Вулкан Гекла: інформація про об’єкт, поради туристам

Вулкан Гекла – найактивніший вулкан у Ісландії. Він відомий своєю незвичайною протяжною формою та неймовірною красою під час виверження. Коли вулкан неактивний, він стає популярним у туристів місцем. Літом сюди їдуть альпіністи та любителі походів, а взимку організовуються лижні маршрути вздовж кратера вулкана.

Вулкан розташований біля південної частини Ісландії. Відстань до столиці країни становить 110 км, до Атлантичного океану – 50 км. Всього за 40 км від Гекла знаходиться знаменитий вулкан Ейяф’ядлайекюдль.

Опис вулкану Гекла в Ісландії

Назва вулкана Гекла походить з ісландської мови. У перекладі воно означає «плащ із капюшоном». Передбачається, що таке назва було надано вулкану через часті скупчення хмар на його вершині. За формою воно нагадує каптур.

Вулкан Гекла є майже шестиметровою тріщиною, що розташована на гірському хребті. Коли вулкан прокидається, з неї вириваються язики вогню та попелясті хмари.

Гекла – стратовулкан (шаровий вулкан), що має конічну форму і складається з багатьох затверділих шарів лави, вулканічного пепелу та тефрових відкладень. Він нагадує велике морське судно, перевернуте кілем нагору. Висота вулкана Гекла – 1490 м.

Цей вулкан відрізняється від своїх побратимів абсолютно непередбачуваними виверженнями. Неможливо спрогнозувати навіть зразкову дату початку наступної активності та її перебіг. Єдине, що вдалося точно встановити дослідникам: що більше минає години після останнього виверження, то масштабніше воно буде.

Історія вивержень

Найраніше виверження, про яке відомо, сталося 1104 року. З того часу і до наших днів вулкан прокидався не менше 20-30 разів.

Але особливо катастрофічною була активність Геклі ще 950 року до нашої ери. Тоді сила виверження була настільки могутньою, що призвела до зниження температури протягом кількох років на всій північній півкулі планети.

У 1947—1948 роках сталося сильне виверження, під час якого хмари диму та пепелу піднялися на 30 км. За майже два місяці на вулиці Гельсінкі випав вулканічний попіл.

Вчені вважають, що вулкан залишається активним протягом 6600 років. Востаннє Гекла прокидалася 2000 року.

Цікаві факти

  • За години Середньовіччя вулкан називали «брамою пекла», «в’язницею Юди». Існувала легенда, що у день Великодня на вулкані збираються відьми.
  • Біля міста Лейбураккі розташований туристичний центр «Гекла», в якому надається інформація про вулкан та його околиці. Також співробітники центру організовують екскурсії та походи на вулкан. Тут можна ознайомитись з мультимедійною виставкою, що розповідає історію Геклі.
  • Вчені стверджують, що під час вивержень вулкана в період до нашої ери його лава сягала земель сучасної Північної Ірландії.
  • Влада Ісландії розпочала реалізацію проекту з відновлення 90 тисяч га лісу на схилах вулкану. Це найграндіозніший проект такого типу в Європі.
Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук

Вам також буде цікаво

Путівник Клайпедою: що подивитись, корисні поради
Клайпеда Клайпеда – північний порт Литви, що омивається
Trips
Путівник по Казахстану: що подивитись, корисні поради
Казахстан Казахстан (у перекладі – “земля кочівників”)
Trips
Путівник по Каунасом: що подивитись, корисні поради
Каунас У самому серці Литовської держави, серед мальовничої
Trips
Путівник по Сеулу: що подивитись, корисні поради
Сеул Сеул — місто майбутнього, одна з фінансових столиць
Trips
Центр мистецтв королеви Софії: інформація про об’єкт, поради туристам
Національний музей «Центр мистецтв королеві Софії»
Trips
Путівник по Зельден: що подивитись, корисні поради
Зельден Зельден – популярний гірськолижний курорт в
Trips
Путівник Буковелем: що подивитись, корисні поради
Головний український гірськолижний курорт Зимова казка
Trips
Путівник Нюрнбергом: що подивитись, корисні поради
Нюрнберг Нюрнберг – найнімецькіше місто, пам’
Trips
Путівник по Трапані: що подивитись, корисні поради
Трапані Трапані – адміністративний центр однойменної
Trips