32 пам’ятки Сімферополя, які варто подивитися

Сімферополь – одне з найбільших міст Криму, важливий транспортний, туристичний та культурний центр, місце з цікавою історією та культурними традиціями.

Тут знаходиться великий міжнародний аеропорт, через який часто прибувають туристи, що вирушають на курорти півострова. Хоча моря, за яким багато хто їде до Криму, у місті немає, тут можна провести насичені вихідні чи цілу відпустку. Найкращі пам’ятки Сімферополя – у нашому списку.

Зміст

Караїмська кенаса

Караїмська кенаса

Караїмська кенаса.

Кенасса – це релігійна споруда караїмів – малого народу, який проживає на території Криму. Релігія караїмів має багато спільних рис з юдаїзмом. Будівництво молитовного будинку для сімферопольської громади почалося 1889 року, 1896-го кенаса запрацювала. У XX столітті її кілька разів закривали, інтер’єр був майже повністю зруйнований, однак у 1979 році будинок набув статусу архітектурної пам’ятки. На початку ХХІ століття тут відновилися релігійні служби, а зараз кенаса знаходиться на реконструкції.

Навіщо відвідувати .

Оригінальна архітектура будівлі робить її однією з найпомітніших споруд у місті. У вигляді кенаси є риси східного та візантійського стилів, які переплітаються з готичними деталями. Нині можна лише оглянути будівлю, але після реконструкції храм знову стане чинним. Крім того, тут планується відкрити караїмський музей та кафе, в якому можна буде скуштувати національну кухню.

Адреса: Караїмська кенаса, вулиця Караїмська, Сімферополь.

Неаполь Скіфський

Неаполь Скіфський

Неаполь Скіфський.

До III століття н. на території Сімферополя знаходився Неаполь Скіфський – стародавнє місто, населене скіфами. У великому, добре укріпленому поселенні в період розквіту мешкало 2-3 тисячі осіб. У XIX столітті на місці фортеці почалися археологічні розкопки, які продовжуються досі. На основі вже відкритих історичних пам’яток діє музей-заповідник.

Навіщо відвідувати .

Музей просто неба – чудове місце для знайомства з історією та прогулянки на свіжому повітрі. Наразі на території Неаполя Скіфського ведуться активні розкопки, тому колекція заповідника постійно поповнюється новими експонатами. Крім того, фахівці музею займаються реконструкцією стародавнього поселення та відтворюють образ міста часів його розквіту.

При відвідинах зверніть увагу на головну пам’ятку комплексу – кам’яний мавзолей царя Скилура, який археологам вдалося знайти нерозграбованим. Крім того, збереглися залишки фортечних стін та інші артефакти.

Адреса: Неаполь скіфський, Сімферополь.

Мечеть Кебір-Джамі

Мечеть Кебір-Джамі

Мечеть Кебір-Джамі.

Кебір-Джамі – головна кримська мечеть із багатовіковою історією. Вважається, що вона була побудована ще на початку XVI століття (за різними даними – у 1502 чи 1508). Мечеть багато разів перебудовували, вона руйнувалася та горіла у пожежах. Сучасна будівля була відновлена ​​практично з нуля, реконструкція тривала понад 15 років.

Навіщо відвідувати .

Зараз Кебір-Джамі є мечеттю, що діє. При реконструкції намагалися відновити вигляд будинку, близький до оригінального, тому туристи можуть оглянути його як одну з історичних пам’яток. Архітектура мечеті досить проста: це будівля строгих геометричних форм із чисто-білими, пофарбованими вапном стінами. Мінарет, увінчаний півмісяцем, складений із світлого вапнякового каменю.

Адреса: Кебір-Джамі (Велика Мечеть), або Ак-Мечеть (Біла Мечеть), вулиця Курчатова, Сімферополь.

Олександро-Невський собор

Олександро-Невський собор

Олександро-Невський собор.

Один із найважливіших православних храмів Сімферополя відкрився в 1829 році і приймав парафіян більше століття. Проте 1930-го собор був підірваний, на його місці розбили сквер. На початку XXI століття почалося відновлення храму, в 2009 році він був освячений в ім’я Гурія Таврійського і зараз діє.

Навіщо відвідувати .

Незважаючи на те, що відтворений храм не є копією історичного Олександро-Невського собору, його архітектура заслуговує на увагу, тому огляд церкви можна включити в туристичний маршрут містом. Будівлю вінчають п’ять золочених куполів, вона виконана у строгому класичному стилі. Біля головного входу розташований портик із п’ятьма колонами та трикутним фронтоном. При храмі працює православний просвітницький центр.

Адреса: Олександро-Невський собор, вулиця Жуковського, Сімферополь.

Археологічний музей

Археологічний музей

Археологічний музей.

Музей, що демонструє відвідувачам історичні артефакти різних епох, було відкрито у Сімферополі 1974 року. Початковий фонд збирався старанням археолога А. А. Щепинського, проте після смерті вченого багато експонатів було втрачено. Незважаючи на це, музей продовжує діяти, у його колекціях зараз близько 5,5 тис. одиниць зберігання.

Навіщо відвідувати .

У діючій експозиції музею – три секції, в яких зібрано археологічні знахідки, зроблені на території Криму. Перша виставка присвячена артефактам первісного періоду – демонструються найдавніші кам’яні знаряддя. Другий розділ включає знахідки періоду Залізного віку, третій – Середньовіччя. Відвідування музею допоможе дізнатися про найдавніші періоди історії Кримського півострова.

Адреса: Вул. Гавена, 101, Сімферополь.

Центральний музей Тавриди

Центральний музей Тавриди

Центральний музей Тавриди.

Найбільший краєзнавчий музей міста вже близько століття знайомить туристів та мешканців Сімферополя з історією та культурою Криму. Нині тут не лише зберігають понад 150 тисяч цінних експонатів, а й ведуть наукову працю.

Навіщо відвідувати .

Музей розташований у самому центрі Сімферополя, тому сюди зручно зайти під час огляду інших визначних пам’яток. Якщо не знайдеться часу відвідати повноцінну екскурсію, огляньте будівлю музейного центру – вона має історичну цінність.

Постійна експозиція розбита на кілька тематичних розділів: відвідуючи їх, можна дізнатися про історію Криму з часів палеоліту, унікальну природу півострова, його палеонтологію і геологію, багатий тваринний і рослинний світ. На базі музею також працюють тимчасові виставки різних тематик.

Адреса: Центральний музей Тавриди, вулиця Гоголя, Сімферополь.

Парк «Салгірка» (Воронцовський парк)

Парк «Салгірка» (Воронцовський парк)

Парк «Салгірка» (Воронцовський парк).

Велика (понад 30 гектарів) зелена зона, розташована поруч із річкою Салгір – один із найстаріших міських парків. Він був розбитий ще у XVIII столітті, причому деякі дерева, посаджені тоді, збереглися тут і досі.

Навіщо відвідувати .

Парк облаштований та добре підходить для прогулянок. Тут росте безліч видів кримських дерев та чагарників, у тому числі платан, кедр, клен, кримська сосна. Крім того, на території знаходиться кілька пам’яток та історичних споруд, збудованих наприкінці XVIII–початку XIX століття. Серед них – оформлений у класичному стилі Будинок Воронцова та заміська садиба Палласа із цікавими елементами східного стилю.

Адреса: Кримський федеральний університет імені В.І. Вернадського, проспект Вернадського, Сімферополь.

Сімферопольське водосховище

Сімферопольське водосховище

Сімферопольське водосховище.

Для постачання міста та околиць прісною водою у 1950-х роках було збудовано велике водосховище. Сьогодні воно залишається одним із найбільших штучних водойм у Криму і продовжує бути основним джерелом води для сімферопольців.

Навіщо відвідувати .

Навколо водосховища знаходиться охоронна зона, тому інфраструктури для відпочинку на берегах немає. Однак сюди все одно приїжджають місцеві жителі та туристи: можна погрітися на сонечку, помилуватися кримською природою та порибалити. Аматорська рибалка з берега дозволена не завжди, перед відвідинами варто уточнювати, відкритий сезон чи ні.

Адреса: Сімферопольське водосховище, Крим.

Парк імені Юрія Олексійовича Гагаріна

Парк імені Юрія Олексійовича Гагаріна

Парк імені Юрія Олексійовича Гагаріна.

Один із найбільших міських парків (площа – близько 50 гектарів) був розбитий у 1960-х роках та отримав ім’я першого космонавта – Юрія Гагаріна. Зелена зона знаходиться в центральній частині міста, на її території річка Малий Салгір впадає в Салгір.

Навіщо відвідувати .

У Гагарінському парку можна відпочити від міського галасу. Завдяки великій площі тут завжди можна знайти місце для відокремлених прогулянок. З активним відпочинком теж проблем не виникне: у парковій зоні є ставки, якими можна покататися на човні або катамарані. Доріжками парку катаються на роликах або велосипедах. На території часто відбуваються розважальні заходи, є кілька кафе.

Адреса: Парк імені Юрія Олексійовича Гагаріна, вулиця Мічуріна, Сімферополь.

Богатир Тавриди

Богатир Тавриди

Богатир Тавриди. | Фото: Wikimedia.

Почесне звання «богатиря» носить дуб, який росте у міському Дитячому парку. Звання цілком заслужене: могутнє дерево близько 30 метрів заввишки, а охоплення його ствола – понад 6 метрів. Вік дуба становить кілька століть, за деякими оцінками – близько 750 років.

Навіщо відвідувати .

Подивитися на могутній дуб можна під час прогулянки Дитячим парком. Дерево є пам’яткою природи та обнесене огорожею, але розмах його гілок такий великий, що тіні вистачає і на розташовані поруч крамнички. Вважається, що цей дуб надихнув А.С. Пушкіна на написання відомих рядків «Лукомор’я має дуб зелений…», тому поруч є ігрова зона для дітей з героями з творів письменника.

Адреса: Дитячий парк, проспект Кірова, Сімферополь.

Державний Академічний музичний театр Республіки Крим

Державний Академічний музичний театр Республіки Крим

Академічний музичний театр Республіки Крим.

1955 року до Сімферополя приїхав київський пересувний драмтеатр, на базі якого було засновано місцевий театральний центр. 1977-го року спеціально для нього було збудовано нову велику будівлю, в якій і сьогодні ставляться вистави.

Навіщо відвідувати .

В академічному музичному театрі відбуваються постановки для дітей та дорослих. Тут ставляться класичні мюзикли, рок-опери, оперети та балети. Крім того, на базі театру відбуваються симфонічні концерти, тут часто виступають музиканти, що гастролюють, різних напрямків.

Державний Академічний музичний театр Республіки Крим, проспект Кірова, Сімферополь.

Катерининський сад

Катерининський сад

Катерининський сад.

Суспільний сад на березі річки Салгір був розбитий у першій половині ХІХ століття. Зелений парк в англійському стилі швидко сподобався сімферопольцям. За свою двовікову історію він кілька разів реконструювався.

Навіщо відвідувати .

Садово-паркова зона підходить для прогулянок, хоч зараз не всі доріжки у хорошому стані. На території знаходиться великий пам’ятник Катерині II – це сучасна копія монумента, зведеного у ХІХ столітті та зруйнованого у радянський період. Ще одна цікава визначна пам’ятка – фонтан Савопуло, збудований біля природного джерела у XIX столітті.

Адреса: Катерининський парк, Сімферополь.

Дитячий парк

Дитячий парк

Дитячий парк.

Великий парк для дітей у центрі Сімферополя відкрився 1958 року. У радянські часи тут був Палац піонерів, безліч атракціонів, зоокуток, басейн. У 1990-і парк був покинутий, однак у 2011-му його почали реконструювати, і сьогодні він знову тішить відвідувачів.

Навіщо відвідувати .

Якщо ви їдете до Сімферополя з дітьми, парк обов’язково варто включити до програми. Зараз тут працює Колесо огляду та інші атракціони, дитяча обсерваторія, міні-зоопарк, акваріум та тераріум. У парку проводяться розважальні заходи для дітей. Реконструкція продовжується, тому на території регулярно з’являються нові цікаві об’єкти.

Адреса: Дитячий парк, проспект Кірова, Сімферополь.

Дім Воронцова

Дім Воронцова

Будинок Воронцова.

Будинок, який належав спочатку генерал-губернатору Наришкіну, а потім губернатору Воронцову, був збудований у 1820-х роках. Будівля кілька разів реконструювалась, зараз вона знаходиться в хорошому стані та відкрита для огляду туристами.

Навіщо відвідувати .

Будинок знаходиться на території парку «Салгірка», тому його можна оглянути під час прогулянки. Будівля побудована в стилі «класичний ампір», прикрашена колонами, а вхід до нього «охороняють» два мармурові леви. У будинку збереглися унікальні розписи, аналогів яким нема на всьому Кримському півострові. Прогулюючись парком поряд з будівлею, також зверніть увагу на кухонний корпус садиби, прикрашений оригінальними вежами у східному стилі.

Адреса: Проспект Вернадського, 2, Сімферополь.

Свято-Троїцький жіночий монастир

Свято-Троїцький жіночий монастир

Свято-Троїцький жіночий монастир.

Свято-Троїцький храмовий комплекс є важливим православним центром Сімферополя. Наприкінці XVIII століття на його місці звели маленьку грецьку церкву, а у 1860-х замість неї звели великий православний храм. Собор довго носив статус кафедрального, а 2002 року був звернений до жіночого монастиря.

Навіщо відвідувати .

Будівлю собору варто включити до списку архітектурних пам’яток міста. Воно має планування у вигляді хреста, побудоване у класичному стилі, прикрашене розписами та іншими декоративними елементами. При монастирі працює музей Святителя Луки, присвячений життю лікаря та священнослужителя В.Ф. Війно-Ясенецького.

Для православних прочан храм цінний своїми святинями. Тут знаходиться ікона «Скорботна», а також зберігаються мощі Святителя Луки.

Адреса: Свято-Керильський жіночий монастир, Одеська вулиця, Сімферополь.

Кримський етнографічний музей

Кримський етнографічний музей

Кримський етнографічний музей

2

Етнографічний музей у Сімферополі діє з 1992 року. Його головна мета – розповідати відвідувачам про різноманітність культур численних народів, які жили раніше і зараз живуть на території Кримського півострова. Музей досі активно розвивається: його фонди поповнюються новими артефактами, а експозиції розширюються.

Навіщо відвідувати .

Для туристів може бути цікава сама будівля, в якій знаходиться музей: це будинок 1869 будівлі, в якому раніше розташовувався дитячий притулок. На тих, хто вирішить зайти всередину, чекає цікава експозиція. У залах музею демонструються прикраси, посуд, одяг, зразки вишивки, предмети домашнього вжитку та інші експонати, що належать до різних епох та культур.

Адреса: Вул. Пушкіна, 18, Сімферополь.

Сімферопольський художній музей

Сімферопольський художній музей

Сімферопольський художній музей.

Якщо ви любите живопис та шукаєте, що подивитися у Сімферополі, сходіть на виставку місцевого художнього музею. Він був відкритий ще 1921 року і перші фонди було складено з предметів мистецтва, вилучених під час націоналізації. 1941-го, коли музей евакуювали через війну, багато експонатів було втрачено, однак у другій половині XX століття колекції поповнили нові експонати.

Навіщо відвідувати .

У художньому музеї можна переглянути основну експозицію, де є картини, скульптури та інші предмети мистецтва різних історичних періодів. Добре представлені російські та радянські художники, також є картини західноєвропейських та східних майстрів. На базі музею регулярно проводять тимчасові виставки місцевих художників.

Адреса: Сімферопольський Художній Музей, вулиця Карла Лібкнехта, Сімферополь.

Музей шоколаду “Salon du Chocolat”

Музей шоколаду "Salon du Chocolat"

Музей шоколаду “Salon du Chocolat”.

Сімферопольське кафе “Salon du Chocolat” відоме не лише своїми десертами, а й оригінальним музеєм, який працює при ньому. Експозиція присвячена різним видам шоколаду – за словами творців солодкої колекції, на її підготовку пішло загалом близько тонни ласощів.

Навіщо відвідувати .

Музей шоколаду відмінно доповнить туристичну програму для дітей чи дорослих ласунів. Оглянувши експозицію, можна дізнатись багато нового про історію приготування шоколаду. Цікава частина виставки – різноманітні предмети, виготовлені із шоколадної маси. Серед них Пізанська та Ейфелева вежі, портрети відомих людей, фрегат, замок та багато іншого. Після відвідування музею можна скуштувати десерти в кафе та купити щось на згадку у магазині сувенірів.

Адреса: Шоколадний салон, проспект Кірова, Сімферополь.

Музей анатомії людини

Музей анатомії людини

Музей анатомії людини.

Музей анатомії людини (морфологічний музей) працює на базі Сімферопольської медичної академії. Його експонати збиралися із 1931 року силами співробітників кафедри нормальної анатомії людини.

Навіщо відвідувати .

Експозиція музею досить специфічна, але цікава: серед півтори тисячі експонатів є, наприклад, колекції ембріонів та черепів, а також муміфіковані трупи. Відвідувачі, у яких огляд таких експонатів не викликає дискомфорту, під час екскурсії зможуть дізнатись багато нового про анатомію людини.

Адреса: Кафедра нормальної анатомії людини КДМУ, вулиця Рози Люксембург, Сімферополь.

Музей електротранспорту “Кримтролейбус”

Музей електротранспорту "Кримтролейбус"

Музей електротранспорту “Кримтролейбус”.

Цілий музей, присвячений винятково електротранспорту, в Криму лише один, і знаходиться саме у Сімферополі. У 90-х роках сюди звозилися експонати зі скасованих музеїв Алушти та Ялти, тому його колекція значно розширилася. Власна експозиція музею збиралася з 1977 року, переважно силами місцевого тролейбусного управління.

Навіщо відвідувати .

Музей електротранспорту варто відвідати всім, хто цікавиться історією техніки. Експозиція складається із семи відділів. Вона включає не лише ілюстративно-інформаційні матеріали та міні-моделі, а й справжні екземпляри транспорту різних епох. Серед них є кілька історичних пасажирських тролейбусів чеської марки Skoda, а також вантажний тролейбус, який рідко можна зустріти на звичайних вулицях. Окрема зала присвячена проїзним квиткам різних часів.

Адреса: ГУП РК “Кримтролейбус”, вулиця Київська, Сімферополь.

Кримський академічний театр імені М. Горького

Кримський академічний театр імені М. Горького

Кримський академічний театр імені М. Горького.

Театр, що сьогодні носить ім’я Максима Горького, був відкритий ще в 1888 році і спочатку називався Дворянським театром. З того часу він кілька разів змінював назву та переїжджав, а у 1979 році отримав статус академічного. Нині тут не лише ставляться вистави, а й працює власна театральна школа-студія.

Навіщо відвідувати .

Театр має великий репертуар: спектаклі ставляться на шести різних майданчиках. Основна спеціалізація – п’єси визнаних російських драматургів – Чехова, Гоголя, Грибоєдова. Також йдуть постановки за п’єсами зарубіжних авторів: Оскара Уайльда, Лопе Де Вега та інших.

Адреса: Театр ім. Горького”, вулиця Пушкіна, Сімферополь.

Кінотеатр імені Т. Г. Шевченка

Кінотеатр імені Т. Г. Шевченка

Кінотеатр імені Т. Г. Шевченка.

Найстаріший у місті кінотеатр був відкритий на початку XX століття – краєзнавці сперечаються про точну дату та називають різні роки заснування: від 1904-го до 1916-го. Спочатку кінотеатр називався «Баян», вже за радянських часів кілька разів змінював назви, доки 1954-го йому не було присвоєно ім’я Т.Г. Шевченка.

Навіщо відвідувати .

Кінотеатр є чинним, тому сюди можна зайти, щоб подивитися якийсь новий фільм. Крім того, будівля, в якій вона розташована, є архітектурною пам’яткою. Воно знаходиться на одній із центральних вулиць міста – на вулиці Горького – тому включити його до туристичного маршруту буде нескладно. Характерна прикмета кінотеатру – велика арка, яку видно здалеку.

Адреса: Кінотеатр Шевченка, вулиця Горького, Сімферополь.

Кінопарк “Вікінг”

Кінопарк "Вікінг"

Кінопарк “Вікінг”.

Кінопарковий комплекс «Вікінг» було засновано після зйомок однойменного фільму. Він був створений на базі знімальних декорацій, що залишилися, які доповнили інфраструктурою для туристів. Парк розташований у Сімферопольському районі, поряд із селом Перевальне.

Навіщо відвідувати .

На території комплексу відтворено традиційне поселення вікінгів VIII-XI століть, тому тут буде цікаво всім, хто любить історію. Крім того, у кінопарку є різні види активностей: можна спробувати себе у ролі коваля або постріляти з цибулі. Також відбуваються театралізовані вистави для відвідувачів, є міні-зоопарк. На території є місця для перекушування чи повноцінного обіду, працюють сувенірні магазини.

Адреса: Кінопарк “Вікінг”, Перевальне.

Оглядові майданчики Сімферополя

Вид з оглядового майданчика Сімферополя

Вид з оглядового майданчика Сімферополя.

Оскільки місто знаходиться в горбистій місцевості, тут є кілька природних оглядових майданчиків. Найпопулярніші місця знаходяться на вулицях Маршала Жукова та Мате Залки, біля заповідника Неаполь Скіфський. Також можна оглянути околиці з Колеса огляду у Дитячому парку.

Навіщо відвідувати .

Оглядові майданчики – чудовий спосіб швидко, без тривалих прогулянок, оглянути околиці. У ясну погоду з деяких точок можна побачити навіть Чорне море, хоча воно знаходиться за 30 км від міста. У святкові дні на оглядових майданчиках найкращі види на салюти.

Адреса: Петрівська балка, Сімферополь.

Скеля, що плаче

Скеля, що плаче

Скеля, що плаче.

В околицях Сімферополя багато цікавих природних визначних пам’яток, одна з них – Скала, що плаче. Вона знаходиться на південний захід від міста і є кам’яним масивом оригінальної форми, схожої на піраміду. По скелі сочиться вода, збираючись унизу в невелике озеро.

Навіщо відвідувати .

Скеля, що плаче, – мальовнича ландшафтна пам’ятка, цікава для туристів. Навколо багато зелені, тому поруч із озером можна відпочити, тим більше, що й місця для відпочинку облаштовані. Тут можна зробити пікнік або просто помилуватися природою. Вода в озері досить холодна, але в ньому все-таки купаються, особливо в найспекотніші дні.

Адреса: Плачуча скеля, Крим.

Печера Еміне-Баїр-Хосар

Печера Еміне-Баїр-Хосар

Печера Еміне-Баїр-Хосар.

На одному зі схилів гірського масиву Чатир-Даг, на висоті близько кілометра, є унікальна печера Еміне-Баїр-Хосар. Вона майже не зворушена людиною, хоча зараз відкрита для туристів. Завдяки облаштованому входу сюди можна потрапити без спеціального спорядження.

Навіщо відвідувати .

Печера знаходиться неподалік Сімферополя, тому сюди можна швидко дістатися з міста. Об’єкт добре підготовлений для відвідування туристами: для відвідувачів відкритий весь верхній ярус печери, ним проводяться екскурсії тривалістю близько півтори години. За цей час можна переглянути внутрішнє озеро з чистою прозорою водою, помилуватися галереями величних сталактитів і сталагмітів. Крім того, в Емін-Баїр-Хосар збереглися останки древніх носорогів, бізонів, мамонтів та інших тварин Льодовикового періоду.

Адреса: Eminebairĥosaro, Крим.

Урочище Таш-Джарган

Урочище Таш-Джарган

Урочище Таш-Джарган.

Неподалік Сімферополя знаходиться ще одне місце з мальовничою дикою природою – урочище Таш-Джарган. Добиратися до нього від міста недовго – відстань становить близько 20 км.

Навіщо відвідувати .

На території урочища знаходиться Тешклі-Коба – велика криниця у гірській породі, поряд з якою люблять фотографуватися туристи. Тут чимало інших відмінних видів – наприклад, вид на Партизанське водосховище або на гору Чатир-Даг. Місцевість також підходить для занять альпінізмом та пікніків.

Адреса: Урочище Таш-Джарган, Крим.

Червоні печери

Червоні печери

Червоні печери.

Найбільша за довжиною печера Кримського півострова отримала назву «Червоної» через відтінок гори, на схилі якої знаходиться вхід. Система підземних ходів та залів, як і раніше, до кінця не досліджена, але частина печерного комплексу вже відкрита для відвідувачів.

Навіщо відвідувати .

Печерою проводяться піші екскурсії, під час яких можна оглянути підземну річку та інші пам’ятки. Крім того, всередині реконструйовано святилище давніх людей періоду VII-VI ст. до н.е. У верхній частині печери прокладено зручні доріжки для туристів. Підводною частиною печери проводяться окремі екскурсії зі спорядженням – для дорослих відвідувачів, які добре вміють плавати.

Адреса: Червоні печери, Перевальне.

Гора Чатир-Даг

Гора Чатир-Даг

Гора Чатир-Даг.

Чатир-Дагом називається гірський масив, до якого зручно добиратися від Сімферополя. Його найвища точка піднімається на понад 1,5 км, туристи також часто відвідують нижнє плато, яке знаходиться на рівні близько 1 км.

Навіщо відвідувати .

Гора цікава як альпіністський об’єкт – хоча вона відносно невисока, є як прості, так і складніші маршрути. Місцевість дуже мальовнича: біля підніжжя є букові ліси, схилами гірського масиву течуть водоспадні річки. У гірському масиві розташовані кілька карстових печер, якими водять екскурсії для туристів. Район популярний у відпочиваючих, тому відвідувати його зручно – тут є кафе та інша інфраструктура.

Адреса: Hora Chatyrdah, Крим.

Мармурова печера

Мармурова печера

Мармурові печери.

Мармурова – одна з найпопулярніших печер у Криму. Вона знаходиться у масиві Чатир-Даг на висоті близько 900 метрів. Наразі об’єкт обладнаний для туристів: самостійно спуститись у підземелля не вийде, але по ньому прокладено маршрути, якими можна пройти, якщо замовити екскурсію.

Навіщо відвідувати .

Спустившись у печеру, можна подивитися на кам’яні породи, що утворилися сотні тисяч років тому. Їх них склалися справжні «колони» та «ліси», мальовничі та незвичайні. Під час екскурсій можна не лише помилуватися кам’яною красою, а й дізнатися багато цікавого про спелеологію та природу Криму.

Якщо пощастить, можна навіть відвідати один із симфонічних концертів, що проводяться у Мармуровій печері. Незвичайна акустика дозволяє досягти унікального звучання інструментів.

Адреса: Мармурова печера, Мармурове.

Концтабір у радгоспі «Червоний»

Концтабір у радгоспі «Червоний»

Концтабір у радгоспі «Червоний».

Під час війни територія Криму потрапила до німецької окупації. У ці роки в радгоспі «Червоний» був найбільший на півострові концентраційний табір, у якому було вбито близько 15 тисяч людей. 2015 року на місці цих трагічних подій відкрито меморіал.

Навіщо відвідувати .

На території меморіального комплексу знаходиться сквер Пам’яті, братська могила та обеліск, православний храм. Для відвідувачів діє музей із документами та іншими речами, знайденими під час розкопок. Крім стандартної експозиції, також можна подивитися фільм про історію табору.

Адреса: Меморіальний комплекс «Концетабір «Червоний», вулиця Бєлова, Мирне.

Баланівське водосховище

Баланівське водосховище

Баланівське водосховище.

Баланівське водосховище знаходиться приблизно за 15 км від міста. Його збудували в 1974 році, щоб використовувати воду для зрошення прилеглих полів. Штучне озеро досі використовується як джерело прісної води.

Навіщо відвідувати .

Мальовничі околиці водосховища підходять для спокійного відпочинку на природі. В озері водиться окунь, короп, щука та інша риба, тому можна порибалити. При відвідуванні також можна оглянути розташовану поряд стоянку первісних людей – грот Кіїк-Коба.

Адреса: Баланівське водосховище, Крим.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук