33 пам’ятки Риги, які варто подивитися

Столиця Латвії, заснована в XIII столітті, донині зберегла атмосферу старовинного європейського міста з брукованими вуличками, церквами, замками та тавернами. Основні визначні пам’ятки Риги зібрані в історичному центрі Старому місті. Але й на околицях туристи знайдуть чимало цікавого – від шедеврів середньовічної архітектури до музеїв, парків та пам’ятників.

Зміст

Історичний центр

Пам'ятник Свободи та Історичний центр

Пам’ятник Свободи та Історичний центр.

Найстаріша частина Риги розташована на березі річки Західна Двіна (Даугави). Атмосфера минулого складається з брукованих вулиць, затишних таверн та кафе та архітектурних пам’яток різних історичних епох та стилів – від середньовіччя до модерну.

Саме тут зосереджена більшість міських пам’яток: Домський собор, Англіканська церква, Ризький замок, Ратушна площа, Латвійська Національна опера та численні музеї. Вибираючи, що подивитися в Ризі, слід почати саме звідси: серце міста жодного туриста не залишить байдужим.

Адреса: Центральний район, Рига, Латвія.

Домський собор

Домський собор

Домський собор.

Архітектурна домінанта Домської площі та одна із знакових міських пам’яток – Домський собор. Стиль споруди позначити складно: надто багато випробувань випало на його частку за вісім століть.

Спочатку собор, збудований 1211-го, мав риси романської та готичної архітектури. Потім він неодноразово страждав від пожеж, повеней, ударів блискавки. Численні перебудови до невпізнання змінили його.

Сьогодні у вигляді Домського собору домінує вежа у стилі бароко заввишки 96 м. У храмовий ансамбль входить Музей історії Риги та мореплавства. Головна цінність собору – розкішний 25-метровий орган, що налічує 6768 труб та виконаний у стилі маньєризм. Тож у будівлі регулярно відбуваються музичні концерти.

Адреса: Домський собор, Herdera laukums, Центральний район, Рига, Латвія.

Ратушна площа

Ратушна площа

Ратушна площа.

Головна площа у Ризі існує з моменту заснування міста. Тоді вона була основним торговим майданчиком і мала назву Ринкової. Тут відбувалися свята, карнавали, огляди військ. Своє значення площа зберегла до цього дня, ставши прогулянковою зоною, де розташовані основні визначні пам’ятки.

Особливо прекрасна вона в період новорічних свят, що сяє тисячами вогнів і оповита ароматами глінтвейну, смаженого мигдалю та імбиру. Головна будівля площі – міська Ратуша, яка багаторазово руйнувалася під час воєнних дій та пожеж. Сучасна споруда в класичному стилі була відреставрована лише до початку XXI століття і практично повністю зберегла історичний вигляд.

Також на площі знаходиться важлива – місце, де здавна проводиться зважування товарів, статуя Роланда та Будинок Чорноголових. Фінальний штрих ансамблю – шпиль церкви Святого Петра.

Адреса: Ратушна площа, Центральний район, Рига, Латвія.

Будинок Чорноголових

Будинок Чорноголових

Будинок Чорноголових.

Чорноголові – назва співдружності іноземних купців, символом яких було зображення голови чорного кольору. Будівля XIV століття офіційно стала їхньою власністю у XVII столітті. Тоді воно і набуло сучасного нам вражаючого вигляду в традиціях маньєризму.

Будинок Чорноголових сильно постраждав під час нальотів німецької авіації і перебував у жалюгідному стані до 1948-го. Реконструкція була присвячена святкуванню 800-річчя столиці. Нині тут знаходиться музей, організовуються урочисті прийоми та відбуваються концерти симфонічної музики.

Адреса: Будинок Чорноголових, Rātslaukums, Центральний район, Рига, Латвія.

Церква Святого Петра у Ризі

Церква Святого Петра у Ризі

Церква Святого Петра у Ризі.

Церква вважається найстарішою спорудою міста: вперше вона згадується у джерелах 1209 року. Її звели за власний кошт, зібрані з міського населення – ремісників, торговців, селян. Загальна висота із вежею – 123,5 м: храм видно з більшості районів міста.

Вежа церкви сильно постраждала 1721-го, коли в неї вдарила блискавка. Пожежа допомагав гасити Петро I, який у той час у Ризі. На жаль, шпиль врятувати не вдалося, тому імператор наказав спорудити новий, що проіснував два сторіччя. У роки Другої світової війни церква зазнала руйнувань.

Відновили її 1966-го, а ще за кілька років вежу увінчали новим шпилем, цього разу металевим. Його вершину прикрашає флюгер у вигляді півня.

У самому шпилі знаходиться два оглядові майданчики – на висоті 57 м та 71 м. З них туристи в Ризі можуть помилуватися чудовою панорамою Старого міста та околиць. Дістатися до майданчиків можна на ліфті або залізобетонними сходами.

Адреса: Церква Святого Петра, Reformācijas Laukums, Центральний район, Рига, Латвія.

Кошкін будинок у Ризі

Кошкін будинок у Ризі

Кошкін будинок в Ризі. | Фото: jev55/Flickr.

З цією визначною пам’яткою столиці, побудованої 1911-го, пов’язана кумедна історія. Розповідають, що купець на прізвище Блюмер, який володів будинком, хотів вступити у Велику купецьку гільдію. На його прохання була відмова. Роздратований торговець встановив на баштах будинку невеликі скульптури двох чорних котів і навмисне розгорнув їх задом до вікон будівлі гільдії – на помсту.

Вважається, що пізніше купця таки прийняли в гільдію, і одного кота він розгорнув, щоб тварини дивилися в різні боки. За іншою версією, члени гільдії були розсерджені, справа дійшла до скандалу і купець був змушений розгорнути котів більш політкоректним чином.

Адреса: Будинок з котами, Meistaru iela, Центральний район, Рига, Латвія.

Ризький замок

Ризький замок

Ризький замок. | Фото: Jorge Franganillo/Flickr.

Будинок із непростою долею знаходиться на березі річки. Замок був зведений у XIV столітті для лицарів Лівонського ордену та використовувався з оборонною метою. Потім він неодноразово змінював господарів, побувавши в руках поляків, шведів та росіян.

Сучасного вигляду він набув у XIX столітті, а з 1922-го тут облаштовано резиденцію президента Латвії. Незважаючи на це і на величезну історичну значущість, Ризький замок перебуває в поганому стані і потребує масштабної реставрації. Зараз у ньому також є Національний музей історії Латвії.

Адреса: Ризький замок, Pils laukums, Центральний район, Рига, Латвія.

Велика та Мала гільдії

Мала гільдія

Мала гільдія.

Будинки, що належали Великій та Малій гільдіям (купців і ремісників), знаходяться одна навпроти одного на площі Ліву у центрі міста. Початкова будівля Великої гільдії, що з’явилася в XIV столітті, до наших днів не дійшла, а була реконструйована в XIX столітті, набувши рис неоготики.

1963-го воно постраждало при пожежі, але було відновлено та обзавелося новим холом. Нова будівля Малої гільдії була відбудована заново в XIX столітті в неоготичному стилі за проектом Фельско.

Примітний інтер’єр: вітражне скло, виготовлене в Німеччині, мозаїчні плити з теракоти, дзеркальні полотна та блискучі люстри. Наразі тут проводяться святкові заходи, конференції та концерти. Також у будівлі працює Реміснича школа.

Адреса: Мала гільдія, Amatu iela, Центральний район, Рига, Латвія.

Квартал вулиці Калцієма

Квартал вулиці Калцієма

Квартал вулиці Калнцієма.

На лівому березі Даугави знаходиться місце, де можна провести час приємно і з користю. У невеликому кварталі вулиці Калнцієма з будинками XVIII-XIX століть розміщуються арт-галереї, лотки з товарами, концертний майданчик, винний бутік та ресторан Maja з традиційними місцевими стравами.

Щонеділі тут проходять ярмарки, де гості Риги – великі та маленькі – можуть познайомитися з різними видами рукоділля, покататися на каруселях, купити фермерську продукцію та сувенірні вироби, а також просто відпочити на траві в тіні дерев.

Адреса: Kalnciema iela, Земгальське передмістя, Рига, Латвія.

Латвійський музей архітектури

Латвійський музей архітектури

Латвійський музей архітектури.

Музей засновано 1994-го і постійної експозиції не має: тут проходять виставки, присвячені архітектурній спадщині міста. Приклади виставок – Норвезьке дерево, Сентиментальна пам’ять, Ракурси, Краса та функціональність.

Мета Латвійського музею архітектури – підвищити інтерес громадян та їх поінформованість про основні тенденції архітектури в Латвії – як старовинного, так і сучасного. Не дивно, що місцем для музею було обрано цікаву архітектурну пам’ятку – комплекс будівель «Три брати».

Адреса: Trīs Brāļi, Maza Pils iela, Центральний район, Рига, Латвія.

Латвійський національний художній музей

Латвійський національний художній музей

Латвійський Національний художній музей.

Художній музей, заснований 1869-го, належить до найстаріших у місті. Величезна колекція налічує 52 тис. експонатів як національного, так і зарубіжного образотворчого мистецтва.

Значно виглядає зібрання робіт російських художників, представлене картинами Брюллова, Айвазовського, Кіпренського, Саврасова, Левітана та Шишкіна. Також у музеї регулярно відбуваються тимчасові виставки. Бонус для гостей – тераси на даху, з яких можна помилуватись видами латвійської столиці.

Адреса: Художній музей, Jaņa Rozentāla laukums, Центральний район, Рига, Латвія.

Ризький моторний музей

Ризький моторний музей

Ризький моторний музей.

Ризький музей старих автомобілів знаходиться на відстані від головних туристичних визначних пам’яток. Але це не повинно зупиняти гостей міста від його відвідування, оскільки колекція музею визнана однією з найблискучіших у Європі. Музей відкритий 1989-го, а його територія охоплює площу 3 тис. м 2 .

Велика експозиція постійних виставок охоплює автотранспорт усіляких спрямованостей: ексклюзивні автомобілі політичних діячів минулого, військові машини, які безпосередньо брали участь у бойових діях, гоночні боліди, мотоцикли; є навіть старовинна пожежна машина. А у своїй реставраційній майстерні лагодять ретро-авто для інших музеїв подібної тематики.

Адреса: Rīgas Motormuzejs, Sergeja Eizenšteina iela, Відземське передмістя, Рига, Латвія.

Центральний ринок

Центральний ринок

Центральний ринок. | Фото: Jorge Franganillo/Flickr.

Місце користується популярністю як серед туристів, і самих рижан. Центральний ринок знаходиться у п’яти величезних напівкруглих павільйонах-ангарах, у яких у воєнні роки містилися дирижаблі.

Асортимент ділиться на п’ять категорій (товари кожної кожної категорії – в окремому павільйоні): м’ясо, риба, овочі, молочна продукція та гастрономія – найцікавіший відділ, де можна скуштувати найкращі делікатеси Латвії.

Тут продають копченості, паштети, сири, ризький бальзам та житній хліб. Ринок має велику прилеглу територію просто неба, де також жваво йде торгівля – не тільки харчовою продукцією, а й одягом, сувенірами, рослинами, товарами для дому.

Адреса: Ризький Центральний Ринок, Nēģu iela, Латгальське передмістя, Рига, Латвія.

Вулиця Альберта

Вулиця Альберта

Альберта вулиця.

У Ризі можна зустріти не лише середньовічні споруди та сучасні будівлі. На окрему увагу заслуговують будинки в югендстилі (також ризьке ар-нуво, ризький модерн), кількість яких налічує близько 800 штук. Найбільше їх зосереджено на вулиці Альберта, яка названа на честь засновника Домського собору.

Найчастіше у югендстилі зводили багатоповерхові житлові будинки. Для іміджу типова виразність, часом химерність обробки, прагнення надати звичайним елементам будівель незвичайний і незабутній вигляд. Форми будівель менш класичні, ближчі до «природних»; часто зустрічаються скульптурні та барельєфні зображення в екстер’єрі: маски, тварини, природні елементи.

Адреса: Вулиця Альберта, Центральний район, Рига, Латвія.

Академія наук Латвії

Академія наук Латвії

Академія наук Латвії

Будівлю звели у Ризі у 50-х у стилі так званих «сталінських висоток». В інтер’єрі також досі відчуваються радянські традиції. Спочатку воно будувалося як Будинок колгоспника, а Академія наук розмістилася у ньому лише у XXI столітті.

Родзинка 21-поверхової будівлі – оглядовий майданчик на вершині. Звідси відкривається чудова панорама: річка та мости, червоні міські дахи та шпилі соборів, Ризька телевежа та Центральний ринок, смуга лісу, що синіє на горизонті. Найкраще місце, щоб помилуватися Ригою з висоти і зробити ефектні фото та селфі, знайти складно.

Адреса: Академія наук Латвії, Латгальське передмістя, Рига, Латвія.

Латвійський етнографічний музей просто неба

Латвійський етнографічний музей просто неба

Латвійський етнографічний музей просто неба.

На березі озера Юглас розташувався музей, що займає велику територію 80 га. Заснований він 1924-го. Потрапляючи сюди, туристи поринають у атмосферу простого селянського життя латишів минулих століть.

Будинки житлового та господарського призначення привезені сюди з різних куточків країни. Тут регулярно проводяться екскурсії, ярмарки, фестивалі та майстер-класи. Також гості можуть придбати сувеніри та вироби ремісників. Влітку по території зручно пересуватися велосипедом, а взимку можна покататися на лижах або санях.

Адреса: Латвійський етнографічний музей просто неба, Brīvdabas iela, Рига, Латвія.

Даугавгривська фортеця

Даугавгривська фортеця

Даугавгривська фортеця.

Історія фортеці розпочалася з заснування у XIII столітті монастиря у гирлі Західної Двіни. Вона неодноразово зазнавала руйнувань та міняла господарів. Так у роки Північної війни вона стала стратегічним зміцненням Російської імперії та залишалася у цьому статусі до Першої світової війни.

За часів СРСР тут розміщувався секретний військовий об’єкт. Наразі Даугавгривська фортеця перебуває у зруйнованому стані та потребує реставрації. Однак туристам дозволено вільно гуляти мальовничою територією старовинного зміцнення, що нагадує у плані зірку.

Адреса: Даугавгривська фортеця, Birzes iela, Курземський район Риги, Рига, Латвія.

Латвійська національна опера

Латвійська національна опера

Латвійська Національна опера.

Будівля опери, побудована 1863-го, вважається однією з найкрасивіших у місті. Витримане у традиціях класицизму, воно прикрашене скульптурами, театральними масками, іонічними колонами. Більшість об’єктів декору виготовлено у Німеччині, тому неофіційна назва визначної пам’ятки – «Німецький театр».

Концертна зала, освітлена сотнями газових світильників, виконана в стилі бароко. На сцені проходять не лише оперні, а й балетні вистави з найкращими артистами світу. Оперний театр по праву можна назвати осередком музичного життя столиці.

Адреса: Латвійська національна опера та балет, Aspazijas bulvāris, Центральний район, Рига, Латвія.

Музей ар-нуво

Музей ар-нуво

Музей Арнуво.

Ризький музей модерну знаходиться на вже згаданій вулиці Альберта, де зосереджена більшість будівель у югендстилі. Зведена в 1903-му будівля вражає туристів яскравим дизайном і силуетом, що запам’ятовується.

Внутрішнє оздоблення не менш примітне: розписні стелі, спіралеподібна сходова клітка, вітражні вікна, дубові панелі. Аутентична обстановка приміщень була відтворена у 2009-му: відвідувачі можуть подивитися, як виглядала типова квартира рижанина початку XX століття, аж до побутових дрібниць – посуду, одягу, годинника, елементів декору. Також у музеї діє цифрова експозиція.

Адреса: Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”, вулиця Альберта, Центральний район, Рига, Латвія.

Ризький кафедральний собор Різдва Христового

Ризький кафедральний собор Різдва Христового

Ризький кафедральний собор Різдва Христового. | Фото: Alessandro/Flickr.

Головний православний храм міста закладено 1876-го. Розкішну споруду в неовізантійському стилі збудували коштом, виділеним імператором Олександром II. За первісним проектом дзвіниця не планувалася, але інший російський імператор – Олександр III – подарував 12 дзвонів, відлитих московськими майстрами. Орнаментальні розписи, ікони, виконані відомими художниками, дзвіниця – храм швидко став центром духовного життя православних рижан.

У 1918-му собор був закритий ризьким самоврядуванням і занепав. Ікони були розрізані, шибки вибиті, розп’яття викинуто. Відновити його вдалося лише до 30 років, але незабаром на нього обрушилося нове випробування – війна. Собор відродили, потім у 60-х розорили вкотре і перетворили на планетарій. Лише у 90-х почалося відновлення святині. Нині «тричі воскреслий», як його називають, собор знову відкритий для парафіян та є яскравою міською пам’яткою.

Адреса: Ризький кафедральний собор Різдва Христового, Brīvības bulvāris, Центральний район, Рига, Латвія.

Музей ризького гетто та голокосту у Латвії

Музей ризького гетто та голокосту у Латвії

Музей ризького гетто та Голокосту в Латвії.

Музей просто неба заснований 2010-го з метою віддати шану єврейській діаспорі в країні та донести інформацію про катастрофічні наслідки Голокосту. Він розташований на території червоної цегляної комори, поряд із місцем, де проходив кордон гетто в роки нацистської диктатури.

Експозиція умовно поділена на дві частини: перша розповідає про життя єврейського народу у довоєнні роки, друга присвячена безпосередньо Голокосту. На окрему увагу заслуговує стіна з іменами 70 тис. осіб, які стали жертвою геноциду, а також експозиція, яка розповідає про те, як латиші допомагали євреям рятуватися від переслідувань у воєнні роки.

Адреса: Музей ризького гетто та Голокосту, Московська вулиця, Латгальське передмістя, Рига, Латвія.

Музей історії Риги та мореплавства

Музей історії Риги та мореплавства

Музей історії Риги та мореплавства.

Основу для експозиції одного із найстаріших музеїв Європи заклала колекція ризького лікаря Ніколауса фон Хімзеля. Його ім’ям і було названо прабатьком сучасного музею – тоді він перебував у будівлі Анатомічного театру. Сьогодні музей розташований у крилі Домського собору.

Його величезна колекція, що налічує понад 500 тис. екземплярів, присвячена історії міста та розвитку судноплавства в Латвії. Експонати, зібрані за два з лишком століття історичними спільнотами країни, розділені тематично та хронологічно.

Від виробів Кам’яного віку та античних монет до мечів вікінгів, знарядь ката та відрубаних кінцівок музей вразить виставленими зразками будь-якого гостя. Цікавий експонат – найстаріша у світі ялинкова іграшка: вважається, що саме у Ризі зародилася традиція прикрашати ялинку.

Адреса: Музей історії Риги та мореплавства, Palasta iela, Центральний район, Рига, Латвія.

Ризький музей порцеляни

Ризький музей порцеляни

Ризький музей порцеляни.

Експозиція ще одного цікавого музею Риги налічує понад 6 тис. предметів. Тут виставлені фарфорові вироби старовинних мануфактур, заводів радянського періоду та сучасних умільців.

Найбільше експонатів репрезентує період 50-90-х рр. минулого століття. Окрему увагу варто приділити колекції у «Червоному куточку», де виставлені зразки із комуністичною символікою. Також відвідувачам показують мультфільм, присвячений історії розвитку порцелянової справи.

Адреса: Ризький музей порцеляни, Kalēju iela, Центральний район, Рига, Латвія.

Парк Аркадія

Парк «Аркадія»

Парк “Аркадія”.

Улюбленим місцем для прогулянок рижан територія стала ще наприкінці XVIII ст. Пізніше парк облагородили: розширили флору, збудували оранжереї з екзотичними рослинами, театр, музичний павільйон.

У XX столітті навіть змінили русло річки Марупіте, щоб вона мальовничо протікала крізь увесь парк, облаштували фонтани та проклали доріжки. Назву пам’ятки дав ресторан «Аркадія», який до наших днів не дожив. Парк не втрачає популярності і служить чудовою територією для відпочинку та розваг городян та приїжджих.

Адреса: Парк “Аркадія”, Ojāra Vācieša iela, Земгальське передмістя, Рига, Латвія.

Стара церква Гертруди

Стара церква Гертруди

Стара церква Гертруди.

Туристи в Ризі не повинні залишити без уваги стару лютеранську церкву, присвячену Святій Гертруді – покровительці мандрівників. За свою 600-річну історію будівлю сім разів було зруйновано та відновлено. Сучасне обличчя воно набуло наприкінці XIX століття.

Червоноцегельна церква побудована у стилі еклектика з елементами неоготики. А стару її називають, оскільки у XX столітті неподалік звели нову церкву Гертруди. 1906-го тут з’явився орган, який поступається за якістю, мабуть, лише Домському. З того часу у храмі часто відбуваються концерти церковної музики.

Адреса: Стара Ризька Євангелічна лютеранська церква Св. Гертруди, Вулиця Гертрудес, Центральний район, Рига, Латвія.

Ризький російський театр імені Михайла Чехова

Ризький російський театр імені Михайла Чехова

Ризький російський театр імені Михайла Чехова.

Ризький російський театр отримав ім’я на честь режисера Михайла Чехова, що працював тут, – племінника відомого письменника. Вишукана чотириповерхова будівля неподалік церкви Святого Петра стала осередком театрального життя в Латвії.

На сцені відбуваються постановки російської та світової класики, музичні виступи, дитячі спектаклі. Серед відомих драматичних творів, що ставилися тут – “Король Лір” Шекспіра, “Ревізор” Гоголя, “На дні” Горького, “Вишневий сад” Чехова та інші.

Адреса: Ризький російський театр імені Михайла Чехова, Kaļķu iela, Центральний район, Рига, Латвія.

Комплекс «Три брати»

Комплекс «Три брати»

Комплекс «Три брати».

Архітектурний комплекс складається з трьох будинків, що стоять так близько один до одного, що здаються єдиним цілим. «Старший брат» з’явився у Ризі ще XV столітті, і вважається, що він став першим кам’яним будинком міста. А «молодшого» збудували у XVII столітті.

Походження назви ансамблю точно не відоме. За однією версією, будинки збудували чоловіки, які належали до одного роду. Згідно з іншою, прізвисько дали за аналогією з талліннськими «Трьома сестрами». Сьогодні у популярному туристичному об’єкті знаходиться Музей архітектури, проводяться виставки живопису.

Адреса: Trīs Brāļi, Maza Pils iela, Центральний район, Рига, Латвія.

Ризький зоопарк

Ризький зоопарк

Ризький зоопарк. | Фото: Tony Bowden/Flickr.

Садово-парковий комплекс було відкрито для відвідувань 1912-го. На території 20 га проживає близько 3 тис. тварин з різних країн: леви, манули, лемури, панди, жирафи, тапіри, червоні вовки та всілякі мавпи.

Пташина фауна представлена ​​фламінго, совами, птахами-секретарями та павичами. Зоопарк може пишатися колекцією земноводних, що включає рідкісних африканських жаб. Головний атракціон для великих та маленьких відвідувачів – годування тварин. Також у парку можна покататися на конях – верхи або в кареті.

Адреса: Ризький зоопарк, Meža prospekts, Зіємельський район Риги, Рига, Латвія.

Порохова вежа

Порохова вежа

Порохова вежа.

Башта, що існує з XIV століття або раніше, служила частиною міських фортечних мурів (всього веж було 28). Часові, що чергували на ній, виглядали з 26-метрової висоти наближення ворога. Її стара назва – Пісочна, за місцем розташування біля Пісочної дороги.

А Порохової її прозвали у XVII столітті, коли тут знаходилися склади цієї вибухової речовини. Башту кілька разів реставрували та перебудовували. Усередині сьогодні знаходиться музей, присвячений військовій історії: тут зберігаються старовинні фото та документи, військове обмундирування, ордени та нагороди, зброя.

Адреса: Порохова вежа, Smilšu iela, Центральний район, Рига, Латвія.

Ризька телевежа

Ризька телевежа

Ризька телевежа.

Загальна висота телевежі – 368 м, що робить її однією з найвищих у країнах Євросоюзу. Споруда яскраво виділяється на тлі ландшафту завдяки відсутності довкола висотних будівель. Пофарбована в жовтий, білий і червоний кольори і стоїть на трьох опорах, вежа цікава матеріалом виготовлення – сталеві пластини замість типового для таких об’єктів залізобетону.

Вежа виконує не лише телекомунікаційні функції: на висоті 97 м знаходиться оглядовий майданчик, куди відвідувачі можуть піднятися на швидкісному ліфті. Ще один майданчик – на висоті 134 м: передбачалося, що там буде VIP приміщення для політичних діячів СРСР. Однак Радянський Союз розвалився раніше, ніж майданчиком встигли до ладу скористатися.

Адреса: Ризька телевежа, Земгальське передмістя, Рига, Латвія.

Латвійська Національна Бібліотека («Замок світла»)

Латвійська Національна Бібліотека («Замок світла»)

Латвійська Національна Бібліотека (Замок світла).

Серед сучасних пам’яток столиці Латвії – Національна бібліотека, назва якої з латиської перекладається як «Замок світла». Будівлю незвичайного дизайну зведено за проектом архітектора Біркертса у 2014-му. У бібліотеці зберігається близько 4 млн. книг, журналів, підручників та інших видань – усі вони у вільному доступі.

Основну частину зборів становлять літературні твори, які стосуються Латвії та її народу. Також у Національній бібліотеці проходять виставки, концерти та лекції, є безкоштовні точки Wi-Fi. Коли інтелектуальний голод вгамований, можна задуматися і про базові потреби: гості «Замка світла» зможуть перекусити в кафе та ресторанах, з вікон яких відкривається вражаючий вид на місто.

Адреса: Латвійська Національна Бібліотека, Mūkusalas iela, Земгальське передмістя, Рига, Латвія.

Англіканська церква

Англіканська церква

Англіканська церква.

Церква Святого Викупителя, що належить до англіканської релігійної громади Риги, є яскравим прикладом червоноцегляної європейської неоготики. Створення проекту належить архітекторові Фельсько; будівництво розпочали 1853-го.

Багато елементів, у тому числі червоний пісковик, були спеціально привезені самими парафіянами з різних частин Британської імперії. Церква пережила світові війни, але була вилучена у парафії.

Надалі тут знаходився гуртожиток, а іноді проходили сеанси звукозапису: приміщення має чудову акустику. Приходу храм повернули 1992-го. Нині, крім служб, тут відбуваються концерти органної музики; функціонує недільна школа.

Адреса: St. Saviour’s Anglican Church, Anglikāņu iela, Центральний район, Рига, Латвія.

Пам’ятник Бременським музикантам

Пам'ятник Бременським музикантам

Пам’ятник Бременським музикантам.

Скульптор Кріста Баумгертель із Бремена подарувала цей пам’ятник рижанам 1990-го. Скульптура є зображенням чотирьох тварин із знаменитої казки братів Грімм: осла, пса, кота і півня. Персонажі показані у момент, коли заглядають у вікно будиночка розбійників.

Створення пам’ятника було присвячене закінченню холодної війни: скульптура уособлює об’єднання двох політичних блоків. Відповідно до прикмети, якщо потерти носи тварин, збудеться загадане бажання. Особливо великі шанси на виконання, якщо дотягнутися до дзьоба півня, розташованого вище за всіх.

Адреса: Brēmenes muzikanti, Pēterbaznīcas iela, Центральний район, Рига, Латвія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук