Аннапурна: інформація про об’єкт, поради туристам

П’янке гірське повітря, гірські річки, підвісні мости, водоспади, засніжені вершини — все це чекає на мандрівника, що зважився на трек навколо Аннапурни. Ця подія точно буде однією з пам’ятних у житті будь-якого туриста. Тут крутити голову буде не лише висота, а й захоплення від навколишньої краси. Це царство велетнів можна сміливо назвати одним із найкрасивіших місць на планеті.

Про гірський масив Аннапурна

Аннапурна I – головна вершина масиву, одна з 14 восьмитисячників світу. Її висота становить 8091 м, і це десята по висоті гора на Землі. Аннапурна була першою серед усіх восьмитисячників, на вершині якої побували люди. Але незважаючи на це серед альпіністів вона завоювала славу найнебезпечнішої. За статистикою, кожен третій підкорювач Аннапурни надовго залишився на її схилах. Смертність при сходженні її вершини втричі вища, ніж підкорення Євересту.

Масив Аннапурна розтягнувся на 70 км біля центральної частини Непалу між двома річками — Марсіанді та Калі-Гандакі. Ущелина Кали-Ганді найглибша у світі. Воно розділяє вершину Аннапурну із ще одним восьмитисячником — горою Дхаулагірі (8167 м). У масив також входять ще

Молитовні прапори у базовому таборі

Молитовні прапори Аннапурні © Pisit Rapitpunt / Shutterstock

Чому Аннапурна

Гімалайці завжди думали, що гори — обитель богів. Тому з багатьма вершинами пов’язані легенди та міфі. Тала вода з льодовиків Аннапурни наповнює могутні річки регіону, живлячи все навколо цілющою вологою і перетворюючи на густі ліси та родючі долині. Тому в перекладі з давньо-індійської назва вершини звучить як Богиня родючості.

Треки Аннапурні

Щороку подивитись на масив Аннапурни приїжджають тисячі туристів. Гіди пропонують кілька десятків маршрутів різної складності та протяжності. Початківцям краще вибрати найпопулярніший і найпростіший Трек до базового табору, що знаходиться в долині Святилище Аннапурні на висоті 4130 м і є відправною точкою для професійних альпіністів, що стартують на вершину восьмитисячника. Початок треку до базового табору знаходиться в Покхарі, тут же і фініш. Стежка в’ється територією Національного парку повз джунглі та гірські села, наближаючись упритул до нависаючих стін Аннапурні.

Найскладнішою та найдовшою трасою для сходження є “Трек навколо Аннапурни” (Annapurna Circuit Trek), також його називають “Кільцем Аннапурні”. Існує кілька маршрутів, що огинають гірський масив. Їхня довжина варіюється від 140 до 220 км, а за часом похід займає від півтора до трьох тижнів.

Оптимальним, із наростаючою складністю, буде подорож проти годинникової стрілки, що починається біля південно-східних передгір’їв масиву із села Бесісахар. Кульмінацією маршруту вважається перевал Торонг-Ла заввишки 5416 м.

Пожвавлюють сходження підвісні мости, які є невід’ємними атрибутами трекінгу Непалом. Чим далі нагору, тим красивіші краєвиди.

За годину трекінгу туристу вдасться побувати в кількох кліматичних зонах. Тропічні джунглі, рододендронові ліси, сосни, листяні дерева та посадки бамбука — все це змінює одне одного на Кільці Аннапурни. Дорогою зустрічається багато місцевих пам’яток та священних місць.

Протягом будь-якого треку в місцях ночівлі розташовані лоджі та кемпінги. Вони мають всі умови для проживання та харчування. Такий сервіс дозволяє здійснювати сходження без нічого і повністю насолодитися гімалайськими зачаровуючими видами.

Корисно знати

  • На території масиву Аннапурна та сусіднього з нею Дхаулагірі засновано Національний парк Аннапурни. Щоб сюди увійти, потрібно платний дозвіл, яке можна отримати в Катманду чи Покхарі.
  • Добиратися до Аннапурни досить просто. З Катманду до Покхар можна дістатися літаком, автобусом чи машиною. З Джомсома, де закінчуються кілька найпопулярніших треків, через Покхару можна відлетіти літаком.
  • Для проходження треків необов’язково бути суперменом, але мати хорошу фізичну підготовку необхідно. Інакше буде тяжко.
  • Для невпевнених у своїх силах, або для тих, хто хоче більше свободи під час трекінгу, є послуги портерів. Це місцеві жителі, котрі за плату понесуть рюкзак замість вас.
  • Чим вище гори, тим дорожче коштуватимуть послуги у лоджах. Ціна у найвищій точці буде у кілька разів вищою, ніж на старті.
  • На маршрутах практично скрізь є гаряча вода та супутниковий зв’язок.

Ранковий панорамний вид на гору Аннапурна

Трекінгова стежка околиці Аннапурна © Daniel Prudek / Shutterstock

Визначні місця Аннапурни

На популярних треках Аннапурни є кілька гарячих джерел. Наприклад, подорожуючи кільцем навколо масиву, можна навідатися до села Татопані, назва якого так і перекладається – гарячий джерело. Під час треку до базового табору Аннапурни можна попросити гіда відвідати село Джину Данде, де можна викупатися в басейні з водою з термальних джерел.

В окрузі багато святих місць. Один із них — село Муктинатх. Це місцевий центр паломництва, куди прибувають віруючі не лише з Непалу, а й з Індії. Адже біля селища знаходиться один із найзначніших у світі індуїстських храмів бога Вішну. На подвір’ї храму горить вічний вогонь – з ущелини виривається природний газ. Також навколо понад сотню джерел зі святою водою.

Очікуючи у Покхарі трекінг або відпочиваючи у селищі вже після спуску, можна вирушити на човнову прогулянку гірським озером Пхева. Це друге за величиною озеро Непалу. Серед водоймища розташований острів із храмом божества Варахи, куди можна заглянути за бажання. А перепливши на інший берег озера, можна піднятися до білої буддійської пагоди. Звідси відкривається шикарний краєвид на озеро та Покхару.

Під час трекінгу навколо Аннапурни можна заглянути до озера Тілічо. Це одна з найвищих гір у світі (5000 м). Вода в озері небесно-синього кольору – незвичайне видовище.

Навесні передгір’я Аннапурни перетворюються на квітучі плантації. Особливо казково виглядають рододендронові ліси.

Погодні умови

Погода в регіоні мінлива. У долині досить часто йдуть дощі, а на висоті нерідко сходять непрогнозовані лавини. Для трекінгу в районі Аннапурні краще вибрати березень-квітень або два жовтень-листопад. У цей час погода в регіоні стабільніша. Звісно, ​​в цю годину тут і найбільше туристів. Однак у міжсезоння гори часто застилає туман, який заважає насолоджуватися видами, що оточують.

Якщо є бажання та можливість, обов’язково здійсніть трек навколо Аннапурни – це чудові відчуття та емоції, які залишатимуться з вами назавжди.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник по Каунасом: що подивитись, корисні поради
Каунас У самому серці Литовської держави, серед мальовничої
Trips
Путівник по Казахстану: що подивитись, корисні поради
Казахстан Казахстан (у перекладі – “земля кочівників”)
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Центр мистецтв королеви Софії: інформація про об’єкт, поради туристам
Національний музей «Центр мистецтв королеві Софії»
Trips
Путівник по Зельден: що подивитись, корисні поради
Зельден Зельден – популярний гірськолижний курорт в
Trips
Путівник Буковелем: що подивитись, корисні поради
Головний український гірськолижний курорт Зимова казка
Trips
Путівник Нюрнбергом: що подивитись, корисні поради
Нюрнберг Нюрнберг – найнімецькіше місто, пам’
Trips
Путівник по Трапані: що подивитись, корисні поради
Трапані Трапані – адміністративний центр однойменної
Trips
Путівник по Егеру: що подивитись, корисні поради
Егер Егер — найбільш недооцінене місто Угорщини, яке
Trips

Інші визначні місця

Зона 51: інформація про об`єкт, поради туристам
  Чи часто військові бази
Trips
Вулкан Гекла: інформація про об’єкт, поради туристам
Вулкан Гекла – найактивніший вулкан
Trips
Діно Парк Блю Рівер: інформація про об’єкт, поради туристам
Діно Парк Блю Рівер (Dino Park
Trips
Аргентинські Анди: інформація про об`єкт, поради туристам
Величезна країна зі своїми національними
Trips
Согні-фіорд: інформація про об’єкт, поради туристам
Є на Землі такі місця, в яких велич
Trips
Вулкан Кіліманджаро: інформація про об’єкт, поради туристам
Вулкан Кіліманджаро — один із найвищих
Trips
Джварі: інформація про об’єкт, поради туристам
Монастир Джварі – місце, де година
Trips
Європа-парк: інформація про об’єкт, поради туристам
Величезна територія, неймовірний
Trips