27 пам’яток Дубровника, які варто подивитися

Це чудове місто Хорватії не дарма називають «перлиною Адріатики». Дубровник знаходиться в південній частині Далматинського узбережжя – найкрасивішого місця в Європі, відомого найчистішою морською водою, помірним середземноморським кліматом та островами, вкритими пишною лісовою рослинністю.

Будучи містом з довгою та дивовижною історією, Дубровник багатий на визначні пам’ятки. Це чудові собори, історичні палаци та фортеці, старовинні площі та вулиці, а також мальовничі парки та пляжі, колоритні міські ринки, музеї та багато іншого. Унікальний історичний центр Дубровника – Старе місто – внесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Що можна побачити в Дубровнику, що приїжджає сюди туристам? Читайте далі…

Міські стіни Дубровника

Вид на міські мури Дубровника

Перегляд міських стін Дубровника. | Фото: Hans Permana/Flickr.

Для всіх без винятку туристів є родзинкою перебування в Дубровнику є подорож уздовж вершини середньовічних міських стін. Вивчення цієї історичної пам’ятки займе щонайменше години, оскільки стародавні стіни оточують цілий квартал Старого міста. Більшість міських стін було зведено в XIII столітті, проте протягом наступних років вони додатково зміцнювалися, щоб протистояти повторним ворожим атакам.

Наприклад, у XV столітті було додано низку масивних веж для захисту міста від турків. Шанувальники серіалу «Гра престолів» обов’язково дізнаються про ті місця, де знімалися сцени в столиці Королівської гавані. Потужні старовинні стіни, висота яких подекуди сягає 25 метрів, а ширина – 6 метрів, самі по собі є вражаючим історичним об’єктом, не кажучи вже про захоплюючі види, що відкриваються звідси на місто, гавань та Адріатичне море.

Адреса: Dubrovnik City Walls, Дубровник, Хорватія.

старе місто

старе місто

Старе місто.

Гуляючи в Дубровнику звивистими вулицями Старого міста, у вас часто виникатиме відчуття, що ви знаходитесь на знімальному майданчику відомого серіалу або фільму. Піддавшись цікавості, що розігралася, ви легко можете заблукати в лабіринті маленьких провулків.

Відмінним орієнтиром послужить вулиця Плаца, яку найчастіше називають Страдун – це головна вулиця історичного центру міста, вимощена вапняком та обрамлена великими старими будинками. Примітно, що всі будинки тут збудовані за одним архітектурним планом.

Це пояснюється тим, що після руйнівного землетрусу та пожежі у XVII столітті вийшов загальноміський указ про проектування міських будівель. У День святого Власія (Блеза), який щорічно відзначається у Дубровнику 3 лютого, вулицею Плацу відбувається святкова хода на честь святого покровителя Дубровника.

Адреса: Old Town, Дубровник, Хорватія.

Вулиця Страдун

Вулиця Страдун

Вулиця Страдун. | Фото: Intiaz Rahim/Flickr.

Під час сильного землетрусу 1667 року більшість Дубровника було зруйновано. Однак завдяки розробленому плану реконструкції процвітаюче місто вдалося відновити. Ряди барокових будинків та магазинів, що вишикувалися вздовж центральної вулиці історичного центру Дубровника – результат довгострокової реалізації цього ретельно продуманого планування.

На мальовничій вулиці Страдун можна купити оригінальні сувеніри; із задоволенням поїсти морозиво в одному з кафе, що розмістилися просто на тротуарі; або приєднатися до городян, які люблять гуляти тут вечорами. Крім цього, на цій вулиці знаходяться багато міських пам’яток, у тому числі і знаменита дзвіниця XV століття – вона стоїть на площі Ложа, наприкінці вулиці.

Адреса: Stradun, Дубровник, Хорватія.

Собор Вознесіння Пресвятої Діви Марії

Собор Вознесіння Пресвятої Діви Марії

Собор Вознесіння Пресвятої Діви Марії.

Католицький собор Вознесіння Пресвятої Діви Марії – один із найбільших архітектурних ансамблів італійського бароко у місті. Серед багатьох причин обов’язкового відвідування цього кафедрального собору єпархії Дубровника – побачити безцінні витвори мистецтва у його інтер’єрі.

На головному вівтарі храму розташований триптих із зображенням Вознесіння Діви Марії – він датується початком 1550-х років та належить пензлю великого художника епохи Відродження Тіціана. На бічних вівтарях також можна побачити кілька вражаючих робіт хорватських та італійських художників тієї самої доби.

У скарбниці собору представлена ​​ціла колекція артефактів релігійного мистецтва, що датуються з 1000-х по 1700-ті роки. Серед найцінніших з них мощі покровителя міста Дубровника – святого Власія (Блеза).

Адреса: Dubrovnik Cathedral, Ulica kneza Damjana Jude, Дубровник, Хорватія.

Площа Ложа

Площа Ложа

Площа Ложа. | Фото: aiva. / Flickr.

Ця центральна площа Старого міста вже давно стала улюбленим місцем зустрічей мешканців та гостей Дубровника. Тут ви побачите чимало історичних будівель та пам’ятників. Одна з найяскравіших пам’яток на площі Ложа – знаменита колона Орландо, побудована за проектом скульптора Антоніо Рагузіно.

Іншим відомим історичним будинком є ​​дзвіниця, датована 1480 роком – тривожний дзвін чотирьох її дзвонів попереджав жителів міста про небезпеку. Серед інших архітектурних об’єктів площі Ложа, що викликають чималий інтерес: церква святого Блеза з чудовим бароковим фасадом та колекцією безцінних творів мистецтва у внутрішній оздобленні; годинна вежа XV століття зі старовинними курантами; Головна кордегардія; а також красивий фонтан Онофріо.

Адреса: Luža ulica, 20000, Dubrovnik, Хорватія.

Канатна дорога у Дубровнику

Канатна дорога у Дубровнику

Канатна дорога у Дубровнику. | Фото: Natasha de Vere & Col Ford/Flickr.

Найкращий спосіб помилуватися захоплюючими панорамними видами Старого міста в Дубровнику – піднятися на вершину гори Срдж ультрасучасною канатною дорогою, єдиною на всьому узбережжі Адріатики. Посадкова станція розташована неподалік старовинних міських стін, а підйом на вершину займає всього 3-4 хвилини.

Крім оглядового майданчика, на піку гори Срдж на вас чекає затишний ресторанчик, снек-бар, сувенірний магазин, а також невеликий історичний музей та меморіал, присвячений обороні Хорватії під час війни 1990-х років. Любителі піших сходжень можуть дістатися гірської вершини пішохідною стежкою, звивистою і місцями досить крутою.

Адреса: Dubrovnik Cable Car, Ulica kralja Petra Krešimira IV, Дубровник, Хорватія.

Гора Срдж

Вид з гори Срдж

Вид з гори Срдж. | Фото: Wikimedia.

З висоти цього 412-метрового пагорба Старе місто Дубровника виглядає набагато незвичайніше – подібно до мініатюрного макету самого себе або як ілюстрація на книжковій сторінці. Звідси видно весь Дубровник та Локрум, а також Елафітські острови, що заповнюють лінію горизонту.

Саме завдяки такому вдалому розташуванню та широкому огляду, гора Срдж відігравала важливе стратегічне значення під час воєнних дій різних епох – у 1810 та 1990-х роках. Про це розповідає експозиція музею, що розмістився на вершині гори у фортеці Імперіал, збудованої колись Наполеоном.

Найзручніший і найшвидший спосіб дістатися до гірської вершини – скористатися канатною дорогою. Можна також доїхати туди машиною (за вказівниками) або маршрутним автобусом.

Адреса: Srđ, Дубровник, Хорватія.

Княжий палац

Княжий палац

Княжий палац. | Фото: Isabell Schulz/Flickr.

Княжий палац розташований на головній площі Старого міста – історичного району Дубровника. Крім того, що цей палац служив резиденцією обраного князя Дубровницької республіки, в ньому розміщався зал засідань міської влади, тюремні камери, зал суду, склад зброї та навіть пороховий льох.

Подібно до інших старовинних споруд Дубровника, спочатку побудований середньовічний палац неодноразово реконструювався і перебудовувався протягом кількох століть. Княжий двір примітний тим, що у його архітектурі гармонійно сплітаються елементи різних стилів – готики, ренесансу та бароко.

В даний час у будівлі палацу розташовується Міський музей, де представлена ​​колекція живопису італійських та далматинських художників. У кількох приміщеннях Княжого двору відтворено інтер’єри XVII-XVIII ст.

Адреса: Rector’s Palace, Ulica Pred Dvorom, Дубровник, Хорватія.

Форт Ловрієнац

Форт Ловрієнац

Форт Ловрієнац. | Фото: Wikimedia.

Розташований на високій скелі з видом на Адріатичне море, форт Ловрієнац був побудований як окреме оборонне укріплення для відбиття ворожих нападів як з суші, так і з моря. Зведення первісної споруди датується приблизно 1301 роком. Фортеця є будовою трикутної форми з трьома ступінчастими терасами – їх довелося побудувати через різну висоту скелі в основі форту.

Фортеця була настільки неприступною, що її міг обороняти гарнізон лише з 25 осіб. В даний час форт Ловрієнац є популярною туристичною пам’яткою Дубровника. Тут часто проводяться різні культурні та спортивні заходи – від світової серії змагань з кліфф-дайвінгу (стрибки у воду зі скелі) до місцевих постановок шекспірівського «Гамлета».

Крім того, в цій фортеці були зняті одні з найбільш популярних сцен популярного серіалу «Гра престолів».

Адреса: Lovrijenac, Ulica od Tabakarije, Дубровник, Хорватія.

Міські ворота Піле

Міські ворота Піле

Міська брама Піле. | Фото: Wikimedia.

Міська брама Піле – це найжвавіше місце при вході в Старе місто Дубровника, оточене фортечною стіною. Фактично вони є подвійними – біля зовнішніх воріт, зведених в 1537, є арка, яка вбудована в напівкругле зміцнення у вигляді вежі. Внутрішня брама XV століття, прикрашена статуєю святого Власія (Блеза) – покровителя Дубровника, ведуть на вулицю Страдун.

Підйомний міст перед подвійною брамою більше вже не піднімають на ніч за допомогою системи лебідок і противаг – вхід до міста відкритий цілодобово. Іноді місцеві жителі, одягнені у старовинні караульні костюми, позують перед туристами для фотозйомки.

Адреса: Pile Gate, Ulica Vrata od Pila, Дубровник, Хорватія.

Фортеця святого Іоанна

Фортеця святого Іоанна

Фортеця святого Іоанна. | Фото: Wikimedia.

Фортеця святого Іоанна знаходиться у південно-східній частині Старого міста та є частиною міських оборонних укріплень, що захищають порт Дубровника. Протягом сотень років Дубровник зазнав нападів піратських та інших ворожих кораблів, тому місцеві жителі вигадали хитрий спосіб оборони міста.

Після сигналу тривоги вони піднімали масивний залізний ланцюг, що йде від фортеці святого Іоанна до причалу Кассі в порту, щоб пошкодити кораблі ворога. На першому поверсі фортечної вежі ви побачите невеликий акваріум із морськими мешканцями Адріатичного моря, а на другому та третьому поверсі розмістився цікавий Морський музей, присвячений історії кораблебудування, мореплавання та морської торгівлі у Дубровнику.

Адреса: Tvrđava Svetog Ivana, Дубровник, Хорватія.

Фонтан Онофріо (Великий фонтан)

Фонтан Онофріо (Великий фонтан)

Фонтан Онофріо (Великий фонтан). | Фото: Wikimedia.

У XV столітті влада Дубровника вирішила вжити заходів для забезпечення міста запасом прісної води. З цією метою до міста було запрошено неаполітанського архітектора Онофріо Джорджано делла Кава. На нього було покладено непросте завдання – будівництво акведука та кількох міських фонтанів. Акведук – один із перших водопроводів на той час у Східній Європі, був підведений до гірського джерела в сусідній долині Шумет. Іншою кінцевою точкою водопроводу став великий фонтан.

Два фонтани, із створених делла Кавой у Дубровнику, носять його ім’я – Великий та Малий фонтан Онофріо. Найбільш вражаючим з них є Великий фонтан, який знаходиться на вулиці Страдун перед церквою святого Спаса. Це масштабна споруда з 16 гранями, прикрашеними різьбленими вставками. Фонтан увінчує величезний купол, створений міланським художником Петаром Мартіновим.

Навіть сьогодні з кількох функціонуючих кранів фонтану ллється чиста джерельна вода, що надходить із того самого гірського джерела.

Адреса: Large Onofrio’s Fountain, Poljana Paska Miličevića, Дубровник, Хорватія.

Францисканський монастир

Францисканський монастир

Францисканський монастир. | Фото: Alan Bloom/Flickr.

У цьому католицькому монастирі, що знаходиться поблизу міських воріт Піле в західному кінці вулиці Страдун, розміщується унікальна аптека – одна з трьох найстаріших аптек у всьому світі. Більшість спочатку побудованого монастиря було зруйновано під час сильного землетрусу 1667 року, вцілів лише романський клуатр і монастирські сади – вони виглядають майже як і, як і 500 років тому вони.

У самому будинку церкви зберігся готичний портал 1498 року, багато прикрашений різьбленням. У монастирській бібліотеці зібрано найбагатшу колекцію рідкісних старовинних книг, а у великій ренесансній залі можна побачити твори релігійного мистецтва, картини старих майстрів, золоті вироби та інші безцінні експонати.

Монастирська аптека, заснована в XIV столітті, пропонує відвідувачам трав’яні лосьйони та еліксири, приготовлені за старовинними рецептами.

Адреса: Franciscan Church and Monastery, Poljana Paska Miličevića, Дубровник, Хорватія.

Пляж Баньє

Пляж Баньє

Пляж Баньє. | Фото: dronepicr/Flickr.

Пляж Баньє вважається одним із найзручніших за своїм місцем розташування – він знаходиться біля Старого міста, біля східних міських воріт. Крім того, звідси відкриваються чудові краєвиди на старі фортечні стіни Дубровника та мальовничий острів Локрум. Одна частина галькового узбережжя є платним пляжем, а інша – безкоштовним, громадським (тут завжди жвавіша атмосфера).

Відпочинок на пляжі Баньє – чудовий спосіб врятуватися від спеки після огляду численних пам’яток Старого міста Дубровника. Тут можна пограти у пляжний волейбол, міні-футбол, водне поло чи просто відпочити у шезлонгу, попиваючи прохолодний напій.

Адреса: Banje Beach, 20000, Дубровник, Хорватія.

Старий порт Дубровника

Старий порт Дубровника

Старий порт Дубровника. | Фото: Wikimedia.

Старий міський порт, розташований у східній частині Дубровника, захищають дві пристані: Порпорела, зведена в 1873 році, і набагато давніша пристань Кассе, побудована в 1485 з масивних каменів, покладених на дерев’яні основи. У період розквіту мореплавання та морської торгівлі у Дубровнику було збудовано форти по периметру гавані для охорони міських судів.

Сьогодні старий порт Дубровника є одночасно туристичною пам’яткою та відправним пунктом для поїздок на пляжі довколишнього острова Локрум. Пірс Порпорела, обладнаний лавами – популярне місце, звідки вдень можна насолоджуватися мальовничими видами, а ввечері спостерігати незабутній захід сонця над Адріатичним морем.

Адреса: Dubrovnik’s Old Harbour, Ribarnica ul. 1, 20000, Дубровник, Хорватія.

Палац Спонця

Палац Спонця

Палац Спонця. | Фото: serena_tang/Flickr.

Цей палац прямокутної форми, прикрашений гарною лоджією, з моменту своєї споруди на початку 1500-х років служив громадською будівлею. У час тут розміщувалося казначейство, банк, монетний двір і навіть школа. Виступаючий критий портик перед входом у будинок до XX століття був місцем, де відбувалися торгові угоди.

В арці є навіть напис, який попереджав купців та торговців не обраховувати один одного. Палац Спонца – один із небагатьох міських архітектурних пам’яток епохи Відродження, які не постраждали від руйнівного землетрусу 1667 року. Сьогодні у будівлі палацу розміщується міський архів, у якому зберігається близько 100 000 унікальних документів, у тому числі датованих X та початком XI ст.

Адреса: Sponza Palace, Stradun, Дубровник, Хорватія.

Годинникова вежа

Годинникова вежа

Годинникова вежа.

Годинникова вежа зі дзвіницею на площі Ложа, побудована в 1444 році – одна з найвідоміших пам’яток Старого міста в Дубровнику. Її висота складає 31 метр. Під час землетрусу 1667 вежа сильно зруйнувалася і нахилилася. Споруда повністю реконструювали наприкінці 20-х років XX століття.

В оновленому будинку єдиною оригінальною деталлю, що збереглася від старої вежі, є величезний дзвін. Нагорі вежі по обидва боки від великого дзвону можна побачити дві бронзові скульптури дзвонарів – Баро та Маро.

Вони є частиною механізму, що змушує дзвін щодня дзвонити опівдні. Від багатовікового перебування на солоному морському повітрі Адріатики постаті Баро і Маро набули зеленого відтінку, і тепер їх жартівливо називають «зеленими чоловічками».

Адреса: Clocktower, Дубровник, Хорватія.

Церква Святого Влаха (Блеза)

Церква Святого Влаха (Блеза)

Церква Святого Влаха (Блеза). | Фото: Kirsi LM/Flickr.

Багато прикрашена барочна церква Святого Влаха (Блеза) була зведена на місці храму романського стилю, який був сильно зруйнований внаслідок землетрусу 1667, а потім згорів під час сильної пожежі в 1706 році. Нинішня споруда збудована на початку 1700-х років за проектом венеціанського архітектора Маріно Гропеллі.

Відомою міською пам’яткою цю церкву робить її приналежність до покровителя Дубровника – святого Власія, який, за переказами, допоміг запобігти раптовому нападу венеціанських військ у 900-х роках.

Хоча святий Власій був на той час уже мертвий (страчений за наказом правителя Агриколи в 300-х роках), він з’явився священикові Дубровницького собору уві сні, щоб попередити його про майбутнє вороже вторгнення.

Адреса: Church of Saint Blaise, Luža ulica, Дубровник, Хорватія.

 

Колона Орландо

Колона Орландо

Колонна Орландо. | Фото: leiris202/Flickr.

Ця відома кам’яна колона з флагштоком, датована 1400 роками, знаходиться на східній околиці вулиці Страдун, прямо перед церквою святого Власія. Вона є однією з головних визначних пам’яток Старого міста та улюбленим місцем зустрічей мешканців та гостей Дубровника. Колону прикрашає статуя середньовічного лицаря Роланда (Орландо).

Згідно з місцевими легендами, у 800-х роках цей герой допоміг Республіці Рагуза вистояти під час тривалої 15-місячної облоги сарацинських піратів, що дозволило Дубровнику зберегти свій статус міста-держави вільної торгівлі.

З цієї причини колона Орландо є символом свободи та незалежності Дубровника, і під час щорічного міського фестивалю на колоні завжди майорить прапор незалежної республіки.

Адреса: Orlando’s Column, Дубровник, Хорватія.

Острів Локрум

Острів Локрум

Острів Локрум.

Якщо ви захочете трохи відпочити від міської суєти та відвідувань численних визначних пам’яток, вирушайте на мальовничий острів Локрум, який знаходиться неподалік Дубровника. Протягом дня від порту на острів регулярно відпливають катери, а поїздка займає лише 10-15 хвилин.

Острів Локрум практично весь покритий густим сосновим лісом, яким приємно гуляти пішки. Пішохідні доріжки ведуть до узбережжя зі скелястими бухтами та ідеально чистою водою. У літній сезон у старовинному бенедиктинському монастирі відкрито ресторан з багатим вибором страв та напоїв.

Адреса: Lokrum, Дубровник, Хорватія.

Ботанічний сад Арборетум у селищі Трстено

Ботанічний сад Арборетум у селищі Трстено

Ботанічний сад Арборетум у селищі Трстено. | Фото: Gregor Noczinski/Flickr.

Цей чудовий ботанічний сад, що знаходиться на схилі пагорба поруч із морем, був створений у 1400-х роках і є одним із найстаріших дендраріїв регіону. У період розквіту морської торгівлі у Дубровнику місцеві моряки привозили різноманітні рослини з усіх куточків світу.

Серед найрідкісніших екземплярів, пара привезених зі Сходу величних платанів – цим унікальним рослинам по 500 років. Дендрарій є частиною садиби в невеликому селищі Трстено, розташованому за 18 км на північ від Дубровника.

Тихий мальовничий парк зі скульптурами, фонтанами та старовинним акведуком, призначеним для збирання води – чудове місце для повільних прогулянок! Арборетум відомий ще й тим, що тут відбувалися зйомки сцен у садах Королівської гавані у третьому та четвертому сезоні серіалу «Гра престолів».

Адреса: Arboretum Trsteno, Трстено, Хорватія.

Ринок у Старому місті

Ринок у Старому місті

Ринок у Старому місті.

Цей найстаріший ринок Дубровника знаходиться на відомій барочній площі Ґундуліча. Свою назву вона отримала через бронзову пам’ятку відомому дубровницькому поетові XVII століття Івану Гундулічу. Вже багато століть щоранку площа перетворюється на строкатий, жвавий ринок. Тут торгують свіжими овочами та фруктами, сушеними місцевими делікатесами та іншими продуктами.

За кілька хвилин ходьби від старої міської гавані знаходиться популярний рибний ринок. Щодня, коли торгівля на площі добігає кінця, за власниками крамниць уважно спостерігають пунктуальні кішки; а співробітник ринку виносить відро кукурудзи, щоб нагодувати голубів, які сидять на сусідніх дахах і терпляче чекають на частування.

Потім десятки птахів злітають у небо – це свого роду сигнал для місцевих жителів, що настав час вирушати на площу, щоб посидіти за столиком на терасі одного з численних кафе.

Адреса: Old Town Market, Gundulićeva poljana, Дубровник, Хорватія.

Община Конавлі

Община Конавлі

Спільнота Конавлі. | Фото: Miroslav Vajdic/Flickr.

На південь від Дубровника, між водами Адріатики та гірським масивом лежать круті пагорби та глибока долина Конавлі. Вона простягається на південь до кордону між Хорватією та Чорногорією. Подорож долиною Конавлі – чудовий спосіб ознайомитися з визначними пам’ятками адміністративного району Дубровачко-Неретванська.

Крім того, з деяких точок пішохідних та велосипедних маршрутів відкриваються захоплюючі широкі перспективи Дубровника – історичного міста, що розташувалося між Адріатичним морем та цим досить пустельним ландшафтом.

Адреса: Konavle, Хорватія. уточнити

Галерея військової фотографії

Галерея військової фотографії

Галерея військової фотографії. | Фото: travelmag.com/Flickr.

Відвідування цієї виставки справляє незабутнє враження. Роботу галереї військової фотографії (War Photo Limited) займає Уейд Годдард – фотокореспондент із Нової Зеландії, який працював на Балканах у 1990-х роках. Мета виставки – показати людям усі жахи війни: страх, голод, кров, біль та смерть.

У галереї представлені найкращі роботи найвідоміших військових фотокореспондентів світу. На верхньому поверсі розміщується постійна експозиція – фотографії, що розповідають про війну в Югославії. Тимчасові експозиції включають роботи фоторепортерів, які висвітлюють різні військові конфлікти – тривають і вже закінчилися.

Адреса: War Photo Limited, Antuninska ulica, Дубровник, Хорватія.

Домініканський монастир та музей

Домініканський монастир

Домініканський монастир. | Фото: Wikimedia.

Ця велика споруда є однією з головних історичних архітектурних пам’яток Дубровника. У концепції будівлі переважають стилі готики та раннього Ренесансу. Монастир домініканців відомий також багатющою бібліотекою і музеєм, в якому зберігається вражаюча колекція творів мистецтва релігійної тематики.

Будівництво монастиря почалося в XIV столітті – в той же час, що і зведення міських фортечних мурів, тому своїм суворим зовнішнім виглядом монастир більше нагадує фортецю, ніж релігійний комплекс. Інтер’єр храму набув свого теперішнього вигляду у XV столітті.

Усі архітектурні елементи створювалися місцевими ремісниками, зокрема й крита галерея, яку спроектував відомий флорентійський архітектор Мікелоццо ді Бартоломео.

Адреса: Dominican Monastery, Ulica Svetog Dominika, Дубровник, Хорватія.

Церква святого Ігнатія де Лойоли

Церква святого Ігнатія де Лойоли

Церква святого Ігнатія де Лойоли.

Ця єзуїтська церква, що знаходиться у південній частині Старого міста, була збудована в період з 1699 по 1725 рік. Вона височить на вершині широких сходів і є яскравим зразком архітектури в стилі бароко.

Усередині чудові фрески зображують сцени із життя святого Ігнатія де Лойоли, засновника Товариства Ісуса (ордена єзуїтів). До церкви примикає колишній єзуїтський коледж – Collegium Ragusinum, нині єпархіальна класична гімназія.

Адреса: Saint Ignatius, Poljana Ruđera Boškovića, Дубровник, Хорватія.

Парк Градац

Парк Градац

Парк Градаць. | Фото: Wikimedia.

Якщо ви втомилися від спеки та екскурсій Старим містом, погуляйте в невеликому тінистому парку Градац. У цьому тихому сосновому оазі ви, швидше за все, зустрінете лише кількох городян, що гуляють, або якого-небудь фаната серіалу «Гра престолів», що вишукує місце зйомок Пурпурного весілля.

У парку можна просто відпочити, почитати книгу або помилуватися мальовничими краєвидами Старого міста, форту Ловрієнац та пляжу Данче.

Адреса: Gradac Park, Ulica don Frana Bulića, Дубровник, Хорватія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук