16 пам’яток Кадіса, які варто подивитися

Кадіс – це невелике місто, розташоване на Коста-де-ла-Лус. Він може похвалитися чудовими морепродуктами, пляжами, удостоєними нагородою «Блакитний прапор» та історичним центром, де зосереджено безліч визначних пам’яток цього прекрасного міста.

Це місце ідеально підходить для пасивного відпочинку на шезлонгу вдень, та смачних неквапливих іспанських вечерь увечері. Вдень тут буває дуже жарко, тому в ці періоди краще прогулятися по затінених вулицях найстаріших районів, де ви зможете ознайомитися з визначними пам’ятками міста, або поблукати під пальмовим листям, що коливається, в міському парку.

Замок Святого Себастьяна

Замок Святого Себастьяна

Замок Святого Себастьяна.

Замок Святого Себастьяна 18 століття знаходиться наприкінці бульвару Фернанда Кіньонеса, довгої кам’яної дороги, яка починається в крайній точці північно-західної частини міста. Вид на Кадіс з цієї дороги просто чудовий.

Тут можна зупинитися, сісти на землю, звісити ноги вниз і помилуватися на Атлантичний океан. Замок був збудований у 1706 році, маяк цієї споруди має мусульманське походження.

Оскільки ця фортеця відокремлена від материка, більшу частину свого існування замок Святого Себастьяна використовували як в’язницю та ізоляцію в періоди карантинів. Нині тут відбуваються виставки та концерти. Також у цьому замку знімалися сцени з фільму про Бонда «Помри, але не зараз».

Адреса: Castillo de San Sebastián, Paseo Fernando Quiñones, Кадіс, Іспанія.

Пляж Ла Калета

Пляж Ла Калета

Пляж Ла Калета.

Для жителів Кадіса ця бухта на західному узбережжі є чимось більшим, ніж просто пляж.

Це місце має величезне історичне значення, оскільки в давнину тут, у природній гавані цього пляжу, пришвартовували свої кораблі фінікійці, карфагеняни і римляни. Сьогодні в північній частині пляжу можна побачити багато моторних та звичайних човнів.

Зараз цей пляж з Блакитним прапором – це місце, де можна розслабитися, зустрітися з друзями і насолодитися сонцем. Ла-Калета має одну особливість – кожен великий камінь у цьому місці має своє власне ім’я (зазвичай це назви тварин чи якихось повсякденних предметів), багато хто з них отримав свої імена цілі століття тому.

Адреса: Playa La Caleta, Paseo Fernando Quiñones, 11002 Cádiz, Іспанія.

Пляж Ла Вікторія

Пляж Ла Вікторія

Пляж Ла Вікторія.

2,8-кілометровий пляж Ла Вікторія займає майже всю західну частину Кадіса. Він вважається найкращим міським пляжем Європи та найкращим пляжем в Іспанії. Він так само популярний, як і Ла-Калета, але завдяки його розмірам у вас буде можливість знайти не дуже людне місце для відпочинку.

Якщо ви захочете трохи розім’ятися, то тут є кілька волейбольних майданчиків і тренажерний зал, тоді як діти можуть побігати на ігрових майданчиках. Вздовж пляжу Ла-Вікторія тягнеться міська набережна Пасео-Марітімо, де можна знайти безліч барів, чирингутос-ресторанів (або пляжних ресторанів) та магазинів.

Адреса: Playa de la Victoria, Іспанія.

Великий театр Фалья

Великий театр Фалья

Великий театр Фалья.

Цей прекрасний концертний зал 19 століття виконаний у стилі нео-мудехар, тим самим відроджуючи середньовічний мавританський дизайн. Великий театр Фалья є одним із головних визначних пам’яток міста. Вхід у театр здійснюється через великі підковоподібні портали, які складаються з класичних мавританських вуссуарів (червоних і білих каменів), що чергуються.

Тут є на що подивитися будь-якої пори року, але якщо ви дійсно хочете познайомитися з народною культурою Кадіса, обов’язково приїжджайте сюди під час карнавалу в лютому чи березні. Тільки в ході карнавалу тут влаштовуються конкурси для музичних ансамблів, які одягаються в цікаве вбрання та співають сатиричні пісні про що завгодно, починаючи від подій із повсякденного життя та закінчуючи політикою.

Адреса: Gran Teatro Falla, Plaza Fragela, Кадіс, Іспанія.

Вежа Тавіра

Вид на місто з вежі Тавір

Вид на місто з вежі Тавір. | Фото: Emilio/Flickr.

Башта Тавіра заввишки 45 метрів була побудована в 1778 році, і цього ж року вона стала офіційною сторожовою вежею Кадіса. На її даху, на висоті десяти сходових прольотів та 170 ступенів, знаходиться тераса, з якої відкривається найкращий вид на місто.

Звідси видно ділянку на захід до замку Святого Себастьяна і на південь до сяючого куполу кафедрального собору.

На один рівень нижче за терасу знаходиться камера-обскура, встановлена ​​в 1994 році. Щопівгодини тут проводиться демонстрація цього інструменту, який у режимі реального часу проектує зображення на екран. Об’єктиви камери сильно збільшують об’єкти, тому дивитися в таку камеру – це майже те саме, що дивитися на місто через потужний телескоп.

Адреса: Torre Tavira, Кадіс, Іспанія.

Кадіський собор

Кадіський собор

Кадіський собор. | Фото: Antonio de la Mano/Flickr.

Ще одна чудова панорама Кадіса відкривається із вежі Поньєнте кафедрального собору. Звідси можна побачити порт.

Кафедральний собор був збудований у 1700-х роках і поєднує в собі стилі бароко, рококо та неокласицизм. У цей період Кадіс переживав свої найкращі часи, а все завдяки торгівлі із Західною Індією, а також Центральною та Південною Америкою. Саме в ті часи будинок отримав прізвисько «Собор Америки».

У склепі відвідувачі можуть побачити могили двох найвідоміших синів Кадіса: видатного композитора початку 20 століття Мануеля де Фалья, на честь якого було названо концертний зал, і Хосе Марії Пемана, письменника часів правління Франка.

Адреса: Catedral de Cadiz, Plaza de la Catedral, Кадіс, Іспанія.

Парк Хеновес

Парк Хеновес

Парк Хеновес.

На північ від університетського містечка розкинувся чудовий прибережний парк із доріжками, зробленими з того ж піску, що й арени для кориди в Андалусії. Упродовж сотень років тут була зелена зона, після чого тут зробили парк.

Його оформленням займався архітектор із Валенсії Джеронімо Хеновес Пуча. У цьому ж парку знаходиться грот, де є водоспад і декоративне озеро зі скульптурами динозаврів. Весь парк являє собою великий ботанічний сад, в якому ростуть дерева та рослини з усього світу: клени, тополі, індійські лаври, канарські сосни, саговники з Південної Індії та інші.

Адреса: Parque Genovés, Avenida Doctor Gómez Ulla, Кадіс, Іспанія.

Ринок Абастос

Ринок Абастос

Ринок Абастос. | Фото: Wikimedia.

У більшості іспанських міст відвідування центрального ринку – це можливість побачити, як місцеві жителі проводять свій день, а також найкраще місце для покупки свіжих продуктів.

У Кадісі ринок – це абсолютна необхідність, і зараз ви зрозумієте чому. Цінність цього ринку полягає в тому, що розташування міста поблизу Атлантичного океану дозволяє йому торгувати найсвіжішою рибою та морепродуктами в Іспанії.

Потрапите туди вранці, і ви можете побачити купи крабів, устриць, омарів, креветок, лангустинів, тунця, вугрів, каракатиць і багато іншого. Повірте, це видовище запам’ятаєте надовго. Тут також знаходиться гастрономічний куточок, де можна купити свіжоприготовлені креветки та устриці, а також звичайні бари, де подають хрусткі тапаси під келих пива.

Адреса: Mercado Central de Abastos, Plaza de la Libertad, Кадіс, Іспанія.

Археологічна пам’ятка «Гадір»

Археологічна пам'ятка «Гадір»

Археологічна пам’ятка «Гадір».

Фінікійці з сучасного Лівану заселили більшу частину прибережної Іспанії задовго до приходу римлян, проте про існування їхніх міст та торгових точок залишилося дуже мало свідчень.

Одним із таких свідчень є «Гадір» – за дев’ять метрів під поверхнею Кадіса знаходяться залишки поселення, яке жило тут у 9-му столітті до нашої ери.

Багато з того, що історики знають про фінікійське життя в Іспанії, було вивідане саме в цьому місці, розташованому під ляльковим театром у Старому місті. Тут ви зможете побачити інструменти, які стародавні жителі використовували у своєму повсякденному житті, а також оглянути частину міста, що збереглася, – дві вулиці та вісім будинків.

Адреса: Yacimiento Arqueológico Gadir, Вулиця Сан Мігель, Кадіс, Іспанія.

Земляні ворота

Земляні ворота

Земляні ворота.

Історично ця частина Кадіса звужується у вузький перешийок, тут знаходиться південний кордон Старого міста. У 16 столітті для зміцнення оборони у цьому місці збудували спеціальну фортецю, яка у 1700-х роках була посилена.

Башта, яку можна побачити сьогодні над брамою, насправді не має жодного оборонного призначення. Це семафорна вежа, збудована у 1850 році.

Звідси за допомогою оптичної телеграфної системи можна було за дві години передати повідомлення з Кадісу до Мадриду. До 20 століття тут зовні стіни були глибокі траншеї і всього один прохід. Потім рів заповнили, а в стіні зробили ще дві великі арки.

Адреса: Puertas de Tierra, Кадіс, Іспанія.

Місто Ель-Пуерто-де-Санта-Марія

Церква Марія-Пріораль

Церква Марія-Пріораль.

До цього міста можна дістатися поромом або за 15 хвилин їзди на транспорті. Тут можна побачити всі ознаки традиційного андалузького міста, з тротуарами, затіненими апельсиновими деревами та будинками, прикрашеними плиткою з ручним розписом та кованими балконами.

Це місце примітне тим, що саме з цього порту Христофор Колумб вирушив у свою другу подорож до Америки. Крім того, це місто належить до «Хересного трикутника». Саме тут ви зможете відвідати бодеги, спуститися у підвали та продегустувати херес, який зберігається тут у спеціальних бочках.

Адреса: Ель-Пуерто-де-Санта-Марія, Іспанія.

Квартал Барріо дель Популо

Квартал Барріо дель Популо

Квартал Барріо дель Популо.

Що подивитись у Кадісі ще? Вирушайте у квартал Барріо-дель-Популо, найстаріший район Кадісу, який знаходиться у нижній частині Старого міста. Його назва походить від картини Богородиці, яка прикрашала одні з воріт у 1500-х роках: латиною вона читалася як «Oro pro populo», що означає «Моліться за народ».

Прогулянка тут – це своєрідна подорож схожими на ущелину вулицями з місцевими магазинами та барами, на які потрапляє дуже мало сонячного світла. Крім кафедрального собору Кадіса, тут можна побачити руїни римського театру, який був заново відкритий лише 1980 року.

Адреса: Barrio del Pópulo, Кадіс, Іспанія.

Музей Кадісу

Музей Кадісу

Музей Кадісу. | Фото: Wikimedia.

Ця пам’ятка дозволяє туристам пройти прискорений курс з історії, мистецтва та народних традицій міста. Кожен із поверхів музею відведений під конкретну категорію експонатів.

Перший поверх дозволяє ознайомитися із давніми часами. Тут розташовані саркофаги, на кришках яких виліплено фігури людей, на цьому ж поверсі можна знайти найкращі знахідки з римського порту. На другому поверсі знаходиться дивовижна колекція творів мистецтва епохи Відродження та Бароко. Тут представлені роботи таких відомих художників, як Пітер Пауль Рубенс, Франсіско де Зурбаран та Мурільо.

Найвищий поверх дозволяє ознайомитись із місцевим традиційним ляльковим театром Tía Norica. Він досяг свого зеніту на початку 20 століття, коли Фалья написав музику для супроводу шоу, а Пікассо навіть намалював декорації.

Адреса: Museo de Cádiz, Plaza de Mina, Кадіс, Іспанія.

Село Лос Каньос де Мека

Село Лос Каньос де Мека

Село Лос Каньос де Мека.

У це невелике поселення можна потрапити з узбережжя. Вона приваблює туристів своїми казковими піщаними пляжами. І сюди дійсно варто приїхати – за більшістю цих прекрасних піщаних пляжів немає нічого, окрім дюн та ароматних сосен, які покривають схили пагорбів та пробиваються крізь тріщини у скелях.

Історична довідка: біля цього узбережжя 1805 року відбулася Трафальгарська битва. Саме тут загинув у бою переможний британський віце-адмірал Нельсон, якого потім для збереження відправили додому у бочці бренді.

Адреса: Playa de los Caños de Meca, Іспанія.

Ораторія Сан Феліпе Нері

Ораторія Сан Феліпе НеріОраторія Сан Феліпе Нері.

Ця прекрасна маленька церква, побудована приблизно 1688 року, присвячена Святому Феліпу Нері. Саме тут 1812 року суд Кадіса готував іспанську Конституцію (на честь цієї події навіть повісили спеціальну пам’ятну табличку).

Інтер’єр церкви прикрашає позолочений вівтар у стилі рококо 18-го століття, над яким знаходиться чудова картина «Непорочне зачаття» Бартоломе Естебана Мурільйо, відомого художника із Севільї.

Ораторія Сан-Феліпе-Нері відкрита для відвідування з вівторка по неділю (субота та неділя – короткі дні). Усі дні, крім неділі, вхід платний. Щонеділі о першій годині дня церква проводить месу латиною.

Адреса: Oratorio de San Felipe Neri, Calle San José, Кадіс, Іспанія.

Лікарня Мухерес та каплиця Нуестра-Сеньйора-дель-Кармен

Лікарня МухересЛікарня Мухерес.

Лікарня Мухерес 18-го століття (або жіноча лікарня) є чудовою будівлею в стилі бароко, яка знаходиться в оточенні двох дворів. Фасад складається з трьох секцій та прикрашений італійськими барочними деталями.

Головною туристичною пам’яткою будівлі є Нуестра-Сеньйора-дель-Кармен (каплиця Богоматері Карменської), в якій знаходиться вівтар Богоматері Карменської, виконаний у неокласичному стилі, та знаменита картина «Екстаз Святого Франциска» художника Ель Греко.

Будівлю жіночої лікарні та каплицю відкрито для відвідування з понеділка по п’ятницю; за відвідування каплиці стягується плата.

Адреса: Hospital de Mujeres, Вулиця Оспіталь де Мухерес, Кадіс, Іспанія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук