24 пам’ятки Гранади, які варто відвідати

Сьогодні ми поговоримо про визначні пам’ятки Гранади, фото та опис найяскравіших туристичних об’єктів – у нашій статті. Гранада відома завдяки своїй багатій мавританській архітектурній спадщині, вік якої налічує понад 700 років.

Найвідоміший його представник – Альгамбра, палацовий комплекс із внутрішніми дворами та розкішними садами, в якому еміри Гранади рятувалися від літньої спеки. Ви можете прогулятися вулицями старого мавританського міста, яке зберегло свій середньовічний вигляд, а можете подивитися на висічені зі скель житла старого циганського кварталу, знаменитого своїми шоу фламенко. Весь цей час за вами пильно спостерігатимуть високі вершини величної Сьєрра-Невади.

Палац Альгамбра

Палац Альгамбра

Палац Альгамбра.

Цю пишноту складно описати в кількох словах. Альгамбра – це палац, і замок, і літня резиденція, і закрите місто в одній особі. Комплекс був побудований в XIII – XIV століттях як резиденція для династії Насридов в останні десятиліття панування мусульман в Андалусії.

Після «Реконкісти» Альгамбра перетворилася на королівську резиденцію для католицьких монархів Ізабелли I та Фердинанда II. За вивченням його мавританських палаців, королівських залів та внутрішніх дворів можна провести не один день.

Адреса: Alhambra, Calle Real de la Alhambra, s/n, 18009 Гранада, Іспанія.

Сади Генераліфі

Палац Генераліфі

Палац Генераліфа.

Ці розкішні та величні сади особливо вражають навесні. Неможливо не захопитися пишнотою їх струнких клумб, акуратно підстрижених живоплотів та топіарів, мальовничих басейнів та фонтанів. Тут також можна непомітно провести весь день.

Однак головною особливістю цього місця є палац Хенераліфе, який розташований на вершині пагорба – у ньому еміри Гранади любили відпочивати від літньої спеки. Місцеві фонтани охолоджували повітря за рахунок того, що вода випаровувалась, потрапляючи на розпечену сонцем бруківку.

Адреса: Jardines Altos del Generalife., 18009 Гранада, Іспанія.

Палац Насрідів

Палац Насрідів

Палац Насрідів.

Будучи центральною частиною комплексу Альгамбра, Палац Насридов є найяскравішим ісламським будовою в Європі. Його відрізняють ідеально спроектовані кімнати та внутрішні двори, химерна настінна декоративна ліпнина, красива плитка, різьблені дерев’яні стелі та складні, схожі на гігантські сталактити мукарни з хитрими геометричними візерунками.

Всюди також видна арабська в’язь. Час входу до палацу суворо регламентується. Купивши квиток, вам потрібно буде увійти до нього у відведений час. Опинившись усередині, ви можете ходити тут стільки, скільки захочете.

Адреса: Nasrid Palaces, Calle Real de la Alhambra, s/n, 18009 Гранада, Іспанія.

Зал двох сестер

Зал двох сестер

Зал двох сестер.

Багато прикрашений Зал двох сестер (Sala de Dos Hermanas) можна знайти в Palacios Nazaríes на території Альгамбри, на північній стороні Патіо-де-лос-Леонес (Палац львів).

Названий на честь величезних плит для підлоги з білого мармуру, що обрамляють його фонтан, зал привертає увагу своїм неймовірним стільниковим склепінням з центральною зіркою і 5000 крихітних осередків, що нагадують сузір’я. Цілком можливо, це були особисті покої улюбленої наложниці еміра.

Адреса: Sala de las Dos Hermanas, s / n, Calle Real de la Alhambra, 18009 Гранада, Іспанія.

Левовий дворик

Левовий дворик

Левовий дворик.

Знаменитий Патіо-де-лос-Леонес («Дворик левів») розташований у самому центрі Паласіо-де-лос-Леонес – «палацу левів», збудованого в Альгамбрі Мохаммедом V у другій половині XIV століття. Його найзнаменитіший елемент – фонтан XI століття, який «охороняють» 12 різьблених мармурових левів.

Адреса: Patio de los Leones, Calle Real de la Alhambra, s/n, 18009 Гранада, Іспанія.

Миртовий дворик

Миртовий дворик

Миртовий дворик. | Фото: Wikimedia.

Цей елегантний внутрішній дворик Альгамбри є центральним двором Паласіо-де-Комарес – палацу, побудованого в середині XIV століття як офіційна резиденція еміра Юсуфа I.

Дворик отримав свою назву завдяки миртовим огорожам, що оточують його прямокутний басейн та фонтани. Східні арки з мармуровими колонами утворюють симпатичні портики обох кінцях внутрішнього дворика.

Адреса: Patio de los Arrayanes, Calle Real de la Alhambra, 1T, 18009 Гранада, Іспанія.

Палац Хенераліфе

Палац Хенераліфе

Палац Хенераліфі. | Фото: piet theisohn/Flickr.

Цей величезний палац у стилі ренесанс ефектно контрастує зі стилістикою навколишніх споруд комплексу Альгамбра. Головний (західний) фасад прикрашають три портики, розділені парами колон з барельєфами та ліпниною, що зображує кінних воїнів.

Будівля має квадратну форму з двоярусним круглим внутрішнім двором, що складається з 32 колон. Це коло всередині квадрата – єдина в Іспанії архітектурна «метафора» у стилі ренесансу, що символізує єдність неба та землі.

Адреса: Heneralife, Calle Real de la Alhambra, s / n, 18009 Гранада, Іспанія.

Зал Абенсеррахів

Вид на зал Абенсеррахів

Вид на зал Абенсеррахів. | Фото: Wikimedia.

Це один із найзнаменитіших залів Альгамбри. Вас напевно вразить його дивовижне стільникове склепіння, що розташувалося над вісьмома тромпами з мукарнами, проте не це стало причиною легендарності зали.

Вважається, що саме тут сталося масове вбивство знатної сім’ї Абенсеррадж, чий голова, як говорить історія, наважився зазіхнути на Зораю – улюблену наложницю султана Абу аль-Хасана. Кажуть, що іржаві плями біля фонтану – залишки крові жертв тих далеких подій.

Адреса: Sala de los Abencerrajes, Calle Real de la Alhambra, 18009 Гранада, Іспанія.

Зал Мешуар

Зал МешуарЗал Мешуар.

Цей зал XIV століття, власне, є входом до Палацу Насридів. Спочатку тут збиралася Рада міністрів, і тут султан вислуховував звернення від своїх підданих. Мало когось із простих «смертних» допускали за межі цього залу.

Мешуар зазнав сильних змін – у XVI столітті його почали використовувати як християнську каплицю, тому в сучасному оформленні зали простежуються як мусульманські, так і християнські мотиви. У дальньому кінці знаходиться невеликий, багато прикрашений Ораторій (Молитовна кімната) з видом на Ріо-Дарро.

Адреса: Sala del Mexuar, Calle Real de la Alhambra, Гранада, Іспанія.

Башта Комарес

Вид на вежу Комарес

Вид на вежі Комарес.

У цій масивній вежі, що височіє над миртовим двориком, є дві особливо примітні кімнати: Зал Човни (Sala de la Barca) з гарною дерев’яною стелею і Зал Послів, чия дивовижна куполоподібна стеля з мукарнами складається з більш ніж 8000 кедрових панелей, оформлених яка символізує сім небес ісламського раю.

Адреса: Torre de Comares, 18009 Гранада, Іспанія.

Фортеця Алькасаба

Фортеця Алькасаба

Фортеця Алькасаба. | Фото: Wikimedia.

На західному боці Альгамбри розташовані укріплені військові вали та вежі Алькасаби – потужної цитаделі XIII століття. З найстарішої вежі Torre de la Vela («Вартової вежі») християни в січні 1492 року оголосили про завершення Реконкісти.

На вершину Алькасаби можна піднятися по звивистих сходах, звідси ви зможете насолодитися чудовим видом на місто.

Адреса: Alcazaba, 18009 Гранада, Іспанія.

Королівська капела

Королівська капела

Королівська капела.

Королівська капела є місцем останнього упокоєння іспанських монархів-католиків Ізабелли I Кастильської (1451–1504) та Фердинанда II Арагонського (1452–1516), які самі замовили будівництво цього вишуканого мавзолею в ізабелліно-готичному.

Будівництво тривало до 1517 року, тому аж до 1521 року прах монаршого подружжя спочивав у монастирі Святого Франциска в Альгамбрі, після чого був перенесений до капели. Монументальні мармурові гробниці монархів (і їхніх спадкоємців) розташовані у вівтарній частині капели за позолоченим ретаблом у стилі платереско, створеним Бартоломе де Хаеном у 1520 році.

Адреса: Capilla Real, Calle Oficios, s / n, 18001 Гранада, Іспанія.

Базиліка святого Іоанна Божого

Базиліка святого Іоанна Божого

Базиліка святого Іоанна Божого.

Обов’язково відвідайте цю старовинну базиліку, побудовану в період між 1737 і 1759 роками, щоб насолодитися її сліпучою оздобою у стилі андалузького бароко. Кожен квадратний сантиметр його інтер’єру рясніє декором, більшість якого сяє золотом і сріблом.

Фрески Дієго Санчеса із Сарабії та неаполітанського художника Коррадо Джаквінто прикрашають склепіння та бічні каплиці. Висота бані базиліки – неймовірні 50 метрів, проте основну увагу все ж таки привертає позолочене ретабло головної капели з образом святої Марії Іммакулада.

Адреса: Basilica of San Juan de Dios, Calle San Juan de Dios, 17, 18001 Гранада, Іспанія.

Оглядовий майданчик Mirador de San Nicolas

Вид із оглядового майданчика Mirador de San Nicolas

Вид із оглядового майданчика Mirador de San Nicolas. | Фото: Tony Fernandez/Flickr.

З цього оглядового майданчика ви зможете насолодитися панорамою міста та приголомшливим видом Альгамбри на тлі засніжених піків Сьєрра-Невади.

Це дуже відоме та популярне місце, так що приготуйтеся побачити натовпи туристів та вуличних музикантів. Тут також часто орудують кишенькові злодії та викрадачі сумок, так що радимо не втрачати пильність.

Адреса: Mirador San Nicolas Granada, Calle Mirador de San Nicolás, 18010 Гранада, Іспанія.

Зал послів

Зал послів

Зал послів. | Фото: Wikimedia.

Зал послів – це місце, де еміри вели переговори з християнськими емісарами та зустрічали послів різних країн.

Він розташований у вежі Комарес і має розкішну куполоподібну стелю з мукарнами, що складається з більш ніж 8000 кедрових панелей, оформлених у вигляді зірки, що символізує сім небес ісламського раю.

Адреса: Salón de los Embajadores, s / n, Calle Real de la Alhambra, 18009 Гранада, Іспанія.

Картезіанський монастир

Картезіанський монастир

Картезіанський монастир. | Фото: Wikimedia.

Будівництво цього монастиря почалося на початку 1500-х років – відразу після того, як місто було захоплене християнами, але пізніше воно розтяглося на цілих 300 років. Проте в результаті в місті з’явиться один із найяскравіших барокових шедеврів Іспанії з неймовірною безліччю помпезних прикрас, які справляють на більшість туристів незабутнє враження.

Зовні будівлю обрамляють доричні колони XVII століття, а внутрішні зали прикрашені картинами із зображенням мучеників, які зустрічають кривавий кінець. Над ризницею височить чудовий купол, розписаний майстром бароко XVII століття Антоніо Паломіно.

Адреса: Carthusian Monastery, Paseo de Cartuja, s / n, 18011 Гранада, Іспанія.

Гранадський собор

Гранадський собор

Гранадський собор. | Фото: Patxi Cañada/Flickr.

З вулиці досить важко оцінити всю неосяжність величного кафедрального собору Гранади, оскільки він з усіх боків оточений будинками, проте це не скасовує того факту, що собор є одним із наймонументальніших творів архітектури Гранади.

Побудований на місці колишньої мечеті, собор спочатку повинен був мати суто готичний вигляд, але за два століття його будівництва будинок зазнав значних змін. Зокрема, архітектор Дієго де Сілое підкоригував вигляд собору в дусі ренесансу, а Алонсо Кано додав до нього чудовий фасад у стилі бароко XVII століття.

Адреса: Catedral de Granada, Calle Gran Vía de Colón, 5, 18001 Гранада, Іспанія.

Арабський квартал Альбайсін

Вид на арабський квартал Альбайсін

Вид на арабський квартал Альбайсін.

Отже, ви вперше у Гранаді. Що можна побачити, якщо ви хочете по-справжньому відчути дух цього міста? Мабуть, вам варто відправитися до району Альбайсін, внесеного до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Альбайсин – це історичний арабський квартал Гранади, що колись був оточений потужними оборонними стінами.

Сьогодні його мальовничі вулички та побілені будинки все ще відрізняє характерний мавританський вигляд. Найкращий вид на стіни відкривається з вулиці Куеста-де-ла-Альхакаба, розташованої неподалік Пуерта-де-Ельвіра дев’ятого століття – колись головних воріт міста. З багатьох місць в Альбайсіні відкриваються чудові краєвиди на палац Альгамбра, який відокремлений від району мальовничою ущелиною Ріо-Дарро.

Адреса: Albaicín, Granada, Іспанія.

 

Парк наук

Парк наук

Парк наук.

Сім’ї, що подорожують з маленькими дітьми, напевно, певного моменту захочуть відпочити від нескінченних історичних пам’яток Гранади. Саме в цей момент варто подумати про відвідання парку наук.

Цей просторий комплекс, розташований приблизно за 15 хвилин ходьби від центру міста, включає павільйон «Макроскопіо», в якому розповідається про будову людського тіла, павільйон «Техно-Форум», в якому ви познайомитеся з новими технологіями, а також ряд інших павільйонів. з експозиціями.

Дітям напевно сподобаються цікавий атракціон під назвою «Туннель Нескінченності», в якому їх відображення йтиме в нескінченність. Також тут є планетарій з 7000 зірок, тропічний сад метеликів та відкриті виставкові майданчики, присвячені ботаніці, механіці, сприйняттю, енергії та багато іншого зі світу науки.

Адреса: Parque de las Ciencias, Av. de la Ciencia, s/n, 18006 Гранада, Іспанія.

Арабський ринок спецій

Арабський ринок спецій

Арабський ринок спецій. | Фото: Øyvind Holmstad/Flickr.

Цей традиційний арабський базар є копією старого мавританського ринку, яка існувала тут до пожежі 1843 року, повністю знищила весь район. Весь район Alcaicería колись займав ринок шовку та спецій. Сьогоднішня Alcaicería багато в чому нагадує той оригінальний базар, тому багато туристів вирушають сюди, щоби закупитися сувенірами.

Поруч знаходиться Plaza Bib Rambla – простора громадська площа, де завжди повно народу. У центрі площі стоїть мальовничий фонтан, оточений декоративними елементами із заліза та барвистими квітковими клумбами.

Адреса: Alcaiceria, Calle Alcaiceria, 1, 18001 Гранада, Іспанія.

Район Сакромонте

Район Сакромонте

Район Сакромонт. | Фото: VITIMan/Flickr.

На схід від Альбайсини навпроти Альгамбри є ще один традиційний район Гранади. Після того, як місто захопили католицькі монархи, циганська громада міста вирішила переселитися в район Сакромонте. Сакромонте розташувався на крутих схилах Вальпараїсо серед тисяч сосен та кактусів.

Певного моменту в XVI столітті поселенці додумалися висікати свої будинки зі скельного каменю. Проходячи повз ці житла, ви напевно помітите, що тут неможливо знайти два однакові будинки, оскільки їх розміри повністю визначаються унікальним рельєфом місцевості. Звичайно, якщо ви захочете побачити справжнє іспанське фламенко, без відвідування цього району вам не обійтися.

Адреса: Sacromonte, 18010 Granada, Іспанія.

Арабські лазні

Арабські лазні

Арабські лазні. | Фото: Salvador Fornell/Flickr.

Більшість лазневих закладів епохи маврів були зруйновані після реконкістів, оскільки мали скандальну репутацію і фактично вважалися борделями. Грубо кажучи, ці лазні на вулиці Carrera del Darro збереглися виключно тому, що знаходилися під приватним будинком, який був побудований під час взяття міста, тому тепер завдяки цьому збігу обставин ми всі маємо можливість побачити, що були справжніми хамами часів емірів.

Що дивно: капітелі колон усередині лазні колись належали римським і навіть вестготським будинкам. Всі зали мають зіркоподібні отвори в стелях, тому тут таке дивне та трохи моторошне освітлення.

Адреса: The Bañuelo, Carrera del Darro, 31, 18010 Гранада, Іспанія.

Вугільний двір Корраль-дель-Карбон

Вугільний двір Корраль-дель-Карбон

Вугільний двір Корраль-дель-Карбон. | Фото: Christopher Rose/Flickr.

Найстаріший з пам’ятників часів династії Насридів, що збереглися, Корраль-дель-Карбон, колись був притулком для мандрівних торговців. Вхід сюди безкоштовний, як і в лазні.

Свого часу торговці, які подорожували до сусідньої Алькайкерії, могли залишитися тут на ніч і навіть залишити свої товари на зберігання. Вхід у центральний двір обрамляють подвійні арочні ворота, а саме подвір’я оточене будинками, які сьогодні займають офіси міського оркестру.

У дворі час від часу проводяться вистави та запальні шоу фламенко.

Адреса: Corral del Carbon, Calle Mariana Pineda, S / N, 18009 Гранада, Іспанія.

Національний парк Сьєрра-Невада

Національний парк Сьєрра-Невада

Національний парк Сьєрра-Невада.

Цей національний парк знаходиться одразу за східними передмістями Гранади. Тут розташована найвища вершина Іберії (Мулхацен – висота 3478 м), і найпівденніший гірськолижний курорт в Європі. Дорога від старого центру Гранади до цих величних гір займе лише півгодини.

Піднімаючись нагору, ви напевно звернете увагу, що рослинність поступово змінюється з рівнинних чагарників на кущі ялівцю, а потім на дикі оливкові дерева з дубами. Сам курорт оточений сосновим лісом, у якому блукають кабани та дикі кішки.

Лижна база в Сьєрра-Невад зазвичай працює дуже довго – з грудня по квітень, і це пояснюється її висотою над рівнем моря.

Адреса: Sierra Nevada, Гранада, Іспанія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук