28 пам’яток Вільнюса, які варто подивитися

Столиця Литви – місто костелів, затишних старовинних вуличок та цікавої архітектури. Тут сучасні квартали межують із середньовічним Старим містом, а за кожним поворотом на туристів чекає щось нове. Щоб не пропустити жодної цікавої пам’ятки Вільнюса, варто затриматись у цьому елегантному європейському місті довше.

Старе місто

старе місто

Старе місто.

Вільнюське Старе місто – один із найбільших історичних комплексів на території Східної Європи. Він складається з 74 кварталів в оточенні 70 вулиць та провулків. Найстаріша частина литовської столиці почала формуватися на лівому березі річки Няріс ще за середньовіччя, і сьогодні тут налічується 1487 історичних будівель.

1994 року цей район було внесено до переліку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО. З того, що можна переглянути у Вільнюсі, Старе місто – обов’язковий пункт усіх екскурсійних програм. У його архітектурному вигляді доповнюють один одного бароко, класицизм, ренесанс, готика та модерн. Тут межують католицькі храми, православні церкви та лютеранські собори. Багато будівель, в яких розташовані музеї, готелі та навчальні заклади, визнані пам’ятками культури та архітектури.

Адреса: Старе місто, Вільнюс, Литва.

Костел Святої Анни

Костел Святої Анни

Костел Святої Анни. | Фото: Alessandro/Flickr.

Одна з найзнаменитіших пам’яток Вільнюса – костел, збудований наприкінці XV століття та освячений на честь Святої Анни, матері Діви Марії. За кілька століть цей храм пережив три руйнівні пожежі та серйозно постраждав у 1812 році від дій французької кавалерії.

На початку XVII століття поряд з костелом було збудовано каплицю у стилі бароко, а наприкінці XIX століття з’явилася дзвіниця у неоготичному стилі. Храм, зведений із цегли, є пам’яткою готичної архітектури.

Інтер’єр костелу Святої Анни відрізняється скромністю, на відміну від його химерного зовнішнього вигляду. Ажурний фасад цього храму з декоративними вежами та стрілчастими вікнами не має аналогів на території Східної Європи. Згідно з легендою, сам Наполеон був захоплений витонченістю костелу і журився, що неможливо перенести його до Парижа.

Адреса: Костел Святої Анни, вулиця Майроніса, Вільнюс, Литва.

Проспект Гедіміна

Проспект Гедіміна

Проспект Гедіміна.

Головна магістраль Вільнюса проходить центром міста і має протяжність майже 2 км. З’явився цей проспект на карті литовської столиці у середині ХІХ століття. У різні роки радянської доби він носив ім’я Міцкевича, Сталіна та Леніна, а в наші дні був названий на честь великого литовського князя Гедиміна.

На цьому проспекті розташовані міністерства, Сейм, уряд, Академія наук, Банк Литви, інші урядові та державні установи, театри та пам’ятники. Архітектурний образ цієї вулиці сформований будинками кінця XIX – початку XX століть. Рух проспектом обмежений, а у вечірній та нічний час закритий – тоді він перетворюється на прогулянкову зону.

Адреса: Проспект Гедіміна, Вільнюс, Литва.

Костел Святих апостолів Петра та Павла

Костел Святих апостолів Петра та Павла

Костел Святих апостолів Петра та Павла. | Фото: Brian Toward/Flickr.

Католицький костел, зведений у другій половині XVII століття, здобув собі славу однієї з найвидатніших пам’яток архітектури стилю бароко. Якщо судити з досить скромного зовнішнього вигляду цього храму, складно зрозуміти, чому його називають «перлиною бароко». Для цього потрібно потрапити усередину.

Оздоблення костелу вражає багатством форм та художньою досконалістю. Купол та стіни прикрашені розкішною ліпниною та скульптурами. Ліпних фігур тут налічується близько двох тисяч, і основні їх виконані італійськими майстрами. За деякими даними, авторство фресок костелу належить італійському живописцю Мікеланджело Палоні. Храм висвітлює люстру, виготовлену у формі вітрильника. Її створили у 1905 році майстри із сусідньої Латвії.

Адреса: Костел Святих Петра та Павла, Antakalnio gatvė, Вільнюс, Литва.

Гостра брама (Ворота Аушрос)

Гостра брама (Ворота Аушрос)

Гостра брама (Ворота Аушрос).

Гострі ворота, Гостра брама чи ворота Аушрос – символ литовської столиці. Брама є єдиною брамою середньовічної вільнюської міської стіни, що збереглася до наших днів, і каплицю над ними в стилі бароко з чудотворним образом Божої Матері.

Гостра брама – одна з основних туристичних пам’яток Вільнюса, історико-архітектурна пам’ятка та місце релігійного паломництва. Образ Матері Божої Остробрамської – рідкісне зображення діви Марії без дитини на руках. Вона вважається покровителькою бездітних пар, яким дарує надію на зачаття. Цей образ, шанований католиками та православними, є однією з головних християнських святинь Литви, Польщі та Білорусі.

Адреса: Гостра брама, Aušros Vartų gatvė, Вільнюс, Литва.

Замок Гедіміна

Замок Гедіміна

Замок Гедіміна.

Ця історико-культурна пам’ятка, дату заснування якої відносять до XIV століття, знаходиться в історичному центрі Вільнюса, що на Замковій горі. Сьогодні від замку залишилися невеликі фрагменти та західна вежа, яку називають вежею Гедіміна.

Ця триповерхова споруда з каменю та червоної цеглини височить на 20 метрів і має восьмикутну форму. Піднятися на Замкову гору можна пішки спіралеподібною дорогою або на фунікулері.

Башта, що збереглася, є взірцем готичної архітектури і має історичне значення. Нині у вежі Гедіміна функціонує музей. В експозиції представлені археологічні знахідки та архівні документи, присвячені історії замку.

Адреса: Вежа замку Гядімінаса, Arsenalo gatvė, Вільнюс, Литва.

Квартал Ужупіс (Заріччя)

Квартал Ужупіс (Заріччя)

Квартал Ужупіс (Заріччя).

Цей невеликий богемний район Вільнюса часто порівнюють із паризьким Монмартром. Тут панує особлива творча атмосфера: Ужупіс вважається домом для багатьох художників, поетів та музикантів. Митці навіть проголосили свій район Республікою.

Цього кварталу є власна конституція, валюта, гімн, прапор, армія, митниця, обраний президент та міністри. Посли та консули представляють Республіку Ужупіс у 320 містах світу.

На території кварталу розташовані творчі майстерні та художні галереї, численні кафе та клуби. Тут проходять виставки, аукціони та карнавали, а вистави часто проводять просто неба. Символом Ужупіса вважається ангел, що трубить, чия скульптура височить на колоні над цим районом. Він символізує творчу свободу мешканців кварталу.

Адреса: Ужупіс, Вільнюс, Литва.

Кафедральний собор Святого Станіслава та Святого Владислава

Кафедральний собор Святого Станіслава та Святого Владислава

Кафедральний собор Святого Станіслава та Святого Владислава.

Історія цього християнського храму веде початок ще з XIII ст. Він був зруйнований, неодноразово страждав від серйозних пожеж, відновлювався, ремонтувався та перебудовувався. Класичний образ, який собор має сьогодні, він набув 1801 року.

За радянських часів храм постраждав від повені, а потім взагалі був закритий. Після цього будівля була передана під картинну галерею. 1989 року після реставрації собор було повернуто церкві. Сьогодні Кафедральний собор – головний католицький храм Литви. Він відкритий для відвідування, і всі бажаючі можуть бути присутніми на месах.

Адреса: Собор святих Станіслава та Владислава, Šventaragio gatvė, Вільнюс, Литва.

Національний музей “Палац Великого князівства Литовського”

Національний музей "Палац Великого князівства Литовського"

Національний музей “Палац Великого князівства Литовського”.

Цей палац є історичною резиденцією литовських правителів, що знаходиться на території Нижнього замку у Вільнюсі. Він був відновлений нещодавно і кілька років тому відкрив свої двері для відвідувачів як музей.

Тут виставлено багату колекцію предметів, різноманітну експозицію цікаво оформлено, а відвідувачам допомагають уважні та доброзичливі співробітники.

У музеї представлені макети, розкопки фундаменту, археологічні знахідки, стародавні прикраси та лицарські обладунки, кераміка та монети. У виставкових залах можна побачити старовинні меблі, розкішні гобелени та шедеври образотворчого мистецтва, виконані у різних стилях. На верхньому поверсі розташований оглядовий майданчик, звідки всю Вільню видно, як на долоні.

Адреса: Палац Великого князівства Литовського, Вільнюс, Литва.

Вільнюський університет

Вільнюський університет

Вільнюський університет.

Нечасто навчальні заклади стають історичними пам’ятками, але Вільнюський університет – виняток із цього правила. Це один із найстаріших вищих навчальних закладів Литви та Східної Європи, який був заснований у другій половині XVI ст.

Університет займає кілька будівель, у тому числі старовинних, на обширній упорядкованій території з алеями, двориками, арками та фонтанами. Центральний внутрішній двір, утворений корпусами університету та дзвіницею Святого Іоанна, датується XVII століттям.

Його оздоблення викликає особливий інтерес, а на стінах будівель можна побачити пам’ятні таблички та меморіальні дошки з іменами професорів та знаменитих випускників. Будівництво університетського комплексу розтяглося на 4 століття, тому в його зовнішньому вигляді є сусідами різні архітектурні стилі: класицизм, бароко і ренесанс.

Адреса: Вільнюський університет, Університетська вулиця, Вільнюс, Литва.

Костел Святих Іванів

Костел Святих Іванів

Костел Святих Іванів.

Цей храм, який є пам’яткою архітектури віленського бароко, належить до комплексу Вільнюського університету. Своє сучасне обличчя він отримав після реконструкції, проведеної в середині XVIII століття за проектом видатного архітектора І.К. Глаубиця.

Саме тоді в оздоблення костелу, що зберегло урочистість готики, додалася пишність бароко. Сьогодні у храмі відбуваються богослужіння, проводяться урочисті заходи та концерти церковної музики. Орган із 3600 трубами, який знаходиться у головному залі, є найбільшим у Литві. На дзвіниці, на висоті 45 метрів розташований оглядовий майданчик, з якого можна помилуватися панорамою Старого міста.

Адреса: Костел Святих Іванів, Šv. Jono gatvė, Вільнюс, Литва.

Аквапарк «Вічі»

Аквапарк «Вічі»

Аквапарк “Вічі”.

Розташований у Вільнюсі аквапарк “Вічі” – найбільший у Литві. Тут можуть одночасно відпочивати 1,5 тисяч відвідувачів. Інтер’єри цього комплексу розваг дозволять гостям поринути в екзотичну атмосферу Полінезії та відчути себе на Таїті чи Бора-Бора. Водний комплекс пропонує розваги на будь-який смак для дітей та дорослих.

Найдовша гірка, що зветься «Вопль Маорі», має довжину спуску 120 метрів. Екстремальний “Вулкан Мореа” дозволить розвинути неймовірну швидкість спуску – до 60 км/год. «Торнадо Фіджі» затягне в карколомний водний вихор. Спокійніші гірки і хвильовий басейн підійдуть для сімейного відпочинку. Для найменших передбачено дитячу зону «Острів ігор».

Адреса: Аквапарк Вічі, Ozo gatvė, Вільнюс, Литва.

Вільнюська телевежа

Вільнюська телевежа

Вільнюська телевежа.

Ця сучасна пам’ятка Вільнюса є найвищою спорудою не лише у столиці Литви, а й у всій країні. Вона височить над містом на 326 метрів. Всередині телевежі знаходяться телевізійний та радіомовний центри.

З цією спорудою пов’язана одна із трагічних сторінок сучасної історії Вільнюса, про що нагадують пам’ятники біля входу та фотографії на першому поверсі. У 2020 році планується розпочати чотирирічну реконструкцію вежі, після якої буде обладнано відкритий оглядовий майданчик.

У будівлі телевежі, на висоті 165 метрів розташований ресторан «Чумацький шлях», що обертається, з вікон якого відривається панорамний вид на Вільнюс. Відвідувачів доставляє туди ліфт, що рухається зі швидкістю 6 м/с. На Різдвяні та Новорічні свята вільнюську телевежу прикрашає святкове підсвічування, перетворюючи її на своєрідну «ялинку». Ілюмінація складається із 32 гірлянд, кожна з яких має довжину 170 метрів.

Адреса: Вільнюська телевежа, Sausio 13-osios gatvė, Вільнюс, Литва.

Національна художня галерея

Національна художня галерея

Національна мистецька галерея.

Заснований 1933 року Художній музей Вільнюса є найбільшим культурним центром країни. У його експозиції представлені роботи литовських та зарубіжних художників, твори образотворчого та прикладного мистецтва, які мають велику історико-культурну цінність.

До структури музею входять кілька філій, які обов’язково варто відвідати туристам. Серед них – Вільнюська картинна галерея з масштабною художньою колекцією, Музей прикладного мистецтва, Музей годинника з рідкісними старовинними екземплярами, Музей мініатюрних мистецтв та Галерея відомого литовського художника Пранаса Домшайтіса.

Адреса: Національна мистецька галерея, проспект Конституції, Вільнюс, Литва.

Костел Святого Казимира

Костел Святого Казимира

Костел Святого Казимира.

Цей римсько-католицький костел вважається першим із зразків стилю раннього бароко у Вільнюсі. Заснований у 1604 році, спочатку він був храмом ордена єзуїтів, потім – православним, лютеранським та католицьким собором.

Костел неодноразово руйнувався, горів і зазнавав перебудов, що позначилося на його зовнішньому вигляді. У різні роки його приміщення використовувалося як зерносховище, винний льох та Музей атеїзму. 1991 року костел відреставрували та заново освятили.

Його світлий фасад прикрашений химерними декоративними елементами, а в архітектурному вигляді стиль бароко перегукується з елементами готики та пізнього ренесансу. Внутрішнє оздоблення з арками, колонами та барельєфами, прикрашеними розписом та позолотою, створює святкове відчуття. Прекрасна акустика костелу дозволяє влаштовувати концерти органної музики.

Адреса: Костел Святого Казимира, Didžioji gatvė, Вільнюс, Литва.

Музей жертв геноциду

Музей жертв геноциду

Музей жертв геноциду. | Фото: Adam Jones/Flickr.

Цей музей, відкритий 1992 року, також називають Музеєм КДБ. Він знаходиться у будівлі, яку за радянських часів займали репресивні органи – НКДБ, МДБ, КДБ та НКВС. Ця будівля стала для народу Литви символом радянської окупації, тому Музей жертв геноциду було вирішено розмістити саме у його стінах.

Сьогодні ця установа входить до складу Центру дослідження геноциду та резистенції мешканців Литви. Тут розміщено експозицію, яка зібрала фотографії та архівні документи, які раніше були засекречені. Екскурсії в музеї проводять колишні політв’язні, і кожен із них показує відвідувачам свою камеру.

Адреса: Музей жертв геноциду, Aukų gatvė, Вільнюс, Литва.

Палац Радзівілів

Палац Радзівілів

Палац Радзівілів.

Палац, збудований у середині XVII століття у стилі ренесанс з елементами раннього бароко, належав знатному та найбагатшому литовському роду Радзівілів. Свого часу це сімейство мало великі земельні угіддя і палаци, що вражали надзвичайною розкішшю.

1990 року палац було відреставровано та віддано під філію Литовського художнього музею. Тут представлена ​​велика експозиція, присвячена роду Радзівілів, та колекція творів образотворчого мистецтва пензля європейських майстрів, у тому числі фламандських та голландських живописців. Ще одна цікава постійна виставка включає витвори мистецтва країн Азії, Африки та Океанії.

Адреса: Палац Радзивіллів, Vilniaus gatvė, Вільнюс, Литва.

Ратуша

Ратуша

Ратуші.

Ця пам’ятка архітектури, зведена у класичному стилі, знаходиться у Старому місті. У різні роки ратуша була однією з найкрасивіших у місті будівель, а сьогодні їй надано статус національної культурної спадщини. Ратуша була центром суспільного та культурного життя Вільнюса.

Тут розташовувалися органи міського самоврядування, проводилися засідання, урочисті прийоми та святкові заходи. Сьогодні у цій будівлі працює громадська установа «Вільнюська ратуша», а ліворуч від головного входу розташований Центр інформації для туристів. Як і в давнину, у приміщеннях ратуші проводяться урочисті засідання та бали, церемонії вручення премій та нагород, прийоми делегацій, виставки та концерти, семінари та конференції.

Адреса: Ратуша, Didžioji gatvė, Вільнюс, Литва.

 

Вулиця Пілес

Вулиця Пілес

Вулиця Пілес.

Пілес вважається однією з найдавніших вулиць литовської столиці, звідки відкриваються мальовничі краєвиди на міські квартали. Це обличчя Вільнюса, відображення історії міста та його способу життя. Строкатий архітектурний вигляд вулиці Пілес відрізняє гармонійне поєднання готики, бароко та еклектики з рідкісними вкрапленнями сучасних будівель.

Рух транспорту цією вулицею обмежений, що робить її популярним місцем прогулянок городян та одним із улюблених туристичних маршрутів. На вулиці протяжністю 500 метрів компактно розташовані історичні та архітектурні пам’ятки. Тут знаходяться музеї та галереї, кафе та ресторани, готелі та сувенірні магазинчики. На вулиці Пілес виступають вуличні музиканти, влаштовуються ярмарки та відбуваються святкові гуляння.

Адреса: Вулиця Пілес, Вільнюс, Литва.

Президентський палац

Президентський палац

Президентський палац

Президентський палац – офіційна резиденція Президента Литви. Побудований у XIV столітті палац у різний час був резиденцією вільнюських єпископів та генерал-губернатора Північно-Західного краю. Тут зупинялися польські та прусські королі, а також російський імператор Павло I.

Сьогодні ця розкішна пам’ятка Вільнюса є пам’яткою історії та об’єктом культурної спадщини. Палац розташований у Старому місті, поряд із архітектурним ансамблем Вільнюського університету. Біля стін палацу виставлено варту, зміну якої можна спостерігати о 18 годині.

Адреса: Президентський палац, S. Daukanto square, Вільнюс, Литва.

Костел Святої Катерини

Костел Святої Катерини

Костел Святої Катерини.

Це один із найкрасивіших храмів Вільнюса, який вважається визначною пам’яткою архітектури пізнього віленського бароко. Його будівля є об’єктом національного значення та охороняється державою.

Костел був зведений наприкінці XVII століття замість дерев’яного храму та був частиною ансамблю бенедиктинського монастиря. Під час реконструкції 1743 знаменитий архітектор І.К. Глаубиць надав костелу нинішній вигляд – із хитромудрими візерунчастими фронтонами та граціозними вежами.

Внутрішні мури храму прикрашені полотнами видатного польського художника XVIII століття Шимона Чеховича. У 1990 році костел повернули церкви, але довгий час залишався недіючим. Сьогодні, згідно з угодою з міською владою, будівля відреставрована та відкрита для відвідування. Також тут розташований Вільнюський культурний центр.

Адреса: Костел Святої Катерини, Vilniaus gatvė, Вільнюс, Литва.

Вулиця Літерату

Вулиця Літерату

Вулиця Літерату.

Ця вузька і коротка вуличка, розташована в Старому місті, є однією з найдавніших у Вільнюсі. Свою назву вона отримала невипадково: у різні роки тут розташовувалися друкарні, книгарні та букіністичні лавки.

Кожен із нечисленних будинків має свою історію, а в одному з них зупинявся поет Адам Міцкевич. Сьогодні нижні поверхи будівель відведені під кафе та бутіки. Але не лише це приваблює туристів на вулицю Літерату. У 2008 році тут з’явився незвичайний арт-об’єкт: стіни будинків прикрасили дві сотні предметів із кераміки, дерева, металу та скла. Кожен із них присвячений одному з литовських чи зарубіжних авторів, які жили у різні епохи.

Адреса: Literatų g., Вільнюс, Литва.

Бастіон Вільнюської міської стіни

Бастіон Вільнюської міської стіни

Бастіон Вільнюської міської стіни.

Міську оборонну стіну у Вільнюсі почали зводити ще 1503 року за наказом Великого князя Литовського Олександра. На її будівництво, в якому було задіяно багато жителів міста, знадобилося 19 років.

Ця споруда, що мала висоту 6,5 метрів, довжину 3 км та дві оборонні вежі, захищала Старе місто. У ході військових дій та штурму Вільнюса в середині XVII століття оборонна стіна зазнала руйнувань.

Через століття ця споруда була відзначена на плані міста, але на пізніших картах від неї не залишилося і сліду. У 1966 році почалися археологічні дослідження та відновлювальні роботи, під час яких було відбудовано вежу та відреставровано внутрішні приміщення. З 1987 року Бастіон Вільнюської оборонної стіни є одним із підрозділів Національного музею Литви. Тут розміщена експозиція із зразками старовинної зброї, а з оглядового майданчика відкривається чудова панорама Старого міста.

Адреса: Бастіон Вільнюської міської стіни, Bokšto gatvė, Вільнюс, Литва.

Оглядова у SwedBank

Оглядова у SwedBank

Оглядова у SwedBank.

Якщо зі Старого міста пройти Білим Мостом на протилежний берег річки, то можна потрапити на відкриту терасу Сведбанку. Тут посаджені гарні клумби, встановлені незвичайні крісла та є wi-fi.

Оглядовий майданчик розташований не дуже високо, але на терасі досить затишно, і звідси відкривається чудовий краєвид на місто. Особливо добре тут навесні, коли зацвітають сакури, висаджені довкола будівлі. Багато городян приїжджають у це місце для того, щоб насолодитися їх цвітінням.

Адреса: Swedbank Hotel Radisson BLU Lietuva, Konstitucijos pr. 20, Vilnius 09309, Литва.

Музей бурштину

Музей бурштину

Музей бурштину.

Балтійський бурштин – скарб, яким природа наділила Литву. У країні відкрито кілька галерей та музеїв бурштину, де виставлено унікальні експонати різних форм, розмірів та кольорів. Найбільша янтарна колекція зберігається у Вільнюсі – у Музеї бурштину, відкритому у 1995 році.

Серед найбагатших зборів – рідкісні екземпляри із включенням рослин та комах, а також археологічна колекція стародавніх виробів із бурштину. Відвідувачі музею дізнаються безліч історій та легенд, пов’язаних із бурштином.

Тут можна спостерігати за роботою майстрів, які демонструють процес обробки бурштину. Також під час екскурсії туристам розповідають про властивості «сонячного каменю» та про те, як відрізнити справжній бурштин від імітації. А у магазині при музеї кожен охочий зможе придбати бурштинові сувеніри.

Адреса: Amber Museum – Gallery, Свята Михайлова вулиця, Вільнюс, Литва.

Парк Вінгіс

Парк Вінгіс

Парк Вінгіс.

Вінгіс – найбільший парк литовської столиці. Він знаходиться у центрі Вільнюса та займає площу понад 160 гектарів. Протягом багатьох століть ці землі належали високопоставленим особам, а після революції тут було закладено ботанічний сад при Вільнюському університеті.

Однак він постраждав від повеней та бойових дій, а згодом був перенесений до іншого місця. У повоєнні роки парк було реконструйовано та перетворено на зону відпочинку. Сьогодні парк Вінгіс – популярне місце для піших та велосипедних прогулянок. Тут побудовано велику естрада, де проводяться масштабні концерти просто неба, масові суспільно-політичні та релігійні заходи.

Адреса: Парк Вінгіс, MK Čiurlionio gatvė, Вільнюс, Литва.

Три хрести

Три хрести

Три хрести.

Одна з визначних пам’яток литовської столиці – пам’ятник у вигляді трьох білих хрестів, спрямованих на небо. Розташований на пагорбі над Вільнюсом, він був встановлений на згадку про трагедію, що сталася в XIV столітті.

У ті роки в Литві, яка довше за інші країни Європи залишалася язичницькою, ченці-францисканці прийняли смерть від рук язичників. Як свідчення цієї трагедії було встановлено три дерев’яні хрести.

Згодом ці хрести занепали і були замінені на бетонні, які теж не збереглися. У сучасному вигляді Три хрести було відновлено у 1989 році. Пагорб, на якому вони розташовані, перейменували на Трьохрестову гору, а сам пам’ятник оголосили монументом жертвам сталінізму. На горі облаштований оглядовий майданчик, звідки відкривається чудовий панорамний краєвид на Старе місто.

Адреса: Три Хрести, Kalnų parkas, Вільнюс, Литва.

Тракайський замок

Тракайський замок

Тракайський замок.

Всього за 27 кілометрів на захід від Вільнюса розташоване невелике містечко Тракай. За часів Середньовіччя саме тут була столиця Великого князівства Литовського. Готичний замок, зведений з цегли на початку XV століття, належить до небагатьох замків Східної Європи, побудованих на острові.

Пройти до нього можна дерев’яним мостом. Якщо від Верхнього замку у Вільнюсі залишилася практично одна вежа Гедиміна в оточенні руїн, то в Тракаї любителям історії є що подивитися. Середньовічний замок, найбільший на території Литви, у 70-х роках XX століття був відновлений з руїн. Сьогодні тут створено Тракайський історичний національний парк, а у стінах замку знаходиться Музей історії Тракая.

Адреса: Trakai Island Castle, Тракай, Литва.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук