі до вершин Твін Пікс можна побачити багато цікавого.

Схили пагорбів є природною заповідною зоною, яка знаходиться у віданні міського Департаменту відпочинку та парків. Природний парк площею 26 га дає уявлення про те, як виглядав Сан-Франциско задовго до того, як перетворився на мегаполіс. У верхній частині Твін Пікс знаходиться заповідник, де найрізноманітніші представники місцевої флори та фауни знаходяться під суворою охороною.

Адреса: Twin Peaks, 501 Twin Peaks Blvd, San Francisco, CA 94114, Сполучені Штати.

 

Музей сучасного мистецтва Сан-Франциско

Музей сучасного мистецтва Сан-Франциско

Музей сучасного мистецтва Сан-Франциско. | Фото: Maciek Lulko/Flickr.

На момент свого відкриття у 1935 році цей музей був першим та єдиним художнім музеєм на західному узбережжі Сполучених Штатів, присвяченим винятково сучасному мистецтву. В даний час в колекції музею представлено понад 29 000 творів мистецтва, включаючи живопис, скульптуру, архітектуру та фотографію.

Серед експонатів є роботи Поллока, Матісса, Уорхолла та багатьох інших всесвітньо відомих майстрів. Спочатку художня галерея розміщувалася в будівлі Будинку ветеранів Військового Меморіалу. У 1995 році Музей сучасного мистецтва Сан-Франциско переїхав до нової оригінальної будівлі, спроектованої архітектором зі Швейцарії Маріо Боттою.

Адреса: San Francisco Museum of Modern Art, 3rd Street, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Башта Койт

Башта Койт

Башта Койт. | Фото: Eric Kilby/Flickr.

64-метрова вежа Койт була побудована в районі Телеграф-Хілла в період з 1932 по 1933 рік. Вона названа на честь Ліллі Хічкок Койт – багатої та ексцентричної жінки, яка була покровителькою пожежників-добровольців Сан-Франциско та спонсором будівництва вежі.

Башта Койт є не тільки унікальною історичною пам’яткою часів Великої депресії Америки, але й чудовим оглядовим майданчиком, з якого можна милуватися чудовими панорамними видами міста та затоки. Майданчик відкритий для відвідувачів цілий рік.

Адреса: Coit Tower, Telegraph Hill Boulevard, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Палац образотворчих мистецтв

Палац образотворчих мистецтв

Палац образотворчих мистецтв. | Фото: jpellgen (@1179_jp) / Flickr.

Дивовижна архітектурна споруда, в якій знаходиться Палац образотворчих мистецтв Сан-Франциско, внесена до Національного реєстру історичних місць США. Будівлю було збудовано у 1915 році для тимчасового художнього музею в період проведення Панамо-Тихоокеанської виставки.

З 11 «палаців», що становлять виставковий комплекс, було збережено лише Палац образотворчих мистецтв. Палац є комплексом споруд, розташованим в оточенні мальовничого парку біля тихої штучної лагуни з плаваючими дикими лебедями, качками і гусями.

Особливу увагу привертає греко-римська центральна ротонда та хитромудра колонада. Палац образотворчих мистецтв не тільки популярна туристична пам’ятка Сан-Франциско, а й одне з найулюбленіших місць відпочинку городян. Тут регулярно проводяться цікаві мистецькі виставки та різноманітні культурні заходи.

Адреса: The Palace of Fine Arts, Lyon Street, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Азіатський музей мистецтв

Азіатський музей мистецтв

Азіатський музей мистецтв. | Фото: CTG/SF/Flickr.

На сьогоднішній день цей музей має одну з найбільших і найцінніших колекцій азіатського мистецтва серед американських та європейських музеїв. У його експозиції представлено понад 18 000 витворів мистецтва, причому деяким унікальним експонатам понад 6 000 років.

Музей мистецтва Азії був заснований на кошти, пожертвувані місту Ейвері Брендеджем – американським мільйонером, знавцем та колекціонером творів азіатського мистецтва.

Він не лише пожертвував велику суму на створення музею, а й передав у дар велику кількість унікальних експонатів зі своєї приватної колекції. Сьогодні у музеї представлені твори з усіх найбільших азіатських країн світу. Окрім того, тут постійно проводяться пересувні тематичні виставки. Наприклад, 1991 року Далай-лама відкривав у музеї виставку, присвячену темі мудрості та співчуття.

Адреса: Asian Art Museum, Larkin Street, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Державний заповідник Мьюїр Вудс

Державний заповідник Мьюїр Вудс

Державний заповідник Мьюїр Вудс. | Фото: Matthew Dillon/Flickr.

Цей національний заповідник знаходиться на схилах Тамалпаїс в окрузі Марін. Він входить до складу Національної зони відпочинку “Золоті ворота”. Природний парк охоплює територію площею 224 га, причому 97 га займають секвойи (берегові червоні дерева).

3Колись секвойи у Каліфорнії виростали на величезних територіях (близько 810 000 га), але з розвитком лісозаготівельної промисловості більшість дерев була вирубана. Нині Національний заповідник Мьюїр Вудс (Muir Woods National Monument) – одна з небагатьох лісових зон цього району, де збереглися секвої. У парку можна чудово провести цілий день – тут багато пішохідних маршрутів різного ступеня складності, а також потрібних місць для пікніків та вигулу собак.

Адреса: Muir Woods National Monument, Мьюїр-Вудс-роуд, Мілл-Веллі, Каліфорнія, США.

Японський чайний сад

Японський чайний сад

Японський чайний сад. | Фото: Billie Grace Ward/Flickr.

Ландшафтний сад у традиційному японському стилі знаходиться на території міського парку Золоті ворота. Він був створений у 1894 році як тимчасовий експонат Всесвітньої виставки, що проходить у Сан-Франциско. Після закриття виставки чудовий японський сад було вирішено зберегти.

Довгий час рослинами доглядав Макото Хагівара – садівник, який емігрував з Японії до Америки. Згодом сад розширювався і сьогодні він займає територію близько 2 га. Японський чайний сад приваблює величезну кількість туристів, які приїжджають до Сан-Франциско.

Тут можна безмежно милуватися арочними містками, пагодами, мальовничими алеями, кам’яними статуями, а також сакурою та іншими традиційними японськими рослинами. Крім цього, привертає увагу ставок з рибками та мініатюрний сад Дзен. Якщо ви зголоднієте під час прогулянки по саду, можете влаштувати невелику перерву та скуштувати традиційні японські закуски та напої у чайному будиночку.

Адреса: Japanese Tea Garden, Hagiwara Tea Garden Drive, San Francisco, Каліфорнія, США.

Острів Ангела

Док острова Ангела

Док острова Ангела. | Фото: Topher. / Flickr.

Острів Енджел, що знаходиться в південно-східній частині округу Марін, є другим за величиною островом у затоці Сан-Франциско. Тут постійно мешкає близько 60 осіб. З Сан-Франциско до острова можна дістатися поромом, а далі подорожувати на відкритому екскурсійному трамвайчику або на сегвеї.

На острові Енджел є фантастичні кафе та бари, де готують смачні страви. Крім того, звідси відкриваються чудові краєвиди на затоку Сан-Франциско – вони сповна окуплять ваші витрати на поромну переправу. На острові часто відбуваються заходи, що супроводжуються живою музикою.

Адреса: Енджел, Тіберон, Каліфорнія, США.

Пляж Оушен Біч

Пляж Оушен Біч

Пляж Оушен Біч. | Фото: anthony_goto/Flickr.

Oушен Біч – красивий, тихий і небагатолюдний пляж з чудовим білим піском. Він простягається майже 6 км вздовж західного узбережжя Сан-Франциско. Через часті високі хвилі і холодні глибинні води на цьому пляжі, як правило, мало купаються, але багато любителів серфінгу.

Пляж Оушен Біч знаходиться на території Національного парку Золоті ворота, тому ви не побачите тут висотних будівель та численних прибережних готелів. Натомість, на вас чекають прекрасні природні та морські пейзажі, панорама мосту Золоті ворота, а також розслаблюючий шум океанських хвиль.

Адреса: Ocean Beach, 712 Great Hwy, San Francisco, CA 94121, Сполучені Штати.

Сади Єрба-Буена

Сади Єрба-Буена

Сади Єрба-Буена. | Фото: Casey Fleser/Flickr.

Сади Йерба-Буена – так називають комплекс, що складається з двох громадських парків, які з’єднані між собою пішохідним мостом. Тут ви знайдете безліч готелів, магазинів, ресторанів, кафе, музеї, театри і, звичайно, мальовничі парки. В одному з парків за величезним водоспадом встановлено Меморіал Мартіна Лютера Кінга.

Цей міський квартал незмінно приваблює велику кількість місцевих мешканців та гостей міста. Сади Йерба-Буена – це не лише серце культурного міського центру, а й чудове місце для відпочинку. Тут постійно проводяться безкоштовні заходи на свіжому повітрі. Любителі активного відпочинку можуть пограти в боулінг, а взимку покататися на ковзанах. Комплекс парків Сади Йерба-Буена входить до кращих міських парків країни.

Адреса: Yerba Buena Gardens, Ховард-стріт, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Сімейний музей Уолта Діснея

Сімейний музей Уолта Діснея

Сімейний музей Уолта Діснея. | Фото: Harshlight / Flickr.

Цей музей, який знаходиться на території національного парку Пресидіо в Сан-Франциско, обов’язково треба відвідати всім шанувальникам творчості великого Уолта Діснея. Музей площею понад 3 700 м² представляє історичні експонати, які так чи інакше допомагали геніальному художнику втілювати свої творчі ідеї в життя.

Серед інших унікальних експонатів ви зможете побачити низку ранніх малюнків всесвітньо відомого американського художника-мультиплікатора, макет Діснейленду заввишки майже 4 м, а також колекцію особистих речей Діснея. У музеї виставлено 248 нагород, отриманих Уолтом Діснеєм за час його блискучої кар’єри.

Крім того, музей оснащений найсучаснішим обладнанням: численними екранами для перегляду класичних мультфільмів Диснея, звуковою апаратурою для прослуховування музики до фільмів, а також кінотеатром.

Адреса: Walt Disney Family Museum, Montgomery Street, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Музей Почесного легіону

Музей Почесного легіону

Музей Почесного легіону. | Фото: Steve Shupe/Flickr.

Каліфорнійський палац Почесного легіону – ця назва відноситься і до художнього музею, і до вражаючої неокласичної будівлі, в якій він розміщується. Палац Почесного легіону у Сан-Франциско був подарунком місту від Альми де Бретвіль Спрекельс – світської левиці, покровительки та знавця мистецтв.

Завдяки її любові до всього паризького, будинок музею було спроектовано за подобою Палацу Почесного легіону у Парижі. У цьому художньому музеї зібрана чудова колекція європейського живопису, скульптури та декоративного мистецтва, а також старожитностей Середземномор’я та Близького Сходу.

Адреса: Legion of Honor, 34th Avenue, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Парк Мішен Долорес

Парк Мішен Долорес

Парк Мішень Долорес.

Ласкаво просимо на сонячну сторону Сан-Франциско – територію стрітболу, тематичних ігрових майданчиків, приємної засмаги та пікніків із приготуванням тако! Незважаючи на те, що зелені галявини парку Долорес часто окупують місцеві хіпстери, тут регулярно проходять спортивні, культурні та політичні заходи, наприклад, безкоштовні вечірні перегляди кінофільмів влітку.

Крім того, у парку часто проводяться фестивалі та театральні виступи. Якщо ви підніметеся в південно-західну частину парку, перед вами відкриється чудовий вид на центр міста, обрамлений високими пальмами.

Адреса: Dolores Park, 19th Street, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Кафедральний собор Грейс

Кафедральний собор Грейс

Кафедральний собор Грейс. | Фото: Curtis Fry/Flickr.

З усіх соборів міста найвідомішим є цей величний Кафедральний собор протестантської єпископальної церкви США. Своєю готичною архітектурою він нагадує собор Нотр-Дам у Парижі. За історію свого існування з часів золотої лихоманки (50-ті роки ХІХ століття) собор Грейс тричі перебудовувався.

На будівництво нинішньої залізобетонної споруди в районі Ноб-Хілл пішло цілих 40 років. Усередині собор прикрашають колоритні вітражі, на яких зображено понад 1 100 постатей – від міфічних релігійних персонажів до таких знаменитих людей своєї епохи, як Альберт Ейнштейн, Роберт Лі Фрост, Джон Глен та багато інших.

На приголомшливих фресках знято багато відомих подій в історії Сан-Франциско, таких як землетрус 1906 року та підписання Статуту ООН у 1945 році. Увагу відвідувачів незмінно привертають лабіринти, що викладені з каменю – один усередині собору, а інший – зовні. Вони є свого роду провідником для неспокійних душ, які мають пройти три стадії духовного розвитку: звільнення, прийняття та повернення. Вхід до собору дозволено людям будь-яких віросповідань.

Адреса: Grace Cathedral, Каліфорнія-стріт, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Алея Балмі

Алея Балмі

Алея Балмі. | Фото: sswj/Flickr.

У 1970-х роках художниці-монументалісти у районі Мішн (Mission District) вирішили організувати групу для розпису стін громадських будівель на алеї Балмі (Balmy Alley). На цей крок їх надихнули дві речі: фрески, створені у 1930-х роках Дієго Ріверою – відомим мексиканським художником, муралістом та видатним політичним діячем лівих поглядів; а також втручання США у внутрішню політику країн Латинської Америки.

Ранні роботи, створені художницями гурту Las Mujeres Muralistas (Жінки-муралісти), а згодом і розписи проекту Placa стали взірцем творчості художників-активістів із твердою політичною позицією. На сьогоднішній день теми фресок на будинках у районі Мішн охоплюють історичний період у три десятиліття: від данини пам’яті Оскару Ромеро – архієпископу Сан-Сальвадорському та відомому правозахиснику до шани жінкам-художницям, включаючи Фріду Кало та Джорджію О’Кіфф.

Адреса: Balmy Alley, Balmy Street, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Парк Джон Макларен

Парк Джон Макларен

Парк Джон Макларен. | Фото: Wikimedia.

Займаючи територію площею 126 га, парк Джона МакЛарена є другим за величиною парком Сан-Франциско і, ймовірно, недооціненим туристами. Тут на вас чекають чудові піші маршрути загальною довжиною понад 7 км (включаючи чудовий Шлях філософа), які проходять мальовничими лісами та полями, а зі схилів пагорбів відкриваються захоплюючі види міста.

Парк МакЛарена значно ближчий до дикої природи, ніж парк Золоті ворота – тут цікаво спостерігати за дикими птахами, а іноді навіть можна побачити койотів. Це ідеальне місце для походів, пікніків та прогулянок з дітьми. У парку обладнано дитячий майданчик та два тенісних корти, а для любителів собак є навіть собаче озеро.

Адреса: John McLaren Park, John F Shelley Drive, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Район Варварський берег

Район Варварський берег

Район Варварський берег. | Фото: Chris Chabot/Flickr.

Варварський берег (Barbary Coast) – так за часів Золотої лихоманки називали портову частину Сан-Франциско, де процвітало беззаконня, азартні ігри, розбій, проституція та торгівля наркотиками. Сьогодні цей міський район не такий галасливий, як раніше, хоча його бурхлива історія все ж таки наклала свій відбиток.

Захоплюючи райони Джексон Сквер, Норт Біч і Чайна-таун, звивистий маршрут уздовж узбережжя приведе вас до ряду історичних пам’яток міста. Це місця тусовок покоління битників, такі як книгарня City Lights та кафе Vesuvio; церква святих апостолів Петра та Павла, на сходах якої в 1954 році фотографувалися Джо Ді Маджіо та Мерилін Монро у день свого таємного весілля; а також пам’ятники архітектури часів золотої лихоманки у районі Джексон Сквер.

Для любителів чогось «гарячого» у прибережному районі Barbary Coast є ряд стрип-клубів та інших розважальних закладів для дорослих.

Адреса: Barbary Coast Dispensary, Мішен-стріт, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Парк Кріссі Філд

Парк Кріссі Філд

Парк Кріссі Філд. | Фото: Wayne Hsieh/Flickr.

Чудовий зелений парк Кріссі Філд (Crissy Field) був розбитий на місці колишнього військового аеродрому та злітно-посадкової смуги ВПС США. Тепер це екологічна зона відпочинку довжиною близько 7 км, що виходить на океан, із захоплюючими видами на міст Золоті ворота та острів Алькатрас.

Пішохідні та велосипедні доріжки (велосипеди можна взяти напрокат у кількох пунктах) доходять до Форту Пойнта, побудованого для оборони затоки під час Громадянської війни. У прохолодні туманні дні можна зробити зупинку і зайти в Warming Hut (Зігріваюча хата), де вам запропонують теплі напої, органічні супи та сендвічі та чудові сувеніри.

Любителі активного відпочинку, напевно, оцінять батутний центр House of Air в авіаційному ангарі, а також скалолдром Planet Granite Climbing Gym. Для дітей відкрито школу плавання La Petite Baleen.

Адреса: Crissy Field, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Парк Лендс Енд

Парк Лендс Енд

Парк Лендс Енд. | Фото: Scott D/Flickr.

Коли розсіюється туман, природний парк Лендс Енд (Land’s End – Край землі) на скелястому узбережжі Тихого океану, що продувається вітрами, справді схожий на край світу. На рубежі XX століття це місце приваблювало численних туристів, які приїжджали сюди, щоб поплавати в Sutro Baths – громадському басейні з морською водою, та пообідати у відомому ресторані Cliff House з мальовничим краєвидом на океан.

З міста до парку можна було дістатися залізницею Cliff House Steam Rail, поки в 1925 році вона не була пошкоджена зсувом ґрунту. Насолодитися вишуканою кухнею ресторану Cliff House (і безкоштовними булочками на додачу до замовлення) все ще можливо, а от колишнього басейну та залізничних рейок залишилися одні руїни.

Наслідуючи популярний маршрут уздовж узбережжя, можна побачити прихований лабіринт на мисі Іглс Пойнт (Eagle’s Point), а неподалік – таємничу звивисту стежку, викладену з каменів, знайдених у соляних шахтах Wieliczka у Польщі.

Адреса: Lands End Lookout, Point Lobos Avenue, Сан-Франциско, Каліфорнія, США.

Католицька церква Місія Долорес

Католицька церква Місія Долорес

Католицька церква Місія Долорес. | Фото: Allie_Caulfield/Flickr.

У 1776 році іспанські колоністи заснували в місті місіонерське поселення – католицький комплекс святого Франциска Ассизького, збудований уздовж El Camino Real (Королівське шосе). З 21 місії комплексу збереглася лише стара церква – місія Долорес, яка пережила землетруси 1906 та 1989 років, і тепер є найстарішою спорудою у Сан-Франциско.

В інтер’єрі храму практично все збереглося у незмінному вигляді, включаючи мальовничо прикрашені стельові балки з червоного дерева та декоративні мексиканські вівтарі. На території місії знаходиться невеликий музей та цвинтар, на якому лежать останки відомих іспанських поселенців, перший мер міста, а також кілька тисяч індіанців, похованих у спільній могилі. Кіномани зазнають трепету, побачивши могилу, біля якої стояла чарівна актриса Кім Новак у класичному фільмі Альфреда Хічкока «Запаморочення».

Адреса: Mission Dolores, 3321 16th St, San Francisco, CA 94114, Сполучені Штати.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук