27 пам’яток Бухареста, які варто подивитися

Бухарест – це місто культури, що у постійному русі. Пройшовши через землетруси, війну та забаганки диктатора, сьогодні він знаходиться на піку будівельного буму: шикарні скляні фасади та вежі висотних будівель ростуть як гриби. Проте у місті залишилося багато вуличок, де зберігся Бухарест початку XX століття, який ще називають “Маленьким Парижем” за палаци, муніципальні будівлі та музеї у стилі боз-ар.

Бухарест сповнений сюрпризів: у тіні колишніх комуністичних забудов ховаються чарівні церкви, вкриті фресками. Частину таких церков було знесено у 1980-ті роки, коли з міста намагалися зробити європейський Пхеньян, але більшість із них вдалося зберегти, перемістивши на задвірки міста. Давайте познайомимося ближче з найпопулярнішими пам’ятками Бухареста.

Національний музей села ім. Димитріє Густі

Національний музей села ім. Димитріє Густі

Національний музей села ім. Димитріє Густі. | Фото: Ava Babili/Flickr.

Величезний музей просто неба займає всю західну частину парку Херестреу і включає понад 270 автентичних історичних будівель з каменю, дерева і суміші глини з соломою. Будинки були акуратно розібрані та доставлені до музею з усіх куточків країни: від Банату на заході до кордону з Молдовою на сході, а також із самого центру – Трансільванії.

У музеї знаходяться найрізноманітніші будівлі: будинки з яскраво-забарвленими стінами – з Дельти Дунаю, а різьблені ворота з хитромудрими візерунками – з міста Бербешті, що в центрі Румунії. Музей був заснований видатним румунським соціологом Димитріє Густі у 1936 році, а найстаріші будинки музею збудовані у XVIII столітті.

Біля кожного будинку можна прослухати інформацію англійською мовою про його стиль та регіон, звідки він був привезений.

Адреса: Dimitrie Gusti National Village Museum, шосе Кисельова, Бухарест, Румунія.

Палац Парламенту

Палац Парламенту

Палац парламенту. | Фото: Gaspar Serrano/Flickr.

Будівля румунського парламенту вражає своїми гігантськими розмірами і точно відображає манію величі Ніколає Чаушеску. Найбільший адміністративний будинок у світі площею 365 000 кв. метрів, яке було задумано як урядова резиденція, вміщує банкетні зали, музеї, державні установи і зал парламенту. Незважаючи на весь цей достаток, більше половини приміщень порожні.

Палац було споруджено ціною не лише величезних грошових витрат, а й ціною людських життів: тисячі людей вважаються загиблими під час його будівництва у другій половині 1980-х років. Резиденція була головною метою помпезної реконструкції Бухареста, задуманої Чаушеску після землетрусу 1977 року.

У палаці вісім підземних поверхів, на кожному з яких був ядерний бункер. Усередині можна сповна оцінити приголомшливий розмір будівлі, а також відвідати Палацовий музей, Музей комуністичного тоталітаризму та Національний музей сучасного мистецтва.

Адреса: Palace of Parliament, Strada Izvor, Бухарест, Румунія.

Концертний зал Румунський атеней

Концертний зал Румунський атеней

Концертний зал Румунських атенів. | Фото: Ava Babili/Flickr.

Румунський атен – унікальний концертний комплекс у неокласичному стилі, в якому грає філармонічний оркестр ім. Джордже Енеску. Ця чудова будівля в оточенні садів була збудована у 1888 році, а повна реставрація, проведена у 1992 році, врятувала архітектурний шедевр від руйнування.

Під великим куполом, прикрашеним позолоченою ліпниною, розташований круглий концертний зал місткістю понад 650 осіб. Карниз залу розписаний фресковим живописом, що є найголовнішими подіями румунської історії. Щоб купити квитки на концерт Гайдна, Баха чи Моцарта за доступною ціною, краще забронювати заздалегідь. У вересні тут проводиться Фестиваль Джордже Енеску – важлива подія для шанувальників класичної музики з насиченою концертною програмою.

Адреса: Romanian Athenaeum, Strada Benjamin Franklin, Бухарест, Румунія.

Вулиця Липскань (Старе місто)

старе місто

Старе місто. | Фото: Wikimedia.

Вулиця Липскань була діловим центром Бухареста з часів Середньовіччя і до XIX століття, а зараз – це нагадування про те, як виглядало місто до початку Другої світової війни. Назви деяких вулиць пов’язані з гільдіями, що колись тут розташовувалися: наприклад, вулиця Меховщиків (Blănari) або вулиця Шорников (Șelari).

Цей район – один із небагатьох у Бухаресті, який відновили після Другої світової війни та зробили з нього модну пішохідну вулицю з бутіками, ресторанами та барами, розташованими у відреставрованих будинках. Загляньте в провулок Макка-Вілароксе (Macca-Vilacrosse) у західній частині Старого міста – вилкоподібний торговий пасаж, збудований у 1891 році, з дахом із жовтого кольорового скла.

Адреса: Old Town, Бухарест, Румунія.

Музей селянського мистецтва Румунії

Музей селянського мистецтва Румунії

Музей селянського мистецтва Румунії. | Фото: Wikimedia.

Цей музей народної творчості було засновано 1906 року, але у XX столітті його історію було перервано з вини комуністичного режиму. 1990 року, через шість тижнів після смерті Чаушеску, музей відкрили знову. У ті невиразні роки музей був присвячений комунізму, і в підвалі досі є невелика виставка про колективізацію, збережена для нащадків.

Інші експозиції розповідають про 400-річну історію та культуру румунського села та демонструють приголомшливу різноманітність костюмів, меблів, релігійних предметів та кераміки. Також у музеї розташований цілий дерев’яний будинок (музей у музеї), привезений сюди із жудеця Горж на південному заході країни.

Адреса : Muzeul Țăranului Român, Şoseaua Pavel D. Kiseleff 3, București 011341, Румунія.

Старий королівський двір та придворна церква

Придворна церква

Придворна церква. | Фото: Jorge Láscar/Flickr.

У Старому місті знаходиться Старе королівське подвір’я – розкішна резиденція волоських принців, у тому числі князя Влада Цепеша, відомого як Влад Дракула. Саме він надихнув Брема Стокера на написання роману про Дракулу. Статуя цього румунського принца, який здобув погану славу, стоїть серед застарілих стін, арочних проходів і колон старовинного замку.

Правитель у XVI столітті князь Мірча Чобанул відновив палац Влада Цепеша після його царства. Він створив співтовариство майстерних ремісників і перетворив прилеглий район Липскань на торговий центр Бухареста. У 1559 році Чобанул побудував поряд із палацом церкву, і протягом двох століть це місце служило для коронації румунських князів.

Також тут знаходиться Старий придворний музей із виставкою гончарних виробів та артефактів, знайдених під час археологічних розкопок серед руїн замку.

Адреса: Old Princely Court, Strada Franceză, Бухарест, Румунія.

Парк Херестреу

Парк Херестреу

Парк Херестреу. | Фото: Wikimedia.

Найбільший парк Бухареста розташований на півночі міста. Більшу частину, близько 74 гектарів, займає озеро Херестреу. Це величезне водоймище є частиною річки Колентіна. Озеро наполовину штучне – його створили дома осушених прибережних боліт у 1930-ті роки. Уздовж озера прокладено доріжку завдовжки шість кілометрів – популярне місце для літніх пробіжок та велосипедних прогулянок.

На південному березі озера є пристань, звідки вирушають екскурсії. До острова Трандафірілор (Рожевий острів) можна дійти пішки. Там знаходяться липові алеї, які ведуть до Японського саду з вишневими деревами, що розквітають ранньою весною.

Адреса: Herăstrău Park, Бухарест, Румунія.

Ставропольська церква

Ставропольська церква

Ставропольська церква. | Фото: fusion-of-horizons / Flickr.

Ставропольська церква – одна з найкрасивіших релігійних будівель у Будапешті. Багатолопатеві арки на чудовому фасаді, прикрашені химерним орнаментом з листя та завитків, підтримуються чудовими капітелями. У верхній частині будівлі розташовані медальйони з розмальованими ликами святих, а всередині церкви знаходяться розписані фресками стіни та вражаюча краса іконостаси.

Храм був побудований у 1720-х роках і є втіленням румунського стилю Бринковяну, який є змішанням візантійського, османського, ренесансного та барокового елементів архітектури. По сусідству розташована будівля початку XX століття, в якій зібрано предмети релігійного мистецтва: ікони та фрески з церков, знищених комуністичним режимом після Другої світової війни.

Адреса: Kloster Stavropoleos, Strada Stavropoleos, Бухарест, Румунія.

Національний музей мистецтв Румунії

Національний музей мистецтв Румунії

Національний музей мистецтв Румунії. | Фото: Wikimedia.

Після початку Другої світової війни король Міхай I зрікся трону, і неокласичний Королівський палац на Площі Революції став головним Національним музеєм образотворчих мистецтв у Румунії. Частину картин було пошкоджено під час революції 1989 року, але більшість колекцій вдалося зберегти.

Шанувальники живопису знайдуть багато цікавого у залах Європейського, Румунського середньовічного та сучасного мистецтва. У Європейському відділі багато робіт таких відомих художників, як Лукас Кранах Старший, Ян ван Ейк, Ель Греко, Тінторетто, Пітер Пауль Рубенс, Моне та Сіслей. Також у музеї представлені картини деяких румунських живописців, серед яких пост-імпресіоністи Ніколає Тоніца та Штефан Лук’ян та сюрреаліст Віктор Браунер.

Адреса: Національний музей арт-романії, Calea Victoriei, Бухарест, Румунія.

Митрополитий пагорб

Митрополитий пагорб

Митрополитий пагорб. | Фото: Ava Babili/Flickr.

На південь від площі Юніон-Сквер знаходиться невеликий пагорб, де серед інших будівель виділяються православні релігійні установи Румунії. Одне з них – це Румунський патріархальний собор, а поруч із ним розташований Патріарший палац та її вражаючі іонічні колони.

Палац був збудований у 1907 році і протягом 90 років служив місцем зборів румунського парламенту. Там засідали Збори депутатів за правління монархії, Великі національні збори при комуністах, а потім збиралася Палата депутатів Румунії, утворена після Революції 1989 року. У Вербну неділю та на Великдень на пагорбі збираються віруючі, які дотримувалися цієї традиції навіть за комуністичної влади.

Адреса: Dealul Mitropoliei, Aleea Dealul Mitropoliei, Бухарест, Румунія.

Румунський патріархальний собор

Румунський патріархальний собор

Румунський патріархальний собор. | Фото: Ava Babili/Flickr.

Патріархальний собор був заснований волоським князем Костянтином Щербаном у 1650 році. Це популярне місце паломництва у Вербну неділю. Будівлю перебудовували у XVIII, XIX та XX століттях, тому від первісної споруди майже нічого не залишилося.

Сучасна конструкція собору розроблена на основі церкви Куртя де Арджеш з центральної Румунії. У патріархальному соборі зберігаються мощі XIII століття Димитрія Басарбовського, святого покровителя Бухареста. Його останки були привезені з Болгарії в 1774 і зберігаються в срібному ковчезі зі скляною панеллю на кришці.

Адреса: Patriarchal Cathedral of Saints Constantine and Helena, Aleea Dealul Mitropoliei, Бухарест, Румунія.

Площа Революції

Площа Революції

Площа Революції. | Фото: Dennis Jarvis/Flickr.

Площа Революції отримала свою назву після жорстоких заворушень, що супроводжували повалення Ніколає Чаушеску та падіння Соціалістичної республіки Румунії. На площі знаходяться різні державні установи, у тому числі історична будівля, в якій зараз розташоване Міністерство внутрішніх справ.

Раніше в ньому збирався Центральний комітет Румунської комуністичної партії, а 1989 року Чаушеску та його дружина Олена полетіли з даху цієї будівлі на гелікоптері у спробі втекти з країни. Після затримання та допиту подружжя було страчено на Різдво того ж року.

Ще одна знаменна подія відбулася на Площі Революції за 20 років до повалення диктаторського режиму, коли Чаушеску засудив введення Радянських військ до Чехословаччини та оголосив незалежність румунської політики від впливу СРСР. Ця промова принесла йому велику популярність.

Адреса: Revolution Square, Бухарест, Румунія.

Весняний палац

Весняний палац

Весняний палац. | Фото: Dimitris Kamaras/Flickr.

Неподалік парку Херестреу розташований Весняний палац – захоплюючий фрагмент румунської історії XX століття. Ця химерна будівля була резиденцією сумнозвісного диктатора Ніколає Чаушеску.

Палац був збудований у 1960-і роки і, крім 80 кімнат, у ньому знаходяться зимовий сад, винний льох, стіни з шовковими шпалерами, цінні предмети мистецтва, дорогі меблі, великий басейн, прикрашені золотом ванні кімнати та кінотеатр. Тут Чаушеску приймав світових лідерів, серед яких був Річард Ніксон, який відвідав палац у 1969 році.

Адреса: Palatul Primăverii, Bulevardul Primăverii, Бухарест, Румунія.

Національний музей природничої історії Григорі Антіпи

Національний музей природничої історії Григорі Антіпи

Національний музей природничої історії Григорія Антіпи. | Фото: Wikimedia.

Музей природної історії був названий на честь Григора Антіпи, який був директором музею понад 50 років. Декілька років тому в будівлі провели велику реконструкцію, після якої у 2011 році музей відновив роботу.

Нарівні з мультимедійними та інтерактивними експозиціями у музеї представлені традиційні скелети динозаврів, опудала тварин та діорами, багато з яких вперше були встановлені Антипою десятки років тому.

У підземному приміщенні знаходиться виставка, що демонструє всю біологічну різноманітність Румунії, а на першому поверсі музею розташовані експозиції головних екосистем Землі. Поверх вище займають зали, присвячені таким галузям науки, як мінералогія, ентомологія, морська біологія та антропологія.

Адреса: Grigore Antipa Museum of Natural History, Şoseaua Pavel D. Kiseleff 1, București 011341, Румунія.

Сад Чішміджіу

Сад Чішміджіу

Сад Чішміджіу.

Сад Чішміджіу – найстаріше місце відпочинку в центрі Бухареста. Він був розбитий у середині ХІХ століття за проектом німецького ландшафтного архітектора Карла Мейєра. Біля берега озера, на території колишніх виноградників, він посадив тисячі дерев та рослин, що привезені з ботанічного саду Відня та пагорбів Румунії.

Влітку на озері можна поплавати на човнах, а взимку, коли вода замерзає – покататися на ковзанах. У саду також знаходиться меморіальний парк Rondul Român з бюстами 12 найулюбленіших письменників Румунії. Також у парку встановлено пам’ятник французьким солдатам, які загинули в Румунії під час Першої світової війни, та американським військовим, які загинули тут у Другій світовій війні.

Адреса: Cișmigiu-Park, Bulevardul Regina Elisabeta, Бухарест, Румунія.

Національний музей Палац Котрочень

Національний музей Палац Котрочень

Національний музей Палац Котрочень.

Палац Котрочень був споруджений в 1895 для першого румунського короля Кароля I. Він розташований на пагорбі, який довгий час служив місцем для резиденцій румунських правителів. Після зречення престолу останнього короля Міхая I в 1947 року будівлю почали використовуватиме зустріч із главами інших держав. Коли до країни повернулася демократія, палац став офіційною резиденцією президента Румунії.

У найстарішому крилі будівлі відкрито Національний музей Котрочень, у якому публіці представлені чудова бібліотека, розкішні мебльовані кімнати та вітальні, а також величезна колекція живопису, скульптур, кераміки, гравюр, меблів, тканин та скляних виробів. Чимало цих предметів перебували у особистих колекціях королеви Марії Румунської та короля Фердинанда I, які керували країною на початку XX століття.

Адреса: Muzeul Național Cotroceni, Bulevardul Geniului 1, București, Румунія.

Музей колекцій витворів мистецтва

Музей колекцій витворів мистецтва

Музей колекцій витворів мистецтва.

Музей колекцій творів мистецтва – це філія Національного музею мистецтв, що знаходиться у палаці Романіт. У цьому будинку, побудованому в 1822 році, жив міністр фінансів Румунії до свого вступу на посаду.

Після закінчення Другої світової війни та комуністичного перевороту палац служив сховищем для творів мистецтва, конфіскованих у заможних румунських сімей. Загалом у музеї 44 колекції, що представляють румунське мистецтво періоду XIX-XX століть.

Тут можна побачити роботи таких видатних художників, як Теодор Аман, Микола Григореску, Микола Тоніца, Георге Петрашку і Теодор Палладі. У лапідарії музею представлені унікальні зразки архітектури, серед яких є фрагменти знищеного Чаушеску в 1986 монастиря Вакаресті.

Адреса: Museum of Art Collections, Calea Victoriei 111, București, Румунія.

Проспект Перемоги

Проспект Перемоги

Проспект Перемоги. | Фото: Bogdan Tapu/Flickr.

Проспект Перемоги займає чи не найголовніше місце у списку того, що треба подивитися у Бухаресті. На цій історичній вулиці знаходиться багато пам’яток та пам’яток культури. Вона бере свій початок від площі Революції на півночі і йде вниз по річці Димбовиця.

Після епохи застою вона перетворилася на розкішну торгову вулицю з безліччю кафе, ресторанів, сучасними торговими моллами, культурно-розважальними центрами та художніми галереями. Магазини та ресторани в основному розташовані у південній частині вулиці, а в північному районі стоять великі особняки.

Проспект Перемоги був найпрестижнішим районом Бухареста ще сотні років тому – частково через те, що це була єдина брукована вулиця у місті (спочатку дорога була просто вкрита дерев’яними дошками). Багаті жителі, які проживали на ній, були захищені від бруду, в якому навесні і восени потопало решта міста.

Адреса: Calea Victoriei, Бухарест, Румунія.

 

Бухарестський ботанічний сад

Бухарестський ботанічний сад

Бухарестський ботанічний сад. | Фото: Wikimedia.

Ботанічний сад належить Бухарестському університету та налічує 5000 видів рослин на території площею 17 гектарів. Квиток у сад коштує зовсім недорого, а за додаткову плату можна відвідати гарні оранжереї.

Одна з них, Сера Веке (Sera Veche), була закрита протягом 35 років, і відкрилася знову лише 2011 року. У будівлі оранжереї, побудованому на початку 1890-х років, знаходиться маленький острівець тропічних та субтропічних рослин.

Під відкритим небом розташовуються різні водоймища, а звивисті доріжки ведуть у рожевий сад, де влітку можна побачити чудову виставку з 1000 екзотичних квітів.

Адреса: Grădina Botanică Dimitrie Brândză, Șoseaua Cotroceni, Бухарест, Румунія.

Бухарестська російська церква (Церква Святого Миколая)

Бухарестська російська церква (Церква Святого Миколая)

Бухарестська російська церква (Церква Святого Миколая). | Фото: Joe Mabel/Flickr.

Цей храм, відомий також як Студентська церква (бо її відвідують студенти та професори Бухарестського університету), був побудований на значні пожертви царя Миколи II. На початку XX століття парафіянами церкви були виключно російські емігранти та дипломати.

Будівництво храму велося під керівництвом російського посла, й у 1909 року церкву було освячено. Будівлю легко впізнати за семи цибулинними куполами у традиційному російському православному стилі. Всередині церкви знаходяться фрески та позолочений дерев’яний іконостас, як у церкві Дванадцятьох апостолів на території Московського Кремля.

Адреса: Bucharest Russian Church, Strada Blănari, Бухарест, Румунія.

Тріумфальна арка

Тріумфальна арка

Тріумфальна арка. | Фото: George M. Groutas/Flickr.

Цей пам’ятник знаходиться поряд із Японським садом біля парку Херестреу. Він був споруджений у 1936 році на згадку про Війну за незалежність Румунії та Першої світової війни. Арка розташована на тому ж місці, що і її рання дерев’яна версія.

Найпершу арку спішно збудували на знак святкування перемоги у Війні за незалежність, коли країна звільнилася від гніту імперії Османа в 1878 році. Після Першої світової війни вона була замінена іншою дерев’яною аркою. Нинішній пам’ятник прикрашений художніми рельєфами, які вигравіювали відомий румунський скульптор 1930-х років, Костянтин Бараски.

Нагорі є платформа, куди відкривають доступ лише в особливі дні, а решту часу Тріумфальною аркою можна лише помилуватися збоку.

Адреса: Arcul de Triumf, Piaşa Arcul de Triumf, Бухарест, Румунія.

Культурний центр ARCUB

Культурний центр ARCUB

Культурний центр Аркуб.

Будівля Культурного центру Бухарестського муніципалітету у Старому місті неодмінно зацікавить шанувальників стилю арт-деко. Будівництво будівлі було завершено у 1934 році у перерві між війнами. Спочатку в центрі планували проводити розважальні заходи для Спілки чиновників із мерії Бухареста.

З 1996 року будівля стала культурним центром, у якому проводять понад 200 заходів на рік за участю артистів, які опинилися без підтримки традиційних закладів культури. Інтер’єр будівлі включає хол з паркетними підлогами і витончені сходи, що ведуть в зал на 320 місць.

Адреса: ARCUB, Strada Lipscani, Бухарест, Румунія.

Національний музей Георге Енеску

Національний музей Георге Енеску

Національний музей Георге Енеску.

Одна з найкрасивіших будівель у Бухаресті – це Палац образотворчих мистецтв, побудований для прем’єр-міністра Георге Григорі Кантакузіно на початку XX століття. В архітектурі будівлі багато кованих елементів, скляний навіс над входом та мансардні вікна на даху.

Палац також опосередковано пов’язаний з ім’ям прославленого румунського композитора Джордже Енеску. Справа в тому, що дружиною сина Георге Григора Кантакузіно була майбутня дружина композитора, яка вийшла за нього заміж після смерті Кантакузіно. З 1956 року там започаткували маленький музей, присвячений Енеску.

Він займає кілька палацових приміщень, де зберігаються особисті речі та інструменти композитора, а також плакати та фотографії з його зображенням.

Адреса: George Enescu Національний музей, Calea Victoriei, Бухарест, Румунія.

Церква Доамней

Церква Доамней

Церква Доамней. | Фото: Wikimedia.

У Бухаресті є багато прихованих церков, які зникли з центральних вулиць під час глобальної розбудови міста Ніколає Чаушеску у 1980-ті роки. Однією з таких будівель є церква Доамней, розташована у дворі на перетині бульвару королеви Єлизавети та Проспекту Перемоги.

Храм був заснований Марією Войкіцей, другою дружиною волоського князя Щербана Кантакузіна, в 1683 році як каплиці для князівської резиденції. Усередині церкви знаходиться оригінальний фресковий живопис, датований XVII століттям, а дерев’яні двері та кам’яні ворота, що ведуть у храм, прикрашені хитромудрим різьбленням. Капітелі колон на фасаді будівлі декоровані ліпниною зі східними квітами.

Адреса: Intrarea Maicii Domnului în Biserică, Calea Moșilor, Бухарест, Румунія.

Національний історичний музей Румунії

Національний історичний музей Румунії

Національний історичний музей Румунії. | Фото: Jorge Láscar/Flickr.

У цьому старовинному будинку колись було головне управління поштової служби Румунії, а з 1970 року тут знаходиться Національний історичний музей. У музеї представлені найрізноманітніші колекції із захоплюючими експозиціями. Одна з експозицій є повною репродукцією фризу колони Траяна в Римі.

Також заслуговує на увагу скарб Петроаси, який складається з 12 готичних золотих предметів Черняхівської культури, зроблених наприкінці IV століття. І нарешті, на цокольному поверсі знаходиться Румунська скарбниця з дорогоцінним камінням, яке носила Марія Единбурзька (онука королеви Вікторії), а також королівські регалії: скіпетри, корони та церемоніальні мечі.

Адреса: Національний музей німецької історії, Calea Victoriei, Бухарест, Румунія.

Готель Манук

Готель Манук

Готель Манук. | Фото: Wikimedia.

Готель Манук – це найстаріша будівля міста та один із останніх караван-сараїв у Європі. Вона була побудована вірменським купцем Манук Беєм у 1802 році у традиційному стилі: у центрі великого центрального двору була розташована двоповерхова дерев’яна галерея з кімнатами для постояльців, їдальнями та коморами.

У першій половині ХІХ століття тут був діловий центр Бухареста. Після низки реставрацій, остання з яких була проведена наприкінці нульових, основну незайману частину будівлі віддали під ресторан. Він знаходиться у південному кінці Старого міста та пригощає відвідувачів традиційної румунської та балканської кухнею, а вечорами там грає музика, танцюють народні танці.

Адреса: Manuc’s Inn, Бухарест, Румунія.

Терми Бухареста

Терми Бухареста

Терми Бухареста.

Терми Бухареста – це найбільший у Європі аквапарк із термальними водами. Площа цього райського куточка з пальмами, орхідеями та іншими екзотичними рослинами складає 250 000 кв. метрів. Температура повітря тут сягає 30℃, а температура води у басейнах – 33℃. Великі водні гірки аквапарку роблять його найкращим місцем у місті для відпочинку з дітьми.

Адреса: Therme Bucharest, Calea Bucureşti, Baloteşti, Румунія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук