30 пам’яток Бостона, які варто подивитися

Столиця штату Массачусетс – Бостон, був заснований пуританськими колоністами у 1600-х роках, а потім формувався та розвивався протягом своєї майже 400-річної історії. Бостон не дарма називають «колискою свободи» – дух американської незалежності зародився саме тут. Ось чому визначні пам’ятки Бостона, пов’язані з його важливою роллю в історії США, приваблюють численних туристів з усього світу.

Будь-який, хто приїжджає в це місто, знайде для себе чимало цікавого – численні історичні місця, пам’ятники архітектури, музеї, мальовничі парки, стадіони, прекрасні пляжі на островах і т.д. Що можна побачити в Бостоні? Сподіваємося, вам допоможе цей перелік найпопулярніших міських пам’яток.

Зміст

Стежка Свободи

Стежка Свободи

Стежка Свободи. | Фото: Daniel Mennerich/Flickr.

Стежка Свободи (Freedom Trail) – це історична пішохідна доріжка, що проходить через 16 найбільш значних історичних об’єктів у Бостоні, пов’язаних із Війною за незалежність США. Цю стежку неможливо не помітити – на сірій тротуарній плитці вона викладена червоною цеглою, а на червоній – облямована світло-сірими смужками.

Стежка Свободи служить чудовим орієнтиром для тих, хто вперше приїжджає до Бостона. 4-кілометровий історичний маршрут починається у найстарішому парку Америки – Boston Common. Слідуючи стежкою, ви побачите чимало цікавих історичних пам’яток.

Серед них, Старий Капітолій і місце Бостонської різанини, де британські солдати стріляли в натовп городян; а також будинок Пола Ревіра та Північну церкву, на старому шпилі якої висіли два ліхтарі – свого часу за їх допомогою було передано сигнал ополченцям про наближення британських військ морем. Наприкінці маршруту стежка підходить до набережної гавані, де пришвартовано судно «Конституція» – найстаріший вітрильний корабель у світі, який досі перебуває на плаву.

Адреса: Freedom Trail, Tremont Street, Boston, MA, США.

Ринковий комплекс Квінсі Маркет

Ринковий комплекс Квінсі Маркет

Ринковий комплекс Квінсі Маркет. | Фото: Massachusetts Office Of Travel & Tourism/Flickr.

Квінсі Маркет (Quincy Market) був побудований в період з 1824 по 1826 за проектом архітектора Олександра Перріса. Важкі матеріали будівлі – граніт та червона цегла, створюють різкий контраст з його витонченою архітектурою романського стилю. Цей ринок практично ровесник Бостона, тому вважається одним із найстаріших міських будівель. Він названий на честь Джошуа Квінсі III – першого мера Бостона.

Ринок відомий не лише своєю вражаючою архітектурою. Це справжній гастрономічний рай – чудова альтернатива дорогим закладам. Тут можна недорого скуштувати страви різних національних кухонь – японської, китайської, італійської, грецької та ін, а також купити найсвіжіші продукти за вигідними цінами.

Нинішній ринковий комплекс складається із старовинної двоповерхової будівлі, в якій знаходиться велика кількість ресторанів, кафе та закладів фаст-фуду – тут люблять снідати та обідати багато мешканців міста. З південного боку до нього примикає новий 4-поверховий будинок, збудований у середині 70-х років. У ньому знаходиться традиційний ринок, де можна купити найсвіжіші фрукти, овочі, м’ясо, морепродукти, випічку і т.д.

Адреса: Quincy Market, South Market Street, Бостон, Массачусетс, США.

Район Бек Бей

Район Бек Бей

Район Бек Бей. | Фото: Edgar/Flickr.

Історичний квартал ХІХ століття Бек Бей (Back Bay) примикає до річки Чарльз. Він отримав свою назву через те, що був побудований на місці з численними заводами стоячої води. Сьогодні це фешенебельний міський район із мальовничими вулицями, вздовж яких вишикувалися вікторіанські будинки. Бек Бей широко відомий своїми модними ресторанами та кафе, шикарними бутіками та магазинами світових брендів.

Крім того, в цьому районі є чимало міських пам’яток. Серед них, Громадський сад Бостона – найстаріший та найбільший ботанічний сад у США. Обов’язково варто відвідати Стару Південну церкву на площі Коплі, збудовану у 1874 році. Будівля церкви є яскравим зразком архітектури неоготичного стилю. У 1905 році інтер’єр храму був переоформлений Луїсом Комфортом Тіффані – відомим американським дизайнером та художником, представником модерну.

Адреса: Back Bay, Бостон, Массачусетс, США.

Центральний парк Boston Common

Центральний парк Boston Common

Центральний парк Boston Common. | Фото: cerebros1: намагаючись отримати назад впродовж тривалого часу / Flickr.

Boston Common – найстаріший громадський парк США, закладений пуританськими колоністами у 1634 році. Спочатку це місце використовували як громадську пасовищу. Пізніше тут проводилися громадські страти вбивць, піратів і відьом – їх вішали на певному дереві під назвою «Великий в’яз».

У початковий період Війни за незалежність британці використовували цей район як військовий табір. 1830 року тут було закладено громадський парк. З моменту свого відкриття цей мальовничий парк із фонтанами, скульптурами та штучними ставками, оточений тінистими деревами, став улюбленим місцем відпочинку місцевих мешканців та гостей міста.

Адреса: Boston Common, Tremont Street, Бостон, Массачусетс, США.

Торговий центр Фанейл Холл

Торговий центр Фанейл Холл

Торговий центр Фанейл Хол. | Фото: Philip N Young/Flickr.

Старовинна цегляна будівля Фанейл Холла (Faneuil Hal) у центрі Бостона входить у числі важливих історичних пам’яток міста за ту роль, яку він зіграв у період Американської революції.

Будівля була побудована в 1742 на кошти Пітера Фанейла, зароблені ним на работоргівлі. Спочатку там розташовувався ринок, а пізніше приміщення на другому поверсі стали використовувати як конференц-зал, де вимовляли промови видатні революціонери, які виступали проти британського уряду.

Серед них був і адвокат Джеймс Отіс, який назвав Фанейл Холл «Колискою свободи» і вигадав відоме гасло «Немає податків без представництва». Сьогоднішній Фанейл Холл – це великий торговий центр із широким асортиментом товарів, який відвідує величезну кількість городян та туристів. На першому поверсі знаходяться торгові ряди, а на другому – відкрито той самий історичний конференц-зал, де й тепер відбуваються політичні дебати.

Адреса: Bostonian Society Museum Shop, Faneuil Hall Sq, Бостон, Массачусетс, США.

Фенуей Парк

Фенуей Парк

Фенуей Парк. | Фото: Massachusetts Office Of Travel & Tourism/Flickr.

Фенуей Парк (Fenway Park) – домашня арена відомої бейсбольної команди Boston Red Sox із 1912 року. Крім того, на цьому стадіоні регулярно відбуваються матчі Головної бейсбольної ліги. Фенуей Парк – одна з улюблених визначних пам’яток Бостона для шанувальників бейсболу та команди Boston Red.

Відмінна риса Фенуей Парку – одного з небагатьох старовинних стадіонів, що залишилися у США – наявність зеленої стіни, яка є лівою межею ігрового поля. Уболівальники дали їй прізвисько “Зелений монстр”. Крім цього, розміри поля менші від середньостатистичного значення. Ці особливості роблять результат ігор на полі Фенуей Парку важко передбачуваним. Навіть якщо ви не є прихильником бейсболу, на цьому стадіоні обов’язково варто побувати, щоб поринути в атмосферу трибун, що ревуть, і поспостерігати за звичаями емоційних уболівальників цієї національної американської гри.

Адреса: Fenway Park, Yawkey Way, Бостон, Массачусетс, США.

Бар-ресторан Cheers Beacon Hill

Бар-ресторан Cheers Beacon Hill

Бар-ресторан Cheers Beacon Hill.

Шанувальникам популярного американського комедійного серіалу «Весела компанія», відомого також під назвою «Будемо здорові» або «Чірс», обов’язково захочеться побувати в бостонському барі, де розгорталася дія телешоу. Однак, щоб виконати своє бажання, їм доведеться вирушити у два різні місця.

Бар, фасад якого з’являвся в початкових титрах серіалу, насправді був пабом під назвою Bull & Finch, що відкрився в районі Бікон-Хілл у 1969 році. У 2002 році цей паб офіційно перейменували в Cheers Beacon Hill. Інтер’єр цього закладу ніколи не використовувався для зйомок. З 2001 року копію серіального інтер’єру можна побачити у історичній будівлі міського ринку Фанейл Холл. І в тому, і в іншому закладі можна купити пам’ятні сувеніри у тематиці відомого серіалу, який отримав 28 премій «Еммі».

Адреса: Cheers, Бікон-стріт, Beacon Hill, Бостон, Массачусетс, США.

Острови Бостонської бухти та зона відпочинку Бостон-Харбор-Айлендс

Острів Бостонської бухти

Острів Бостонської бухти. | Фото: Wikimedia.

Острови біля берегів Бостонської бухти – це чудове місце, де багато сонця та моря. 13 із 34 островів включені до Національної рекреаційної зони. Крім оздоровчих заходів та різних видів активного відпочинку, багато Бостонських островів (наприклад, острів Ловеллс) є чудовим місцем для кемпінгу – тут багато прекрасних пляжів та похідних стежок, що проходять через дюни та лісові зони.

Любителям історичних пам’яток буде цікаво відвідати форт Уоррен на острові Джорджа, куди відвозили полонених під час Громадянської війни. На цьому ж острові можна побачити один із двох найстаріших маяків Америки. Не менш цікавим є острів Педдокс, де знаходиться старовинний військовий форт Ендрюс і бункер часів Другої світової війни.

Адреса: Харбор Айлендс Лонг Айленд, Бостон, Массачусетс, США.

Акваріум Нова Англія

Акваріум Нова Англія

Акваріум Нова Англія. | Фото: Massachusetts Office Of Travel & Tourism/Flickr.

Акваріум Нова Англія (New England Aquarium) знаходиться на Центральному причалі Бостона за кілька хвилин ходьби від міського лінійного парку Rose Kennedy Greenway. Тут представлені численні види морських тварин – від екзотичних медуз та схилів до грайливих морських котиків та пінгвінів. Головна визначна пам’ятка цього океанаріуму, що відкрився в 1969 році – величезний резервуар об’ємом 760 000 л, що знаходиться в атріумі головного будинку.

Гігантський акваріум є точною копією дивовижного довкілля – коралових рифів Карибського моря. Спіральні сходи навколо акваріума дозволяють глядачам поблизу розглянути акул, барракуд, морських черепах та зграї маленьких риб. Організовуються навіть спеціальні екскурсії зі спостереження за китами. При океанаріумі відкрито сучасний кінотеатр IMAX (в окремій будівлі), де демонструються фільми морської тематики з високою якістю зображення.

Адреса: New England Aquarium, Central Wharf, Бостон, Массачусетс, США.

Музей образотворчих мистецтв

Музей образотворчих мистецтв

Музей образотворчих мистецтв. | Фото: Thomas Hawk/Flickr.

Бостонський музей образотворчих мистецтв є одним із найбільших у Північній Америці. У його колекції представлено понад 450 тисяч творів мистецтва. Музей настільки величезний, що на ознайомлення з його експонатами може піти цілий день!

Особливу увагу привертають найбагатші збори картин відомих французьких художників-імпресіоністів; чудова Класична колекція з численними фресками та скульптурами з вілли в районі Bottaro, Помпеї; а також колекції Стародавнього сходу та японської кераміки. Окрім постійних експозицій, у музеї регулярно проводяться цікаві тематичні виставки.

Адреса: Museum of Fine Arts, Boston, Huntington Avenue, Бостон, Массачусетс, США.

Громадський сад Бостона

Громадський сад Бостона

Громадський сад Бостона.

Цей чудовий ландшафтний парк англійського стилю був створений у 1634 році, а пізніше доопрацьований у Вікторіанську епоху за сприяння тодішнього, вперше створеного Департаменту парків та зон відпочинку Бостона. На той час у парку було представлено 80 видів рослин, типових для міста та його околиць.

Яскраві квіткові мотиви створювалися з використанням нових методів гібридизації та розмноження, що в результаті призвело до необхідності ввезення екзотичних дерев та рослин. Цей парк – одне з найулюбленіших місць сімейного відпочинку городян. Тут можна покататися штучним озером на старовинному катамарані-лебеді (вони були побудовані більше століття тому) або просто прогулятися, милуючись фонтанами і красивими деревами. Після довгої прогулянки приємно відпочити на одній із численних лав парку.

Адреса: Boston Public Garden, Charles Street, Бостон, Массачусетс, США.

Бібліотека-музей президента Джона Ф. Кеннеді

Президентська бібліотека-музей Джона Ф. Кеннеді

Президентська бібліотека-музей Джона Ф. Кеннеді. | Фото: Bill Ilott/Flickr.

Експонати цього музею розповідають не тільки про життя 35-го президента США Джона Ф. Кеннеді, що трагічно обірвалося, а й про період історії Америки 1950-60-х років. Гарна будівля музею була збудована з видом на улюблений президентом Бостон – з вікон відкриваються чудові панорами міських пейзажів та пішохідної доріжки вздовж затоки, звідки відкривається чудовий краєвид на міський пейзаж, а також на відкриту доріжку вздовж Дорчестерської затоки у Бостонській бухті.

У музеї представлено багато цікавих експонатів: космічна капсула Freedom 7, вінтажний гольфкар президента, друкарські машинки та настільні ігри того часу, передвиборча атрибутика, предмети інтер’єру президентського кабінету, подарунки від керівних осіб інших країн, а також пам’ятні фотографії та відеозаписи. Є в експозиції і досить незвичайні предмети, наприклад, низка суконь дружини президента Жаклін Кеннеді!

Адреса: John F. Kennedy Presidential Library and Museum, Columbia Point, Бостон, Массачусетс, США.

Стара Північна церква

Стара Північна церква

Стара Північна церква. | Фото: Matthew and Heather/Flickr.

Ця єпископальна церква, відома також під назвою церква Христа, є найстарішою з збережених храмів Бостона. Вона була споруджена в 1722 році і належить до найбільш відвідуваних історичних пам’яток міста. Усередині храму встановлено погруддя Джорджа Вашингтона.

У ніч на 18 квітня 1775 року зі шпиля цієї церкви було подано сигнал про підхід британських військ морем, після чого Пол Рівер проскакав верхи до позицій ополченців, щоб попередити їх про небезпеку. Це сталося напередодні відомих битв при Лексінгтоні та Конкорді під час Американської революції. У 1961 році Старій Північній церкві (Old North Church) було надано статус національної пам’ятки США, а через п’ять років її внесли до Національного реєстру історичних місць Америки.

Адреса: Old North Church, Salem Street, Бостон, Массачусетс, США.

Парковий ансамбль Дендрарій Арнольда

Парковий ансамбль Дендрарій Арнольда

Парковий ансамбль Дендрарій Арнольда. | Фото: Bill Ilott/Flickr.

Дендрарій Арнольда (Arnold Arboretum) Гарвардського університету було засновано у 1872 році за проектом Фредеріка Лоу Олмстеда – відомого американського архітектора та ландшафтного дизайнера. Дендрарій є другою за величиною «ланкою» у відомому ансамблі парків під назвою «Смарагдове намисто» (Emerald Necklace).

Цей величезний парковий ансамбль площею 4,45 км² є мережею з десяти міських парків Бостона, пов’язаних між собою водними каналами та парковими доріжками. У дендрарії Арнольда представлені різноманітні види дерев та чагарників з усієї земної кулі, причому кожен екземпляр супроводжується докладним описом. Парк можна досліджувати двома шляхами: слідуючи звичайним маршрутом або далеко від асфальтованих доріжок.

Адреса: Arnold Arboretum of Harvard University, Arborway, Бостон, Массачусетс, США.

Музей науки

Музей науки

Музей науки

Цей музей є одним з головних визначних пам’яток Бостона. У його експозиції представлено понад 700 інтерактивних експонатів. Крім того, у багатьох виставкових залах регулярно відбуваються відкриті презентації, присвячені історії та майбутньому нашої планети.

Музей додатково оснащений кінотеатром IMAX з унікальним купольним екраном (Mugar Omni Theater) та планетарієм Чарльза Хайдена (Charles Hayden Planetarium). Музей науки Бостона (Museum of Science) входить до Асоціації зоопарків та акваріумів США. Він став домом для більш ніж 100 врятованих тварин, які пройшли реабілітацію. При музеї відкрито чудове кафе, де дуже смачно готують.

Адреса: Museum of Science, Museum Of Science Driveway, Бостон, Массачусетс, США.

Бостонський дитячий музей

Бостонський дитячий музей

Бостонський дитячий музей. | Фото: Wikimedia.

У 1909 році кільком місцевим вчителям, які викладають природничі науки, прийшла цікава ідея про створення великого навчального центру для дітей. У 1913 році такий центр, названий Бостонським дитячим музеєм, відкрив свої двері для відвідувачів і з тих пір користується незмінною популярністю у дітлахів різного віку. За час свого існування музей отримав репутацію культурно-просвітницького закладу з серйозним підходом до дітей.

Музей пропонує відвідувачам 18 експозицій – постійних та тимчасових, а його колекція налічує понад 50 000 експонатів. Особливий інтерес у всіх без винятку дітей викликає величезна конструкція чіпсів заввишки три поверхи, по якій можна безпечно лазити вгору і вниз. Чітка організація роботи, доступність, безпека, можливість на практиці навчитися багатьом корисним речам – все це робить музей, чудовим місцем, де діти в процесі ігор та розваг можуть пізнати та полюбити навколишній світ.

Адреса: Boston Children’s Museum, Congress Street, Бостон, Массачусетс, США.

Оглядова площадка Скайуолк

Оглядова площадка Скайуолк

Оглядова площадка Скайуолк.

Щоб побачити чудові панорами Бостона, побувайте на оглядовому майданчику, який називається Обсерваторія Скайуолк (Skywalk Observatory). Вона знаходиться у висотній будівлі Prudential Tower – місцеві жителі називають цей хмарочос заввишки 228 м просто «Пру». Перебуваючи на критому оглядовому майданчику, що займає 50 поверх будівлі, ви зможете насолодитися захоплюючими панорамними видами міських пейзажів.

З настанням темряви з висоти пташиного польоту можна помилуватися картинами нічного Бостона, а вдень краще вирушати на оглядовий майданчик у сонячні дні, коли чіткіше видно міські споруди.

Адреса: Skywalk Observatory, Boylston Street, Бостон, Массачусетс, США.

Бостонський Маппаріум

Бостонський Маппаріум

Бостонський Маппаріум.

Маппаріум (Mapparium) – унікальна пам’ятка міста, що знаходиться в бібліотеці Бостонської Мері Бейкер Едді. Це гігантська куля зі скла заввишки з триповерховий будинок, усередині якого зображено мапу світу – своєрідний глобус зсередини. Потрапити в Маппаріум можна через спеціальний місток, що проходить через усю кулю. Зовні стіни освітлюються світлодіодними лампами.

Ідея створення подібної карти світу виникла у 1930-х роках, а автором проекту став архітектор Честер Ліндсі Черччіль. На розробку дизайну та будівництво Маппаріума пішло три роки, а після відкриття у 1935 році він став головною пам’яткою міста. Унікальність цієї конструкції полягає в тому, що вона дозволяє побачити всю земну кулю без спотворення відстаней та форм, як це відбувається на плоскій карті чи глобусі.

Адреса: Mapparium, Массачусетс-авеню, Бостон, Массачусетс, США.

 

Бостонський зоопарк у Франклін Парку

Бостонський зоопарк у Франклін Парку

Бостонський зоопарк у Франклін Парку. | Фото: Ryan Poplin/Flickr.

Відвідування цього зоопарку принесе радість і дорослим, і дітям. Він займає територію площею близько 29 га і знаходиться всього за кілька кілометрів від центру Бостона – в історичному Франклін Парку. Свою місію співробітники зоопарку бачать у тому, щоб надихнути людей зберігати та захищати навколишній природний світ.

На підтримку програми з охорони природи у зоопарку регулярно проводяться захоплюючі заходи та тематичні виставки, присвячені тваринам із різних континентів, а також благодійні концерти.

Серед мешканців зоопарку різні тварини: леви, тигри, оцелоти, тапіри, лемури, потто, мандрили, гігантський мурахоїд, кенгуру, ему, тропічні птахи та багато інших представників фауни. Зоопарк доглянутий, на його території легко орієнтуватися, кожен вольєр оснащений барвистою табличкою з цікавою інформацією про його мешканців. Слід пам’ятати, що у зимовий сезон багатьох тварин переводять у закриті теплі приміщення.

Адреса: Franklin Park Zoo, Franklin Park Road, Бостон, Массачусетс, США.

Гарвардський університет та Гарвард-ярд

Гарвардський університет

Гарвардський університет. | Фото: xiquinhosilva/Flickr.

Гарвардський університет, заснований у 1636 році, є найстарішим вищим навчальним закладом Америки та одним із найпрестижніших університетів світу. Найстаріший коледж Америки Гарвардський університет був заснований в 1636 році і залишається одним з найпрестижніших університетів країни.

Серед випускників цього університету, що входить до Ліги плюща: вісім президентів США, а також не один десяток лауреатів Нобелівської та Пулітцерівської премій. Історичним та географічним центром університетського містечка завжди був і залишається Гарвард-ярд, оточений старовинними будинками. Пройшовши головний вхід через ворота Джонстон-Гейт, перед вами відкривається мальовнича картина гарвардського дворика – широкі галявини, витончена архітектура та жвава атмосфера старовинного університету.

Адреса: Harvard University, Кеймбрідж, Массачусетс, США.

Парусний корабель «Конституція» та Бостонський національний історичний парк

Вітрильний корабель «Конституція»

Вітрильний корабель “Конституція”. | Фото: Ted/Flickr.

Вітрильний корабель «Конституція» (USS Constitution) на прізвисько «Залізнобокий старий» (Old Ironsides) – це найстаріше судно у світі з вітрильних кораблів, що знаходяться на плаву. Він досі перебуває під командуванням ВМС США та обслуговується екіпажем військових моряків.

Корабель відкритий для екскурсій, під час яких відвідувачам розповідають про конструкцію легендарного корабля та його військові заслуги на морі. Інтерактивні експонати корабельного музею «Конституції» ілюструють життя на борту військово-морського судна два сторіччя тому.

Крім «Конституції» у військово-морській верфі Бостона можна побачити ще одне історичне судно – легендарний есмінець, який брав участь у морських боях під час Другої світової війни. Військово-морська верфь у Чарльзтауні є частиною Бостонського національного історичного парку. Всього за кілька хвилин ходьби від неї на пагорбі Банкер-Хілл знаходиться пам’ятний монумент та музей. Гранітний обеліск висотою 67 м споруджено на вершині земляного форту, збудованого солдатами Нової Англії до знакової битви при Банкер-Хілл, яка змінила хід Американської революції.

Адреса: USS Constitution, 3rd Street, Бостон, Массачусетс, США.

Массачусетський технологічний інститут

Массачусетський технологічний інститут

Массачусетський технологічний інститут. | Фото: Wikimedia.

Масачусетський технологічний інститут входить до найпрестижніших закладів у США, а й у світі. Його кампус площею понад 60 га зацікавить насамперед шанувальників сучасної та постмодерної архітектури. Це справжній музей просто неба, що включає роботи таких відомих архітекторів, як Алвар Аалто, Йо Мінг Пей, Френк Оуен Гері та Ееро Саарінен.

Крім того, територію кампусу прикрашають численні скульптури та художні інсталяції таких художників, як Пабло Пікассо, Генрі Мур, Олександр Колдер, Жак Ліпшиц та Огюст Роден – їх можна знайти на карті на інформаційних стендах, встановлених всюди. У галереях інституту представлені технічні експонати, моделі кораблів та твори сучасного мистецтва.

Адреса: Массачусетський технологічний інститут, Массачусетс-авеню, Кеймбрідж, Массачусетс, США.

Пам’ятник на пагорбі Банкер-Хілл

Пам'ятник на пагорбі Банкер-Хілл

Пам’ятник на пагорбі Банкер-Хілл. | Фото: Ted Gamble/Flickr.

Цей 67-метровий гранітний обеліск споруджено на пагорбі Банкер-Хілл на згадку про битву, що відбулася тут 17 червня 1775 року між американськими та британськими військами. Бій закінчився перемогою британців, проте ця перемога далася їм ціною величезних втрат – більше третини регулярних військ (втричі більше, ніж у армії колоністів).

Битва при Банкер-Хілл стала переломним моментом у ході Американської революції. Піднявшись по 294 сходинкам на вершину пам’ятника, можна помилуватися панорамою міста, бухти і Північного берега.

Адреса: Bunker Hill Monument, Monument Square, Чарлстаун, Массачусетс, США.

Парк Чарльз Рівер Еспланаді

Парк Чарльз Рівер Еспланаді

Парк Чарльз Рівер Еспланаді. | Фото: Cocoabiscuit/Flickr.

Південний берег басейну річки Чарльз – це привабливий тихий куточок із трав’янистими пагорбами та прохолодними водоймами, куди можна відпочити від задушливого галасливого міста. Саме тут знаходиться мальовничий міський парк Чарльз Рівер Еспланаде (Charles River Esplanade), створений за проектом ландшафтного архітектора Фредеріка Ло Олмстеда.

Парк простягся майже на 5 км вздовж бостонського берега річки Чарльз – від Музею науки до мосту університету Бостона. У парку багато скульптур відомих людей, наприклад, величезне погруддя Артура Фідлера – диригента Бостонського симфонічного поп-оркестру. Вздовж берега річки проходять пішохідні доріжки, що ідеально підходять для прогулянок, бігу підтюпцем або їзди на велосипеді.

Адреса: Charles River Esplanade, Charles River Esplanade, Бостон, Массачусетс, США.

Церква Трійці

Церква Трійці

Церква Трійці.

Церква Трійці (Trinity Church) є шедевром американської архітектури та останнім у країні зразком Річардсонського романського стилю. Зовнішні стіни будівлі виконані з граніту та викладені барвистими візерунками із пісковика. Відмінні архітектурні елементи споруди – масивний портик та бічний клуатр.

Інтер’єр вражає великою кількістю дивовижних фресок і вітражів, більшість з яких виконано американським художником-монументалістом Джоном Ла Фаржем. У період будівництва церкви він тісно співпрацював з архітектором Генрі Річардсоном для створення гармонійної композиції з форм, кольорів та текстур.

Адреса: Trinity Church, 206 Clarendon Street, Бостон, Массачусетс, США.

Майданчик Ink Block

Майданчик Ink Block

Майданчик Ink Block.

Те, що раніше було покинутою парковкою під широкою автомагістраллю в південній частині Бостона, тепер стало великою зоною для відпочинку та творчості місцевого співтовариства Ink Block. Головна визначна пам’ятка цього майданчика – химерний розпис стін, завдяки якому близько 14 000 м² бетонних стін перетворилися на феєричну галерею стріт-арту зі сміливими колоритними малюнками молодих художників місцевого та інших районів Бостона.

Крім цієї галереї, на майданчику є парк для вигулу собак, обладнано пішохідні доріжки, а для любителів активного відпочинку проводяться захоплюючі фітнес-класи.

Адреса: Underground at Ink Block, Traveler Street, Бостон, Массачусетс, США.

Гарвардський художній музей

Гарвардський художній музей

Гарвардський художній музей.

У 2014 році було проведено реконструкцію та розширення будівлі Музеїв мистецтв Гарвардського університету. В результаті стало можливим розмістити під одним дахом величезну колекцію трьох музеїв із 250 000 творів мистецтва. Автором проекту виступив видатний італійський архітектор Ренцо Піано.

Експозиція музею охоплює широкий культурно-історичний період від античності до наших днів. Окремі колекції присвячені культурі народів з усіх частин світу – Європи, Америки, Азії, Африки та Близького Сходу. p align=”justify”> Особливу увагу привертає багата колекція творів мистецтва європейського модернізму.

Адреса: Harvard Art Museums, 32 Quincy Street, Quincy Street, Кеймбрідж, Массачусетс, США.

Музей та кораблі «Бостонське чаювання»

Музей та кораблі «Бостонське чаювання»

Музей та кораблі «Бостонське чаювання». | Фото: Mattia Panciroli/Flickr.

“Бостонським чаюванням” (Boston Tea Party) називають акцію протесту групи бунтівних колоністів проти несправедливих податків на чай (Чайний закон). Протестувальники скинули у воду 342 ящики з чаєм, який належав Англійській Ост-Індській компанії. Акція проходила 16 грудня 1773 року під гаслом: «Ввечері Бостонська бухта стане заварювальним чайником!». Ця подія відіграла важливу роль в історії Америки, послуживши поштовхом до початку війни за незалежність Сполучених штатів.

Сьогодні при відвідинах Бостонської бухти є можливість піднятися на борт двох повністю оснащених старовинних кораблів XVIII століття – «Елеанор» (Eleanor) та китобійного судна «Бівер» (Beaver), які пришвартовані на причалі Гіффіна. Поруч з ними знаходиться цікавий музей, присвячений «Бостонському чаювання» і історичним подіям, що послідували за ним. На вас чекають захоплюючі постановки, інтерактивні експонати, а також унікальні артефакти, серед яких старовинний ящик для чаю Robinson Half Chest.

Адреса: Boston Tea Party Ships & Museum, Congress Street, Бостон, Массачусетс, США.

Район Торі Роу

Будинок Генрі Вассола

Будинок Генрі Вассол. | Фото: Wikimedia.

Рухаючись на захід від площі Гарвард-сквер, ви потрапите на Браттл-стріт, яка є втіленням колоніального шику. Цей квартал називають також Торі Роу (Королівська вулиця) через те, що тут у період Американської революції проживали у своїх розкішних особняках багато торі-колоністів.

Торі Роу (Tory Row) – чудове місце для прогулянки, під час якої ви матимете можливість помилуватися архітектурою історичних будівель XVIII століття і дізнатися деякі цікаві факти про Війну за незалежність США.

Адреса: Barbara Pizer, EDD, 152 Brattle St, Cambridge, MA 02138, США.

Район Норт Енд

Район Норт Енд

Район Норт Енд. | Фото: Maciek Lulko/Flickr.

Норт-Енд (North End) – історичний житловий район Бостона, що розташувався на узбережжі. Саме сюди прибувала перша хвиля іммігрантів. Поблукайте його вузькими вуличками і зайдіть в один із численних італійських ресторанів на Ганновер-стріт. Обов’язково купіть каннолі в цьому районі – від Mike’s Pastry або Modern Pastry (дві відомі конкуруючі пекарні), а можете спробувати і ті, й інші, зрозуміти, які вам більше подобаються.

Адреса: North End, Бостон, Массачусетс, США.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук