23 пам’ятки Сарагоси, які варто відвідати

Чи доводилося відвідувати місто Сарагоса? Визначні пам’ятки, здатні здивувати навіть досвідченого туриста, тут чимало – від старих римських театрів до мавританських фортець.

Сарагоса знаходиться на північному сході Іспанії, приблизно на півдорозі між Барселоною та Мадридом. Це столиця регіону Арагон та п’яте за величиною місто Іспанії. Будучи одним із найбільш недооцінених міст країни, він відрізняється багатою старовинною архітектурою та великою кількістю цікавих музеїв. Пропонуємо до вашої уваги 24 пам’ятки, які обов’язково варто відвідати, приїхавши сюди як турист.

Базиліка Нуестра-Сіньйора-дель-Пілар

Базиліка Нуестра-Сіньйора-дель-Пілар

Базиліка Нуестра-Сіньйора-дель-Пілар.

Базиліка Нуестра-Сеньйора-дель-Пілар – це приголомшливий собор у стилі бароко, який, як вважається, був побудований на місці, де Сантьяго, один із учнів Ісуса, побачив сходження Діви Марії на вершину мармурової колони.

Загляньте всередину, щоб оглянути його чудовий інтер’єр, а потім підніміться на ліфті на саму вершину храму, щоб насолодитися захоплюючим видом на місто.

Перший проект Нуестри-Сеньйори-дель-Пілар був розроблений у 1681 році архітектором Феліпе Санчесом, проте у XVIII столітті Вентура Родрігес значно перетворив храм, додавши Святу капелу (La Santa Capilla del Pilar) та 10 куполів, що оточують найбільший центральний купол посередині.

Адреса: Basílica de Nuestra Señora del Pilar, Plaza del Pilar, Сарагоса, Іспанія.

Палац Альхаферія

Палац Альхаферія

Палац Альхаферія.

Альхаферію багато хто вважає найкрасивішим будинком ісламської епохи Іспанії за межами Андалусії. Вона будувалася в XI столітті як укріплений палац для ісламських правителів Сарагоси, а після 1118 року, коли Сарагоса перейшла до рук християн, цей палац значно змінив свій вигляд.

У 1490-х роках сюди переїхали католицькі монархи Фердинанд та Ізабелла. З 1590-х років Альхаферія більше стала схожа на фортецю, ніж палац. У ході реставраційних робіт ХХ століття архітекторам вдалося повернути початковий вигляд Альхаферії. З 1987 року тут засідає регіональний парламент автономної спільноти Арагон.

Адреса: Palacio de la Aljafería, Calle de los Diputados, s/n, 50003 Zaragoza, Іспанія.

Музей Гойя (Колекція Іберкайя)

Музей Гойя (Колекція Іберкайя)

Музей Гойя (Колекція Іберкайя).

Якщо не брати до уваги національний музей Прадо в Мадриді, можна сміливо стверджувати, що в цьому місці зберігається, мабуть, найкраща колекція робіт одного з найшанованіших художників Іспанії.

Кожен із трьох поверхів музею присвячений різним напрямкам живопису, а роботи самого Гойї представлені на другому поверсі. Тут ви побачите повні збори його гравюр, включаючи знамениту серію під назвою Desastres de la Guerra («Будства війни»), в якій автор у гротескній формі викриває жорстокість і божевілля війни.

Адреса: Museo Goya, Calle Espoz y Mina, 23, 50003 Zaragoza, Іспанія.

Музей театру Цезараугуста

Музей театру Цезараугуста

Музей театру Цезара-угуста. | Фото: Trevor Huxham/Flickr.

Музей театру Цезараугуста – один із чотирьох “давньоримських” музеїв, виявлених на території Сарагоси. Його випадково знайшли у 1972 році під час звичайних будівельних робіт.

Влада міста зняла розважальний 15-хвилинний аудіовізуальний фільм, який допомагає туристам уявити пишність цього театру, який колись розміщував 6000 глядачів на більш ніж 30 рядах. Він добре видно з довколишніх вулиць і захищений величезним дахом з полікарбонату заввишки 25 метрів, який встановлений на місці оригінального даху.

Адреса: Museo del Teatro de Caesaraugusta, Calle San Jorge, 12, 50001 Zaragoza, Іспанія.

Музей Пабло Серрано

Музей Пабло Серрано

Музей Пабло Серрано. | Фото: Juanedc/Flickr.

Музей Пабло Серрано присвячений творчості цього найвідомішого арагонського художника. Колекція музею охоплює всю творчість Пабло Серрано від ранніх робіт до періоду його захоплення експресіонізмом.

Тут виставлено 140 картин та скульптур, які відображають еволюцію творчості та думки художника. У музеї також представлені роботи дружини художника Хуани Франсес, різноманітні твори сучасної графіки та непогані збори картин Сантьяго Лагунаса.

Адреса: Pablo Serrano Museum, Paseo María Agustín, 20, 50004 Zaragoza, Іспанія.

Музей Сарагоси

Музей Сарагоси

Музей Сарагоси.

Міський музей Сарагоси головним чином присвячений археології та образотворчому мистецтву. У його колекції представлені експонати різних епох – від доісторичних часів до періоду ісламських завоювань.

Особливу увагу привертають чудові мозаїки із римської Цезараугусти. На верхньому поверсі виставлено 19 картин Гойї та понад два десятки його гравюр. Музей розташований за 400 м на південь від римського театру.

Адреса: Museo de Zaragoza, Plaza los Sitios, 6, 50001 Zaragoza, Іспанія.

Музей «Альма матер»

Музей «Альма матер»

Музей “Альма матер”.

Церковні музеї іноді бувають нудними, але це інший випадок. Сучасні мультимедійні екрани та аудіовізуальні засоби супроводжуватимуть вас на всьому шляху, поки ви прогулюватиметеся галереями цієї старовинної будівлі (яка колись була королівською резиденцією), дізнаючись багато нового про римські форуми та історію Арагона (особливо його церковної історії).

На верхньому поверсі на вас чекає справжнє свято Ренесансу, оскільки тут виставлені картинами двох місцевих геніїв – Гойї та Байєу.

Адреса: Alma Mater Museum, Plaza la Seo, 5, 50001 Zaragoza, Іспанія.

Кафедральний собор Спасителя

Кафедральний собор Спасителя

Кафедральний собор Спасителя. | Фото: ctj71081/Flickr.

Собор Богоявлення Спасителя, більш відомий просто як Ла Сео, був побудований на місці, яке свого часу займав Римський форум, а потім храм вестготів і після мусульманська мечеть, тому в його оформленні присутні елементи всіх цих стилів і навіть деякі інші, серед яких особливо виділяються мудехар, готика, ренесанс, бароко та неокласика.

Ла Сео був остаточно завершений у XVI та XVII століттях після оформлення елегантної вежі у стилі бароко та класичного дверного отвору. Усередині ви, напевно, звернете увагу на красиві вівтарі, головний з яких датується XV століттям.

Адреса: Catedral del Salvador, Plaza de la Seo, 4, 50001 Zaragoza, Іспанія.

Музей гобеленів

Музей гобеленів

Музей гобеленів. | Фото: Zaragoza Turismo/Flickr.

Музей гобеленів Ла Сео (відвідування включено у вартість відвідування собору) не варто виключати зі списку цікавих місць для відвідування, оскільки його колекція вважається однією з найкращих у світі. Тут представлено понад 60 гобеленів, і все – у відмінному стані. Основу колекції становлять французькі та фламандські роботи XIV-XVII століть.

Адреса: Tapestry Museum, Plaza San Bruno, 11, 50001 Zaragoza, Іспанія.

Музей орігамі

Музей орігамі

Музей орігамі. | Фото: Turol Jones, artista de cojones / Flickr.

Цей музей, присвячений мистецтву складання паперу, має шість галерей, у яких проводяться постійні та тимчасові виставки неймовірно високого рівня, що привертають всесвітній інтерес з боку шанувальників орігамі. Якщо ви не дуже знайомі з цим мистецтвом, ви, ймовірно, будете вражені побаченим тут.

Адреса: Museo Origami, Plaza San Agustín, 2, 50002 Zaragoza, Іспанія.

Музей форуму Цезара

Музей форуму Цезара

Музей форуму Цезараугусти. | Фото: Wikimedia.

Ромбовидна будівля на Пласа-де-ла-Сео є входом у нещодавно розкопані руїни форуму Цезараугусти, розташованого нижче за рівень землі.

В основному, тут ви побачите залишки підвальних приміщень, фундаменти, каналізацію та дренажні канали зі скромною колекцією артефактів та пояснювальних табличок іспанською мовою. Цікаве 15-хвилинне аудіовізуальне шоу кількома мовами допомагає вдихнути в ці руїни життя.

Адреса: Museo del Foro Caesaraugusta, Plaza la Seo, 2, 50001 Zaragoza, Іспанія.

Музей річкового порту римського періоду

Музей річкового порту римського періоду

Музей річкового порту римського періоду. | Фото: Wikimedia.

У цьому невеликому музеї представлені різноманітні портові споруди стародавнього Риму, які ви зможете розглянути, проходячи витонченими скляними проходами. У північно-східному кутку форуму ви зможете знайти елементи аркового фасаду, що виходять на берег. Відеофільми, моделі, плани та фотографії допоможуть вам уявити, як виглядав порт у давні часи.

Адреса: Museo del Puerto Fluvial de Caesaraugusta, Plaza San Bruno, 8, 50001 Zaragoza, Іспанія.

Дворик Інфанти

Дворик Інфанти

Дворик Інфанти. | Фото: Turol Jones, artista de cojones / Flickr.

У цьому виставковому залі зберігається колекція творів мистецтва банку Ibercaja, причому тут також регулярно проводяться численні тимчасові виставки. Головною пам’яткою цього місця є чудовий дворик XVI століття у стилі ренесанс, чиї чудово декоровані колони з фігурами людей нагадують колони палацу герцогів Інфантадо у Гвадалахарі. Дворик розташований за 600 м на південь від площі Іспанії.

Адреса: Patio de la Infanta, Calle San Ignacio de Loyola, 16, 50008 Zaragoza, Іспанія.

Акваріум Сарагоси

Акваріум Сарагоси

Акваріум Сарагоси. | Фото: Zaragoza Turismo/Flickr.

Побудований спеціально для всесвітньої виставки EXPO 2008, акваріум Сарагоси зберігає багатство п’яти великих річок – від далекої Амазонки до ближчої Ебри (будівля розташована на її берегах). Тут мешкає багато видів риб, рептилій та інших тварин, а для туристів встановлені пояснювальні таблички іспанською та англійською мовами.

Акваріум знаходиться за кілька кілометрів від центру міста на території старого майданчика EXPO, так що тут рідко буває багатолюдно.

Адреса: Acuario de Zaragoza, Avenida de José Atarés, s/n, 50018 Zaragoza, Іспанія.

Музей публічних терм

Музей публічних терм

Музей громадських терм.

Найменший із римських музеїв Сарагоси демонструє своїм відвідувачам руїни колишньої міської лазні. Сам по собі зруйнований басейн виглядає не особливо вражаюче, але технічні пристрої, що тут використовуються, і аудіовізуальне шоу, яке проходить кожні півгодини, дозволяє побачити, якими ці приміщення були на піку їхньої слави в I столітті до нашої ери.

Дивно, але на місці громадських терм раніше були громадські туалети – про це ви також зможете дізнатися, відвідавши музей.

Адреса: Museo de las Termas Públicas de Caesaraugusta, Calle San Juan y San Pedro, 7, 50001 Zaragoza, Іспанія.

Церква Сан-Пабло

Церква Сан-Пабло

Церква Сан Пабло. | Фото: Wikimedia.

Цю симпатичну церкву відрізняє витончена вежа у стилі мудехар XIV століття та ретабло початку XVI століття, над яким працював Даміан Формент.

Адреса: Iglesia Parroquial de San Pablo, Calle San Pablo, 42, 50003 Zaragoza, Іспанія.

Церква Санта Енграсія.

Головний вхід до церкви Санта Енграсія

Головний вхід до церкви Санта Енграсія. | Фото: Wikimedia.

Ця церква XVI століття в стилі ренесансу колись була частиною Єронімітського монастиря Святої Енграсії, який не зберігся до наших днів. Церква вирізняє витончений платерецький фасад, який вважається перлиною архітектури Арагонського ренесансу.

Її будівництво було розпочато у 1511 році під керівництвом Гіла Морланеса та завершено у 1517 році його сином, проте у XVIII столітті будівлю було серйозно реконструйовано.

Фасад буяє ретельно продуманими рельєфами, медальйонами та скульптурами різних історичних персонажів та святих. У чотирьох нішах з обох боків вгадуються образи засновників Західної Церкви. На верхніх нішах зображено Богородицю та короля Фердинанда – покровителя церкви.

На іконах можна побачити лики святого Валеро, святого Вінсента, святого Єроніма, святої Катерини Олександрійської та святого Іоанна Хрестителя. У склепі зберігаються палеохристиянські гробниці четвертого століття.

Адреса: Basílica Menor Parroquia de Santa Engracia, Calle Tomás Castellano, 1, 50001 Zaragoza, Іспанія.

Музей Пабло Гаргальо

Музей Пабло Гаргальо

Музей Пабло Гаргальо. | Фото: Turol Jones, artista de cojones / Flickr.

У цьому чудово відреставрованому музеї XVII століття представлена ​​колекція скульптур Пабло Гаргалло – друга Пікассо, визнаного найобдарованішим сином Арагона після Гойї.

Адреса: Museo de Pablo Gargallo, Plaza San Felipe, 3, 50003 Zaragoza, Іспанія.

Будівля біржі

Будівля біржі

Будівля біржі. | Фото: Wikimedia.

Тепер це виставковий зал, однак, у XVI столітті ця елегантна будівля з блідої цегли в стилі ренесансу була символом комерційної могутності Арагона, оскільки тут розміщувалася місцева біржа. Кольорові медальйони на його зовнішній стороні зображують царів Арагона, проте основну увагу привертають витончені колони, які формою нагадують гігантські пальми.

Адреса: Sala de Exposiciones La Lonja, Plaza Ntra. Sra. del Pilar, s/n, 50003 Zaragoza, Іспанія.

Церква Святої Марії Магдалини

Церква Святої Марії Магдалини

Церква Святої Марії Магдалини. | Фото: Wikimedia.

Церква святої Марії Магдалини була побудована на початку XIV століття на місці давньоримського храму, а в XVII столітті місцева влада надала їй нового вигляду в стилі бароко. Найхарактернішою рисою церкви є вежа, характерна для архітектури арагонського мудехара – її геометричні орнаменти чимось нагадують типовий мінарет епохи Альмохадів.

Декоративна глазурована кераміка також грає на користь мавританського образу будівлі. Інтер’єр відрізняється незвичайною апсидою з арками, що перекриваються, і гострими вікнами, також властивими стилю мудехар. Головний вівтар прикрашений скульптурами XVIII століття та фресками Хосе Раміреса де Арельяно.

Адреса: Iglesia Parroquial de Santa Maria Magdalena, Plaza la Magdalena, 3, 50001 Zaragoza, Іспанія.

Церква Святого Іоанна де лос Панетес

Церква Святого Іоанна де лос Панетес

Церква Святого Іоанна де лос Панетес. | Фото: Wikimedia.

Ще одна мила церква у стилі мудехар знаходиться між давньоримськими стінами та кафедральним собором Богоматері Пілар. Її будівництво було завершено в 1725 році, причому саму будівлю було зведено на місці давньоримської церкви ордена Святого Іоанна Єрусалимського.

Строгий фасад у стилі бароко прикрашений зображенням святого Хуана Баутисти з пілястрами з боків. Як і у випадку з церквою святої Марії Магдалини, найбільш помітною особливістю цієї церкви є її восьмикутна цегляна вежа у стилі мудехар з арочними вікнами, яка є зразковою для архітектури мавританської.

Адреса: San Juan de los Panetes Zaragoza, Plaza Cesar Augusto, 3, 50003 Zaragoza, Іспанія.

Ринок Сентраль де Сарагоса

Ринок Сентраль де Сарагоса

Ринок Сентраль-де-Сарагоса. | Фото: Wikimedia.

Центральний ринок Сарагоси є грандіозним торговим простором з колонами, арками і великими торговими площами. Вперше він був відкритий у 1903 році і з того часу примудрився заслужити титул національної історичної пам’ятки, тому його обов’язково варто подивитися, навіть якщо ви не плануєте нічого купувати.

На цьому ринку можна знайти все – від морепродуктів та м’яса до овочів, сирів та випічки. Це ідеальне місце, щоб купити пікнік в міському парку Гранде.

Адреса: Mercado Central de Zaragoza, Av. de César Augusto, 50003 Zaragoza, Іспанія.

Кам’яний міст

Кам'яний міст

Кам’яний міст.

Ви вперше у Сарагосі? Що подивитися, як не його старовинний кам’яний міст, який є одним із найвідоміших символів міста. Він перетинає річку Ебро від старого міста до більш сучасної його частини та відкриває шикарний краєвид на Базиліку Нуестра-Сеньйора-дель-Пілар.

Міст кілька разів перебудовувався, тому не дивуйтеся, якщо ви дізнаєтеся, що давньоримський оригінал і зовсім був зроблений з дерева. Кам’яний міст у його нинішньому вигляді був збудований у XV столітті та був виконаний у готичному стилі, проте згодом навіть він не уникнув реконструкції. 1991 року скульптор Франсіско Ралло прикрасив міст фігурами бронзових левів.

Адреса: Puente de Piedra, 50014 Zaragoza, Іспанія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук