32 пам’ятки Буенос-Айреса, які варто подивитися

Буенос-Айрес – столиця Аргентини, велике та красиве місто, потрапити до якого мріє багато мандрівників. Цей мегаполіс – центр змішання різних культур, що відображено у найяскравіших пам’ятках Буенос-Айреса. Міські нетрі межують тут з елітними кварталами, старовинні базиліки – з ультрасучасними будинками, а природні об’єкти – з рукотворними чудесами.

Зміст

Площа Майо та Каса-Росада

Майо Майо

Майо Майо. | Фото: David Almeida/Flickr.

Пласа де Майо або Майська площа – головна у Буенос-Айресі. Назва дано на честь революції 1810 року, коли Аргентина відокремилася від Іспанії і здобула незалежність. Хвиля таких же революцій у боротьбі за свободу прокотилася тоді багатьма іспанськими колоніями. Нині про перемогу нагадує стела – Піраміда де Майо.

Але головна визначна пам’ятка площі – президентська резиденція. Вона розташована в Каса-Росада або «Рожевому домі». Раніше тут був іспанський форт, потім митниця. Нині на законсервованих руїнах історичних споруд знаходиться музей. Рожевий відтінок для резиденції Каса-Росада обраний недарма: це поєднання червоного (колір прихильників федералізації) і білого (кольору унітарій).

Адреса: Майо площі, Avenida Hipólito Yrigoyen, Буенос-Айрес, Аргентина.

Кладовище Реколета

Кладовище Реколета

Кладовище Реколета.

Реколета – не просто цвинтар, а ціле місто мертвих, повне мавзолеїв, схожих на гроти, каплички та храми. Численні скульптури, колони, хрести і бані немов зупиняють час, змушуючи затриматися і згадати про тлінність плоті.

Тут знаходять останній притулок лише найбагатші та найзнатніші жителі Буенос-Айреса: політики, діячі культури, високопоставлені військові. Деякі склепи зберігають історії, гідні лягти в основу хорор-фільмів. Серед них могила Еви Перон – подружжя диктатора Хуана Перона. Ева померла в 33 роки, але труна з її тілом два десятиліття подорожувала мало не по всьому світу, перш ніж вона нарешті упокоїлася на цвинтарі Реколета. Зловісні перекази про подробиці цієї подорожі стали притчею в язицех.

Адреса: Цвинтар Реколета, Junín, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Район Ла-Бока

Район Ла-Бока

Район Ла-Боку.

Район Ла-Бока має цікаву історію. Саме тут 1536-го було засновано колонію Буенос-Айрес, де у бідних халупах селилися чорношкірі раби. Пізніше тут будували солішні та дубильні. Бідолашний квартал став процвітати, коли в ньому почали селитися забезпечені мігранти з Європи. Поступово він виріс до одного із найцікавіших районів сучасного Буенос-Айреса.

У Ла-Бока можна знайти всілякі туристичні розваги – торгові центри, ресторани та кафе. Процвітає торгівля сувенірами, серед яких зустрічаються матрьошки, дуже улюблені аргентинцями. Працюють вуличні художники та музиканти, влаштовуються танці.

Родзинка району – різнокольорові будиночки. Склалася традиція розфарбовувати їх у кілька кольорів ще за давніх часів, коли у місцевих бідняків просто не вистачало фарби, щоб зробити вдома однотонними.

Адреса: La Boca, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Національний історичний музей Аргентини

Національний історичний музей Аргентини

Національний історичний музей Аргентини.

Музей, заснований 1889-го, розташувався в особняку великого американського бізнесмена ХІХ століття. Основна частина експозиції знайомить з подробицями травневої революції 1810 року, що звільнила Аргентину від іспанського панування.

Особисті речі та щоденники героїв, військові карти, гармати та бюсти воєначальників – усі експонати допомагають торкнутися історії боротьби за свободу. Інша частина колекції присвячена дореволюційній спадщині та включає картини, предмети побуту та автентичні меблі минулих століть.

Окрема зала знайомить з історією диктатора Перона та його дружини Еви. Є в історичному музеї та концертний зал, де виконують класичні та народні твори.

Адреса: Національний історичний музей Аргентини, Дефенса, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Кафедральний собор Буенос-Айреса

Кафедральний собор Буенос-Айреса

Внутрішнє оздоблення Кафедрального собору Буенос-Айреса.

Зовнішній вигляд головного католицького собору Аргентини не в’яжеться з його призначенням. Будинок у класичному стилі закладено у середині XVIII століття. Прикрашене колонадою та трикутним фронтоном, воно більше нагадує античний язичницький храм. 12 коринфських колон символізують апостолів, а барельєф на тимпані фронтону зображує сцену зустрічі Йосипа з отцем.

Особливе захоплення викликає внутрішнє оздоблення. Підлога викладена венеціанською мозаїкою, стіни та склепіння прикрашені розписами у стилі Відродження. Перлина кафедрального собору – мавзолей генерала Сен-Мартен, який був у числі керівників революції 1810 року. Саркофаг національного героя виконаний із чорного граніту та охороняється трьома скульптурами, що символічно зображають Аргентину, Чилі та Перу.

Адреса: Кафедральний собор Буенос-Айреса, San Martín, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Театр «Колон»

Театр «Колон»

Театр “Колон”.

Головний оперний театр Аргентини отримав назву на честь першовідкривача Христофора Колумба. Першу будівлю звели у XIX столітті. Театр містив 2500 сидячих місць та мав окрему галерею для жінок. Театральне мистецтво переживало надзвичайний підйом, і незабаром старий будинок перестав задовольняти потреби культурних мас.

Саме тому збудували новий театр Колон, забезпечивши його додатково стоячими місцями для тисячі глядачів, а у будівлі колишнього театру розмістився Національний банк. Зовнішнє оздоблення нової будівлі витримано у традиціях ренесансу. Вражає й інтер’єр, оздоблений бюстами Моцарта, Бетховена та інших композиторів. У різні роки на сцені оперного театру з’являвся Стравінський, Шаляпін, Паваротті та Енріко Карузо. Колон вже півтора століття залишається осередком культурного життя городян, тому відвідати його варто неодмінно.

Адреса: Театр Колон, Cerrito, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Сад Ботаніко Карлос Тайс

Сад Ботаніко Карлос Тайс

Сад Ботаніко Карлос Тайс.

Зелена пам’ятка міста з’явилася ще у ХІХ столітті. Територія ботанічного саду покриває площу 7 гектарів, і на ній зростає понад п’ять тисяч видів рослин. Більшість розкішної флори представлена ​​кипарисами, лаврами та тополями.

Територія поділена на три ландшафтні зони: французьку, італійську та східну. Кожна з них пишається характерною рослинністю: у східній, наприклад, живе реліктове дерево гінгко білоба. Декор саду відтінений скульптурами та пам’ятниками.

Є у нього цікава особливість: тут знаходять притулок десяти кішок, покинутих, загублених і просто безпритульних. Їх годують, лікують та допомагають знайти нових господарів.

Адреса: Сад Ботаніко Карлос Тайс, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Район Пуерто-Мадеро

Район Пуерто-Мадеро

Район Пуерто Мадеро.

На узбережжі затоки Ла-Плата розташувався наймолодший район Буенос-Айреса. Колись на цій території був морський порт. Але в рамках міського проекту його перетворили на один із найчистіших та процвітаючих бізнес-районів міста. Престижу Пуерто-Мадеро сприяють блискучі висотки та чудові панорами затоки.

Широкі бульвари та проспекти, магазини, офісні центри, розважальні заклади, готелі та університети – усі ці елементи районної інфраструктури роблять Пуерто-Мадеро популярним серед городян. Не менше він подобається і туристам, становлячи цікавий контраст із традиційною атмосферою міста. Тому обираючи, що подивитися в Буенос-Айресі, не варто оминати його.

Адреса: Пуерто-Мадеро, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Парк троянд

Парк троянд

Парк троянд. | Фото: Dan DeLuca/Flickr.

Одна з найкрасивіших міських пам’яток – Алея або Парк троянд у районі Палермо. Територія займає 25 гектарів і славиться не лише трояндами (а їх тут тисячі), а й чудовою інфраструктурою загалом. У парку озера, альтанки, повиті запашними квітами, лавочки та дерев’яні будинки початку XIX століття. Зовні територія парку обнесена кованою огорожею.

Найцікавіші місця – Сад поетів з бюстами літературних діячів минулого (Аліг’єрі, Шекспір, Борхес), ажурний та повітряний Грецький міст та Скляний дворик. Але головна перевага парку – безперечно, ніжні бутони троянд різних видів та сортів, що розливають райські пахощі по всій окрузі.

В Алеї троянд постійно влаштовують фотосесії, особливо люблять її молодята. Також тут мешкає безліч птахів, найбільше гусей.

Адреса: Bosques de Palermo, Avenida Infanta Isabel, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Хмарочос Паласіо-Бароло

Хмарочос Паласіо-Бароло

Хмарочос Паласіо-Бароло.

Величний будинок, зведений 1923-го, – перший хмарочос у Буенос-Айресі. Довгий час воно вважалося також найвищим на континенті. Висота складає 100 м, а поверхів у Паласіо-Бароло – 22. Спроектував його архітектор Паланті, який мав глибоку симпатію до творчості Данте Аліг’єрі.

Відсилання до «Божественної комедії» можна простежити у багатьох деталях оздоблення. Паланті також зробив внесок у створення інтер’єру, розробивши світильники, ручки дверей і навіть решітки ліфтів. Планувалося розмістити у будівлі офіси та контори – і ця функція Паласіо-Бароло збереглася досі. Тому гостям можна оглянути лише хол, а ось ближче познайомитися з внутрішніми приміщеннями вийде лише записавшись на екскурсію.

Адреса: Palacio Barolo, Проспект Майо, Буенос-Айрес, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Міст Жінки

Міст Жінки

Міст Жінки. | Фото: .Alejandro_Vega/Flickr.

Серед найбільш відомих та цікавих пам’яток міста – міст Жінки. Своєю появою він завдячує уродженцю Буенос-Айреса, підприємцю Гонсалесу. До ювілею заснування компанії він вирішив зробити рідному місту незабутній подарунок та виділив кошти на будівництво. Спроектував міст Жінки відомий іспанський архітектор Сантьяго Калатрава.

Перед початком роботи він спеціально прослуховував аргентинську музику, щоб глибше відчути культуру країни. Міст відкрили для пішоходів 2006-го. Його довжина становить 170 м, а центральна частина відводиться набік для проходження суден.

Це одне з улюблених місць для фотосесій, яке поступається, можливо, лише Парку троянд. А назва пояснюється так: випадково майже всі прилеглі вулиці носять жіночі імена.

Адреса: Міст жінки, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Водний палац де Агуас Коррієнтес

Водний палац де Агуас Коррієнтес

Водний палац де Агуас Коррієнтес.

Чудова споруда, назва якої означає «Палац поточних вод», була збудована наприкінці XIX століття для розміщення резервуару з проточною водою. В основі будівництва історія досить трагічна. У другій половині XIX століття населення міста страждало від нестачі чистої прісної води. Через це процвітала антисанітарія та епідемії тифу, холери та жовтої лихоманки, які забрали тисячі життів.

Для забезпечення городян водою влада і створила систему водопроводів та водосховища. Архітектурний стиль будівлі називається бозар. На будівництво було виділено великі суми, що викликало чимало критики: не всі вважали за доцільне робити звичайний резервуар таким розкішним. Сьогодні водопровідний вузол не функціонує. Натомість туристи можуть познайомитися з історією Водного палацу в музеї, що працює тут.

Адреса: Museo del Agua y de la Historia Sanitaria – Palacio de Aguas Corrientes, Riobamba, ABP, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Національний конгрес Аргентини

Національний конгрес Аргентини

Національний конгрес Аргентини.

У серці аргентинської столиці розташувалося диво архітектури – палац Національного конгресу. Розробка проекту належить архітектору Вітторіо Меана. На жаль, завершення робіт не побачив, оскільки загинув від руки власного дворецького. Повністю будівництво та оздоблення закінчили лише до середини XX століття. Екстер’єр поєднує риси неокласицизму та бозара.

Найпомітніша деталь – величезний купол заввишки 80 м, увінчаний шпилем. Фасад рясно декорований коринфськими колонами та напівколонами. На трикутному фронтоні – герб країни та бронзова квадрига – чергове відсилання до Травневої революції.

Вражає і внутрішнє оздоблення: мармурове оздоблення, кольоровий граніт та декоративні елементи з італійського горіха. Помилуватися архітектурною пам’яткою особливо приємно ввечері при включеному підсвічуванні.

Адреса: Національний конгрес Аргентини, Avenida Entre Ríos, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Механічна квітка (Флораліс)

Механічна квітка (Флораліс)

Механічна квітка (Floralis).

Поряд з цвинтарем Реколета влаштувався ще один об’єкт, що заслуговує на увагу туристів, – Флораліс Хенеріка. Величезна, блискуча в сонячних променях квітка зі сталі та алюмінію була встановлена ​​2002-го. Практична користь дивовижний об’єкт не несе, що не заважає йому користуватися любов’ю.

Механічна скульптура сповнена символізму та висловлює ідею злиття природи та загальної надії. Щоранку шість його гігантських пелюсток розкриваються, вітаючи новий день, а вечорами, коли темніє, закриваються. Висота разючого монумента – 33 м, а маса становить 18 т. Флораліс оточений водою, навіюючи асоціації з гігантською металевою лататтям на рівній озерній гладіні.

Адреса: Floralis Genérica, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Культурний центр Кіршнера

Культурний центр Кіршнера

Культурний центр Кіршнер.

У високій білій будівлі, що належала раніше міському поштамту, сьогодні знаходиться популярний культурний центр. Назва дано на честь колишнього президента Аргентини Нестора Кіршнера. Комплекс заснували 2015-го.

Відвідувачі можуть познайомитися з культурною та промисловою спадщиною держави та поглянути на городян у їхньому звичному середовищі. У культурному центрі розташовані виставкові зали, концертна зала, театр, приміщення для проведення поетичних вечорів. Творча еліта Буенос-Айреса та просто люди, небайдужі до мистецтва, із задоволенням відвідують центр Кіршнера.

Адреса: Centro Cultural Kirchner, Sarmiento, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Парк 3 лютого

Парк 3 лютого

Парк 3 лютого. | Фото: Luís Araújo/Flickr.

Площа великої зеленої зони міста охоплює 400 га. Парк знаходиться в районі Палермо, а його офіційне найменування – Парк 3 лютого. Воно пов’язане із датою повалення губернатора-диктатора Хуана Мануеля де Росаса, якому раніше належали ці території. Пізніше було вирішено розбити тут гарну паркову зону для прогулянок та відпочинку городян.

Основою для натхнення під час робіт послужив паризький Булонський ліс та лондонський Гайд-Парк. На території діють ботанічний та зоологічний сади, планетарій, японський сад – і чудовий Парк троянд. У Палермських лісах облаштовані штучні озера, якими можна покататися на човні. Також тут працює велопрокат, проходять розважальні заходи, зустрічаються друзі та закохані, гуляють сім’ї.

Адреса: Parque 3 de Febrero, Av. Adolfo Berro, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Площа Республіки та Обеліск у Буенос-Айресі

Площа Республіки та Обеліск у Буенос-Айресі

Площа Республіки та Обеліск у Буенос-Айресі. | Фото: André M. / Flickr.

Площа Республіки у центрі міста стала місцем, де вперше почав майоріти прапор Аргентини. Нині на цьому місці височить Обеліск. 67-метровий монумент звели 1936-го до 400-річчя заснування міста. Спочатку визначна пам’ятка не припала до душі городянам, і планувалося навіть її знести.

Але зараз довкола цієї архітектурної домінанти площі регулярно збирається народ, щоб відзначати важливі події міста та країни. Обеліск неодноразово ставав жертвою вандалів, які «прикрашали» його графіті, обливали фарбою та інакше знущалися з монумента. Для захисту пам’ятника у 1980-х його обнесли спеціальним загородженням.

Адреса: Plaza del Congreso, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Літературне кафе «Тортоні»

Літературне кафе «Тортоні»

Літературне кафе “Тортоні”.

«Тортоні» – місце унікальне: це найстаріший заклад Буенос-Айреса та всієї Аргентини. Засноване літературне кафе було 1858-го іммігрантом із Франції. Його метою було створити містечко, де збиралася творча інтелігенція. У назві далася взнаки ностальгійна нотка: кафе «Тортоні» було і в Парижі, а його завсідниками були представники французької богеми.

Кафе Буенос-Айреса, що знаходиться в ефектній будівлі в стилістиці ар-нуво, розділило славу французького прабатька. Серед відвідувачів закладу були Хорхе Бохрес, Ейнштейн, Хілларі Клінтон, Федір Шаляпін та інші відомі особи. Внутрішнє оздоблення кав’ярні не зазнало жодних змін з моменту заснування, хіба що доповнилося восковими копіями знаменитих клієнтів. У «Тортоні» відвідувачі можуть зіграти у доміно, кістки та на більярді.

Адреса: Café Tortoni, Avenida de Mayo, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

 

Музей латиноамериканського мистецтва

Музей латиноамериканського мистецтва

Музей латиноамериканського мистецтва.

Музей був заснований аргентинським бізнесменом Едуардо Костянтині, який займається будівництвом. Почав він збирати колекцію у 1970-х. На початку XXI століття меценат збудував у районі Палермо цікаву будівлю у стилі деконструктивізм для своїх зборів латиноамериканського мистецтва.

Наразі музей відвідує 3 млн гостей щороку. У нижньому рівні знаходиться виставка робіт молодих художників, а верхній відведений під тимчасові виставки. Перлина колекції – картини мексиканської художниці Фріди Кало, є також роботи Берні та Ботеро. Музей постійно поповнюється новими експонатами, кошти надходять із некомерційного фонду засновника. Також у ньому знаходиться бібліотека, ресторан та магазин.

Адреса: Музей латиноамериканського мистецтва у Буенос-Айресі, Avenida Presidente Figueroa Alcorta, CLA, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Музей сучасного мистецтва

Музей сучасного мистецтва

Музей сучасного мистецтва.

Музей, заснований юристом та меценатом Скірру, налічує 7 тис. експонатів сучасного мистецтва Аргентини та світу. Розмістився він у будівлі колишнього тютюнового складу біля Сан-Тельмо.

Тут представлені роботи як художників зі світовим ім’ям (Пікассо, Шагала, Далі, Матісса), так і менш відомих майстрів (Берні, Массіо, Помбо та ін.).

Найцікавіша частина експозиції – зібрання робіт аргентинського мистецтва, починаючи з 20-х років і до сьогодення. Частину предметів пожертвували приватні колекціонери. Наприклад, так потрапила до музею серія фотографій із зображеними шедеврами промислового дизайну Латинської Америки.

Адреса: Buenos Aires Museum of Modern Art, Проспект Сан Хуан, ААО, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Планетарій “Галілео Галілей”

Планетарій "Галілео Галілей"

Планетарій “Галілео Галілей”. | Фото: tercerіст / Flickr.

Вже сам дизайн будівлі, де розмістився планетарій, привертає увагу подібністю до «літаючої тарілки» інопланетян. Заснували планетарій 1968-го, і зараз він пишається найсучаснішим обладнанням для астрономічних спостережень та досліджень.

Лазерна система, що транслює зображення на купол будівлі, дозволяє побачити небо в різні періоди історії людства, а також імітувати політ у космічному просторі та поглянути на складні процеси, що відбуваються у Всесвіті.

У ясну погоду можна помилуватися зірками справжні потужні телескопи. У «Галілео» відкрито інтерактивний музей. Перлина колекції – уламки небесних тіл, знайдених в аргентинській провінції Чако, та фрагмент місячної породи, піднесений музею президентом США Ніксоном після повернення Апполону-11.

Адреса: Planetario Galileo Galilei, Проспект Сарм’єнто, Буенос-Айрес, Аргентина.

Англійська вежа

Англійська вежа

Англійська вежа.

«Монументальна вежа» – так перекладається назва цього історичного об’єкту у центрі міста. Збудований він був на честь 100-річчя травневої революції англійським архітектором Макдональдом. Тоді вежа називалася Англійською. Будова з червоної цегли налічує вісім поверхів і витримана у стилі Палладіо.

Барельєф з гербом країни прикрашає основу поряд із символами країн Великобританії – будяком (Шотландія), конюшиною (Ірландія), драконом (Уельс). Вежу вінчає купол із флюгером, що зображує фрегат. Дружба між Англією та Аргентиною підкреслена наявністю годинника з чотирма циферблатами – на зразок лондонського Біг-Бена. На ліфті туристи можуть піднятися на оглядовий майданчик та помилуватися видом із 75-метрової висоти.

Адреса: Torre Monumental, Doctor Avenida José María Ramos Mejía, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Сад Хапонес де Палермо (Японський сад)

Сад Хапонес де Палермо (Японський сад)

Сад Хапонес-де-Палермо (Японський сад). | Фото: Viajar Ara/Flickr.

Японський сад у Палермо – найбільший поза Японії. Він був розбитий 1967-го до приїзду японського принца. Обстановка витримана в кращих традиціях Японії: кам’яні скульптури, ставки з коропами кої, містки, настили, що проходять прямо над гладдю води. Серед скель шумить невеликий водоспад.

Пишна флора представлена ​​сакурою, азаліями та кленами. На території саду проводяться майстер-класи з вирощування карликових дерев бонсай, проходять виставки, працює ресторан із японською кухнею, де також можна взяти участь у чайній церемонії. Японський сад – ідеальне місце, щоб доторкнутися до витонченої і тендітної культури Сходу посеред шумного Буенос-Айреса, що кипить життям.

Адреса: Сад Хапонес де Палермо, Avenida Casares, Буенос-Айрес, Аргентина.

Ринок Сан-Тельмо

Ринок Сан-Тельмо

Ринок Сан-Тельмо. | Фото: Phillip Capper/Flickr.

У однойменному районі міста знаходиться великий ринок, що незмінно приваблює туристів. Але самі городяни досі приходять сюди з метою шопінгу. Головну будівлю звели наприкінці XIX століття в італійському стилі.

Ринковий комплекс Сан-Тельмо складається з безлічі маленьких павільйонів, де можна знайти всілякі продукти харчування, а також сувеніри, антикваріат та інші дива. Наприклад, продають тут різьблені скриньки, набори для приготування мате, статуетки, вінтажних ляльок, старовинні фото та документи. Туристів та городян приваблює не лише різноманітність, а й ціни на товари. Також на території працює ресторан та два бари.

Адреса: Ринок Сан-Тельмо, Bolívar, AAT, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Стадіон “Монументаль”

Стадіон "Монументаль"

Стадіон “Монументаль”.

Аргентинська збірна міцно вписала своє ім’я в історію футболу. Не дивно, що серед туристичних диванок країни виявився величезний стадіон з назвою «Монументаль». Об’єкт, який став домашньою ареною для «Рівер Плейт», вміщує 66 тис. глядачів, яке площа становить 83 тис. м 2 .

Урочисте відкриття відбулося 1938-го, з того часу стадіон неодноразово модернізували, щоб збільшити місткість та покращити умови. На його території сьогодні відбуваються не лише футбольні матчі, а й інші спортивні заходи, наприклад, шахові турніри. Тут же виступали великі зірки світової естради: Rolling Stones, Джон Бон Джові та інші.

Адреса: Estadio Antonio Vespucio Liberti, Avenida Presidente Figueroa Alcorta, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Фрегат «Президент Сарм’єнто»

Фрегат «Президент Сарм'єнто»

Фрегат “Президент Сарм’єнто”.

Вітрильний трищогловий фрегат був побудований 1897-го на замовлення Морської академії. Судно, що має завдовжки 84 м, назвали на честь політичного діяча Аргентини другої половини ХІХ століття. За роки існування корабель здійснив 37 подорожей, включаючи кілька світових. Заходив він і до російського міста Кронштадт.

1961-го судно було списано та перетворено на музей. Вся обробка «Президента Сарм’єнто» та внутрішнє оздоблення збережені у первісному вигляді. У музеї корабля можна помилуватися старовинними картами та судновими журналами, навігаційними пристроями та предметами побуту мореплавців. Пам’ятка зайняла важливе місце в туризмі Аргентини, 1967-го навіть випустили монету в 5 песо із зображенням фрегата.

Адреса: ARA Presidente Sarmiento, Darsena 3, Проспект Алісія Мореау де Хусто, Буенос-Айрес, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Базиліка Богоматері у Лухані

Базиліка Богоматері у Лухані

Базиліка Богоматері у Лухані.

У 70 км від Буенос-Айреса знаходиться містечко Лухан, яке вважається духовним центром регіону. Його головна гордість – базиліка у неоготичному стилі, визнана одним із головних храмів країни. Цікавою є історія її будівництва.

Розповідають, що у XVII столітті місцевий землевласник захотів встановити у своїй капличці статую Богоматері та замовив мореплавцю перевезти її з Іспанії. Обережні моряки про всяк випадок привезли відразу дві скульптури.

Але віз, в якому він віз їх до будинку землевласника, раптом застряг на мосту, і нікому не вдавалося зрушити його. В результаті одну статую вийняли, і віз відразу ж легко рушив. Місцеві жителі визнали це знаменням, і скульптуру вирішено було залишити на цьому місці. Пізніше навколо неї виріс Луханський храм, який став одним із напрямків паломництва в Латинській Америці.

Адреса: Базиліка Богоматері в Лухані, APA, San Martín, Лухан, Буенос-Айрес, Аргентина.

Національний музей декоративного мистецтва

Національний музей декоративного мистецтва

Національний музей декоративного мистецтва.

У гарному особняку на початку XX століття знаходиться Музей декоративного мистецтва. Вражає не лише екстер’єр будівлі, витриманий у стилі класицизм, а й внутрішнє оздоблення. Особливо подобається відвідувачам зала «Відродження», бальна зала, їдальня та зимовий сад.

Експозиція музею включає розкішні предмети декоративного мистецтва: старовинні меблі, гобелени, статуї, вироби з порцеляни. Колекція живопису пишається роботами Ель Греко, Мане та Фрагонара, а також полотнами сучасних майстрів та мініатюрами з колекції графині Зубової. Відновити сили після захоплюючої екскурсії відвідувачі можуть у кафе, що працює при музеї.

Адреса: Національний музей декоративного мистецтва, проспект Лібертадор, Буенос-Айрес, Аргентина.

Базиліка Сантісімо Сакраменто

Базиліка Сантісімо Сакраменто

Базиліка Сантісімо Сакраменто.

Нове Світло пишається безліччю архітектурних і духовних пам’яток, які не поступаються найкращим європейським храмам. Серед аргентинських соборів, що заслуговують на увагу, – Сантісімо Сакраменто або базиліка Святого Причастя.

Зовнішній вигляд храму досить невибагливий, що викупається красою внутрішнього оздоблення. Сантісімо Сакраменто пишається чудовими розписами, мармуровим оздобленням, вітражним склом і скульптурами. Усередині базиліки панує умиротворення і велич, що дозволяє ненадовго відволіктися від міської метушні і задуматися про вічне. Крім того, тут дуже приємно відпочити від палючого сонця Аргентини.

Адреса: Basílica Santísimo Sacramento, Буенос-Айрес, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Базиліка Нуестра-Сеньйора-дель-Пілар

Базиліка Нуестра-Сеньйора-дель-Пілар

Базиліка Нуестра-Сеньйора-дель-Пілар.

Ще один приклад непересічного зодчества Аргентини – базиліка Богоматері Пілар. Це один із найбільших у країні прикладів барокової архітектури XVIII століття.

Будівництво ініціювали ченці ордену Recoletes: слово збереглося у назві району та цвинтаря Реколет у Буенос-Айресі. Храм було завершено 1732-го і зберігає статус однієї з головних міських святинь.

Скарб внутрішнього оздоблення є скульптурою самої Богоматері Пілар, святої покровительки іспанського міста Сарагоса, де знаходиться храм з такою ж назвою. При базиліці працює музей, де туристи можуть познайомитися зі старовинними документами та книгами, церковним начинням та одягом священнослужителів. Також відвідувачі можуть піднятися на дзвіницю та оглянути з неї довколишні пам’ятки.

Адреса: Claustros Históricos Basílica del Pilar, Junin, AAV, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Галерея Пасіфіко

Галерея Пасіфіко

Галерея Пасіфіко.

Галерея Пасіфіко – один із найбільших та культурно значущих торговельних центрів Буенос-Айреса та Аргентини. Будівлю було збудовано 1889-го. Джерелом натхнення послужили галереї Мілана та Парижа. Приділено особливу увагу оснащеності: ліфтам, освітленню та опалювальній системі. Будівля неодноразово міняла господарів.

Сучасна назва пояснюється тим, що його частину викупили залізнична компанія Ferrocarril al Pacifico. Після війни його увінчали куполом із фресковими розписами у стилістиці Відродження, виконаними Берні. 1989-го галерея була визнана історичною пам’яткою. Сьогодні на її значній площі в 11 тис. м 2 розташовано понад 150 торгових точок, культурний центр Borges, готель та навчальні заклади.

Будівля зберігає і похмуру історію: виявляється, у 70-80-х роках. у його підвалах розташовувалися в’язниці з тортурами.

Адреса: Galerías Pacífico, Проспект Кордоба, Буенос-Айрес, Аргентина.

Книгарня «Ель Атенео Гранд Сплендид»

Книгарня «Ель Атенео Гранд Сплендид»

Книгарня «Ель Атенео Гранд Сплендид».

Справжній рай для любителів книг відкривається для покупців цієї книгарні. Зсередини він більше нагадує театр, що не дивно: тут справді раніше знаходився театр Grand Splendid. Він був побудований після закінчення Першої світової війни та розрахований на тисячу глядачів.

Пізніше будівлю переобладнали на радіостанцію, потім на кінотеатр. Вихідне оздоблення збереглося: балкони для глядачів перетворили на крихітні читальні зали, на галереях розставили шафи з книгами. Вціліла навіть сцена із завісою: тепер на ній – затишне кафе. Розписна стеля, ліпнина, світильники – все дозволяє зберегти ілюзію храму театрального мистецтва. Атмосферу не порушують навіть сучасні об’єкти – ескалатори.

Адреса: El Ateneo Grand Splendid, Авеніда Санта-Фе, Автономне місто Буенос-Айрес, Аргентина.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук