23 визначні місця Гента, які варто подивитися

Старе місто Гент (фламандською мовою його назва звучить як Гент, французькою – Ганд) являє собою мальовничу плутанину провулків, що біжать уздовж красивих каналів і облямовані химерними будівлями зі шпилями.

Будучи поряд із Брюгге зірковою архітектурною пам’яткою Бельгії, Гент має велику перевагу перед Брюгге – тут немає полчищ туристів. Прогулянка містом літнього вечора, коли більшість важливих будівель освітлена, подарує вам незабутні враження, як, втім, і прогулянка човном численними каналами. Для любителів історії та шанувальників архітектури Гент не має собі рівних. Відсутність натовпів туристів робить це місто чудовим місцем для знайомства із сучасною фламандською культурою.

Собор Святого Бавону

Собор Святого Бавону

Собор Святого Бавону.

Собор Святого Бавона відомий на весь світ насамперед завдяки своєму чудовому вівтарю «Поклоніння Містичному Агнцю», який часто називають просто Гентським вівтарем. Але цікавий собор і сам собою. Його вражаюча будівля є незвичайним поєднанням каменю і цегли з додаванням декількох приголомшливих вітражів.

Варто подивитися на оригінальні картини Рубенса, що зберігаються тут, а також на фреску в підземній частині храму. Якщо вам хочеться подивитися «Поклоніння Містичному Агнцю», але ви не любите стояти в черзі, ви можете побачити принт цієї роботи у каплиці.

Адреса: Sint-Baafskathedraal, Sint-Baafsplein, Гент, Бельгія.

Замок графів Фландрії

Замок графів Фландрії

Замок графів Фландрії.

Однією з найважливіших пам’яток Гента є Гравенстин – замок XII століття, побудований графів Фландрії. Протягом усього XIX століття Гравенстин служив як приміщення текстильної фабрики, але потім був відновлений у всій своїй колишній красі. Сьогодні тут знаходиться музей.

В інтер’єрі, здається, занадто мало меблів, але це компенсується наявністю гільйотини та середньовічних лицарських обладунків. Побачити, як виглядав Гравенстин у давнину, вам допоможуть трохи примітивні костюмовані театральні вистави в багатьох замкових залах.

Адреса: Gravensteen, Sint-Veerleplein, Гент, Бельгія.

Церква Богоматері та Святого Петра / Абатство Святого Петра

Церква Богоматері та Святого Петра

Церква Богоматері та Святого Петра. | Фото: Marco Derksen/Flickr.

Абатство Святого Петра, одне з найбільших у всій Бельгії, довгий час було центром Гента, і місто росло по суті поряд з ним. Сади абатства відкриті для вільного відвідування та є чудовим місцем для прогулянок у літній день.

Під час екскурсії по абатству ви побачите вражаючу фреску, розташовану в приміщенні, яке колись було чернечою трапезною, а також вам запропонують сучасний відео-тур, тривалістю півтори години (якщо ви поспішаєте, ви можете вибрати лише кілька пунктів з цього туру).

Адреса: Sint-Pietersabdij, Sint-Pietersplein, Гент, Бельгія.

Дім Алейна

Дім Алейна

Дім Алейна. | Фото: VisitGent/Flickr.

У цьому будинку колись був дитячий хоспіс. У XX столітті будівля була відреставрована і стала чудовим музеєм, в якому докладно розповідається про те, яким було життя в місті з кінця XVIII до початку XX століття. Відвідувачі цього музею мають можливість побачити відтворену обстановку та інтер’єри житлових кімнат, магазинів, ремісничих майстерень різних історичних періодів.

А ще вони зможуть подивитися старі весільні фотографії та сімейні фільми, які виявляються напрочуд емоційними. Не всі експонати представлені англійською, але вони прості і тому не потребують додаткових пояснень.

Адреса: Huis van Alijn, Kraanlei, Гент, Бельгія.

Дзвіниця Гента

Вид на Дзвіницю Гента

Вид на дзвіницю Гента. | Фото: VISITFLANDERS/Flickr.

Гент, можливо, і не має жодного відношення до «Гри престолів», але в нього все ще є свій власний дракон. Він виконує роль флюгера на вершині дзвіниці, зведеної XIV столітті. Якщо ви захочете піднятися нагору, ви на своєму шляху побачите ще двох драконів. Усередині дзвіниці є виставка всіляких дзвонів, але більшість відвідувачів приваблює не вона, а вид, що відкривається з вершини вежі.

Поки ви тут, обов’язково огляньте розташовану по сусідству Суконну палату Гента. Її будівництво почалося в середині XV століття, але було завершено лише 1903 року.

Адреса: Het Belfort van Gent, Sint-Baafsplein, Гент, Бельгія.

Музей MIAT

Музей MIAT

Музей MIAT. | Фото: John Kannenberg/Flickr.

MIAT – це те місце, куди слід вирушити, якщо ви хочете дізнатися про історію промисловості Гента. Музей займає п’ять поверхів колишньої будівлі млина (що може бути найкращим місцем для вивчення історії промисловості у Бельгії!). Під час подорожі вглиб історії на 250 років ви побачите велику кількість обладнання, яке досі працює у певні дні тижня.

Працює ця техніка, треба сказати, дуже гучно, але, на щастя, відвідувачам надають беруші! Додатковим бонусом є чудовий вид на місто, що відкривається з верхнього поверху будівлі.

Адреса: MIAT Ghent, Minnemeers, Гент, Бельгія.

Музей Гента (STAM)

Музей Гента (STAM)

Музей Гента (STAM). | Фото: VISITFLANDERS/Flickr.

Музей STAM досліджує історію та передісторію Гента, перемотуючи годинник на 70 тисяч років тому. Будівля музею – ще одна стара споруда, яка знайшла нове застосування: раніше тут розташовувався жіночий монастир.

Інтерактивні виставки показують, як виглядав Гент у різні історичні періоди, як місто розвивалося. Якщо 70 000 років історії вам здається недостатнім, музей дасть вам можливість зазирнути в майбутнє міста.

Адреса: STAM – Ghent City Museum, Godshuizenlaan, Гент, Бельгія.

Стара ринкова площа

Стара ринкова площа

Старі площі ринку. | Фото: Dimitris Kamaras/Flickr.

Старий ринок Гента почав своє життя як рибний ринок, а потім, у XVIII столітті, змінив спеціалізацію, ставши в основному овочевим. У період середньовіччя тут стояв Гентський ганебний стовп. На західній стороні площі знаходиться Groot Vleeshuis (Великий м’ясний будинок) – середньовічний довгий критий м’ясний ринок із будинком гільдії, каплицею та безліччю фронтонів на даху.

Будівля була збудована у 1406-1410 роках та відреставрована у 1912 році. На південному його краю розташований Пеншуйзекен, де біднякам роздавали начинки вбитих тварин. Сьогодні в будівлі Vleeshuis розміщується досить гарний ресторан, але навіть якщо ви не голодні, ви можете зайти всередину, щоб оглянути інтер’єр.

Адреса: Groentenmarkt, Гент, Бельгія.

Ратуша

Ратуша

Ратуші. | Фото: Wikimedia.

На будівництво ратуші Гента знадобилося майже сторіччя (завершені роботи були у 1600 році). В результаті вийшов справжній шедевр: споруда виділяється навіть на тлі багатьох інших красивих будівель міста. За її яскраву готичну архітектуру ратушу Гента часто називають будівлею з безліччю граней.

Приміщення всередині різноманітні за стилем, але всі вони приголомшливо оформлені та добре збережені. Один із залів, очевидно, є популярним місцем для проведення весіль, але туристам доступ туди обмежений. Вартові екскурсії по Ратуші коштують 5 євро з особи.

Адреса: Stadhuis Gent, Botermarkt, Гент, Бельгія.

Руїни абатства Святого Бавона

Руїни абатства Святого Бавона

Руїни абатства Святого Бавона. | Фото: VisitGent/Flickr.

У східній частині міста знаходяться руїни абатства Святого Бавона, заснованого в 630 році Амандом – бенедиктинським ченцем, зарахованим до лику святих. У X столітті абатство було зруйноване норманнами, але потім знову відновлено.

До сьогоднішнього дня від первісного комплексу збереглося небагато – пізньоготичні криті галереї, восьмикутний лаваторій, трапезна з її прекрасними романськими фресками XII століття, а також фрагменти будинку капітула.

У колишній будівлі трапезної сьогодні розміщується Музей скульптури та різьблення по каменю, в якому зібрано незвичайну колекцію мозаїки, а також середньовічних надгробків, скульптур та архітектурних артефактів, датованих XII-XVIII століттями.

Адреса: Ruins of Sint-Baafsabdij, Voorhoutkaai 43, 9000 Gent, Бельгія.

Музей образотворчих мистецтв

Музей образотворчих мистецтв

Музей образотворчих мистецтв. | Фото: VisitGent/Flickr.

Головний акцент у Музеї образотворчих мистецтв міста Гента робиться на живописі XV-XX століть. Центральний зал, що примикає до вестибюлю, прикрашають вісім прекрасних гобеленів – три з мотивами з історії Дарія (XVII століття) та п’ять на тему «Тріумф богів» (1717).

Ліворуч від цього залу знаходиться Зал старих майстрів. Найвидатнішими з представлених тут картин є «Несіння хреста» та «Святий Ієронім за молитвою» пензля Ієроніма Босха. Праворуч від Гобеленової кімнати ви знайдете зал із картинами XIX-XX століть, де особлива увага приділяється роботам бельгійських художників.

Адреса: Museum voor Schone Kunsten, Fernand Scribedreef, Гент, Бельгія.

Набережна Граслей

Набережна Граслей

Набережна Граслей.

Одні із найкращих бельгійських будинків гільдій розташовані вздовж каналу Граслей. Це місце буквально притягує всіх тих, хто цікавиться архітектурою. Познайомтеся з Будинком вільних судновласників, збудованим у 1531 році у стилі брабантської готики, та Будинком ваговиків зі ступінчастим фронтоном, який датується 1698 роком.

Далі ви побачите Митню – зведену у 1682 році фламандську будівлю епохи Відродження, яка стоїть поряд із романським зерносховищем (близько 1200 року). Будинок мулярів у стилі брабантської готики 1527 будівлі завершує цей унікальний ряд будинків гільдій. Слід знати, що всі ці чудові фасади на набережній Граслей не такі старі, як здаються на перший погляд.

Ці «середньовічні» склади та особняки були значною мірою перебудовані перед Всесвітньою виставкою 1913 року, щоб Гент виглядав привабливіше.

Адреса: Graslei, Гент, Бельгія.

Набережна Коренлей

Набережна Коренлей

Набережна Коренлей. | Фото: Jaume CP BCN/Flickr.

Пройшовши мостом Святого Михайла, ви опинитеся на набережній Коренлей, розташованій на протилежному березі каналу. Звідси відкривається чудовий краєвид на прекрасні будинки на Граслеї. Та й сам Коренлей обрамлений чудовими фасадами.

Блукаючи тут, зверніть увагу на будинок № 15 – це колишній будинок герцога Егмонта, що датується 1352 роком, фасад якого в даний час замінений на неокласичний, на будинок № 7 – це Будинок залежних судновласників, будівля в стилі бароко, побудована в 1739 році, а також на будинок № 24 – романський замок XII століття, який було перебудовано на початку ХХ століття.

Адреса: Korenlei, Гент, Бельгія.

«Поклоніння Містичному Агнцю»

«Поклоніння Містичному Агнцю»

“Поклоніння Містичному Агнцю”.

“Поклоніння Містичному Агнцю” (De Aanbidding van het Lams God) – це те, що подивитися в Генті туристи хочуть насамперед. Заради цього чудового прояву середньовічного релігійного мислення, однієї з найраніше відомих картин, написаних маслом, любителі мистецтва буквально прямують до собору Святого Бавона. Цей вівтар, що складається з 20 панелей, був створений фламандськими художниками-примітивістами братами Ван Ейкамі.

Завершено цей шедевр був у 1432 році. Робота є алегоричним прославленням смерті Христа. На верхньому ярусі зображений Бог-Отець в оточенні Діви Марії та Іоанна Хрестителя, на зовнішніх панелях – оголені Адам та Єва. У центрі нижнього ярусу знаходиться ягня, що символізує жертву, яку Христос приніс.

Його оточують різні релігійні діячі, на задньому плані видно численні церковні вежі. Яскраві кольори та багаті, деталізовані масові сцени, як правило, діють на глядачів приголомшливо.

Адреса: St.-Bavo-Kathedrale, Sint-Baafsplein, Гент, Бельгія.

Замок Ойдонк

Замок Ойдонк

Замок Ойдонк.

Вважається, що спочатку замок Ойдонк був збудований у XIII-XIV століттях. Після численних грабежів йому була потрібна реконструкція, яка і була проведена в 1595 році. Колишня резиденція лордів Невеля, яка потім належала герцогам Монморенсі, сьогодні є домом шостого графа і графині т’Кінт де Руденбеке та їхніх трьох дітей.

Замок Ойдонк, який вважається однією з найкрасивіших споруд у Бельгії, чудово обставлений і бездоганно доглянутий.

Адреса: Kasteel Ooidonk, Ooidonkdreef, Дейнзе, Бельгія.

Церква Святого Якова

Церква Святого Якова

Церква Святого Якова. | Фото: Wikimedia.

Вважається, що перше святилище з’явилося на цьому місці ще у VII столітті, а церкву звели тут у 1093 році. За свою довгу історію вона поступово розширювалася, добудовувалась та реконструювалася. Наприклад, романські вежі-близнюки цієї культової церкви датуються XII ст.

Сьогодні площа навколо церкви Святого Якова є епіцентром щорічного великого фестивалю, що називається «Гентськими святами». Тут знаходиться улюблений жителями міста блошиний ринок.

Адреса: Sint-Jacobskerk, Bij Sint-Jacobs, Гент, Бельгія.

Міст Грасбруг

Міст Грасбруг

Міст Грасбруг.

Щоб помилуватися церквами, вежами та іншими спорудами Гента і не просто помилуватися, але й зробити гарні фотографії, приходьте на сутінках до маленького мосту Грасбруг, перекинутого через Лею.

Перед вами відкриється справді чудова сцена! Звідси ж вирушають екскурсії каналами, що організуються судноплавною компанією Dewaeler.

Адреса: Grasbrug, Leie, Темс, Бельгія.

Церква Святої Анни

Церква Святої Анни

Церква Святої Анни.

Велика і красива церква Святої Анни була побудована за проектом Луї Руланда в 1851 році, але в справжньому візантійському стилі, як це замислював архітектор, завершено її не було.

Церква вперше відчинила свої двері для парафіян лише у 1866 році, коли її оригінальний дизайн був видозмінений архітектором Жаком Ван Хукком. Його втручання призвело до отримання еклектичного зовнішнього вигляду з виразними романськими та готичними рисами.

Адреса: Sint-Annakerk, Sint-Annaplein, Гент, Бельгія.

 

Район Патерсхол

Район Патерсхол

Район Патерсхол. | Фото: VISITFLANDERS/Flickr.

Чарівний Патерсхол є павутинням звивистих мощених вуличок. У його старовинних будинках колись жили торговці шкірою та священики кармелітського монастиря (від слова «патер», що означає монах-священик, і походить назва району).

Безцільне блукання тут подарує величезне задоволення. Безліч невеликих тихих ресторанів та барів робить цей квартал популярним серед студентів.

Адреса: Patershol, Гент, Бельгія.

Замок Ларне

Замок Ларне

Замок Ларне. | Фото: Wikimedia.

Цей вражаючий замок, побудований у XII столітті, розташований у селі Ларне, що за 10 км на схід від Гента. Завітати до замку можна тільки з гідом, і краще домовитися про це заздалегідь. Усередині ви знайдете частину знаменитої срібної колекції французького генерала Клода Дальмана.

Адреса: Slot van Laarne, Eekhoekstraat, Ларне, Бельгія.

Замок Прінсенхоф

Замок Прінсенхоф

Замок Прінсенхоф.

Прінсенхоф – обнесений стіною замок із 300 кімнатами, зоопарком та садом для розваг – колись був резиденцією графа Фландрії та місцем народження у 1500 році Карла V.

Наприкінці XVIII століття напівзруйнований палац було переобладнано під цукровий завод, миловарню та бавовняну фабрику – мало що залишилося від колишньої величі. Сьогодні це жваве місце, де кожного вересня проводиться свято Prinsenhoffeesten.

Адреса: Prinsenhof, Гент 9000, Бельгія.

Сад «Світ Кіна»

Сад «Світ Кіна»

Сад “Світ Кіна”.

«Світ Кіна» складається з двох частин – музейно-розважального комплексу, що зветься просто і невимушено – «Будинок», та саду площею 7700 кв.м з більш ніж 1500 рослинами (плюс живі павуки-птахоїди).

Перший розрахований на дітей, другий мають ширшу вікову привабливість. Поки діти отримують знання та задоволення в «Домі», їхні батьки чи наставники можуть трохи розслабитися та насолодитися природною красою живих рослин. Плата за вхід надає доступ до обох комплексів.

Адреса: World of Kina Garden, Berouw, Гент, Бельгія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук