Унікальні чорні пляжі світу

Прозоре Синє небо вливається в гігантські солоні води. Ось їхній світлий потік наздоганяє берег… вугільного кольору. Багато хто ніколи не підозрював, що існує у природи таке диво, як чорний пляж.

Начебто під ногами інша Земля, і пісок тут чомусь не коричневий і не білий. Знайомий пляжний відпочинок стає незвіданим. По всіх світових узбережжях чорні пляжі нечисленні, і їх походження унікальне. Як правило, вони мають вулканічну природу. У давнину, коли у цих місцях ще вивергалися вулкани, поруч утворювалися поклади лави. Тисячоліттями вони відмочувалися водою і остуджувалися, перетворюючись на чорний пісок.

1. Пляж Аджуй – Фуертевентура, Іспанія

Пляж на Канарських островах. Відчуваючи його тишу, легко повірити, що у прибережних печерах було колись укриття піратських скарбів. Чорний пляж оточують невисокі скелі, створюючи особливу самотність. Його дикість відчувається дуже тоді, коли входиш у море: спуск досить різкий і крутий. Можливо, з дітьми краще вибирати безпечніші місця.

2. Пляж Піха – Окленд, Нова Зеландія

На цьому узбережжі зберігся вулканічний кратер, який створив місцеві піски. Уявіть, як його чорноту всіюють сотні лілових раковин, розсипаних на всьому березі. Поєднання абсолютно художнє. Але тут часто бувають сильні хвилі, завдяки чому місце давно відомо затятим серфінгістам. Може, багатьом відпочиваючим море, що часто штормить, не підійде. Все воно оточене зеленіючими пагорбами, величними та крутими. На новозеландських берегах проходять міжнародні змагання з серфінгу, і побувати на них ще один сенс приїхати сюди.

3. Пляж Рейнісфіяра – Вік, Ісландія

Береги чорного пляжу Вік фантастичні. У пісок врізаються величезні стрімкі скелі з базальту – Рейнісдрангар. Їхня сірість ніби суперечить синіючим хвилям. Ще б пак, адже за ісландськими оповідями, ці скелі – скам’янілі на сонці тролі. На них видно суворе різьблення вод, і тут майже завжди холодно. Саме тому пляж не підходить для купання, хоча багатьом його невимовна атмосфера подобається. Сюди часто приходять просто насолоджуватися краєвидами. Не дивно, що тут знімалися епізоди культового серіалу Гра престолів.

4. Пляж Пуналуу – Гаваї, США

Ще один чорний пляж, найпрекрасніший і не дуже придатний для купання. Прибережні камені зі скелями небезпечні, оскільки досить гострі та численні. При цьому пісок відрізняється ніжністю, на ньому хочеться відпочивати. Трохи вище за берег весь поріс великими пальмами, що шумлять на океанському вітрі. Ви можете зустріти великі черепахи, які часто вилазять на сушу. Ці місця підійдуть усім, кому важлива природна усамітнення та незвичність.

5. Пляж Загублене узбережжя – Каліфорнія, США

Справжні дикі пляжі довжиною понад сто кілометрів. Вони вкриті сланцевим піском і часто приймають круті хвилі. Тільки серфінгісти та інші любителі незайманої краси приходять сюди. Місця ці зовсім не облаштовані для відпочинку, тому для більшості дикуваті. Крім того, йти до деяких ділянок потрібно не одну годину і не простими стежками, занурюючись у справжню пригоду. Уздовж берегів тягнуться велетенські скелі, що притягують скелелазів.

6. Пляж Лаго Верде – Лансароте, Іспанія

Пляж знаходиться на незвичайному Зеленому озері або по-іншому в лагуні Клікос, поряд із рибальським селищем Ель Гольфо. Прямо в океані давно занурений вулканічний кратер, і озеро знаходиться в ньому. Його насичені зелені води густо населені фітопланктоном, і розцвічує їх. Перехід такого яскравого кольору в пісок, що чорніє, захоплює око. На березі можна пошукати бірюзовий мінерал олівін, що ховається між камінням. Його часто відвозять із собою відпочиваючі як сяючу частинку Лаго Верде.

7. Халактирський пляж – Камчатка, Росія

Природа та все узбережжя Камчатки оброблено вулканами. В Авачинській затоці хвилі піднімаються до 15 метрів, тож тут рідко купаються. При цьому чорний берег напрочуд рівний. Загоряти і прогулюватися пляжем особливо добре, перейнявшись величним станом, яким наповнені ці далекі, покинуті місця. Вам назустріч можуть виринути вантажні тюлені, нерідко можна знайти мінерали, насичені титаном, яких тут величезне родовище.

8. Пляж Хонокалані – Мауї, Гаваї

Цей пляж належить до національного парку Вайнапанапа. Тиша, чистота та первозданність скрізь навколо. Океан абсолютно прозорий, і у ньому захоплююче займатися підводним плаванням. У воді є печери, які безпечні для відвідування. З берегів приємно піднятися на квітучі пагорби, пошукати в них укриття і тінь. Тут ваш відпочинок може перетікати з безтурботності до активного дослідження багатої місцевості.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук