27 пам’яток Валенсії, які варто відвідати

Якщо ви збираєтеся відвідати одне з найкрасивіших місць Європи – Валенсію, знайте, що на вас чекає море задоволення. Третє за величиною місто Іспанії здатне запропонувати своїм гостям багато – від ресторанів світового класу до чудових пляжів, від цікавих музеїв до жвавого нічного життя.

Визначні пам’ятки Валенсії, фото та опис яких ми хочемо запропонувати вам у нашому сьогоднішньому огляді, ви просто не маєте права пропустити, інакше ви так і не зможете повною мірою відчути дух Іспанії.

Комплекс Місто мистецтв та наук

Комплекс Місто мистецтв та наук

Комплекс Місто мистецтв та наук.

У цьому футуристичному комплексі на околиці Валенсії туристи та жителі міста мають можливість долучитися до багатогранного світу науки та мистецтва. «Місто мистецтв та наук» – один із найвражаючіших центрів Європи.

Комплекс, якому відведений берег колишнього русла річки Турія довжиною 2 км, включає кілька приголомшливих споруд – яскравих прикладів авангардної архітектури, спроектованих архітекторами Сантьяго Калатрової та Феліксом Канделою.

До них входять кінотеатр Hemisfèric, де демонструються фільми у форматі IMAX, ландшафтна зона Umbracle, інтерактивний Музей науки принца Філіпа, океанографічний центр Oceanogràfic, оперний театр королеви Софії, а також багатофункціональний центр Agora. У «Місті» регулярно проводяться конференції, виставки та семінари, тематика яких безпосередньо стосується питань науки та мистецтва.

Адреса: Місто мистецтв та наук, Av. del Professor López Piñero, 7, 46013 Валенсія, Іспанія.

Кафедральний собор Валенсії

Кафедральний собор Валенсії

Кафедральний собор Валенсії.

Валенсійський собор був побудований на місці зруйнованої мусульманської мечеті після того, як Валенсія в 1238 була відвойована у арабів. В контурах цієї споруди проглядається змішання різних архітектурних стилів: в низькому, широкому цегляному склепінчастому потрійному нефі переважає готичний стиль, в бічних каплицях – неокласичний.

Головними пам’ятками кафедрального собору є багаті італійські фрески над вівтарем, а також пара картин Гойї в каплицях Капілья-де-Сан-Франциско-де-Борха та Капілья-дель-Санто-Каліс. Ну і, звичайно ж, не можна обійти увагою найбільшу святиню християнства, що зберігається тут, – агатовий кубок, який, як стверджується, є Святим Граалем, тобто тією самою посудиною, з якої пив під час Тайної Вечері сам Христос.

Адреса: La Seu de Valencia, Plaça de l’Almoina, Валенсія, Іспанія.

Музей кераміки

Музей кераміки

Музей кераміки. | Фото: Turol Jones, artista de cojones / Flickr.

Поруч із церквою Святого Мартіна знаходиться Палац маркізів Дос Агуас, вражаючий особняк XVIII століття. Славиться він своїм багато прикрашеним фасадом з розкішним різьбленим алебастровим дверним отвором. З 1947 року в цьому аристократичному палаці розташований Національний музей кераміки.

Тут представлено понад 5000 зразків традиційної кераміки з Валенсії та її околиць, азулежу (біло-блакитної глазурованої керамічної плитки) з Теруеля та фаянсу (глиняного глазурованого посуду) з Толедо та Севільї. Серед інших цікавих експонатів музею – давньогрецька, римська та арабська кераміка, чудова порцеляна з Китаю та Японії, а також роботи Маріано Бенльюре та Пабло Пікассо.

Родзинкою колекції є валенсійська кухня XIX століття, оброблена розписними кахлями та заповнена справжнім кухонним начинням.

Адреса: Museu Nacional de Ceràmica, Carrer del Poeta Querol, 2, 46002 Valencia, Іспанія.

Церква Святого Миколая

Церква Святого Миколая

Церква Святого Миколая. | Фото: Wikimedia.

Ця однонефна церква лише нещодавно відкрилася для публіки після реставрації. Готичний склепіння собору прикрашений багатими барочними фресками. На неймовірно красивій розписній стелі зображено стільки янголят, що його можна використовувати як декорацію при зйомці серйозного документального фільму про дитяче ожиріння.

Вівтар виконаний у тому самому стилі, з крученими (соломоновими) колонами, що обрамляють святих, які заступають цій церкві – Святого Миколая і Святого Педро.

Адреса: Església de Sant Nicolau, Carrer dels Cavallers, 35, 46001 Valencia, Іспанія.

Музей Патріарха

Музей Патріарха

Музей Патріарха. | Фото: Federico Moroni/Flickr.

Сан-Хуан де Ріберой, видатний діяч Контрреформації, який мав величезну духовну і світську владу не тільки в Іспанії, а й за її межами, наприкінці XVI століття заснував у Валенсії семінарію, для якої в центрі міста було збудовано чудову будівлю з вражаючим, хоч і досить суворим ренесансним двориком.

Головною цінністю семінарії згодом став Музей Патріарха – невеликий, але чудовий музей релігійного мистецтва, який сьогодні є загальнодоступним. У колекції музею роботи Караваджо, Ель Греко, Хосе де Рібера, Хуана де Хуанеса та інших славетних майстрів живопису. Справжньою перлиною музейної експозиції є рукопис, написаний Томасом Мором в очікуванні страти в лондонському Тауері.

Адреса: Museo del Patriarca, Carrer de la Nau, 1, 46002 Valencia, Іспанія.

Церква Святого Хоми та Святого Пилипа Нері.

Церква Святого Хоми та Святого Пилипа Нері.

Церква Святого Хоми та Святого Пилипа Нері.

Ця красива церква із сліпучим куполом із блакитної черепиці є взірцем характерного для Валенсії середземноморського стилю. Збудована у 1725 році церква св. Хоми та св. Філіпа у 1982 році була визнана національною історичною пам’яткою.

Собор має химерно прикрашений фасад у стилі бароко, а архітектурне планування було зроблено на зразок церкви Іль-Джезу в Римі. Чарівний просторий центральний неф оточений численними межами. У соборі не проводяться екскурсії для туристів, але ви можете побачити чудове святилище, відвідавши службу. Католицькі меси проводяться тут щодня.

Адреса: Iglesia de Santo Tomás y San Felipe Neri, Plaza de San Vicente Ferrer, s/n, 46003 Valencia, Іспанія.

Шовкова біржа Лонха-де-ла-Седа

Шовкова біржа Лонха-де-ла-Седа

Шовкова біржа Лонха-де-ла-Седа. | Фото: Wikimedia.

У цьому чудовому будинку (а точніше навіть комплексі будівель), побудованому наприкінці XV століття, коли місто процвітало, за старих часів розташовувалася Шовкова біржа Валенсії. Це один із найкращих прикладів іспанської готики. Простір між головними спорудами цього комплексу – Sala de Contratación (Залом контрактів) з чудовими крученими колонами та Consulado del Mar (Морським консульством), де колись засідав морський трибунал, – займає Апельсиновий дворик, усипаний цитрусовими.

У приміщенні на верхньому поверсі ви зможете помилуватися приголомшливою стелею, що привезла сюди з іншої будівлі. Шовкова біржа внесена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Адреса: Llotja de la Seda, Carrer de la Llotja, 2, 46001 Valencia, Іспанія.

Біопарк Валенсії

Біопарк Валенсії

Біопарк Валенсії. | Фото: Gabriel Villena/Flickr.

Валенсійський зоопарк, присвячений виключно африканським тваринам, є досить незвичайним. Ув’язнення диких тварин в обмеженому просторі завжди викликає змішані почуття, проте інноваційний підхід, застосований у цьому зоопарку, дозволяє на якийсь час приглушити почуття жалості до братів наших менших і просто насолоджуватися єднанням з природою. Справа в тому, що тут ви не побачите ні клітин, ні інших огорож.

Бар’єри між людьми і тваринами в деяких випадках добре замасковані, в деяких відсутні. В результаті у вас створюється враження, що тварини блукають вільно серед водоспадів і густих чагарників трави, коли ви блукаєте між «саванною» та «екваторіальними лісами». Великі натовпи цікавих відвідувачів збирають навколо себе трубкозуби, леопарди та бегемоти, проте найпопулярнішою є «зона Мадагаскару», де біля ваших ніг граються милі лемури з великими очима.

Адреса: Bioparc, Av. Pío Baroja, 3, 46015 Valencia, Іспанія.

Музей образотворчих мистецтв Валенсії

Вид на музей образотворчих мистецтв Валенсії

Вид на музей образотворчих мистецтв Валенсії. | Фото: Wikimedia.

Ця світла та простора художня галерея входить до числа найкращих в Іспанії. Основу її колекції становлять чудові пізньосередньовічні вівтарі, а також полотна кількох іспанських живописців, у тому числі деякі портрети пензля Франсіско Гойї, широко відомий автопортрет Дієго Веласкеса, «Іоанн Хреститель» Ель Греко та роботи Бартоломе Мурільо, Хосе де Рібера, Франциско Хуана.

Виставковий простір на нижньому поверсі присвячений універсальному валенсійському художнику Хоакін Сорольє (1863-1923), який, здається, зміг вловити дух своєї епохи через чутливий портретний живопис.

Адреса: Museu de Belles Arts, Carrer de Sant Pius V, 9, 46010 Valencia, Іспанія.

Центральний ринок Валенсії

Центральний ринок Валенсії

Центральний ринок Валенсії. | Фото: 16:9 / Flickr.

Величезний критий ринок, збудований у 1928 році, сповнений запахів, кольору та руху. Вражаючі прилавки з морепродуктами демонструють достаток головоногих молюсків та численних видів риб. М’ясні кіоски «стогнуть» під вагою сосисок і великих шматків свіжого м’яса.

Особливою якістю відрізняються також фрукти та овочі, багато з яких вирощуються у передмісті Валенсії. Тапас-бар, розташований на території Центрального ринку, дозволяє вам насолодитися келихом вина та приємною атмосферою.

Адреса: Mercado Central, plaza de la Ciutat de Bruges, s/n, 46001 Valencia, Іспанія.

Сади Турії

Сади Турії

Сади Турії. | фото: Andreas Wieser/Flickr.

Паркова зона, що зайняла колишнє русло річки Турія, протяжністю 9 км є неймовірним поєднанням лісових насаджень, спортивних полів, велосипедних, бігових і пішохідних доріжок, газонів і ігрових майданчиків. Подивіться, як «ліліпутські» діти дерються по вічно терплячому Гуліверу в однойменному дитячому парку.

Адреса: Jardines del Turia, Carrer del Pintor López, 1, 46003 Valencia, Іспанія.

Музей наук принца Феліпе

Музей наук принца Феліпе

Музей наук принца Феліпе.

У схожому на гігантський скелет кита в інтерактивному науковому музеї, розташованому в «Місте мистецтв і наук», є безліч цікавих експонатів, призначених спеціально для дітей. Втім, знайдеться тут підходяще заняття для відвідувачів різного віку. Головна концепція музею – навчання через розвагу – реалізована тут, мабуть, як краще.

Адреса: Museu de les Ciencias de Valencia, Avinguda del Professor López Piñero, Валенсія, Іспанія.

Ворота Торрес де Кварт

Ворота Торрес де Кварт

Ворота Торрес-де-Кварт. | Фото: Carquinyol/Flickr.

Башти-близнюки є обрамленням найпрекрасніших міських воріт Іспанії – частини середньовічної стіни, що колись оточувала Старе місто. Ворота ці звернені на захід – у бік Мадрида і сонця, що заходить. За бажання ви можете піднятися на вершину цієї споруди XV століття.

Зверніть увагу на «оспини», залишені французькими гарматними ядрами під час наполеонівської навали XIX століття.

Адреса: Porta de Quart, Plaça de Santa Ursula, 1, 46003 Valencia, Іспанія.

Океанографічний парк Валенсії

Океанографічний парк Валенсії

Океанографічний парк Валенсії. | Фото: Carquinyol/Flickr.

Найпівденніший будинок «Міста мистецтв і наук» займає найвідоміший акваріум Іспанії. Він розділений на кілька частин відповідно до кліматичних зон місць природного проживання риб, що тут містяться. Безперечним фаворитом цього океанографічного центру є, звичайно, акули, яких можна спостерігати, перебуваючи у спеціальному тунелі.

Але не варто затримуватися біля них занадто довго, адже вам обов’язково потрібно поглянути ще й на інші красиві акваріуми, в яких мешкають рибки з Середземного, Червоного та інших морів. Прикро, що в акваріуми помістили також дельфінів та білух: дослідження показали, що вміст цих тварин у неволі негативно позначається на їхньому здоров’ї.

Адреса: Океанографічний парк Валенсії, Ciudad de les Arts i de les Ciencias, Carrer d’Eduardo Primo Yúfera, 1B, 46013 Valencia, Іспанія.

Валенсійський інститут сучасного мистецтва

Валенсійський інститут сучасного мистецтва

Валенсійський інститут сучасного мистецтва.

У цій картинній галереї регулярно проводяться найцікавіші тимчасові виставки, але крім цього вона має і свою невелику, але вражаючу колекцію творів іспанського мистецтва XX століття.

Найчастіше тут виставляються роботи Хуліо Гонсалеса. Цей каталонський майстер (1876–1942) створював вишукані скульптури з металу. Його роботи вплинули на пізніших художників, таких як Девід Сміт і Едуардо Чілліда.

Адреса: Institut Valencià d’Art Modern, Carrer de Guillem de Castro, 118, 46003 Valencia, Іспанія.

Палац мистецтв королеви Софії

Палац мистецтв королеви Софії

Палац мистецтва королеви Софії.

Будівля цього ультрасучасного комплексу, що є частиною «Міста мистецтв та наук», нависає над річковим руслом, як гігантський равлик, раковина якого мерехтить своїми напівпрозорими мозаїчними плитками. Усередині Палацу мистецтв – чотири зорові зали.

Потрапити до будівлі, коли там не проводиться концертів, можливо лише у складі екскурсійного гурту.

Адреса: Палац мистецтв королеви Софії, Av. del Professor López Piñero, 1, 46013 Valencia, Іспанія.

Культурний центр «Bombas Gens»

Культурний центр «Bombas Gens»

Культурний центр “Bombas Gens”. | Фото: Antonio Marín Segovia/Flickr.

Заводський цех, де колись виробляли гідравлічні насоси, після перетворення перетворився на чудовий простір для демонстрації творів сучасного мистецтва. У приміщенні з високими стелями особливо добре виглядає колекція фотографій.

Незважаючи на те, що цей проект не отримує державного фінансування, тут є кав’ярня для малозабезпечених молодих людей. Є тут і новий ресторан із місцевим шеф-кухарем Рікардом Камареном.

Адреса: Bombas Gens, Av. de Burjassot, 54, 46009 Valencia, Іспанія.

Сади Монфорт

Сади Монфорт

Сади Монфорт. | Фото: Antonio Marín Segovia/Flickr.

Вирішуючи, що подивитися у Валенсії в один з останніх днів свого перебування в цьому місті, коли ви вже втомитеся від ходіння музеями, галереями та виставками, від великої кількості нової інформації та яскравих вражень, зробіть вибір на користь садів Монфорте з їхньою тишею та спокоєм.

Ці декоративні сади, спроектовані та розбиті в середині ХІХ століття, є тихим місцем, де можна відпочити від міського шуму та суєти. Мармурові статуї, скульптурні огорожі та заповнений золотими рибками ставок доповнюють неокласичний стиль парку, а доріжки, прокладені в тіні квітучих виноградних лоз, пропонують довгоочікуване полегшення у спекотний літній день.

Таке мальовниче тло та наявність невеликого, але розкішного павільйону біля входу роблять це місце популярним для проведення весіль.

Адреса: Jardí de Monforte, Carrer de Montfort, S/N, 46010 Valencia, Іспанія.

 

Пляж Патакона

Пляж Патакона

Пляж Патакона.

Північна ділянка головного пляжу Валенсії порівняно тиха і спокійна, але влітку людей тут все ж таки більше, ніж хотілося б. Прекрасні традиційні будиночки по периметру пляжу були перетворені на закусочні, тут є і привабливі пляжні бари.

Як і на решті прибережної смуги, на цьому широкому пляжі достатньо простору для вільного переміщення навіть у пік сезону.

Адреса: Passeig Marítim de la Patacona, 51, 46120 Alboraia, Valencia, Іспанія.

Вежі Серранос

Вежі Серранос

Башти Серранос.

Будівлі колись головним виходом з міста в напрямку Барселони і на північ вражаючі ворота Торрес де Серранос XIV століття споруди виходять до вже осушеного русла річки Турія. Торрес де Серранос разом із Торрес де Кварт – це все, що залишилося від старих міських стін Валенсії.

Підніміться нагору веж, щоб оглянути околиці – район Барріо-дель-Кармен та старе русло річки.

Адреса: Porta de Serrans, Plaça dels Furs, s/n, 46003 Valencia, Іспанія.

Культурно-дозвільний центр Кармен

Культурно-дозвільний центр Кармен

Культурно-дозвільний центр Кармен.

У цьому культурному просторі, розташованому на території колишнього монастиря Кармен в однойменному районі, можна знайти все – від музики та фільмів до йоги та дебатів. На регулярній основі проводяться виставки сучасних художників.

Казкові вогні створюють вечорами особливу атмосферу, а вдень знайдеться багато місць – і затінених, і сонячних – для відпочинку з пляшкою пива.

Адреса: Convent de Sant Josep i Santa Teresa, Plaza Portal Nuevo, 6, 46003 Valencia, Іспанія.

Міст квітів

Міст квітів

Міст квітів. | Фото: Wikimedia.

У місті, повному вражаючих мостів, Пуенте-де-лас-Флорес – Міст квітів – є одним із найбільш видовищних. Розроблений місцевим архітектором Сантьяго Калатрової, який брав участь у створенні футуристичного «Міста мистецтв та наук», цей міст через сади Турії прикрашений 27 тисяч вазонів.

Квіти в них змінюються в залежності від сезону, але зазвичай тут переважають червоні, білі та рожеві герані.

Адреса: Pont de les Flors, 46010 Valencia, Іспанія.

Музей шовку

Музей шовку

Музей шовку.

Місце розташування сучасного Музею шовку обрано невипадково: цей палац XV століття будівлі свого часу служив резиденцією гільдії майстрів шовкових справ. На той час виробництво шовку було основною індустрією Валенсії, яка вважалася «шовковою столицею» Середземномор’я.

Під час екскурсії музеєм ви познайомитеся з усіма тонкощами процесу – від розведення гусениць шовкопряда до пошиття розкішного вбрання з цього дорогого матеріалу.

На верхньому поверсі є кілька прекрасних відреставрованих кімнат, родзинкою яких є казкова кахельна підлога в стилі рококо, на якому зображена Слава шовку в жіночому зовнішності, що «царює» на чотирьох континентах, представлених тут географічно значущими тваринами.

Адреса: Museu i Collegi de l’Art Major de la Seda, Carrer de l’Hospital, 7, 46001 Valencia, Іспанія.

Музей олов’яних солдатиків L’Iber

Музей олов'яних солдатиків L'Iber

Музей олов’яних солдатиків L’Iber. | Фото: Wikimedia.

Стверджується, що музей L’Iber, який займає один з історичних палаців Валенсії, має в своєму розпорядженні найбільшу у світі колекцію іграшкових солдатиків – понад 95 тисяч експонатів, що виставляються одночасно, і понад мільйон загалом. Одна лише реконструкція битви при Альмансі (1707 р.) – ключової битви війни за іспанську спадщину – розміром 4.7х2.8 м налічує 9000 олов’яних солдатиків.

Інші діорами теж кишать батальйонами і полками, причому битви показані різних історичних періодів – від античності до сучасності (і навіть трохи наукової фантастики).

Адреса: Museo de Soldaditos de Plomo L’Iber, Carrer dels Cavallers, 20, 22, 46001 Valencia, Іспанія.

Ратушна площа

Ратушна площа

Ратушна площа.

Центральна площа Валенсії, що є, по суті, трикутником, оточена багатьма важливими для міста будинками. Тут розташовані мерія та головпоштамт, Кінематографічний інститут та театр Ріальто. Окрасою площі є круглий фонтан і статую героя Валенсії Франческа де Вінатеа.

Саме на Ратушній площі проходять основні події весняного фестивалю Фальяс, тому якщо ви опинилися у Валенсії у березні, відвідати це місце потрібно обов’язково. На площі постійно проводяться численні екскурсії, у тому числі й кількома ключовими будівлями.

Адреса: Plaça de l’Ajuntament, 46002 Valencia, Іспанія.

Археологічний музей «Альмойна»

Археологічний музей «Альмойна»

Археологічний музей “Альмойна”. | Фото: Antonio Marín Segovia/Flickr.

Археологічний музей «Альмойна» розташований під площею, що на схід від кафедрального собору Валенсії. Це не друкарська помилка – саме під площею! Головний музейний зал знаходиться нижче рівня землі, і ви можете «парити» над останками колишніх імперій, роздивляючись експонати через скляний дах, що опиняється біля ваших ніг.

Іспанія – це місце, на яке наклали відбиток різні культури, представники яких послідовно витісняли один одного з Піренейського півострова. У різні часи була Валенсія і римською, і вестготською, і ісламською. Не дивно, що в музеї, експонати якого виявлені під час розкопок у місті та його околицях, є і римські вулиці з їхніми термами та форумами, і мавританська фортеця, і королівський цвинтар.

Спустіться сходами, що ведуть до музею «Альмойна», і ви отримаєте можливість перейнятися духом часу.

Адреса: Centre Arqueologic de l’Almoina, Plaça de Dècim Juni Brut, s/n, 46003 Valencia, Іспанія.

Пляж Мальварроса

Пляж Мальварроса

Пляж Мальваррос. | Фото: Wikimedia.

Головний міський пляж Валенсії Мальварроса – це широка смуга дрібного піску, що тягнеться вздовж берега Середземного моря. Поруч із пляжем знаходиться чудова набережна Пасео-Марітімо, де можна насолоджуватися прогулянками, катанням на роликах, бігом підтюпцем або смачною паеллю та келихом вина в ресторані.

Якщо ви є шанувальником творчості відомого валенсійського письменника Вісенте Бласко Ібаньєса, то, не залишаючи Мальварросу, ви можете відвідати його будинок, який було перетворено на музей: там виставлені особисті речі письменника та написані ним книги.

Адреса: Beach Volleyball Grounds, Calle José Ballester Gozalvo, Валенсія, Іспанія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук